МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Безсмертемник", як виявилось, - внутрішньопартійний документ

06/06/2005 | Оk
06.06.2005 16:48

Ігор Жданов: «Мене цікавить, як внутрішньопартійний документ попав до ЗМІ?»

Так прокоментував перший заступник голови Центрального виконавчого комітету Народного Союзу «Наша Україна» інформацію про розповсюдження так званих «Пропозицій до політичної позиції партії».

«Телекритика» сьогодні опублікувала документ, розповсюджений напередодні сайтом «Майдан», який колеги охрестили «безсмертемниками”. Мова йде про так звані «Пропозиції до політичної позиції партії», які розсилаються в обласні партійні адміністрації. В цих «Пропозиціях», окрім подання певних фактів, пропонується увазі уважних читачів і їх інтерпретація для подальшого розповсюдження.

«Телекритика» звернулася за коментарем щодо цього документу до Першого заступника голови Центрального виконавчого комітету партії Народний союз„Наша Україна” Ігоря Жданова. Пан Жданов повідомив нам наступне: „По-перше, давайте не будемо вживати слово «темник». Воно тут зовсім недоречне. Будь-яка партія має право на те, щоб розтлумачувати свою суспільно-політичну позицію. Це робиться не тільки в нашій країні, а й за кордоном. По-друге, цей документ суто внутрішній, він не має жодного відношення до ЗМІ, ми розсилаємо його по своїх організаціях в регіонах, для того, щоб там краще орієнтувались у політичних хитросплетіннях. Мене тільки дуже цікавить, як внутрішньопартійний документ потрапив до ЗМІ?”.

На питання щодо того, чи буде цей документ розсилатися до партійних ЗМІ, пан Жданов відповів, що поки що партійних ЗМІ у „Нашої України” немає, а ось коли вони з`являться, то це дійсно будуть „бойові листки”. А на запитання, що це за „служба інформаційно-аналітичного забезпечення”, яка підписується під розсилкою, Ігор Жданов твердо сказав: „Це я коментувати не буду”.

Головний редактор газети „Без цензури” Діана Дуцик підтвердила, що ніколи не бачила жодних вказівок від правлячої партії: „Я не знаю, що таке «темники» сьогодні: ми нічого не отримуємо, нам не дзвонять по телефону. Ми пишемо про все, більш того, ми дуже критично налаштовані. Я завжди вимагаю від журналістів, щоб у випадку, якщо є якийсь конфлікт, завжди подавалися дві точки зору, двох сторін конфлікту. У нас було інтерв`ю з Хомутинником, з Кужель. Нам цього ніхто не забороняв”.

В той же час, у «Телекритики» залишилися запитання і після цих коментарів. Зазначимо, що фактично Ігор Жданов підтвердив, що подібна розсилка «Пропозицій» відбувається. Судячи з його реакції, дійсно працює і так звана «Служба інформаційно-аналітичного забезпечення». А от його думка про те, що, мовляв, ця практика нормальна для будь-якої партії – викликає великі сумніви.

По-перше, як зазначив і «Майдан», до цієї партії – НСНУ – входять і високопосадовці, в тому числі губернатори – тобто, йдеться про намагання певного ідеологічного впливу на чиновників. А оскільки в цьому документі йдеться про «поширення інформації» (! Де і ким?!) - то, не виключено, що йдеться і про вплив на їх підлеглих, приміром, редакторів комунальних та державних ЗМІ. Також треба зазначити, що партія є правлячою, отже, має дуже великі можливості для використання адмінресурсу. Як відомо, восени 2002 року СДПУ(о) розпочинала також саме з контролю за внутрішньопартійною інтерпретацію подій. А отримавши згодом, після приходу В.Медведчука до Адміністрації Президента, змогу впливати на всі державні ЗМІ – скористалася цією можливістю по повній програмі. Новій владі приходити вже нікуди не треба – вона вже обіймає кабінети, тож суспільство має бути особливо прискіпливим до її дій.

По-друге, виникають питання щодо демократичності самої «партії влади», якщо позицію своїх членів вона вважає за потрібне і можливе формувати саме таким, директивним, чином, судячи зі всього, навіть не передбачаючи можливість внутрішньопартійних дискусій.

По-третє, у опублікованому документі явно йдеться не тільки про «суспільно-політичну позицію», як каже Ігор Жданов, а про керівництво до дії у політичній боротьбі. І, на жаль, ми бачимо, що в цій політичній боротьбі нова партія використовую МАНІПУЛЯТИВНІ прийоми, які не мають нічого спільного з чесною політичною дискусією! (Про те, що боротися збираються і зі своїми соратниками – промовчимо, це вже дійсно внутрішня справа).

По-четверте, маємо великі сумніви щодо прозорості новоствореної партії для суспільства – якщо, знову таки, йдеться про засекречені внутрішні структури, які формують позицію партійного загалу не на публічних заходах, не у публічних матеріалах, а шляхом секретної ж розсилки.

І, нарешті, не в офіційних коментарях топ-менеджерів партії та контрольованих нею ЗМІ, а у розмовах за «чашкою кави» кореспондентам «ТК» досить часто доводилося чути про досить жорстку партійну лінію, яка нав’язується цим виданням.

Отже, «ТК» вважає справу занадто серйозною, яка потребує негайних коментарів як від нової влади, так і від медійників, експертів.

Пропонуємо всім бажаючим відповісти на запитання «ТК»: - Днями сайт «Майдан» опублікував документ, начебто переданий представниками регіональної організації нової партії влади НСНУ. В цьому документі, який має назву «Пропозиції до політичної позиції партії», однопартійцям пропонується не тільки звернути увагу на певні події, але й наводиться певна інтерпретація цих подій. Більше того – ця інтерпретація має маніпулятивний характер (позиція віце-прем’єра Миколи Томенка трактується як «піар-провокація», є пропозиція користуватися виключно словосполученням «уряд Ющенко» замість «уряд Тимошенко»).
Як ви гадаєте, чи не спостерігаємо ми повернення в політичну практику сумнозвісних «темників»? Чи не доводилося вам чути про те, що подібні вказівки надходять і до медіа?
Якщо так, то чи контролює хтось їх виконання?

Нами це запитання надіслане електронною поштою також у Держсекретаріат, прес-службу Президента та Кабміну, у приймальню віце-прем’єра з гуманітарних питань Миколи Томенка.

Сподіваємось на відповіді як експертів, так і чиновників. Як вже повідомляла «ТК», під час зустрічі Віктора Ющенка з головними редакторами ЗМІ саме на пропозицію шеф-редатора «Телекритики» Наталії Лигачової Президент дав доручення зобов’язати чиновників відповідати на критичні зауваження преси.

Інф. «Телекритики»
http://telekritika.kiev.ua/comments/?id=22499

Відповіді

  • 2005.06.06 | Михайло Свистович

    Кажуть, що сьогодні про ці безсмертемники і Майдан говорили

    по всіх телеканалах.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.06.07 | Elena

      Re: Кажуть, що сьогодні про ці безсмертемники і Майдан говорили

      Я лично слышала на 5-м канале в обсуждении Пиховшика и О.Медведева.
      Медведев сказалЧ что такой прием с аналогичной рассылкой использовал штаб ВАЮ в ходе предвыборной кампании и он к этому имел отношение.
      И что это носит БЕЗУСЛОВНО внутрипартийный характер.
      А вот по Интеру отразили, как скандал со ссылкой на Майдан.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.06.13 | Михайло Свистович

        Re: Кажуть, що сьогодні про ці безсмертемники і Майдан говорили

        Elena пише:
        >
        > Медведев сказалЧ что такой прием с аналогичной рассылкой использовал штаб ВАЮ в ходе предвыборной кампании и он к этому имел отношение.

        ТАКОЇ розсилки не було.
  • 2005.06.07 | Sean

    "Как это трогательно -

    Серп и молот и звезда".

    (Єгор Лєтов)

    Більше додати нічого.

    Хву.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.06.07 | Analytik

      Партия - наш рулевой

      Если кто соскучился по газете "Правда" - может зайти на сайт разом.орг.юа. НСНУ сотрясает от скандалов, а там какя-то несуществующая партийно-лубочная идиллия и умничание партийных функционеров, от которого меня с 1972 года воротит.
  • 2005.06.07 | catko

    бачив зблизька того жданова. порошенко відпочиває(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.06.08 | Analytik

      бачив зблизька того жданова. порошенко відпочиває(-)

      Шо ты видел?! Если бы ты еще слышал...
      Зайди на сайт НСНУ и почитай перлы Жданова в "Парийный бонза".
      Вот цитаты из интервью:
      «А сейчас поставлена задача создать партию. Причем не "партию власти", а нормальную, демократическую структуру. Для меня очень важно, что создается партия Виктора Ющенко…»
      «Леонид Данилович руководил политическими процессами в ручном режиме. А Ющенко демонстрирует: вот есть партия, которая является президентской, то есть правящей. »

      «Поэтому Президент Ющенко будет включен в список партии, а после окончания кампании станет выбирать между президентством и депутатством. Это нормальная ситуация. »

      «Учредительные конференции НСНУ проведены в двадцати трех областях, а местные парторганизации возглавили лишь девять губернаторов. »

      «Есть и другие методы, которые мы будем применять для того, чтобы не допустить использования административного ресурса. »

      «Идеология партийного руководства заключается в том, что мы запрещаем нашим областным руководителям использовать командно-административные методы. Если они не выполнят наших указаний, то будут исключены из НСНУ. »

      «Но я хочу отметить, что НСНУ — это партия умных и порядочных людей, которая не станет повторять ошибок прошлой власти»
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.06.08 | catko

        Re: бачив зблизька того жданова. порошенко відпочиває(-)

        слово бачив я вжив взагалі-то в більш широкому контексті ніж дивитись телевізор. я мав нагоду вживу поспостерігати і послухати його спілкування як з рівними, так з вищими і нижчими. тому і кажу порошенко зі всіми своїми інтригами і замутками в рнбо відпочиває, бо як би жданов був на його місці, ми б вже мали не те що кучмізм, а цілий сталінізм.
        а взагалі не варто переоцінювати посаду голови виконкому партії - це як виконавчий директор в акціонерному товаристві - раз - і навіть забули як звали.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.06.08 | Analytik

          бачив зблизька того жданова? порошенко відпочиває(-)

          Особливо, якщо Ющенка не буде в списку НСНУ...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.06.10 | catko

            ющенко буде в списку. і юля буде. і литвин (що є хєрово)(-)

        • 2005.06.13 | Михайло Свистович

          а він хіба не є підлеглим Порошенка? Не по партії. (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.06.13 | catko

            він взагалі безробітним виглядає: біографія

            Ігор Жданов
            Народився в 1967р. в м.Вінниця
            дані з центру разумкова

            Освіта: Київський державний університет ім.Т.Г.Шевченка, історичний факультет, (1992), аспірантура юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1994), курси Університету Thames Valley (Велика Британія, 1996). Автор понад 40 наукових і публіцистичних праць.
            У 1986-1988рр. - проходив строкову службу у лавах Радянської Армії;
            З 1994р. по 1995р. — старший консультант Юридичного управління Адміністрації Президента України;
            Остання посада в державних органах - помічник Заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Державний службовець п'ятого рангу;
            У 1995-1997рр та з грудня 1999р. — директор політико-правових програм Українського центру економічних і політичних досліджень (Центру Разумкова);
            З 2002р. є позаштатним консультантом комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

            а ще ось таке:
            Журнал "Національна безпека і оборона"
            ПІБ працівника Відомості
            Жданов Ігор Олександрович член редколегії
  • 2005.06.09 | Оk

    Навколо теми, і не лише (\)

    На запитання «Телекритики»: - Як ви гадаєте, чи не спостерігаємо ми повернення в політичну практику сумнозвісних «темників» − у вигляді «Пропозицій до політичної позиції партії», які розсилаються структурами НСНУ? Чи не доводилося вам чути про те, що подібні вказівки надходять і до медіа? Якщо так, то чи контролює хтось їх виконання?

    Відповідають експерти: Олексій Мустафін, Олег Медведєв, Юрій Луканов, Денис Жарких, Ігор Куляс, Олег Климчук, Ірина Новожилова, Лаврентій Малазонія, Микола Княжицький, Сергій Таран, Олесь Доній, Ірина Погорєлова, Максим Стріха.

    Коментар урядовця: Микола Томенко

    Запитання «Телекритики»: - Днями сайт «Майдан» опублікував документ, начебто переданий представниками регіональної організації нової партії влади НСНУ. У цьому документі, який має назву «Пропозиції до політичної позиції партії», однопартійцям пропонується не тільки звернути увагу на певні події, але й наводиться певна інтерпретація цих подій. Більше того – ця інтерпретація має маніпулятивний характер (позиція віце-прем’єра Миколи Томенка трактується як «піар-провокація», є пропозиція користуватися виключно словосполученням «уряд Ющенка» замість «уряд Тимошенко»). Як ви гадаєте, чи не спостерігаємо ми повернення в політичну практику сумнозвісних «темників»? Чи не доводилося вам чути про те, що подібні вказівки надходять і до медіа? Якщо так, то чи контролює хтось їх виконання? Олексій Мустафін, шеф-редактор інформаційно-аналітичної служби телеканалу «Інтер»:

    - Зрозуміти, чи йдеться про нове видання “темників”, можна лише порівнявши текст “пропозицій” із висвітленням відповідних позицій у ЗМІ. Саме так, до речі, свого часу зробила “Українська правда”, аби довести існування “темників” за часів Кучми. Від себе можу додати, що на адресу “Інтера” документ, текст якого оприлюднений на “Майдані”, не надходив. Принаймні, поки що. З представниками влади доводиться більше спілкуватися по телефону, або через “третіх осіб”.

    З точки зору дослідницької публікація й справді цікава. Наскільки мені відомо, схожі “пропозиції” готувалися ще під час кампанії 98-го року в одній з партій – скажімо так – “правоцентристського спрямування”. Як пояснювали в приватних бесідах – це була рекомендація іноземних (не російських) політтехнологів. Згодом, як можна здогадатися, ця метода була запозичена “лівоцентристами” й розвинута політтехнологами з інших країн. Тобто насправді ми маємо справу з чимось на зразок “темниківського ембріону”, з якого може розвинутися (якщо, звичайно, не розвинулася) справжня цензура. Засіб зупинити процес якщо і є, то лише один. Вчасно дати політикам і політтехнологам по руках. Бо одного разу не дали…

    Олег Медведєв, шеф-редактор сайту «Обозреватель», радник Віктора Ющенка на період виборчої кампанії-2004:

    - Це не є «темники» в тому розумінні, у якому ми звикли вживати це слово. Маємо справу з внутрішньопартійним документом. Українська журналістика пережила нелегкі часи й тепер усі, обпікшись на молоці, на воду дмухають. Закликаю усіх стурбованих уважно перечитати пропонований документ. Він стосується хіба що етики внутрішньопартійних відносин, але аж ніяк не стосунків влади й ЗМІ. Такі аналітичні документи існували давно й, зрозуміло, існують нині. Був радником Віктора Ющенка під час виборчої кампанії і знаю, що ті перегони відрізнялися досить широкою палітрою думок. Траплялося, що одну й ту ж подію однопартійці коментували по-різному. Звісно, це неправильно. Ось і розіслали нині в регіони вказівки, якої саме точки зору партійці мусять дотримуватися в публічних виступах. А те, що керівники регіональних партійних структур є одночасно й губернаторами – нічого не означає... На журналістів це не мусить впливати.

    Юрій Луканов, незалежний журналіст:

    - Як ви гадаєте, чи не спостерігаємо ми повернення в політичну практику сумнозвісних «темників»? - Гіпотетично можна уявити собі все, що завгодно. Адже сам по собі прихід де-юре нової влади ще не означає, що ця влада нова де-факто. Усі вони діти тієї ж епохи, що і їхні попередники. Дуже багато з них мають відповідний менталітет. Дуже багато з них плювати хотіли на красиві обіцянки і слова, які звучали у період передвиборчої кампанії - вони собі прагнуть діяти для задоволення власних інтересів і потреб. Це стосується як урядовців, так і великого кола їхнього оточення, яке вважає, що воно дорвалося до корита й мріє при ньому поживитися. Інша річ, що сьогодні вже неможливо так відверто ігнорувати громадську думку і обіцянки з Майдану, оскільки „Велика листопадова помаранчева революція” все ж таки змінила психологічну ситуацію в країні. Але подальші дії урядовців залежатимуть від того, наскільки суспільство дозволить їм діяти старими методами. Якщо воно не буде реагувати адекватно, то можна не сумніватися, що «темники» відродяться.

    - Чи не доводилося вам чути про те, що подібні вказівки надходять і до медіа? Якщо так, то чи контролює хтось їх виконання?

    - Я нічого не чув про новітні «темники», але я і не цікавився спеціально цим питанням. Припускаю, що в когось сверблять руки, аби скористатися перевіреним методом. Припускаю, що „продовжувачі традицій” вважають, що ідея була непогана, але втілення її в життя – невдале. Отож, і мріють виправити помилки попереднього режиму.

    Денис Жарких, незалежний продюсер, екс-заступник головного редактора органу СДПУ(о) «Наша газета+»:

    - Как человек, наблюдавший появление «темников» и их развитие на протяжении ряда лет, должен признать, что это не совсем «темники». «Темник» давил напрямую на журналиста, издание, СМИ. Тут идут указания к членам партии. То есть, журналист свободен (хотя бы теоретически) в интерпретации слов партийцев. Это очень большая разница. Трагедия СДПУ(o) состояла в том, что как партия она совсем не влияла на свои СМИ. «Темники» писали вовсе не члены партии, и производство «темников» не предусматривало никакого партийного контроля и внутри партии никогда не обсуждалось. Культура партийной журналистики, что было даже в КПСС, к сожалению, так и не была создана, условий для привлечения талантливых журналистов не было, а всевозможные «комиссары» сделали так, чтобы они в партию не попали и ей не симпатизировали. Организованное давление на СМИ было вовсе не партийным, а бюрократическим. Реально никто не нес ответственности за результаты этого давления. Одним из результатов было, кстати, и падение рейтинга СДПУ(o). Но бюрократическую машину подавления это не волновало годами. То есть, она работала не на интересы партии, а на свои собственные. И своего добилась – она стала важнее партии.

    Примерно это же отражают представленные «рекомендации». Тут видна склока между определенными партийными функционерами и лидерами. Выстраивается конструкция, когда определенная бюрократическая машина становится важнее самой партии, ее интересов, целей и задач. Но это вопрос не организации медиапространства, а, скорее, политической культуры. Да, талантливые люди в такую систему не пойдут, но такая система и не будет их подавлять. Одно дело, когда тебе отвечают одно и то же, а другое, когда заставляют говорить одно и то же. Поэтому мы сделали шаг вперед. Надеюсь, не последний.

    Ігор Куляс, провідний експерт МГО «Інтерньюз-Україна»:

    - Мені здається, що на цьому етапі колеги занадто емоційно реагують на цей документ. Те, що будь-яка партія має право на певну партійну позицію по широкому колу питань, - не викликає сумніву. Те, що у вітчизняній політиці багато бруду -ми також всі добре знаємо і вже не дивуємося.

    Інше питання, що вважати цей документ "темником" можна лише тоді, якщо буде доведений хоча б один факт, коли чиновник-партієць спробує примусити певного журналіста чи ЗМІ (крім, звісно, партійної преси) працювати за партійними вказівками. Поки що подібне - лише на рівні гіпотези, що "це може бути". Для кожного з нас важливо лише одне - не змовчати, якщо таке справді станеться.

    Олег Климчук, прес-секретар Катерини Ющенко:

    - Як ви гадаєте, чи не спостерігаємо ми повернення в політичну практику сумнозвісних «темників»? - Чесно кажучи, не думаю. Хочу вірити, що й напередодні виборів 2006 року цього теж не буде. Можливо, сьогодні деякі партійні діячі у регіонах вирішили „впорядкувати” ідеологічну роботу у своїх лавах? Я думаю, що до ЗМІ, особливо тих, що шанують свою репутацію, це не дійде. Зрештою, поживемо – побачимо.

    - Чи не доводилося вам чути про те, що подібні вказівки надходять і до медіа? - Ні, не чув. Але про це, мабуть, краще запитати самих журналістів з газет, журналів, теле- і радіоредакцій. Чому вони мовчать, якщо це правда? - Якщо так, то чи контролює хтось їх виконання? - Дійсно не знаю.

    Ірина Новожилова, президент Асоціації професійних журналістів та рекламістів Житомирщини:

    - Чи не доводилося вам чути про те, що подібні вказівки надходять і до медіа? Якщо так, то чи контролює хтось їх виконання?

    - Вроде бы такого пока не наблюдается , по-крайней мере, в житомирских СМИ. Единственное, что "отмочила" партия власти, так это в лице ее секретаря городской парторганизации во время поздравлений журналистов с праздником (Днем журналиста) призвала журналистов пополнять ее ряды. Можно, конечно, списать на то, что он человек совсем новый. Посмотрим, как дальше они будут "фильровать свои базары" по отношению к прессе.

    Лаврентій Малазонія, телепродюсер:

    - Три месяца назад, в одном из опросов «ТК», я уже говорил, что "...по моей информации, власть будет учить танцевать "темник-вальс" чиновников разных калибров - они менее рефлексивны, чем журналисты."(02.03.2005). Не так давно председатель СНБО П. Порошенко абсолютно откровенно заявил, что чиновникам "темники" не помешают. А вот вопрос «ТК» к Игорю Жданову, первому заместителю председателя политисполкома НСНУ, напоминает мне такой диалог: -"Товарищ продавец, у вас алиби есть? Нет? А завтра не привезут?"

    Да, Игорь прав, будь-яка партія має право на те, щоб розтлумачувати свою суспільно-політичну позицію. Це робиться не тільки в нашій країні, а й за кордоном. По-друге, цей документ суто внутрішній...".Только в тех странах инструментарий и "хирурги" более продвинутые. Я готов ответить Игорю на вопрос: "як внутрішньопартійний документ потрапив до ЗМI" - от одной, из еще двух, параллельно-конкурирующих служб «інформаційно-аналітичного забезпечення»... Кроты не разучились рыть перпендикуляры между параллелями.

    СМИ ничем особенным такое "явление" не грозит, если учитывать "веерность" пиар-провокаций, которыми сегодня занимаются все, кому не лень. Во всяком случае, у СМИ есть возможность выбора: загрузить себя программой какой-нибудь из "служб інформаційно-аналітичного забезпечення" или запрограммировать себя всеми, сделать апгрейд и самими собою манипулировать. Правда, интересно? Раширяется меню интерпретаций как для власти, так и для "общественного мнения".

    Напоследок я позволю себе три совета власти, из которых двумя она точно не воспользуется:

    1. Власти - иногда - было бы очень полезно поглядеть на себя со стороны... Подойти и дать пинка.

    2. Некоторым представителям власти надо срочно овладеть собой... Иначе это сделает кто-нибудь другой, и вполне возможно, что в извращенной форме.

    3. Сохраняйте оптимизм - это дезориентирует врага!

    Микола Княжицький, генеральний директор компанії „Медіа Дім”:

    - Ми нікуди не повертаємося, оскільки як раніше, так і зараз партії розсилають так звані «обіжники», через які формують спільну позицію до тих чи інших подій. Ці «обіжники» жодного відношення до «темників» не мають, оскільки адресовані партійцям, а не журналістам. Професійні журналісти повинні відрізняти маніпуляції політиків від реального стану справ. На жаль, під час виборчої кампанії журналісти відверто дозволяли собою маніпулювати як «помаранчевим», так і «біло-синім». До певної міри це продовжується й зараз. Отже, у факті існування «обіжника» немає нічого страшного. Дійсно, НСНУ формується за допомогою адміністративного ресурсу, як це було колись з НДП та СДПУ(о). Це правда, яку потрібно просто визнавати, в тому числі і журналістам.

    Тепер щодо виразу «уряд Ющенка». Зрозуміло, що автори документу, якщо він не є фальшивкою, хотіли таким чином принизити Тимошенко. Але насправді очевидно, що не вона призначала більшість міністрів та губернаторів, не вона пропонувала їхні кандидатури. Отже, Тимошенко і дійсно працює Прем’єр-міністром в уряді Ющенка. Якщо економічна криза поглиблюватиметься, то частина влади захоче звинуватити в цьому Тимошенко. У неї буде прекрасний контраргумент: «Ви ж самі казали, що це уряд Ющенка». Таким чином, на жаль, автори процитованого «обіжника» виконують свою важливу роботу, з моєї точки зору, недостатньо професійно.

    Сергій Таран, директор ІМІ:

    - У кожної партії має бути своя цілісна інформаційна політика. Оскільки, коли кожен з членів партії висловлюватиме власне бачення, то це буде удар по іміджу. З формуванням інформаційної політики ми й стикнулися. Власне, непокоїтися тут можна було б лише в тому випадку, якби ці висловлювання стосувалися членів іншої партії.

    - Яким чином?

    - Ну, скажімо, як це було раніше, коли партія влади розповсюджувала «темники» і нав’язувала свою думку людям, далеким від політики. Є й іще одна проблема. У випадку, якщо рекомендації не погоджувалися з низовими осередками партії. Якщо це так, то маємо внутрішньопартійні проблеми, але аж ніяк не влади й ЗМІ.

    - Навіть коли член партії і за сумісництвом губернатор викликає до себе керівника підпорядкованого йому комунального ЗМІ (відомі ж нині проблеми з ними в Україні) і «радить» прислухатися до думки Центру?

    - Маєте такі дані? Повідомляйте й ми зробимо все, щоб таких ситуацій не було... А наразі я бачу лише формування цілісної інформаційної політики партії.

    Олесь Доній, Центр Досліджень Політичних Цінностей:

    - Проблема не в інструкціях-«темниках», які розсилаються по каналах НСНУ. Проблема в тому, що вже помітно, що нова влада, як і попередня, намагається монополізувати інформаційний простір. Тут можна згадати «світлики» віце-прем’єра з гуманітарних питань, коли він в пресі, або в телеефірі розповідає, хто, на його думку, є порушниками, а після цього вже починаються судові процеси по цим ЗМІ або переслідування з боку Нацради з питань телебачення та радіомовлення. Можна згадати, що ця Нацрада, попри сподівання, залишилася органом політичного тиску. Нацрада має претензії до комерційних каналів, але не зробила заяву по Стецькову, хоча загальновідомо, що він очолює НТКУ в неконституційний спосіб. А все через те, що Шевченко та Стецьків -однопартійці. Можна згадати невдалу спробу Червоненка встановити контроль над Інтернет-виданнями. Можна згадати, що (згідно інформації в ЗМІ) керівників телеканалів примушують продавати їхні частки українським або російським бізнесменам, наближеним до влади. Так що на цьому фоні інструкції по партії влади виглядають досить блякло.

    У тому, що влада у своєму відношенні до ЗМІ не сильно змінилася, нічого дивного немає, адже ментальні зміни в суспільстві (і в еліті, як одній із її складових) відбуваються не так швидко. Питання в тому, наскільки цьому бажанню монополізувати інформаційний простір зможе протистояти суспільство. Все ж таки, хоч і мінімальні, але зміни тут є. І, по-друге, ще одним вагомим чинником по боротьбі з монополією є диверсифікація економічних ресурсів.

    Ірина Погорєлова, «Політичні хроніки»:

    - Оскільки факт розповсюдження цих рекомендацій в НСНУ підтверджено нині партійним функціонером Ігорем Ждановим, - то, як на мене, проблема полягає не в намаганні НСНУ таємно маніпулювати будь-ким, хоч би й самими партійцями.

    Проблема суттєвіша: “інтелектуальна еліта”, яка нібито уособлює нову генерацію політиків - ставиться до своїх співгромадян, у тому числі й партійців, так само, як і попередня номенклатура, себто як до абсолютно дебільного бидла, не здатного відрізнити конституційний орган від політичного гасла. При цьому не береться до уваги, що громадяни ці не просто пройшли попередні вибори такими, як вони були, а самі здійснили ту революцію, яку нинішня “партія Майдану” ніколи не спромоглася б зорганізувати самостійно, але тепер вправно “приватизує”. Такого сорту зневага до суспільства викриває, перш за все, слабкість організаторів НСНУ, їхню, як виявляється, інтелектуальну недостатність і решту вад, які не варто перелічувати. Не дивно, що вони в такий спосіб визнають і свій програш конкурентам, яких нібито “ігнорують” в своїх “темниках”. Відповідно, виникає й асоціація з усим арсеналом попередньої влади, зокрема – “засланих козачків”: чи пан Жданов раптом не працює на Тимошенко?

    Утім, наведений приклад “темників” чи інструкцій – зовсім незначний на більш яскравому тлі свідчень, як діячі НСНУ в інших питаннях нехтують законами та ставленням до своїх дій з боку громади. І цей системний правовий нігілізм – справжня проблема.

    Максим Стріха, Інститут відкритої політики:

    - У принципі, кожна політична партія, яка поважає сама себе, не лише виробляє позицію з найважливіших проблем суспільно-політичного життя, але й інформує про неї свій актив, інструктує його, як ретранслювати цю позицію “назовні”. У цьому випадку проблема полягає лишень у тім, що в поле уваги громадськості потрапив внутрішній документ нової партії влади – НСНУ. Тому люди, до яких він скерований, у багатьох випадках посідають важливі адміністративні посади й можуть контролювати чимало ЗМІ – від загальнонаціональних до місцевих.

    І тут уже від громадянської сумлінності цих людей – чиновників високого рангу, голів місцевих адміністрацій, мерів і голів рад – залежатиме, чи подаватиметься у підконтрольних щодо них ЗМІ заявлена в партійній директиві позиція як одна з багатьох, чи як єдино можлива. На жаль, чимало прикладів нашого повсякденного життя переконують: зміна осіб у владних кріслах не змінила поки радикально самої системи влади. Тому аж ніяк не можна виключити спокуси тиснути на ЗМІ перевіреними адміністративними методами.

    Проте внутрішній документ НСНУ цікавий (і тривожний!) ще з однієї точки зору. У ньому йдеться про протидію не так представникам “колишніх”, як і тим, хто формує альтернативні течії вже в нинішній владі. Заходи інформаційного стримування пропонується здійснювати і щодо Юлії Тимошенко, і навіть щодо Миколи Томенка (слід думати – теж члена НСНУ!) А це вже є виявом того явища, яке Черчілль колись назвав “бійкою бульдогів під килимом”, і яке не віщує Україні нічого доброго.

    Також «Телекритика» отримала, як ми вже повідомляли, коментар на наше запитання від Миколи Томенка, віце-прем’єра з гуманітарних питань. Наводимо текст, переданий на наш запит прес-службою прем’єра, повністю:

    Микола Томенко спокійно ставиться до критики керівників НСНУ, а їхні „рекомендації” не вважає цензурою

    Коментуючи на прохання „Телекритики” статтю, яка з’явилася на сайті „Майдан” щодо поширення „рекомендацій” зі служби інформаційно-аналітичного забезпечення НСНУ в обласні партійні організації, Микола Томенко зауважив, що ставиться цілком спокійно до того, що його висловлювання керівники „Народного союзу „Наша Україна” сприймають критично.

    Щодо внутрішньопартійних інструкцій (адже саме так пояснив появу цих „рекомендацій” перший заступник голови Центрального виконавчого комітету НСНУ Ігор Жданов), Микола Томенко зазначає, що чинне законодавство не забороняє подібний характер спілкування всередині партії, і таке листування не потрапляє під визначення „цензури”, до регламентування якого він як колишній голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації був причетний.

    Водночас Томенко переконаний, що підхід перетворення Президента України Віктора Ющенка на кандидата в народні депутати є хибним. „Віктор Ющенко уже склав іспит перед українським народом один раз на п’ять років, коли Україна визначила свою стратегію розвитку і лідера нації”, - вважає Микола Томенко. Тому, на його думку, парламентські вибори не повинні бути додатковим іспитом на популярність Президента Віктора Ющенка, а мають бути визначенням суспільства оптимального складу уряду, який може цю стратегію і програму Президента реалізувати.

    „Тому б я радив всім політикам, які готуються до парламентських виборів, не ховатися за спину Президента, а самостійно і відкрито переконувати суспільство, що саме вони здатні виконати програму Віктора Ющенка”, - зазначив Микола Томенко

    http://telekritika.kiev.ua/question/?id=22517
  • 2005.06.10 | Analytik

    Внитрипартийная дискуссия

    Томенко добалакався: Порошенко погрожує відставкою
    http://www.obozrevatel.com/news/2005/6/10/18789.htm
    Днями на закритій нараді з групою провладних політиків секретар РНБОУ Петро Порошенко заявив, що, якщо Томенко не зосередиться винятково на функціях віце-прем'єра з соціальних і гуманітарних питань, то його буде відправлено у відставку. Тоді як керівник Інституту політики Томенко досхочу зможе роздавати політичні коментарі.

    Очевидно, заява Порошенка є реакцією на критику Томенком намірів "Нашої України" записати Президента Ющенка першим номером у партійний список кандидатів у народні депутати.

    Цього тижня до преси також потрапила внутрішньопартійна пропагандистська інструкція "Нашої України", в якій партійцям рекомендується критично оцінювати політичні коментарі Томенка.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.06.13 | Михайло Свистович

      Порошенко відверто демонструє всім свій вплив на Ющенка?

      Analytik пише:
      >
      > Днями на закритій нараді з групою провладних політиків секретар РНБОУ Петро Порошенко заявив, що, якщо Томенко не зосередиться винятково на функціях віце-прем'єра з соціальних і гуманітарних питань, то його буде відправлено у відставку.

      1. Це не прерогатива Порошенка.
      2. Хай сам краще зосередиться винятково на функціях секретаря РНБОУ.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.06.13 | Analytik

        Порошенко відверто демонструє страх

        Дело гораздо серьезнее, чем вы думаете.
        Если КПСС-НСНУ пойдет на выборы в парламент без Ющенко первым номером, у нее есть шансы набрать всего-лишь 4-8%, а то и вообще пролететь. Кто там будет первым номером? Порошенко? Безсмертный? Мартыненко?
        Поэтому высказывание Томенко предано анафеме. Петя в ужасе.
        Но даже если Ющенко согласится - потолок партии власти - 20-25%. Это их тоже мало устраивает.
        Вся ставка делается на блок Литвин-Тимошенко-Ющенко, способный взять до 60%. А создать его весьма проблематично.
        Так что Петя недаром суетится.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.06.13 | Михайло Свистович

          Re: Порошенко відверто демонструє страх

          Analytik пише:
          >
          > Если КПСС-НСНУ пойдет на выборы в парламент без Ющенко первым номером, у нее есть шансы набрать всего-лишь 4-8%

          Значно більше.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.06.13 | Analytik

            Порошенко відверто демонструє страх

            Чоми ви впевнений в цьому? Навіть їх лідери дають в цьому випадку не більше 10%. Читай інтерв"ю Жданова на Разом.орг.
            І якщо ви такій впевнений і обізнаний, складіть мені, будь ласка першу десятку НСНУ-КПРС без Ющенка.

            І ще почитайте:
            Щоб очолити список партії, Ющенко писатиме заяву про відмову від президентства?

            www.ПРАВДА.com.ua, 13.06.2005, 16:37

            Лідер Української народної партії Юрій Костенко вважає "помилкою" ініціативу, щоб президент Віктор Ющенко очолив передвиборчий список "Народного Союзу Наша Україна".

            Про це він сказав в коментарі львівським журналістам, повідомляє прес-служба УНП.

            "Юридично це неможливо. Тому що кандидат у народні депутати Віктор Ющенко перш, ніж його буде зареєстровано в Центральній виборчій комісії, повинен написати заяву: "У разі обрання мене народним депутатом, я складаю з себе повноваження президента України", - зазначив Костенко.

            На думку лідера УНП, якщо глава держави вчинить у такий спосіб, то його крок викличе несприйняття у суспільстві.

            "Я уявляю, що люди, особливо ваш патріотичний регіон, будуть думати про такого президента", - сказав депутат.

            Він додав, що "використання Віктора Андрійовича як локомотива для політичної сили, яка несформована, означає просто-напросто торгувати політичним портретом Віктора Андрійовича Ющенка".

            "Уявіть собі ситуацію, коли політичний лідер партії на виборах отримає менше, ніж кандидат у президенти Ющенко на виборах 2004 року. Що це буде означати з точки зору формування політики у майбутньому парламенті й у майбутньому уряді?", - зауважив депутат.

            Костенко вважає, що така ініціатива - "величезна помилка тих, хто штовхає Віктора Андрійовича на такі речі". "Але я переконаний, що Віктор Андрійович як мудра людина не допустить саме таких політичних помилок", - підсумував він.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.06.13 | Михайло Свистович

              Re: Порошенко відверто демонструє страх

              Analytik пише:
              > Чоми ви впевнений в цьому?

              Тому що досвідчений :)

              > Навіть їх лідери дають в цьому випадку не більше 10%.

              Дають більше.

              > Читай інтерв"ю Жданова на Разом.орг.

              Я його не знаю, тому він для мене - не авторитет.

              > І якщо ви такій впевнений і обізнаний, складіть мені, будь ласка першу десятку НСНУ-КПРС без Ющенка.

              Беріть на вибір купу найвідоміших мудаків і матимете десятку. Все одно частина народу голосуватиме за несунів, як за партію Ющенка.

              >
              > І ще почитайте:
              > Щоб очолити список партії, Ющенко писатиме заяву про відмову від президентства?

              Це лише побажання Костенка.

              >
              > "Юридично це неможливо. Тому що кандидат у народні депутати Віктор Ющенко перш, ніж його буде зареєстровано в Центральній виборчій комісії, повинен написати заяву: "У разі обрання мене народним депутатом, я складаю з себе повноваження президента України", - зазначив Костенко.

              Ну так це формальність. Всі так пишуть, але не всі стають нардепами, буває, що відмовляються від депутатаства й залишаються на своїх роботах.

              >
              > На думку лідера УНП, якщо глава держави вчинить у такий спосіб, то його крок викличе несприйняття у суспільстві.

              Суспільство про це у своїй більшості навіть не дізнається.

              >
              > Він додав, що "використання Віктора Андрійовича як локомотива для політичної сили, яка несформована, означає просто-напросто торгувати політичним портретом Віктора Андрійовича Ющенка".

              Вони до цього звикли.

              >
              > Костенко вважає, що така ініціатива - "величезна помилка тих, хто штовхає Віктора Андрійовича на такі речі". "Але я переконаний, що Віктор Андрійович як мудра людина не допустить саме таких політичних помилок", - підсумував він.

              ЦЕ Костенкові так хочеться, бо пасеться з ними на великій частині спільному електорального поля.
            • 2005.06.13 | catko

              з ющенком все мені виглядає просто

              Analytik пише:
              >Навіть їх лідери дають в цьому випадку не більше 10%.

              є просте правило. партія влади якщо не докладає жодних додаткових зусиль в передвиборчій кампанії при найгірших розкладах набирає не менше 20% а при найкращих не більше 50% (плюс-мінус звичайно ну і не має бути революційної ситуації). чому так не знаю. але саме для того щоб набрати більше 50% і мусять створюватись блоки, продумуватись пр-ходи, форсуватись соціальні питання.
              в даному випадку ющенко в списку несе на собі два навантаження.
              1. це пр-хід щоб підняти відсотки скориставшись його рейтингом.
              2. це спосіб свого роду публічно задекларувати що процес перебирання влади ющенком продовжується, а не обмежується одним президентством (бо одного президентства мало щоб влада в цілій країні була в одних руках - образно).

              > Щоб очолити список партії, Ющенко писатиме заяву про відмову від президентства?

              я думаю що ющенко просто візьме і в ніч виборів, коли будуть перші результати але незалежно від них - зніме свою кандидатуру. адже ніде здається це не заборонено.
              а потім виступить по телебаченню і оголосить що от нарешті і революція закінчилась і більшість ми в парламенті взяли і тепер спокійно працювати можна. а я в списку? так ви ж напевне розумієте і розуміли, не для того ми на майдані стояли щоб я в нардепи подався, я і без майдану в нардепи міг податись ну і.т.п.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.06.14 | Analytik

                Re: з ющенком все мені виглядає просто

                >я думаю що ющенко просто візьме і в ніч виборів, коли будуть перші результати але незалежно від них - зніме свою кандидатуру. адже ніде здається це не заборонено.

                Вот это мелкое жульничество вполне вероятно.
                Есть для Ющенко один очень неприятный момент. Из те 52%, что за него проголосовали, значительное число голосовало против Януковича, выбирая из двух зол. Сколько их? Считается, что около 30%. + множество разочаровавшихся, сколько их будет к весне - неизвестно. Тем более тему революции уже не удастся поэксплуатировать.
                Есть не правило, а зависимость, что около 10% людей всегда голосует за представителей власти. Вспомните "За Еду". "НСНУ" - новая "ЗаЕду".
                Представляете, что для Порошенко 10%?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.06.14 | catko

                  Re: з ющенком все мені виглядає просто

                  Analytik пише:

                  > Есть для Ющенко один очень неприятный момент. Из те 52%, что за него проголосовали, значительное число голосовало против Януковича, выбирая из двух зол. Сколько их? Считается, что около 30%. + множество разочаровавшихся, сколько их будет к весне - неизвестно. Тем более тему революции уже не удастся поэксплуатировать.

                  ну в 2006 році доведеться вибирати між чотирьох зол: партія влади, за яку стояли на майдані - янучари з есдеками - комуністи соціалісти - і всякі різні маргінали.
                  так що нікуди ті міфічні 30% не дінуться - проголосують за менше зло - ющенка (партію влади).
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2005.06.15 | Analytik

                    Re: з ющенком все мені виглядає просто

                    А почему ты так уверен, что они не проголосуют за партию Литвина?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2005.06.15 | catko

                      тому що литвин м... нехороша людина (-)

    • 2005.06.13 | catko

      думаю що порошенка рейтинг томенка просто давить(-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".