Lvivskyi arkhiv
06/08/2005 | ladalesia
http://5tv.com.ua/newsline/182//8940/
Pro rozkradannia v L'vivs'kim arkhivi --- yaki profesiyni arkhyvisty tak zberihayut' arkhivnyi material?!
Pro rozkradannia v L'vivs'kim arkhivi --- yaki profesiyni arkhyvisty tak zberihayut' arkhivnyi material?!
Відповіді
2005.06.21 | Оk
Стан збереження історичної спадщини (\)
http://www.zik.com.ua/2005/6/21/news14663.htm21 червня 2005 р.
«Перші висновки органів внутрішніх справ у питанні про розкрадання в Центральному державному історичному архіві будуть не через місяць чи через рік, а вже до кінця тижня», – про це заявив на сьогоднішньому засіданні сесії Львівської міськради під час розгляду питання «Про стан збереження історичної спадщини в ЦДІА України у Львові» голова Львівської ОДА Петро Олійник.
Депутати заслухали інформацію начальника УМВСУ у Львівській області Богдана Шкаради щодо стану розслідування цієї справи, після чого прийняли рішення, в якому, зокрема, ухвалили звернутися до Президента України та прем’єр-міністра щодо факту викрадення документів з історичного архіву.
«У зв’язку з викраденням значної кількості документів з історії не лише української, а й інших націй, зокрема, єврейської, звертаємося до вас із проханням доручити СБУ провести розслідування у справі зв’язків директора ЦДІА Діани Пельці, голови Держкомархіву Геннадія Боряка, колишнього віце-прем’єр-міністра України з гуманітарних питань Дмитра Табачника та співробітника Музею Голокосту в Єрусалимі Марка Шрабермана», – йдеться у зверненні. Цих людей, окрім «архівної справи», підозрюють в причетності до вивезення фресок Бруно Шульца з Дрогобича до Ізраїлю.
У зверненні депутати також просять ініціювати комплексну перевірку відповідними структурами зовнішньо-економічної та фінансової діяльності ЦДІА протягом часу керівництва архівом Д.Пельц.
Як зазначив П.Олійник, справа набрала міжнародної ваги і вже вилучено понад 2 тис. документів, які було викрадено. Відтак, він наполягає, щоб об’єкт віддати під охорону міліції. «Це є наше перше завдання – захистити національну спадщину, а друге – провести незалежну інвентаризацію документів в архіві. Якщо його й надалі охоронятимуть цивільні особи, випадки розкрадання повторюватимуться», – вважає П.Олійник.