МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Що таке Світова ОрганізаціяТоргівлі?

06/13/2005 | antyfa
Вступ України в СОТ потягне за собою колосальні соціальні та економічні зміни в країні. Та чомусь, про це мало говориться, дискутується. Долучення до цієї організації чомусь однозначно сприймається як благо. Та чи так це?

"Що таке Міжнародний Валютний Фонд, Світова Торговельна Організація та Світовий Банк, чому це погано.



Наші національні лідери запевняють, що всесвітня корпоративна глобалізація є неминучим, цілком природним, прогресивним явищем. Проте темпи, межі та політика глобалізації визначаються вузьким колом глобальних організацій, які діють без дотримання принципів прозорості діяльності та демократичного нагляду:

А) Світова Торговельна Організація
Заснована в 1995 році, ВТО є могутньою міжнародною організацією яка розробляє та впроваджує правила торгівлі та інвестування. Глобальна економіка створюється, коли корпораціям належать всі права, урядам — всі зобов’язання, а демократія залишена позаду. За 4 роки свого існування ВТО встановила мережу глобальної торгівлі та комерційних правил, які приносять користь лише мультинаціональним компаніям, зневажаючи інтереси місцевих спільнот, робітників та екології.

Б) Світовий Банк та Міжнародний Валютний Фонд
Світовий Банк (засновано 1844р, 177 країн-учасниць, )спеціалізується на позиках урядам на перебудову шляхів, залізничних колій, мостів, портів та іншої інфраструктури, тобто частини економіки, неприбуткової для приватного сектору і тому полишеної на громадський сектор (платників податків). Окрім цього гроші надаються на перебудову національної економіки — програма структурного перетворення.

МВФ було засновано для забезпечення країн-членів СБ коштами у разі тимчасових проблем з платіжним сальдо. Такі вливання в світовий ринок вигідні всім корпораціям, а особливо таким торгівельним монстрам, як Великобританія та США. Проте гроші надаються лише після згоди країни на реформування своєї економіки — на програму структурних перетворень. В більшості країн, де вона була запроваджена, ця програма викликала підвищення рівня бідності, посилила страждання мільйонів та погіршила становище навколишнього середовища. З 1980-тих структурні перетворення створили розгалужену систему викачування багатств з країн, що розвиваються, які вже виплатили індустріальним країнам півночі вп’ятеро більше грошей, ніж отримали, проте й досі не сплатили всіх боргів МВФ та Світовому Банку.

Негласною метою МВФ та Світового Банку є залучення представників еліти всіх країн до капіталістичної світової системи заохочень та санкцій. Мільярди доларів, які контролюються цими двома організаціями, допомогли створити більшу прихильність лояльність та залежність вітчизняних найважливіших посадових осіб та фінансистів до своїх колег з інших країн, ніж до свого народу. Дотримуючись програми “структурного перетворення” уряди повинні відкрити економіку для проникнення іноземних корпорацій, та дати доступ до природних та людських ресурсів за заниженими цінами. Інші стратегії, нав’язувані разом з “структурними перетвореннями” включають в себе доступ іноземних корпорацій до прибутків, що надходять в країну (repatriate profits), регулювання державного бюджету (часто урізаючи соціальні статті), розпродаж акцій, які належать громадськості (приватизація), девальвація валюти. Така політика забезпечує відкриття вільного ринку для корпорацій в той же час зменшуючи соціальні бюджетні відрахування з таких статей, як освіти, медичне обслуговування та продуктові кредити для малозабезпечених сімей.

Таким чином, ставлячи уряди країн в залежне становище наданням позик, СБ та МВФ “ламають систему” захисту вітчизняного виробника, споживача, робітника (не кажучи про так званий “захист національних інтересів”) та дають доступ до всього вище перерахованого іноземним корпораціям, які й займаються…. Багато груп небайдужих людей на місцях, особливо в третьому світі, говорять про ре колонізацію своїх країн, де громадяни швидко втрачають контроль над власною землею, заводами, установами.

С) Міжнародні угоди з вільної торгівлі.
Подібні угоди відкривають великі можливості для корпорацій, в той же час створюючи все більший тиск на процес регулювання заробітної платні та охорони навколишнього середовища. Також вони стоять на сторожі корпоративних прибутків але не робітників. Капіталістична система, базуючись на експлуатації народу, місцевих спільнот, та навколишнього середовища, отримує прибуток для купки обраних в першу чергу за рахунок наших соціальних та екологічних труднощів.

Нам потрібна чесна, а не вільна торгівля!"



http://svitnetovar.info


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".