МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Гурвіц хоче зробити Одесу містом - регіоном

06/17/2005 | stefan
http://obkom.net.ua/news/2005-06-17/1433.shtml
Гурвицу позарез надо сделать Одессу городом-регионом
Скоро таких привилегий захотят в Жмеринке, Бердичеве и Конотопе…
«Одессе необходим статус «города-региона», - об этом заявил мэр Одессы Эдуард Гурвиц во время встречи с научным советом Одесского национального университета имени Мечникова.

Как сообщили во фракции «Наша Украины», он также отметил, что также как и статус «города-региона» Одессе уже сегодня необходимы новые границы. «Сейчас мы встретились, к величайшему сожалению, с системным кризисом, - сказал Э.Гурвиц. - Город нуждается в новых границах, поскольку исчерпал возможности внутреннего роста и потерял исторические преимущества. Проданный флот уменьшил значение нашего торгового порта, распродана преобладающая часть прибрежных земель. Кризис был понятным и для наших предшественников, но они паразитировали на нем, блокируя такие проекты, как строительство международного аэропорта, имитируя реформы, в частности, такую как «реформа жилищно-коммунальной реформы».

Мэр Одессы указал, что отели, памятники архитектуры в самом центре города были проданы за копейки.

«Городской сад превратился в вещевой рынок, а Дерибасовская стала похожа на Восточный базар. Надо было очень сильно не любить город, чтобы не сохранить архитектурные памятки его исторической части», - подчеркнул мэр.

«Предложенные нашей командой в середине 90-х лет мощные проекты были свернуты. В качестве примера - реконструкция международного аэропорта, который был уже на завершающей стадии разработок и перехода к практической реализации. Не были реализованы тогда и наши планы связанные с вынесением промышленных предприятий из приморской зоны Одессы», - отмечает Э.Гурвиц.

«Параллельное существование в рамках «города-региона» национального и европейского законодательства является еще одним эффективным инструментом привлечения инвестиций и развития туристического бизнеса. В этой инициативе нет ничего нового для Одессы. Историки знают, что еще в 19 столетии здесь работал коммерческий суд с особой юрисдикцией. Он оказывал содействие международной торговле», - указал Э.Гурвиц.

Лига

17 июня 2005. 14:33

Відповіді

  • 2005.06.17 | So_matika

    обком абсолютно зря исходит желчью

    > Гурвицу позарез надо сделать Одессу городом-регионом
    > Скоро таких привилегий захотят в Жмеринке, Бердичеве и Конотопе…
    В отличие от Жмеринки, Бердичева и Конотопа - Одесса, в силу своих особенностей как курортного и портового центра юга Украины - МОЖЕТ претендовать на такой статус. Гурвицу респект.
    А аффтару заголовков на "обкоме" - скорее выпить йаду.
  • 2005.06.18 | Роман ShaRP

    А навіщо, він не каже?

    stefan пише:
    > http://obkom.net.ua/news/2005-06-17/1433.shtml
    > Гурвицу позарез надо сделать Одессу городом-регионом
    > Скоро таких привилегий захотят в Жмеринке, Бердичеве и Конотопе…
    > «Одессе необходим статус «города-региона», - об этом заявил мэр Одессы Эдуард Гурвиц во время встречи с научным советом Одесского национального университета имени Мечникова.

    Наскільки я розумію, міст з таким статусом у нас два - Київ і Севастополь. Київ витягує на "регіон" навіть за населенням.

    Стосовно Севастополя - не з*ясовував.


    Навіщо може бути такий статус Одесі, що це дає, і чого не вистачає Гурвіцу конкретно, він не каже?

    > «Параллельное существование в рамках «города-региона» национального и европейского законодательства"

    - а з оцим нафіг будь ласка. Законодавство буде одне - національне, і те європейське, яке дозволить національне. Ніяких "гАрАдов-гАсударств". Не за те проти ПІСУАРа виступали.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.06.18 | stefan

      пане Роман ShaRP

      це трохи інше.
      Роман ShaRP:

      > Стосовно Севастополя - не з*ясовував.
      так от - Севастополь за чисельністю населення - майже в 2 рази менший
      ніж Одеса.А свій статус Севастополь отримав "по наследству" від УССР-СССР.
      >

      > Навіщо може бути такий статус Одесі, що це дає, і чого не вистачає Гурвіцу конкретно, він не каже?
      ***
      не Гурвіц це придумав і не нова влада.цей проект розроблено ЄС.через нього уже давно пройшла Польща, і успішно.
      нова реформа зрівнює практично всі регіони по населенню.
      сьгодні маємо, для зрівняння:
      -Донецька обл. -біля 5 млн.чол
      -Тернопільська обл. -біля 0,5 млн. чол
      -Криворізький р-н -біля 1 млн.чол
      Яка питома вага Тернопільської обл. в КМУ , Парламенті, АП?
      -10% від Донецької обл. От і середня з-плата в Тернопільській обл.
      найнижча в Україні.
      Регіони і міста-регіони будуть мати приблизно по 1,5 млн населення.
      по Україні буде приблизно 30 регіонів+міст-регіонів.
      Сьгодні майже стільки ж.Але сьгодні Ви побачили, які диспропорції.
      а в районах - ще більші диспропорції:
      -Савранський р-н Одеської обл. - біля 25 тис.чол
      -Криворізький р-н Дніпроп.обл. -біля 1 млн.чол
      ***
      no comments...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.06.19 | Роман ShaRP

        Можна докладніше? (+)

        stefan пише:
        > не Гурвіц це придумав і не нова влада.цей проект розроблено ЄС.через нього уже давно пройшла Польща, і успішно.

        У чому полягає успішність?

        > нова реформа зрівнює практично всі регіони по населенню.

        Себто буде більш рівномірний розподіл навантаження на регіональні структури, і в цьому полягає позитив, так?

        > сьгодні маємо, для зрівняння:

        для порівняння ;)


        Ну і залишається питання конкретно щодо Одеси. Я так зрозумів, що Гурвіц хоче для неї якогось особливого статусу. Так?

        Але чи має це сенс? Чи не хоче він часом створити ще одну "вільну економічну зону відмивання грошей" на зразок данєцкіх?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.06.19 | stefan

          можна і треба

          http://www.ogo.rv.ua/index.php?rub=2&n=957&id=7402&gazeta=ogo
          Наблизити владу до людей покликана адміністративно-територіальна реформа
          № 957 від 14 квітня 2005р.

          Роман Безсмертний: "Реформа має бути точним надрізом і відповідно успішною операцією"

          Роман Безсмертний народився в селі Мотижин Макарівського району на Київщині. Це — 12 кілометрів від райцентру. Але потрапити у Макарів мотижинські селяни можуть лише зробивши пересадку в Києві. Щось схоже — у двох третинах районів столичної області. І не тільки там. Адміністративно-територіальна реформа, над якою Роман Безсмертний працює нині на посаді віце-прем’єр-міністра України, має на меті не просто ліквідувати подібні абсурдні ситуації в “глибинці”, а й насамперед дати місцевим громадам якомога більше владних повноважень та ресурсів для їх реалізації.
          ________________________________________
          Лейтмотив реформи — мінімізувати повноваження органів державної влади і максимально збільшити їх в органів місцевого самоврядування. При цьому — перенести чималий обсяг соціальних послуг влади на низовий рівень, з райцентру — до села.
          — Нині людина їде з села в райцентр за довідкою, скажімо, з відділу соціального захисту. Але ж можна зробити навпаки — закріпити працівників цього відділу за сільськими громадами, і тоді нікуди не потрібно буде їхати, — зауважив на зустрічі з регіональними журналістами у вівторок Роман Безсмертний. — Те саме — з доглядом за самотніми людьми похилого віку, з іншими функціями держави, які сьогодні сконцентровані в райцентрах. У той час як бюджет села складається з зарплатні голови сільради, секретаря і прибиральниці, а реальні повноваження сільського голови обмежуються наявністю печатки в сейфі.
          Громада — найнижчий з трьох рівнів адміністративно-територіального устрою держави, які передбачає концепція адміністративно-територіальної реформи. Пропонується, щоб сільська громада складалась не менш як з 5 тисяч мешканців. Хоча для віддалених, важкодоступних районів можливі винятки.
          Другий рівень — район або місто-район (місто, де мешкає не менше 70 тисяч людей). Третій — регіон та місто-регіон (міста, де населення перевищує 750 тисяч осіб).
          Роман Безсмертний запевнив, що кількість областей унаслідок проведення адмінреформи не зміниться. Отже, в найближчому майбутньому не варто боятись того, що Рівненщина стане провінцією Волині. Але віце-прем’єр-міністр переконаний, що питання про оптимальнішу модель регіонального поділу держави все одно рано чи пізно постукає у двері. Можливо, що це буде земельний устрій. Щодо нинішніх кордонів між областями, то тут теж не варто чекати радикальних змін. Хоча Роман Безсмертний, посилаючись на проведений аналіз, вважає: деякі невеличкі зміни по певних територіях дозволили б радикально поліпшити вирішення там соціальних питань.
          Віце-прем’єр-міністр вважає, що в той час, “коли всі тікають у Київ, наше завдання зробити так, щоб кожна громада пульсувала, щоб там було життя, щоб люди себе почували соціально захищеними. Ми затягнули всі повноваження на Київ, відповідно під ці повноваження пішли ресурси”. Урядовець переконаний, що “ресурси мають піти на рівень громади. Тільки коли буде ресурс і реальна влада на місцях — тоді буде толк”.
          Реалізація адмінреформи потребуватиме внесення змін до приблизно трьох сотень законів і чотирьох тисяч підзаконних актів. Звісно, не обійтись і без внесення змін до Конституції. Найбільший опір новаціям віце-прем’єр прогнозує на районному рівні — адже йтиметься фактично про ліквідацію райдержадміністрацій. На рівні ж областей держадміністрації залишаться переважно для виконання контрольних функцій і перерозподілу бюджету, а реальна влада відійде виконкомам обласних рад.
          — Готуючи законопроект “Про територіальний устрій України” ми вивчали досвід усієї Європи, причому не лише сучасний, а й в історичному розрізі, — запевнив Роман Безсмертний. — Підходи до цього питання у світі майже єдині. Нікуди не дітись і нам. Є лише дискусії, наскільки швидко проводити реформу. Особисто я — за те, щоб встигнути зробити це до парламентських виборів-2006. Адже адміністративно-територіальна реформа — це гострий скальпель, ним не можна наносити численні рани. Реформа — це не гармошка, розтягнемо операцію — втратимо пацієнта. Реформа має бути точним надрізом і відповідно успішною операцією.
          Віталій ГОЛУБЄВ, Київ — Рівне.
          ***
          а тут сам проект Закону "Про територіальний устрій України":
          http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=15475685&cat_id=15475285
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.06.19 | Роман ShaRP

            Re: от аби ще й займався цим хтось інший...

            Кащею Безсмертному я і не довіряв, іне довіряю. І не лише я. А останні події навколо НСНУ та його "відверті" інтерв*ю провокують ще більшу недовіру.


            > Віце-прем’єр-міністр вважає, що в той час, “коли всі тікають у Київ, наше завдання зробити так, щоб кожна громада пульсувала, щоб там було життя, щоб люди себе почували соціально захищеними. Ми затягнули всі повноваження на Київ, відповідно під ці повноваження пішли ресурси”.

            Не лише про повноваження, але й про робочі місця (до речі, одну з передвиборчих обіцянок Ющенка).

            > — Готуючи законопроект “Про територіальний устрій України” ми вивчали досвід усієї Європи, причому не лише сучасний, а й в історичному розрізі, — запевнив Роман Безсмертний. — Підходи до цього питання у світі майже єдині. Нікуди не дітись і нам. Є лише дискусії, наскільки швидко проводити реформу. Особисто я — за те, щоб встигнути зробити це до парламентських виборів-2006.

            Чи не призведе це до дезорганізації власне виборчого процесу, який принаймні раніше був тісно пов*язаний з територіальними структурами?

            > Адже адміністративно-територіальна реформа — це гострий скальпель, ним не можна наносити численні рани. Реформа — це не гармошка, розтягнемо операцію — втратимо пацієнта. Реформа має бути точним надрізом і відповідно успішною операцією.

            Сам "пацієнт", здається, не проти. Люди напевне вже задовбалися їздити далеко за вирішенням важливих питань. Але всеодно громадське обговорення не завадить, і поспішати не варто.


            Пане Стефан, ви так і не розповіли про досвід Польщі. Цікаво.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.06.19 | stefan

              досвід Польщі

              такий, що вона це пройшла, і успішно, ніхто тепер назад крутити плівку не збирається.
              перед вступом в ЄС, за декілька років Польща почала реформувати своє
              внутрішнє законодавство, адаптуючи до ЄС.В т.ч. провела територіальну реформу.Зменшилось кількість воєводств,зменшився апарат чиновників.
              райони, воєводства, стали більш одинакові(рівноцінними).проект був приблизно, як наш в Україні.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.06.20 | Михайло Свистович

                а от подібний досвід Молдови по наближенню влади до людей є

                негативним.

                stefan пише:
                >
                > Зменшилось кількість воєводств,зменшився апарат чиновників.

                Проект Безсмертного збільшує кількість чиновників.
        • 2005.06.21 | Балу

          Попытаюсь объяснить...

          Думаю, что во всех городах-миллионниках, которые находятся в подчинении области, такая же проблема. У нас в Одессе это обсуждалось еще в середине 90-х и, будем надеяться, в ближайшее время дело сдвинется с мертвой точки.

          Что изменится с получением статуса "город-регион" и со вступлением в силу административно-территориальной реформы вообще:

          1. К городу будет присоединена небольшая близлежащая территория. Это даст возможность городу спокойно развиваться и лишит глав близлежащих районов возможности спекулировать этой землей. Сейчас муниципальная граница проходит иногда просто по улице, и жители одной стороны считаются уже сельскими жителями и не могут отдать своих детей в городскую школу или лечиться в городской поликлинике.

          2. Более справедливо будут распределяться вливания из центра. Сейчас 90% их забирает область, где они спокойно разворовываются. И это при том, что город формирует 80% областного бюджета и в нем живет 50% населения. Я не преувеличиваю - цифры реальные.

          3. Разовьется местное самоуправление. Сейчас областной район с населением в 25000 чел. имеет райсовет, а городской район, где население больше в 10 раз, такового не имеет. И наоборот - сельсовет в селе, где проживает три бабки, бесконтрольно распоряжается гектарами лесов и пахотных земель.

          А господа Цушко и Боделан с Гриневецким боятся выпустить город из рук, потому что с ним уйдут колоссальные денежные потоки, рынок "7-й километр" и другие объекты, которые сейчас относятся к области, а не к городу. И должность областного начальника уже окажется не такой хлебной, как была раньше.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.06.22 | Роман ShaRP

            Спасибо за объяснения, только одно "но"

            В Киеве райсоветы есть, материалы по их злоупотреблениям на Майдане уже были, и по войне, которая идет за них прямо сейчас - тоже.

            Т.е. в общем случае никакая реформа - не панацея.
      • 2005.06.20 | Михайло Свистович

        Де Ви взяли такі цифри

        stefan пише:
        >
        > так от - Севастополь за чисельністю населення - майже в 2 рази менший
        > ніж Одеса.

        Більш ніж у 2,5 рази менший.

        >
        > -Тернопільська обл. -біля 0,5 млн. чол

        Насправді понад мільйон.

        >
        > Яка питома вага Тернопільської обл. в КМУ , Парламенті, АП?

        В парламенті пропорційно кількості населення, в КМУ і Держсекретаріаті - не можна прив"язувати склад органів виконавчої влади до регіонального походження працівників.

        > -10% від Донецької обл. От і середня з-плата в Тернопільській обл.
        > найнижча в Україні.

        Невже тому, що вона менша?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.06.20 | stefan

          помилка допущена

          населення області:
          > Насправді понад мільйон.
          -1142,0 тис. чоловік, що складає 2,3 % від його загальної чисельності в Україні.

          місто Тернопіль з населенням близько 230тис.чол.
  • 2005.06.19 | Прозоравлада

    А вот Цушко против...

    http://zasteklom.info/zasteklom/modules.php?name=News&file=article&sid=191&mode=&order=0&thold=0
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.06.21 | Балу

      Re: А вот Цушко против...

      Боделан с Гриневецким тоже были против. На то нам и статус "города-региона", чтобы поменьше спрашивать таких деятелей. Одесса имеет 50% населения области, формирует 80% ее бюджета, а получает из него 4%.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".