МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Привіт від Привата

06/20/2005 | толя дейнека
31 мая председатель правления "Приватбанка" Александр Дубилет, отвечая на вопрос о привлечении иностранных капиталов для развития банка, заявил в интервью "Инвестгазете": "Меня удивляет информационный бум вокруг прихода иностранных банков в Украину. Такое впечатление, что все они выстроились в очередь и только ждут, кого бы купить. Это далеко не так". По его словам, иностранные банки "весьма сдержано" рассматривают перспективы выхода на рынок Украины. Однако Дубилет заметил, что государство, рассматривая вопрос открытия рынка Украины для иностранных банков и их филиалов, должно предусмотреть механизм защиты отечественных банков. "Я считаю, что рынок должен открыться, но вместе с тем должна проводиться политика защиты отечественных банков… Не хочется проводить параллели с бензиновым кризисом, но ситуация может быть аналогичной", – заявил глава "Приватбанка", подтвердив намерения не обращаться к зарубежным инвестициям. "Акционеры приняли решение развивать банк самостоятельно. Мы видим реальные пути роста банковского бизнеса в Украине. В случае крайней необходимости можем увеличить капитал банка за счет средств собственников", – подытожил Дубилет.

Что это за "собственники", глава правления не уточнил, однако источники роста активов "Привата" видны невооруженным глазом.

Так, один лишь "Приват-холдинг", торговавший оптом рудой "Сухой Балки" и концентратом ЮГОКа, ухитрился закончить прошлый год с убытком 304,105 млн. гривен. Ситуация на прочих предприятиях, принадлежащих группе "Приват", оказалась не лучше.

Уже упомянутый Южный горно-обогатительный комбинат закончил 2004 год с убытком 262,821 млн. гривен.

Днепропетровский металлургический завод им. Петровского закончил 2004 год с убытком 208,95 млн. гривен.

Орджоникидзевский горно-обогатительный комбинат закончил 2004 год с убытком 69,985 млн. гривен.

Марганецкий горно-обогатительный комбинат закончил 2004 год с убытком 66,432 млн. гривен.

Стахановский завод ферросплавов закончил 2004 год с убытком 29,616 млн. гривен

Запорожский завод ферросплавов закончил 2004 год с убытком 134,926 млн. гривен.

Сумма перечисленных убытков – 1076,835 млн. гривен, а это более 200 млн. долл. – могла бы сделать группу "Приват" банкротом.

Впрочем, демонстративная убыточность не является препятствием для увеличения уставных фондов предприятий и проведения дополнительных эмиссий в подконтрольных акционерных обществах. И все это происходит тогда, когда большинство украинских олигархов, будучи издерганными обвинениями новых властей в использовании теневой бухгалтерии и утаивании доходов, спешат заверить общественность в чистоте своих инвестиционных помыслов и прозрачности управляемых финансовых потоков. Что же происходило прежде?

В свое время в интервью "Зеркалу Недели" Юлия Тимошенко, комментируя ситуацию, сложившуюся вокруг полугосударственной компании "Укрнафта", менеджмент которой аффилирован с "Приватом", сообщила: "Мы не психуем. Все спокойно, и вся государственная прибыль идет группе "Приват". Абсолютно полный покой, похожий на кладбище". Премьер знала, что говорила: несмотря на рекомендации Наблюдательного совета ОАО направить чистую прибыль за 2004 год (а это – 1, 347 млн. грн.) на выплату дивидендов, это решение акционерами до сих пор так и не принято. И вправду, зачем делиться доходами, если можно направить их на "увеличение капитала за счет собственников". Движение – все, результат – ничто. "Приватбанку" и впрямь стоило бы избрать своим девизом бессмертное: "Не корысти ради!.."

http://www.versii.com/material.php?pid=8889

Відповіді

  • 2005.06.20 | stefan

    ну зoвсім не простий

    банк "Приватбанк".
    наприклад, в Одесі кількість філій в районах міста давно перегнала самий раніше розгалужений державний Ощадбанк.
    Це є добре, бо громадяни мають можливість відкривати рахунки, в т.ч.
    пластикові(карткові) поближче до дому, не їхати далеко в районні відділення Ощадбанку, тощо.
    з другого боку, згідно з приведеною вище інформацією, Приватбанк проводить не зовсім прозору діяльність в своїх виробничих структурах-рудно-переробному комплексі.
    та й у сфері оплати комунальних послуг громадянами Приватбанк допускає час від часу маленькі "вольності" - за деякі платежі, наприклад, телефон філії банку брали додаткову плату "послуги банку"=
    50-75 коп.Це нафоні стабільності і росту авторитету банку серед пересічних клієнтів, вкладників Приватбанку.
    ***
    це виключення, чи закономірність: коли банк мав менші оберти, відношення до клієнтів(в т.ч. в грошовому еквіваленті), було кращим.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.06.20 | толя дейнека

      Re: не зовсім прозору діяльність

      це дуже м'яко сказано.

      нагадаю минулий рік був найвдалішим для кон'юктури металургійної галузі, і невідомо, чи повториться такий рік. Саме цим сприятливим умовам Україна зобов'язана рекордним цифрам росту минулого року.

      Те, що за таких обставин структура Коломойського-Боголюбова-Дубилета спромоглася загнати перлини української металургії у темно-червоні мінуса, - інакше як цинічним висмоктуванням соків із підприємств і паразитизмом на державі - назвати не можна. На цьому фоні навіть Ахметов-Пінчук виглядають дбайливими патріотами країни, а не власної кишені. Принаймні вони сплатили за заводи помітні гроші, та їхні підприємства спрацювали у плюс.

      Державній владі слід жорстко поставити для себе це питання.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.06.20 | толя дейнека

        Re: кроки в правильному напрямку

        Обрано голову наглядової ради "Укрнафти"
        [20.06.2005 13:45]

        Акціонери найбільшої нафтовидобувної компанії України ВАТ "Укрнафта" обрали головою Наглядової ради компанії Сергія ПЕРЕЛОМУ замість Юрія БОЙКА.
        Таке рішення акціонери ухвалили сьогодні на своїх зборах.
        Крім того, акціонери обрали новий склад Наглядової ради з 11 чоловік. До неї увійшли: С.ПЕРЕЛОМА – перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" (голова Наглядової ради), Олександр ТРЕТЬЯКОВ - перший помічник Президента України, Дмитро ПАРФЕНЕНКО - заступник голови Фонду державного майна України, Денис ФУДАШКІН – директор Департаменту податкової і митної політики Міністерства фінансів України, Андрій ЛОПУШАНСЬКИЙ – заступник голови правління НАК "Нафтогаз України", Ігор ВОРОНІН – заступник голови НАК "Нафтогаз України", Тимур НОВИКОВ – секретар Наглядової ради, Михайло КІПЕРМАН, Ігор КОЛОМОЙСЬКИЙ, Геннадій КОРБАН, Геннадій БОГОЛЮБОВ. (5-ро останніх - з Привату)
        Як повідомив після зборів акціонерів голова правління ВАТ "Укрнафта" Ігор ПАЛИЦЯ, зараз планується проведення першого засідання Наглядової ради в новому складі, на якому планується внести зміни до складу правління компанії. При цьому він відзначив, що ініціюватиме зміну першого заступника голови правління з фінансів ВАТ "Укрнафта" Володимира ПУСТОВАРОВА і замість нього ввести до складу правління радника голови правління НАК "Нафтогаз України".
        Як повідомляв УНІАН, 17 червня голова Правління НАК "Нафтогаз України Олексій ІВЧЕНКО заявляв, що НАК "Нафтогаз України" на зборах акціонерів "Укрнафти" 20 червня ініціюватиме зміну складу Наглядової ради цієї компанії.
        Сьогодні на своїх зборах акціонери "Укрнафти" вирішили направити 100% одержаного в 2004 році чистого прибутку в розмірі 1,347 млрд. грн. на виплату дивідендів.

        Довідка УНІАН. ВАТ "Укрнафта" - найбільша нафтовидобувна компанія України, яка видобуває 75% нафти і газового конденсату від загального обсягу видобутку в країні. 50%+1 акція "Укрнафти" належать НАК "Нафтогаз України", 41% акцій контролює група "ПриватБанку".

        http://www.unian.net/ukr/news/news-78345.html

        Акціонери "Укрнафти" обмежили право голови правління на розпорядження витратами
        [20.06.2005 14:05]

        Акціонери найбільшої нафтовидобувної компанії України ВАТ "Укрнафта" внесли зміни до Статуту товариства, відповідно до яких обмежили право голови правління компанії в питаннях нових придбань на суму до 50 млн. грн.
        Таке рішення акціонери ухвалили сьогодні на своїх зборах.
        Як відзначив на прес-конференції після зборів акціонерів секретар Наглядової ради ВАТ "Укрнафта" Тимур НОВИКОВ, такі обмеження були введені з метою, щоб усі покупки компанії на суму більш як 50 млн. грн. узгоджувалися з Наглядовою радою компанії.
        При цьому він додав, що раніше таке обмеження становило 200 млн. грн. Також, за словами Т.НОВИКОВА, акціонери обмежили максимальну суму, на яку голова правління може приймати рішення про відчуження майна компанії в розмірі до 1 млн. грн.

        http://www.unian.net/ukr/news/news-78345.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".