МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Соціалісти знову все зіпсують?

07/01/2005 | Dworkin
http://www.pravda.com.ua/archive/2005/july/1/news/19.shtml

www.ПРАВДА.com.ua, 1.07.2005, 14:40

Голова Фонду державного майна Валентина Семенюк вважає недоцільною повторну приватизацію гірничо-металургійного комбінату "Криворіжсталь".

Про це Українським Новинам повідомила прес-служба ФДМУ.

"Криворіжсталь" продавати недоцільно. Не потрібно різати курку, що несе золоті яйця...", - цитує прес-служба слова Семенюк.

При цьому вона зазначила, що вважає повторний продаж "Криворіжсталі" політичним питанням.

-----------------------------

Як відомо з початку року в Україні дуже погіршивля інветиційний климат. Основними причинами цього експерти вважать розбіжності в уряді з питання реприватизації та збільшення впливу держави на економіку.

Відповіді

  • 2005.07.01 | Михайло Свистович

    Чому зіпсують?

    Dworkin пише:
    >
    > Голова Фонду державного майна Валентина Семенюк вважає недоцільною повторну приватизацію гірничо-металургійного комбінату "Криворіжсталь".

    І я її підтримую. Навіщо приватизовувати прибуткове підприємство, коли є купа неприватизованих збиткових?

    >
    > Як відомо з початку року в Україні дуже погіршивля інветиційний климат. Основними причинами цього експерти вважать розбіжності в уряді з питання реприватизації та збільшення впливу держави на економіку.

    Не думаю, що клімат погіршився через неприватизацію "Криворіжсталі". Є купа інших причин, які лежать поза сферою приватизації - не всі (і навіть не більшість інвесторів хочуть щось приватизувати). І ці причини лежать в діяльності нової влади - нестабільність, незрозумілість, невпевненість.

    До Жовтяка, наприклад, надійшло стільки інвестиційних пропозицій, що, напевно, за всі попередні роки стільки не було. Але жодної не було впроваджено.

    Що ж до "експертів", то от, наприклад, європарламентарі думають так, як я, а не як Ви. І реприватизація їх не пече.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.07.01 | Dworkin

      "Ліві" - воні і в Європі ліві! ;)

      Михайло Свистович пише:
      > І я її підтримую. Навіщо приватизовувати прибуткове підприємство, коли є купа неприватизованих збиткових?

      Бо тоді це буде сигналом для інвесторів, що політика уряду повертається "уліво", тобто до націоналізації і соціалізму. А оскільки переважні більшість зарубіжних інвесторів дотримується не соціалістичних, а ліберальних поглядів на економіку, то навряд чи вони захочуть вкаладати гроші в Україну.

      > Не думаю, що клімат погіршився через неприватизацію "Криворіжсталі". Є купа інших причин, які лежать поза сферою приватизації - не всі (і навіть не більшість інвесторів хочуть щось приватизувати). І ці причини лежать в діяльності нової влади - нестабільність, незрозумілість, невпевненість.

      Отож! Це також! Спочаку Юля і Порошенко кажуть про нову приватизацію і навіть називають конкретні терміни, а на завтра голова ФДМ каже все навпаки. Це так самю як Ющ і Юля "синхронно" говорили на початку року. Спочатку Ющ каже про 30 підприємст, Юля назавтра ж - про 3000.
      В результаті маємо 5% зросту виробництва замість 8-10%, і стійук тенденцію до сповільнення росту і зменнення інвестицій!


      > До Жовтяка, наприклад, надійшло стільки інвестиційних пропозицій, що, напевно, за всі попередні роки стільки не було. Але жодної не було впроваджено.

      Київ - це не вся Україна! У Київі вистачалоб інвестиції при будть якій політиці, і навіть при будь-якій владі.

      > Що ж до "експертів", то от, наприклад, європарламентарі думають так, як я, а не як Ви. І реприватизація їх не пече.

      Це ті "ліві" соціалісти з Європарламенту, про зустріч з якими Ви розповідали на форумі? Ну звісно! Націоналізація - суть соціалістична "фішка", чому б їм не підпримувати? :)

      А зустрілися б ви з "правими", чи "лібералами" - оцінки були б зовсім іншими ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.07.01 | Мінор

        Дворкін, хочете я порівняю скільки інвестицій має лівий ЄС?

        А скільки Україна, де українська влада завжди дотримується "правих" поглядів? До речі, чому ви називаєте інвестиції виключно з прикметником "іноземні"?

        Досить ходити із задуреною головою. Коли ви чуєте про зростання або падіння ВВП - поцікавтесь його розподілом. Це має принципове значення. Якщо ВВП зростає за рахунок металургії, а робітникам не підвищується зарплатня, то це значить, що прибуток від зростання отримує Ахмєтов і Пінчук. Але навіть подвоєння їхніх особистих капіталів є менш корисним для економіки, аніж зростання на 20% прибутків мільйонів їхніх працівників. Адже мільйони працівників створять платоспроможний попит, який є повітрям для дрібних підприємств. А Ахмєтов і Пінчук багато попиту створити не в змозі.

        Таким чином, навіть зменшення темпів розвитку економіки є більш корисним, якщо мільйони починають отримувати більшу пенсію та зарплатню. Ви мене розумієте?
      • 2005.07.01 | Михайло Свистович

        Чомусь європейські країни не мають проблем з лівими урядами

        Dworkin пише:
        >
        > Бо тоді це буде сигналом для інвесторів, що політика уряду повертається "уліво", тобто до націоналізації і соціалізму.

        При лівих урядах Європи чомусь немає ні націоналізації, ні соціалізми, й інвестори там лівих не лякаються.

        >
        > А оскільки переважні більшість зарубіжних інвесторів дотримується не соціалістичних, а ліберальних поглядів на економіку, то навряд чи вони захочуть вкаладати гроші в Україну.

        Несправедливе твердження, оскільки (див. попередній абзац).

        >
        > Отож! Це також! Спочаку Юля і Порошенко кажуть про нову приватизацію і навіть називають конкретні терміни, а на завтра голова ФДМ каже все навпаки. Це так самю як Ющ і Юля "синхронно" говорили на початку року. Спочатку Ющ каже про 30 підприємст, Юля назавтра ж - про 3000.

        Повторюю: більшість інвесторів не цікавить приватизація. Вони готові тут будуватись з нуля. Їх турбують інші проблеми.

        >
        > Київ - це не вся Україна!

        Це - область, а не Київ.

        >
        > Це ті "ліві" соціалісти з Європарламенту, про зустріч з якими Ви розповідали на форумі? Ну звісно! Націоналізація - суть соціалістична "фішка", чому б їм не підпримувати? :)

        Для євросоціалістів націоналізація не є "фішкою".

        >
        > А зустрілися б ви з "правими", чи "лібералами" - оцінки були б зовсім іншими ;)

        Я і з правими зустрічався. Ніхто не висловив таких оцінок.
    • 2005.07.01 | Андрій Ігнатов

      Навіщо приватизувати прибуткові підприємства?

      Михайло Свистович пише:
      > Dworkin пише:
      > >
      > > Голова Фонду державного майна Валентина Семенюк вважає недоцільною повторну приватизацію гірничо-металургійного комбінату "Криворіжсталь".
      >
      > І я її підтримую. Навіщо приватизовувати прибуткове підприємство, коли є купа неприватизованих збиткових?

      Тому що уряд має займатися обороною, правопорядком, дотриманням законності, а не виплавкою сталі.

      Збиткові підприємство можуть подавати на банкрутство і бути проданими власниками "з молотка".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.07.01 | Мінор

        Уряд має залишити собі ринкові важелі для впливу на ринок

        Після приватизації "Криворіжсталі" ціна металу зросла більш як у два рази. Це автоматично потягнуло за собою інфляцію. Якщо уряд не хоче видавати директиви про обмеження торгових надбавок, які був змушений видавати "правий" Терьохін в узгоджені з "правою" Тимошенко, то потрібно залишити ринковий механізм впливу. Було б у держави хоча б 40% бензоринку і ніякі картельні змови не зрушили б ціни на пальне. Але ні, продали майже усі НПЗ.

        "Криворіжсталь" у державній власності, яка забезпечує металом частину ринку і наприклад повністю будівельні комбінати арматурою для бетонних плит - є чудовим механізмом ринкового впливу на ринок.
      • 2005.07.01 | Михайло Свистович

        Re: Навіщо приватизувати прибуткові підприємства?

        Андрій Ігнатов пише:
        >
        > Тому що уряд має займатися обороною, правопорядком, дотриманням законності, а не виплавкою сталі.

        Це - ліберальний погляд. Є й інші. В т.ч. і в країнах ЄС.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".