МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

зараз (20:38) відбувається штурм київської Фабрики взуття

07/05/2005 | ANТ

зараз (20:38) відбувається штурм київської Фабрики взуття
вул суворова 15 (Біля печерської лаври)
звони по ЗМІ
нехай туди камери кидають
менти штурмують фабрику

вже поїхали плюси

ANT 097-6401792

Відповіді

  • 2005.07.06 | Юрій Шеляженко

    Ситуацію "розрулила" ЖоПа (/)

    http://pora.org.ua/content/view/2702/172/

    Керівництву та активістам Громадянської партії ПОРА вдалося не словом, а ділом захистити підприємців від свавілля, на цей раз „Беркуту” й корумпованих чиновників.

    5 липня о 19:30 в штаб квартиру ПОРИ надійшов сигнал про силове захоплення приміщення київської взуттєвої фабрики, що знаходиться на вулиці Січневого повстання навпроти Лаври. При цьому нам повідомили, що при захопленні постраждали люди.

    ПОРІ вдалося потрапити на територію підприємства і зупинити насильство та, як з’ясувалося на місці, юридичне свавілля.

    „Ми були свідками, як беркутівці били вікна й травили людей, що забарикадувалися в приміщенні, газом”, - сказав В. Каськів – „Завдяки нашому втручанню, а ми викликали міліцію, пресу та швидку медичну допомогу, кількість жертв виявилися мінімальною.”

    Громадянська партія ПОРА констатує повну пасивність у цій ситуації міліції, а також заангажованість місцевої влади, чиї рішення спричинили до виникнення конфліктної ситуації.

    Така безпрецедентна подія у стилі приватизаційних „розборок” часів Кучми не може бути не поміченою новим політичним керівництвом держави.

    Тому ми вимагаємо від правоохоронних органів вжити всіх необхідних засобів для того, щоб розслідувати даний інцидент і покарати не лише виконавців, а й справжніх замовників.

    Відповідальними за інцидент вважаємо представників старої влади у Печерському районі, а саме голову райдержадміністрації Анатолія Коваленка, який має подати у відставку.

    Фото цих подій Ви можете переглянути у фотоальбомі.

    Також можете переглянути відеофрагменти (http://pora.org.ua/video/05072005/):
    відео 1 (3.1M)
    відео 2 (2.2M)
    відео 3 (4.1M)
    відео 4 (3.3M)
    відео 5 (3.9M)
    відео 6 (641k)
    відео 7 (2.7M)
    відео 8 (10.8M)
    відео 9 (6.4M)
    відео 10 (1.4M)
    відео 11 (5.6M)
    відео 12 (9.1M)


    Прес-секретар
    Громадянської партії ПОРА
    Мар”яна Поштар
    Тел.: +38 067 5095736
  • 2005.07.06 | Юрій Шеляженко

    "Дзеркало Тижня": НОВЕ ЖИТТЯ ВЗУТТЄВОЇ ФАБРИКИ «КИЇВ»

    http://www.zn.kiev.ua/nn/show/553/50512/

    Конфлікт навколо взуттєвої фабрики №1 «Київ» було вирішено законним шляхом. Колектив одного з найстаріших підприємств України на загальних зборах власників переобрав правління й ухвалив комплексну програму розвитку. Персонал фабрики, що налічує близько 800 фахівців, знову зможе нормально працювати.

    Справи на фабриці «Київ» уже кілька років йшли не найліпшим чином. Лише структури Міністерства оборони, що замовляють тут взуття для захисників Батьківщини, тримають на плаву по суті збиткове підприємство. Не дивно, що близько року тому зневірений колектив погодився передати в тимчасове управління частину своїх паїв бізнесменам Ігореві Тинному та голові правління одеського «Місто-банку» Іванові Фурсіну. Вони пообіцяли колективу фабрики багато чого: витягти підприємство з боргової ями, модернізувати устаткування, підвищити зарплатню. На словах — хороше майбутнє. От тільки проблема в тому, що виконувати обіцяне ніхто не намагався.

    Із моменту приходу в управлінський апарат фабрики Тинного та Фурсіна минув рік. Але устаткування так і не модернізували, та й зарплатню не підвищили, а ухвалений план розвитку підприємства був успішно забутий нібито антикризовим менеджментом. Як виявилося згодом, ніхто вкладати гроші й сили в збиткове підприємство не збирався. Справжні мотиви були зовсім іншими. Так, один із керівників фабрики Ігор Тинний озвучив такий план дій: викупити землю, на якій розміщується фабрика (а це шість гектарів навпроти Києво-Печерської лаври), і перенести підприємство в смт Вишневе Київської області.

    Коли працівникам фабрики повідомили про переїзд, у колективу увірвався терпець. А оскільки саме він є власником приватизованого в рамках закону підприємства, то на позачергових зборах колективу 25 червня цього року було вирішено переобрати правління фабрики. За це проголосували 70% працівників підприємства. На тих же зборах, до речі, колектив фабрики прийняв нову програму розвитку, яка передбачає підвищення зарплатні на 25% до кінця третього кварталу цього року. Один із працівників фабрики, учасник знакових зборів, розповів: «Усі наради керівництва проходили за зачиненими дверима. Тільки уявіть: на підприємстві, що перебуває в колективній власності, всі рішення приймали дві-три особи! А найболючіше для людей питання — підвищення зарплатні — керівництво взагалі пропускало повз вуха».

    Тим часом про основних винуватців скандалу навколо взуттєвої фабрики почала спливати інформація, що деяким чином прояснила схеми такого успішного їхнього приходу в управлінський апарат підприємства. Так, Іван Фурсін за допомогою «Місто-банку» видавав фабриці «Київ» кредити, які вона навряд чи могла повернути, посилюючи у такий спосіб її фінансову залежність. Як наслідок усе технологічне устаткування опинилося в заставі.

    Потім у розпал передвиборної кампанії й у пік найбільшого впливу екс-голови ЦВК Сергія Ківалова, з ім’ям якого асоціюється «Місто-банк», уклали низку угод із колективом підприємства. Саме тоді незаконно було оформлено відступлення паїв власників колективного підприємства.

    Нині конфлікт, що сягає корінням у ті часи, було вирішено законним шляхом. Фабрика одержала нове керівництво, котре, надихнувшись підтримкою колективу, сповнилось сил і рішучості повернути підприємству втрачені позиції на ринку й забезпечити його працівникам стабільну роботу та гідну зарплатню.
  • 2005.07.06 | Юрій Шеляженко

    ЖоПа просто відпрацьовує взуття для свого наметового містечка!

    На прес-конференції, яку вони дадуть завтра десь о 10-й, ми маємо почути приблизно таке. Власники обувної фабрики (Тинний+Фурсін?..) давали взуття наметовому містечку ЖП. А тепер їх викидають з підприємства. Про історію з конфліктом бізнес-інтересів, описану в "Дзеркалі", ані слова... (згідно розповіді ANTа по мобільному).

    Напрошується така версія подій. На фабрику прийшов "Беркут". Його, очевидно, запросило туди нове (переобране) правління, бо навряд чи саме нові члени правління є тими "власниками", які раніше давали на Майдан взуття. Хтось (Тинний+Фурсін?..) зателефонував "Жовтій Порі", і активісти мчать на допомогу, попередньо викликавши міліцію... Відбувається коротка сутичка, без крові, але з ушибами. Тепер є привід волати про "бєспрєдєл".

    Перефразуючи відомий афоризм про данайців, не всяк революціонер той, хто взуття на Майдан приносить! Тим більше, в жовте містечко... :)
  • 2005.07.06 | Юрій Шеляженко

    Силове захоплення фабрики? Тиск на акціонерів? (//)

    http://unian.net/ukr/news/news-78808.html

    Екстрена прес-конференція в УНІАН щодо силового захоплення підприємства, яке триває в ці години

    [25.06.2005 14:10]

    Сьогодні, 25 червня, в прес-холі УНІАН (Хрещатик, 4) відбудеться екстрена прес-конференція керівництва і акціонерів Першої київської взуттєвої фабрики. Прес-конференція присвячена спробі силового захоплення фабрики, яка саме відбувається в ці години. Учасники прес-конференції мають намір оприлюднити імена замовників.

    У прес-конференції візьмуть участь директор фабрики Павло Тарасюк, представник акціонерів фабрики Ігор Тинний, юрист фабрики Сергій Костянчук.

    Як повідомлялося раніше, більше 200 співробітників підприємства закриті в одному з приміщень (колишній Палац піонерів, Площа Слави). Люди в штатському не випускають працівників назовні і загрожують не випускати, поки ті не підпишуть договори про продаж своїх паїв підприємства.

    Поки що агентство не має в своєму розпорядженні інформації про те, на чию користь здійснюється силова скупівля паїв.

    http://kmv.gov.ua/news.asp?IdType=1&Id=45143

    У столиці відбувся «захват» взуттєвої фабрики

    МІСТО. Найближчими днями може бути здійснена спроба захоплення приміщення взуттєвої фабрики №1 "Київ", розташованої в Печерському районі столиці, а також можлива зміна її керівництва і власників. Про це заявив акціонер фабрики, голова її Наглядової ради Ігор ТИННИЙ вчора на екстреній прес-конференції в „УНІАН” після того, як відбулася спроба силового захоплення фабрики.
    Зокрема, як повідомляє „УНІАН”, понад 200 співробітників підприємства були закриті в одному з приміщень (колишній Палац піонерів, Площа Слави). За словами ТИННОГО, представники спецпідрозділу "Титан" і приватних охоронних фірм не випускали працівників назовні і загрожували не випускати, доки ті не підпишуть договори про продаж своїх паїв підприємства (ці паї працівники вже продали в серпні 2004 року двом акціонерам фізичним особам – власне ТИННОМУ і Івану ФУРСІНУ, яким тепер належать частки, відповідно у розмірі 40% і 58%).
    Як пояснив голова правління підприємства Павло ТАРАСЮК, днем раніше працівників фабрики телефоном запросили в Палац для того, щоб переоформити договори купівлі-продажу паїв фабрики. При цьому ті, хто запрошував, заявляли, що нинішні акціонери, які купили в серпні ці паї, поінформовані й не проти цього. Відтак у Палаці зібралося близько третини колективу підприємства.
    На думку ТИННОГО, за спробами заволодіти взуттєвою фабрикою №1 "Київ", змінити її власників і керівництво стоїть боротьба за земельну ділянку, на якій розташована фабрика. "Підприємство розташоване напроти Києво-Печерської Лаври на ділянці розміром 6 гектарів, яка належить київській владі, і яка є яблуком розбрату, ради якого все і відбувається", – зазначив він. Водночас ТИННИЙ переконаний у причетності до конфлікту голови Печерської райдержадміністрації Анатолія КОВАЛЕНКА, але не може надати письмові докази цього факту.
    Водночас ТИННИЙ повідомив, що власники фабрики самі мають надію викупити цю ділянку землі, на якій в майбутньому планують щось побудувати. Фабрика ж через 1,5-2 роки розпочне роботу у Вишневому (Київська обл.), де вже куплена відповідна ділянка землі.
    За словами адвоката юрфірми "Ілляшев і партнери" Михайла ІЛЛЯШЕВА, те, що відбувається в "Палаці піонерів", "лежить в площині здійснення злочину". За його словами, взуттєва фабрика має намір звернутися до керівництва МВС, в прокуратуру, а також залишає за собою право звертатися до суду.

    http://ukr.for-ua.com/analit/2005/07/04/162141.html

    Надзвичайна ситуація: зроблено в МНС?


    Поступово з’ясовуються нові дивні подробиці кризової ситуації, що склалася останнім часом довкола Колективного виробничо-торгового взуттєвого підприємства (КВТВП) «Київ».

    За словами Ігоря Тинного, фірма «Стабілбудсервіс», від імені якої здійснювалася афера щодо захоплення фабрики, має дуже цікавих засновників. Один з них – громадянин Елошвілі Георгій Гив’ївич – одночасно є державним урядовцем, а саме, начальником Управління МНС.

    Таким чином, ми маємо свіжий приклад «розподілу» влади і бізнесу, про що так багато мовилося останнім часом.

    Про події останніх днів йшлося на недавній прес-конференції законних власників фабрики.

    Публічно звернутися до громадськості Ігоря Тинного і його партнерів за бізнесом вимусили не тільки провокаційні оголошення в одній із газет, але і серія відверто протизаконних акцій проти власників КВТВП «Київ» (київська взуттєва фабрика №1), що послідувала за цим. Як розказав Тиновий, рік тому він і його бізнес-партнер Іван Фурсин придбали у трудового колективу (КВТВП ) «Київ» відповідно 40% і 58% паїв підприємства. Нові власники не робили секрету з планів згортання взуттєвого виробництва на вулиці Січневого повстання, 34 у Києві і переведення його в місто Вишневе. Діяли нові власники відповідно до офіційних планів міської влади, свого часу, що затвердили цілком розумну програму виведення промислових потужностей за межі історичної і житлової зони столиці. Після відновлення виробництва у Вишневому, територію на шість гектарів, розташовану напроти Лаври, збиралися підготувати для комплексного освоєння забудовниками. До червня цього року необхідні процедури з виділення ділянки під корпуси взуттєвого виробництва вже були виконані і земля у Вишневому (до речі, зовсім не дешева) була придбана. Крім того, нові власники протягом року розрахувалися з боргами фабрики, уклали угоду з профспілкою підприємства про соціальні гарантії, при необхідності компенсували дефіцит обігових коштів і як інвестори в цілому сумлінно виконували свої зобов’язання.

    За словами ініціаторів прес-конференції, провокаційному оголошенню про уявну втрату печатки підприємства передували події, за своїм характером підпадаючі відразу під декілька статтей кримінального Кодексу.

    Вранці 25 червня, на площі Слави стали збиратися колишні і нинішні працівники КВТВП «Київ». Їх туди від імені справжніх власників Тинового і Фурсина запросили по телефону, нібито, для вручення додаткових сум за продані рік тому особисті паї.

    На дверях центрального входу в колишній Республіканський палац піонерів був вивішений анонс про проведення «Конференції працівників взуттєвої промисловості Києва». 60 приватних охоронців і міліціонерів державної служби «Титан» активно перешкоджали проходу в будівлю тих, хто не значився в «їх списках». Позбавили можливості потрапити на «конференцію взуттєвиків» і глава правління (КВТВП) «Київ» Героя Праці Павла Тарасюка – керівника виробництва з більш ніж сорокалітнім стажем. Не допустили туди і власників підприємства.

    Найдивнішим було те, що спеціальний підрозділ міліції перешкодив проходу в приміщення державного судового виконавця! Він повинен був ознайомити «учасників конференції» з рішенням суду Шевченківського району столиці, яким заборонялося проведення зборів колективу без участі членів правління і власників.

    Представники міліції і прокуратури, які були запрошені відновити законність, після нетривалих перемовин по мобільному зв’язку з невідомим координатором подій ретирувалися.

    В будівлі, тим часом, за словами очевидцев, відбувалися цікаві події. Невідомі особи запропонували «учасникам конференції» розписатися в отриманні сум, рівних тим, які видавали їм за паї рік тому. «Одержувачам» пропонувалося «всього лише оформити» підписами декілька документів: у тому числі акти купівлі-продажу паїв, які тут же завіряли нотаріуси. Потім на сцену підійнявся пан, що назвався Геннадієм Телегіним, директором ТОВ «Стабілбудсервіс». Він нібито представляв фірму, яка «перекуповувала право власності». Цей нікому раніше не відомий пан у своїй енергійній промові запевнив «продавців»: тертя зі «старими власниками» буде залагоджене швидко і безповоротно - турбуватися немає чого. Захід називав «необхідною і справедливою перемогою трудящих». Оскільки ніякі офіційні рішення затверджувати не вимагалося, голосувати за що-будь ніхто не пропонував, тривала процедура видачі наявних запрошених особливо не обтяжувала. Жадаючі отримати вдруге за вже продане готові сидіти до світанку. До чотирьох годин ранку влаштовувачі зборища, очевидно, визнали кількість «оформлених паїв» достатнім. Готівка, привезена бронеавтомобілем з «Діамант-банка, вичерпалася. Караул втомився - двері відкрили...

    Дотепер махінації з акціями і паями громадян так вульгарно наважувалися проводити хіба що в провінції. Бог милував - в столиці подібне не практикували. І вже в усякому разі, без участі силових структур, як це мало місце на зборищі в колишньому Палаці піонерів. Найчудовішим в історії з відкритим фіналом було те, що окрім «директора Г.Телегіна» жоден з організаторів «зльоту пайовиків» себе не назвав. Не була названа і структура, раптово захоплена інтересом до життя взуттєвиків. До слова, за вказаною в засновницьких документах адресою фірму «Стабілбудсервіс» знайти не вдалося. Про те, що справу ведуть зовсім не дилетанти, свідчить факт умілого «вкидання» в електронні і друковані ЗМІ дезинформаційних матеріалів.

    Серед тіньових фігур, які стоять за історією з кримінальним духом, нинішні власники підприємства вгадують голову Печерської районної адміністрації Анатолія Коваленка. На це вказує і факт надання організаторам будівлі, що належить до комунальної власності району. Численну охорону, що включає бійців «Титана», кожному стрічному теж «просто так» не надають. Як повідомили І. Фурсин і І.Тинний, протягом року їх багато разів намагалися втягнути в судові суперечки різних осіб, чиї інтереси незмінно представляла фірма «Кравченко і Коваленко». Останній з її партнерів, за дивним збігом обставин, виявився старшим сином голови районної адміністрації. Очевидно, від превентивних «турбуючих дій», які повинні були примусити власників стати згідливішим, «замовники фабричної території» вирішили взятися до активних дій з використовування знарядь головного калібру. Зараз законні власники обгрунтовано побоюються фізичного захоплення приміщень підприємства. Та безкарність, з якою при підтримці РГА і її керівника А. Коваленко ведуть себе «таємні інвестори» на Печерську, вселяє побоювання, що відпрацьована схема «публічного і доцільного» захоплення чужої власності буде масштабно застосована вже у всій Україні.

    Павло Пінчук
  • 2005.07.19 | Sztefan von Seitz

    От! випадково стер власний допис

    Ситуація виглядає так, що законність для Секретаріату Президента - не норма.

    Події:
    а) є рішення суду,
    б) приходить судовий виконавець у супроводі міліції,
    в) якісь люди йому СИЛОЮ заважають виокнати рішення суда.

    Люди - під проводом представника Секретаріату:
    „Ми були свідками, як беркутівці били вікна й травили людей, що забарикадувалися в приміщенні, газом”, - сказав В. Каськів – „Завдяки нашому втручанню, а ми викликали міліцію, пресу та швидку медичну допомогу, кількість жертв виявилися мінімальною.”

    Хочеться думати що все було нормально.. АЛЕ ЦЕ НЕ НОРМАЛЬНО!

    Рішення суда - остаточне.

    Виконання рішення суда - святе.

    Виглядає так, що для деяких рішення суда не святе.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".