МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

двоє людей загинуло під час сходження на Говерлу (л)

07/17/2005 | Хвізик
[17-07-2005 15:29]
На Украине по меньшей мере два человека погибли в субботу во время массового восхождения на гору Говерла. Один человек умер от сердечной недостаточности, второй - от удара молнии. Еще двое попали в больницу с различными травмами. В восхождении на Говерлу, посвященном 15-летию со дня принятия Декларации о суверенитете Украины, участвовал президент страны Виктор Ющенко.
Радио Свобода
http://svoboda.org/hotnews/2005/07/17/27.asp?newstopic=

Відповіді

  • 2005.07.17 | толя дейнека

    Re: недобрий знак для Юща (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.07.17 | Sean

    Нема слів. Майже

    Навряд чи тут провина самого Юща, я думаю, було розпорядження подбати і про нормальний про маршрут і про медичний супровід. Але з боку фактичних організаторів - це капєц.

    Мені це нагадує події навколо чорного каменю у Мецці, де нарід періодично один одного душить. Треба або відмовитися від говерлицьких паломництв, або робити це тихесенько, або налагодити медичний контроль всіх, хто пхається і негайну допомогу на маршруті.
    Зіня, Ви чуєте, секретарко?
  • 2005.07.17 | капітан Немо

    Re: двоє людей загинуло під час сходження на Говерлу (л)

    Хвізик пише:
    > [17-07-2005 15:29]
    > На Украине по меньшей мере два человека погибли в субботу во время массового восхождения на гору Говерла. Один человек умер от сердечной недостаточности, второй - от удара молнии. Еще двое попали в больницу с различными травмами. В восхождении на Говерлу, посвященном 15-летию со дня принятия Декларации о суверенитете Украины, участвовал президент страны Виктор Ющенко.
    > Радио Свобода
    > http://svoboda.org/hotnews/2005/07/17/27.asp?newstopic=


    1)Вони так і продовжують писати - "на Украінє" :(

    2)Як прокоментує цю трагедію Ющенко ???
  • 2005.07.17 | Хвізик

    укр свобода мовчить за цю подію. чому?(-)

  • 2005.07.17 | Yoko

    Re: Я там була, маю багато чого сказати

    організаторам-штабістам.
    Я зараз пишу статтю, хтось її поставить в новини???? Куди надсилати?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.07.17 | Est

    Статистика

    Скільки людей в Україні помирає щороку? Мільйон, півтора? З них щодня приблизно 4 тисячі (одна смерть на дванадцять тисяч люду на день). Питання: яка ймовірність, що когось з 16 тисяч людей, які пройшли пішки 15 кілометрів і піднялись на 2 км вгору хватить серцевий напад? Та ще й за таких погодних умов. Друге: під час грози блискавка вдарила в трьох людей. В дядька, який помер, в іншого хлопця, який був молодий, тому очухався і в парасольку одного з охоронців Президента (яких я думаю, там було до біса). Яка ймовірність того, що блискавка, луплячи по території, на якій знаходяться 16 тисяч людей, в когось таки влучить (а вона повинна була влучить, бо громовідводів там, схоже, не було)?
    І все це відбулося в один з 31 підйому Юща на Говерлу.

    Що, зрозуміло, не знімає ні з кого відповідальності цих дурацьких масових підйомів на гору.
    Якщо Йому подобається, хай ходить сам (раніше ж не було такої масовості).
    А стосовно баб, що узрять Божий знак, то вони вже стільки їх побачили. І "Бог шельму мітить" і т.п. В мене є один знайомий православний (справжній), то він теж мене все за обличчя Андрійовича довбає. Він впевнений, що те ніколи не пройде, бо то Божий знак. Питаю, а якщо пройде, що ти тоді скажеш? Він відповідає: тоді я заберу свої слова назад.
    Отаке от.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.07.17 | Anneken

      До речі

      В якомусь випуску новин (не пригадую, чиєму), грізно возвіщено було з посиланням на екологів, що на Говерлу одночасно підніматися може не більше трьохсот душ.
      Якщо такі натовпи і далі ходитимуть, боюся, років через п"ять вся місцева рослинність зникне еволюційним шляхом.
    • 2005.07.18 | толя дейнека

      Re: Статистика

      статистику не слід рахувати так банально.
      переважна кількість людей що гине - це літні ххворі люди, котрі лежать дома на ліжку, і не показуються на людях, на вулиці. На Говерлу ж пішли молоді, міцні і здорові.
      цей випадок можна порівняти зі смертю людини на стадіоні, де збираються десятки тисяч людей. Там смерті трапляються не дуже часто, не кожного, не кожного десятого і навіть не кожного сотого випадку.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.07.18 | Михайло Свистович

        Re: Статистика

        толя дейнека пише:
        >
        > На Говерлу ж пішли молоді, міцні і здорові.

        Далеко не всі там були такі.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.07.18 | толя дейнека

          Re: (спроба 2)

          :)
          Михайле, ну ви хочете щоб я бігав підрахував скільки сходило інвалідів на візках, скільки несли доходяг на носилках, скільки самогубців вирішили скористатися нагодою звести рахунки у людяному місці серед начальства і прапорів, і таке подібне?
          Звісно, на загал контингент був здоровіший, ніж можна стріти у травматологічному відділені лікарні.

          Приклад стадіону - це добра оцінка для попереднього аналізу. Деякі речі, які неможливо виміряти точно, оцінюються за допомогою подібних подій-ситуацій.

          Не знаю, чи сприймете що написано. Як завжди, можете вибрати якесь одне з положень для осмислення.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.07.18 | Михайло Свистович

            Re: (спроба 2)

            толя дейнека пише:
            > :)
            > Михайле, ну ви хочете щоб я бігав підрахував скільки сходило інвалідів на візках, скільки несли доходяг на носилках, скільки самогубців вирішили скористатися нагодою звести рахунки у людяному місці серед начальства і прапорів, і таке подібне?

            Я хочу, щоб Ви не писали про те, про що не знаєте.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.07.19 | капітан Немо

              Re: (спроба 2)

              Михайло Свистович пише:

              > Я хочу, щоб Ви не писали про те, про що не знаєте.

              І ми від вас , Свистовичу, хочемо, щоб ви не писали про те, про що не знаєте, а також про те, про що вам здається, що ви знаєте.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.07.19 | Михайло Свистович

                Re: (спроба 2)

                капітан Немо пише:
                >
                > І ми від вас , Свистовичу, хочемо, щоб ви не писали про те, про що не знаєте, а також про те, про що вам здається, що ви знаєте.

                Ми - капітан Немо? Манія грандіозо розвивається?
            • 2005.07.19 | толя дейнека

              Re: (спроба 2)

              Михайло Свистович пише:
              > Я хочу, щоб Ви не писали про те, про що не знаєте.
              Михайле, ще краще, якби ви не розумієте про що йдеться, не лізли з претензіями. Я говорив про зваженість, тобто рівномірність, статистичних виборок. Що це таке, думаю вам пояснити можна, але коли підвести до реального застосування, і сказати - ось воно - тоді всі попередні пояснення гарантовано з вашої голови повилітають. Перевірено практикою. Так що пояснювати нічого не буду, живіть як є..
  • 2005.07.17 | sama

    з завтрашньої газети

    очевидець подій, депутат Львівської міської ради Володимир Степанишин. Так сталося, що він став свідком двох трагічних випадків і може прокоментувати їх, оскільки є туристом зі стажем, а свого часу навіть працював у Контрольно-рятувальній службі.

    – Я дванадцять разів піднімався на Говерлу, чотири рази переходив Чорногорський хребет, однак такої стихії ще не бачив. Таке враження, що гори вирішили помститися людям за той “бедлам”, який вони вчинили в їхніх володіннях. У мене ті ж забобони, що й у більшості досвідчених туристів і альпіністів: гори не прощають безвідповідальності, суєти та людської брутальності, – дещо несподівано розпочав свою розповідь Володимир Степанишин.

    Головну причину трагедії, крім, звісно, погодних умов, наш співрозмовник схильний убачати у відсутності організації та брутальному ставленні до звичайних людей.

    – Автобуси з туристами зупиняли на КПП за 11 кілометрів від турбази в Заросляку, з якого, власне, й розпочинають сходження на Говерлу, – розповів пан Володимир. – Логічно пояснити це неможливо, тим паче, що Президент із Заросляка не піднімався. Відтак не всі виявилися готовими перед сходженням на гору подолати ще 11 кілометрів. Хіба це важко передбачити? За таких умов могло бути й більше інфарктів. Якби не ті злощасні 11 кілометрів, то до початку стихії більшість людей уже завершили б похід.

    Сходження контролювали декілька служб – МНС, Служба охорони Президента, працівники Національного заповідника та Контрольно-рятувальна служба. Однак було помітно, що координації між ними немає. Як стверджує чимало учасників цьогорічної “Говерляни”, відчувалося абсолютно “наплювательське” ставлення до пересічних людей, які за власним бажанням прибули на свято. Про те, що воно обернеться трагедією, ніхто ще не знав. Із багатьма учасниками акції ніхто не проводив підготовчої роботи: хтось ішов у легких сукенках, хтось у костюмах, дехто взагалі у “в’єтнамках”.

    – За 40-50 метрів до вершини від серцевого нападу впав мужчина. Врятувати його не вдалося. Було страшно спостерігати за розпачем двох його доньок 15-16 років, яких пересічні туристи відразу ж узялися зводити вниз. А накритий цератою небіжчик лежав обабіч дороги ще зо дві години. Це було жахливе видовище: люди піднімаються, а під вершиною лежить тіло, – розповів Володимир Степанишин.

    Як уже було зазначено, гелікоптер доправив Віктора Ющенка на Малу Говерлу. Піднімався та спускався Президент у групі супроводу, до складу якої входили 8-9 представників його охорони та КРС. Коли почалася буря,
    В. Ющенко пішов на спуск. Охоронці оточили його двома живими кільцями. При цьому вони не мали жодних засобів для захисту від дощу та граду.

    – Трагедія сталася за кілька десятків метрів нижче вершини. Незважаючи на постійні блискавки, охоронець із зовнішнього кола охорони Ющенка увімкнув рацію, хоча робити це в таких ситуаціях категорично заборонено, – продовжив розповідь Володимир Степанишин. – Через якусь мить він упав. Решта охоронців, очевидно, не зрозумівши, що трапилося, миттєво повалили Президента на землю і накрили власними тілами. Якби охоронець був ближче до
    В. Ющенка, на відстані 10-15 сантиметрів, то, зважаючи на суцільно мокрий одяг обох, могло статися непоправне. Охоронцеві надали невідкладну медичну допомогу, зокрема і прямий укол у серце. Згодом гелікоптер транспортував його до Івано-Франківська в лікарню. Ще одну жертву блискавки, котра спускалася іншою дорогою, врятувати не вдалося.

    На думку досвідчених туристів, дії президентських охоронців можуть свідчити лише про одне: їх не проінструктували, як діяти в горах в епіцентрі грози.

    Порівняно з попередніми “ющенківськими” сходженнями, цьогоріч відчували нестачу рятувальників і медиків (удвічі-втричі менше, ніж зазвичай). Кажуть, що працювали вони фахово, однак лише три пункти КРС від Заросляка до вершини – це надто мало, враховуючи багатотисячний натовп людей та екстремальні умови походу.

    Проте найбільше вразили туристів не зла погода, а злі люди, більшість із яких прибула у VIP-автобусах зі столичними номерами. Зрозуміло, що “осіб першого сорту” не гальмували за 11 кілометрів від Заросляка та пропустили до підніжжя гори.

    – Люди подолали шлях до Говерли, потім піднялися і спустилися з неї (це ще близько семи кілометрів), потрапивши під страшну грозу. Після всього цього вони мусили подолати ще 11 кілометрів до власних автобусів. Звісно, почали просити водіїв і керівників престижних столичних автобусів, аби ті підвезли до КПП жінок і дітей. Але в цьому невинному проханні відмовили. До того ж грубо та брутально. Натомість люди з декількох “простих смертних” автобусів, котрі пустили до Заросляка, допомагали ближнім без зайвих роздумів, – обурюється пан Степанишин.

    Загалом, як переконує співрозмовник “Газети”, з усіх його сходжень останнє було найжорстокішим. Хоча дощ на Говерлі – явище звичне, такої стихії він ще не бачив. Окрім того, п’ятничний похід багато його учасників охарактеризували як найбільш неорганізований з-поміж усіх, котрі відбувалися за участі Віктора Ющенка 16 липня.

    – А гори такого не люблять, – ще раз по-філософськи нагадав Володимир Степанишин.очевидець подій, депутат Львівської міської ради Володимир Степанишин. Так сталося, що він став свідком двох трагічних випадків і може прокоментувати їх, оскільки є туристом зі стажем, а свого часу навіть працював у Контрольно-рятувальній службі.

    – Я дванадцять разів піднімався на Говерлу, чотири рази переходив Чорногорський хребет, однак такої стихії ще не бачив. Таке враження, що гори вирішили помститися людям за той “бедлам”, який вони вчинили в їхніх володіннях. У мене ті ж забобони, що й у більшості досвідчених туристів і альпіністів: гори не прощають безвідповідальності, суєти та людської брутальності, – дещо несподівано розпочав свою розповідь Володимир Степанишин.

    Головну причину трагедії, крім, звісно, погодних умов, наш співрозмовник схильний убачати у відсутності організації та брутальному ставленні до звичайних людей.

    – Автобуси з туристами зупиняли на КПП за 11 кілометрів від турбази в Заросляку, з якого, власне, й розпочинають сходження на Говерлу, – розповів пан Володимир. – Логічно пояснити це неможливо, тим паче, що Президент із Заросляка не піднімався. Відтак не всі виявилися готовими перед сходженням на гору подолати ще 11 кілометрів. Хіба це важко передбачити? За таких умов могло бути й більше інфарктів. Якби не ті злощасні 11 кілометрів, то до початку стихії більшість людей уже завершили б похід.

    Сходження контролювали декілька служб – МНС, Служба охорони Президента, працівники Національного заповідника та Контрольно-рятувальна служба. Однак було помітно, що координації між ними немає. Як стверджує чимало учасників цьогорічної “Говерляни”, відчувалося абсолютно “наплювательське” ставлення до пересічних людей, які за власним бажанням прибули на свято. Про те, що воно обернеться трагедією, ніхто ще не знав. Із багатьма учасниками акції ніхто не проводив підготовчої роботи: хтось ішов у легких сукенках, хтось у костюмах, дехто взагалі у “в’єтнамках”.

    – За 40-50 метрів до вершини від серцевого нападу впав мужчина. Врятувати його не вдалося. Було страшно спостерігати за розпачем двох його доньок 15-16 років, яких пересічні туристи відразу ж узялися зводити вниз. А накритий цератою небіжчик лежав обабіч дороги ще зо дві години. Це було жахливе видовище: люди піднімаються, а під вершиною лежить тіло, – розповів Володимир Степанишин.

    Як уже було зазначено, гелікоптер доправив Віктора Ющенка на Малу Говерлу. Піднімався та спускався Президент у групі супроводу, до складу якої входили 8-9 представників його охорони та КРС. Коли почалася буря,
    В. Ющенко пішов на спуск. Охоронці оточили його двома живими кільцями. При цьому вони не мали жодних засобів для захисту від дощу та граду.

    – Трагедія сталася за кілька десятків метрів нижче вершини. Незважаючи на постійні блискавки, охоронець із зовнішнього кола охорони Ющенка увімкнув рацію, хоча робити це в таких ситуаціях категорично заборонено, – продовжив розповідь Володимир Степанишин. – Через якусь мить він упав. Решта охоронців, очевидно, не зрозумівши, що трапилося, миттєво повалили Президента на землю і накрили власними тілами. Якби охоронець був ближче до
    В. Ющенка, на відстані 10-15 сантиметрів, то, зважаючи на суцільно мокрий одяг обох, могло статися непоправне. Охоронцеві надали невідкладну медичну допомогу, зокрема і прямий укол у серце. Згодом гелікоптер транспортував його до Івано-Франківська в лікарню. Ще одну жертву блискавки, котра спускалася іншою дорогою, врятувати не вдалося.

    На думку досвідчених туристів, дії президентських охоронців можуть свідчити лише про одне: їх не проінструктували, як діяти в горах в епіцентрі грози.

    Порівняно з попередніми “ющенківськими” сходженнями, цьогоріч відчували нестачу рятувальників і медиків (удвічі-втричі менше, ніж зазвичай). Кажуть, що працювали вони фахово, однак лише три пункти КРС від Заросляка до вершини – це надто мало, враховуючи багатотисячний натовп людей та екстремальні умови походу.

    Проте найбільше вразили туристів не зла погода, а злі люди, більшість із яких прибула у VIP-автобусах зі столичними номерами. Зрозуміло, що “осіб першого сорту” не гальмували за 11 кілометрів від Заросляка та пропустили до підніжжя гори.

    – Люди подолали шлях до Говерли, потім піднялися і спустилися з неї (це ще близько семи кілометрів), потрапивши під страшну грозу. Після всього цього вони мусили подолати ще 11 кілометрів до власних автобусів. Звісно, почали просити водіїв і керівників престижних столичних автобусів, аби ті підвезли до КПП жінок і дітей. Але в цьому невинному проханні відмовили. До того ж грубо та брутально. Натомість люди з декількох “простих смертних” автобусів, котрі пустили до Заросляка, допомагали ближнім без зайвих роздумів, – обурюється пан Степанишин.

    Загалом, як переконує співрозмовник “Газети”, з усіх його сходжень останнє було найжорстокішим. Хоча дощ на Говерлі – явище звичне, такої стихії він ще не бачив. Окрім того, п’ятничний похід багато його учасників охарактеризували як найбільш неорганізований з-поміж усіх, котрі відбувалися за участі Віктора Ющенка 16 липня.

    – А гори такого не люблять, – ще раз по-філософськи нагадав Володимир Степанишин.

    http://www.gazeta.lviv.ua
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.07.17 | Andrij

      Як влада розбере загальнодержавний бардак?

      Якщо вона навіть цього маленького бардака розібрати не зможе. Tреба зробити запит, хто саме їхав у VIP автобусах. Taкож, хто дав наказ зупиняти всі інші автобуси за 11 кілометрів.
    • 2005.07.18 | Михайло Свистович

      Як добре, що ми категорично не пустили в цю поїздку двох людей,

      що перенесли інсульт. Вони просто рвалися з Ющенком зійти на Говерлу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.07.18 | stefan

        Re: Як добре, що ми категорично не пустили в цю поїздку двох людей,

        у нас також п"ять груп по 2чол.у зв"язці(альпін.) не поїхали на Говерлу, бо бракло квитків на потяг.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.07.18 | Мінор

          Я не знайшов на "Газеті" цього матеріалу. Цензура? (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.07.18 | sama

            Re: Я не знайшов на "Газеті" цього матеріалу. Цензура? (-)

            Понеділок, 18 липня, 2005 року, № 124 (690)
            “Гори не прощають брутальності”

            Двоє людей загинуло під час сходження на найвищу гору України, в якому взяли участь загалом від 10 до 16 тисяч осіб на чолі з Віктором Ющенком.
    • 2005.07.18 | Oleksiy St.

      Ющ - п***р

      Тільки за це він вартий постати перед судом.
    • 2005.07.18 | Хвізик

      нада срочно шукати опозицію. бо нема за кого голосувати(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.07.18 | stefan

        Re: нада срочно шукати опозицію. бо нема за кого голосувати(-)

        я думаю, що скоро буде "стара-нова" опозиція - партія "Реформи і порядок".Зварич хлче забрати у ПРП назву (липневу 2004р), коли ПРП
        стала "Нашою Україною".
        див.:
        http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1121376929&first=1121661179&last=1121465830
      • 2005.07.18 | Analytik

        Re: нада срочно шукати опозицію. Вона вже тут

        Н.Шуфрич требует объявить траур по погибшим на Говерле
        По погибшим на Говерле необходимо объявить траур. Об этом заявил первый заместитель председателя Социал-демократической партии Украины (объединенной) Нестор Шуфрич.
        "Власть пренебрегла элементарными правилами безопасности при проведении таких массовых мероприятий, поэтому то, что для для двоих или троих человек этот день стал последним в их жизни - скорее закономерный итог", - считает народный депутат. Об этом ЛІГАБізнесІнформ сообщили в пресс-службе СДПУ(о).
        "Более 16 тысяч людей было привезено и высажено за 12 километров от подножия горы, далее для транспорта дорога была перекрыта. Никто из организаторов очередного президентского "вече" не удосужился даже поинтересоваться прогнозом погоды. Не говоря уже о том, что подобные восхождения требуют соответствующих медицинских показаний и подготовки, о чем знает любой турист. Как результат - десятки людей получили травмы," - подчеркнул Н.Шуфрич.
        "Думаю, что для Президента случившееся станет знаком, как Ходынка для последнего русского царя. А по погибшим необходимо в день похорон объявить траур", - заявил депутат.
        http://www.liga.net/news/153383.html


        ЛIГАБiзнесIнформ
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.07.18 | Хвізик

          Re: нада срочно шукати опозицію. Вона вже тут

          Шуфрич - мудак, а не опозиція
  • 2005.07.18 | QuasiGiraffe

    Re: двоє людей загинуло під час сходження на Говерлу (л)

    На телеканалі "Україна" вчора сказали, що четверо загинуло, і більше сорока чи то "поранені", чи то "постраждали".
    Чим далі в ліс...
  • 2005.07.18 | Майстер

    Свято в наших горах

    Панове та пані, не треба робити з такого випадку глобальних висновків типу: геть Юща, зрадив наші надії, бардак у державі. Бардак, як відомо в головах. На жаль, наші люди цілком позбавлені відповідальності за себе. Звикли, що школа, профспілка, дільничний лікар, військкомат - хтось та подбає. Багато треба інтелекту, щоб допетрати - в гори в туфельках та сукенках не ходять. Такого мали б навчити в тій таки школі. Однак люди йдуть. Буквально у в’єтнамках - сам бачив. Це значне фізичне навантаження, якщо ти неготовий хоча б морально, то жаба циці може дати запросто. Масові сходження - чудова традиція, але треба робити селекцію охочих - посадити десяток медсестер, що тиск міряли. Я сам особисто уникаю масових акцій, а між тим на Говерлі був чи то 11 чи 12 разів, по Карпатах швендяти люблю тощо.

    А це невеличкий уривок який, НМСД змальовує атмосферу під час масових сходжень. Повністю проситати можна тут:
    http://www.karpaty.com.ua/?chapter=19&item=318

    Дуже цікавий був серпень 1996 року. Тоді якраз виповнилось 5 років незалежності, і 24-го числа очікувалося сходження на Говерлу цілої зграї різномастих політиканів та політиканчиків. Подейкували, що "сам Кучма" має прилетіти в "голубім вертольоті" на найвищу вершину Неньки. У всіх вигідних для початку сходження точках зібралися юрми люду. База в Заросляку була забита, впроситися на стаціонар біофаку чи на метеостанцію вважалося за велике щастя. Тут хоч би на горище з сіном… Бо надворі в той час лило, скрізь стояли калюжі, знайти місця для наметів було важко.

    Навпроти турбази, скраю паркінгу, будували капличку. До свята не встигали накрити її характерним цибулястим дахом, тож прийняли відважне рішення – зробити дах тільки з того боку, що виходить до публіки. Ззаду так і лишили капличку невкриту. А дощ залив усередину і щось там тріснуло – стіна, здається.

    На самому паркінгу смажили шашлики, продавали пиво та інші напої, стояли довгі столи й короткі столики. Я був у Заросляку з двома друзями, які працювали помічниками депутатів. Хтось із гостей бачив їх колись у Верховній Раді, і вирішив, що ми з ними – депутати… Ох і нелегке, скажу вам, життя в нардепів! Як заповзявся нарід запрошувати нас до столів, та частувати, та повчати: "Ви ж дивіться, хлопці, голосуйте отак і отак, а не так і так"; "Передайте тому Плющеві, нехай він теє!" І тому подібне. Друзі мої мовчки кивали головами і сьорбали шарове пиво, а я спочатку намагався було пояснити, що ніякий я не депутат, що це помилка, що я не того… Але ніхто не хотів мене слухати. Ба більше – розпорядник свята мене зацитькав: "Яке то має значення, депутати ви чи ні, – прошепотів він на вухо. – Людям хочеться посидіти за їдним столом з депутатами, то що вам, жаль?" Переконливий аргумент.

    На чолі одного з довгих столів возсідав Спонсор свята, бізнесмен, якщо не помиляюся, з Чернівців. Такий нормальний пацан – фейс як новозбудована капличка, відповідна пузяка, червона шия, біла сорочка, золоті цепури в кілька рядів на шиї та на зап'ястях – і при тім нормальна українська (!) мова. Чудні діла твої, Господи…

    Там же, в Заросляку, можна було побачити іще одного спонсора – українця з Австрії Осипа Борковського. Це його коштом воздвигли на Говерлі отого сталевого хреста. Жвавий сухорлявий дідок у штанцях-"нікербокерах" гасав то в долину, то на гору, мов реактивний, не зважаючи ні на 70-річний вік, ні на зливу, ні на розкислу карпатську глину під ногами.

    Кучму тоді ще любили – авжеж, чоловік вивчив мову, перестав варнякати про офіційне "двуязичіє", навіть зібрався побувати з народом на Говерлі. До його зустрічі готувалися. По горах через кожні 20 метрів стояли здоровенні молодики-есбеушники в камуфляжних куртках-бомберах та яскраво-синіх спортивних штанях. По Заросляку тирлувалися не менш здоровенні вояки Національної гвардії. Перед самою турбазою в бетон замурували рядок молодих смерічок. Я не раз чув байки про фарбовану траву, приклеєні до дерев листочки, але таку ікебану на власні очі бачив уперше. Навіть сфотографувався коло тих забетонованих смерічок.

    Нарешті настало 24-е. Дощ зранку трохи вщух – і народ посунув на вершину. "От ішли вони юрбами, ті безхвості, ті з хвостами, все що нявка, гавка, квака…" Перло старе й мале. У шортах і в туфлях на шпильках, у легеньких сукенках і з ящиками горілки на плечах. Десятеро нацгвардійців двигали по крутій слизькій стежці бензиновий електрогенератор з біостаціонару, бо на вершині запланований був мітинг і концерт, а як же ото мітингувати без посилення звуку? Та ніяк! Нізащо! За кілька революційних років "провідники" твердо засвоїли цю політичну аксіому.

    Ішли ми по якомусь абсолютно легкому маршруту, по якому за царя Гороха легендарний пан виїжджав на Говерлу бричкою. Одначе на полонині як ушкварив вітер, як навіяло туману! Стало мокро й погано. Та ще ми з товаришем забалакались – і тому випхались на гору серед останніх. Мітинг тим часом устиг одгриміти, обов'язковий набір пісень було відспівано, в Карпатах оголосили штормове попередження і на самому виході на плоску маківку Найвищої Гори припізнілих горолазів стрічали менти й одразу відправляли донизу. А туман на Говерлі стояв такий, що не видно було простягнутої руки. Ледь просвічував крізь нього щойно встановлений хрест та ще виднілися якісь дивні споруди з каміння, схожі на пам'ятки неоліту – дольмени. Потім виявилося, що то – туалети, споруджені за наказом влади. Дуже бракувало поруч вмурованих смерічок.

    А на горі панувала паніка. Менти в плащ-накидках розганяли юрби людей наліво й направо – тих на франківський, тих на закарпатський бік. Періщила злива з градом, причому горизонтально, як то часто буває в горах. Окуляри мені залило, поліетиленову накидку здерло вітром. Друзі – не в кращому стані. Разом з натовпом кидаємось тікати на закарпатський бік. Так швидко спускатися мені доти доводилося тільки раз у житті – з гори Козача на Кавказі. Публіка бігла з Говерли в спринтерському темпі, гублячи в потоках небесної води взуття й одяг, парасольки й невипиті пляшки з горілкою… Куди саме біжимо, ми не знали й не бачили – аби вниз. Нарешті ліс. Людей не меншає. Якийсь ГАЗ-66. Набитий людьми, ковзає боком. Ще один ГАЗ. Трактор з причепом. По дорозі йти неможливо – суцільна річка. Валимо через ліс. Куди? Чорт його знає. Іще ніколи я так не змокав. Навіть гумка від трусів була мокра. У черевиках води – аж через верх виливається. Коли бачиш, що попереду урвище, розвертаєшся спиною вперед, щоб врізатися рюкзаком у найближче дерево й таким чином загальмувати…

    Одно слово, врешті-решт ми вибігли прямо на урочище Козьмещик. "І там бил трос, і там бил врач" і все було гаразд – окрім спалених на вогнищі шкарпеток.
  • 2005.07.18 | Shooter

    і?????

    Я хужею. Це нічого, що в Україні щодня тисячі людей вмирають? Чи в нас тепер влада і за природню смерть людей несе відповідальність?

    чи більше немає тем, щоб онанувати?

    заслужений спам
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.07.19 | line305b

      Поддерживаю (-)

  • 2005.07.18 | Майдан-Інформ

    Після віча на Говерлі загинули люди.

    В суботу 16 липня Президент України В.Ющенко зійшов на найвищу гору України - Говерлу, на вершині якої провів Віче. Захід був присвячений 15-й річниці проголошення Декларації про державний суверенітет.

    Після віча, під час сходження з Говерли, , трагічно загинули Василь Дубровка, житель с.Теково Виноградівського району Закарпатської області. Він був вражений блискавкою під час грози з градом, яка почалася в той час. Його син, що став свідком цього, перебуває в стані глибокого шоку. Ще один чоловік Петро Назаревич, житель с.Топорівка Новоселицкого району Чернівецької області, помер в результаті інфаркту.

    Співчуття потерпілим під час сходження на Говерлу та їх рідним і близьким висловив Президент України Віктор Ющенко. Про свої щирі співчуття заявила Партія "Народний Союз "Наша Україна".

    "Народний Союз "Наша Україна" також бажає якнайшвидшого видужання синові загиблого В.Дубровки й студентові з Івано-Франківська Петру Фарбишевскому, які перебувають у лікарні після враження блискавкою.

    Нагадаємо що напередодні інша партія - Партія зелених України просила Президента Віктора Ющенко закликати своїх численних прихильників провести громадське віче біля підніжжя Говерли й утриматися від масового сходження властиво на гору. Хоча "зеленими" керувала не турбота про людей, а побоювання що одночасне сходження приведе до негативних екологічних наслідків, до їхніх доводів все таки можна було б і прислухатися.
  • 2005.07.19 | Pashtet

    Народ, а вам не здається, що це міг бути замах на Ющенка?

    Звичайно, це звучить просто смішно, якби не було так сумно.

    Ось прості факти.
    1) Грозу можна було в принципі спрогнозувати заздалегідь
    2) У сходженні бере участь "шахід" московського патріархату з тих, що хресний хід за Янека свого часу влаштовували (звичайно, здебільшого там людці не те що своїм життям пожертвувати не погодяться - за 5 копійок вдавляться, але може є і винятки)
    3) Нічого, крім прихованого (а може і не дуже прихованого, бо цілком безпечного і легального) радіопристрою в нього немає, отже обшук нічого б не виявив.
    4) В потрібний момент він робить виклик по рації одного з охоронців Ющенка за допомогою цього спецпристрою (ясно, що пристрій працює за протоколом, який використовується в цих раціях, TETRA чи щось таке)
    5) Блискавка! "Шахід" теж під загрозою, але блискавка влучає також в охоронця, бо бликавка з великою імовірністю б'є по джерелу електромагнітних хвиль
    Можливо, знання якихось конкретних деталей, якими я не володію, повністю перехреслить цю версію. Але на рівні загальноє ерудиції все цілком реально, отже, ця версія поки що має право на існування. Звичайно, я не стверджую, що загиблий від удару блискавки причетний - пристрій могли йому підкинути, наприклад.

    Сакраментальне питання: а навіщо так складно? Ось навіщо:
    1) Цілком безпечно для організаторів. Кінці знайти неможливо.
    2) А навіщо свого часу було труїти діоксином? Бо в цьому була певна містична символіка - "пєчать антіхріста" чи як там в біса це формулював Павловський... Ураження блискавкою - абсолютно з цієї ж серії. До речі про діоксин - там так само вкрай важко було знайти кінці.
    3) Це ненадійно, але очевидно, що ніхто нікуди не поспішає. Всім очевидно, що перший замах організували росіяни, і очевидно також, що пакараними можуть в кращому випадку виявитись лише виконавці. А росіяни організують другий, третій, десятий, сотий замахи.

    Власне кажучи, класичний замах на Ющенка буде грати проти інтересів Путіна. А от якщо щось таке, про що ніхто і не подумає, що це замах - ось що їм дійсно вигідно! І тому вони будуть обирати довгі обхідні шляхи. Хай технічно складно, ненадійно, зате повинен бути пропагандистський ефект. Тепер, коли вони тут політично програли майже все, вони вже не обмежені часом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.07.20 | BIO

      Re: Народ, а вам не здається, що це міг бути замах на Ющенка?

      Как стало известно недавно почившему в бозе агенству БРЕХУНИАН
      из совершенно доступных ему в данной ситуации источников над
      Говерлой наблюдалось зависание НЛО-невидимки с российскими
      опознавательными знаками на борту. Ввиду напряженки с диоксином
      с данного борта был распылен антиреагент - парашок "Гроза".
      Замах не состоялся по банальной как банан причине - все металлические
      артефакты на горе (а именно их было задумано использовать в
      качестве "божьей кары") уже давно сданы в металлобрухт, а вместо
      них спрытные делки вмантулили деревянные копии крашенные "под железо".

      Не ищите в Божьем промысле иного умысла.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".