МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

були дурнями і їх ніхто не хотів брати на роботу

08/03/2005 | толя дейнека
Польський експерт, глава правління Східно-Європейського демократичного центру Павло Казанецький висловив занепокоєння відсутністю позитивних змін в системі державного управління в Україні після зміни влади.
Про це він сказав в інтерв’ю проекту ПроЄвропа.
"На жаль, не бачу позитивних змін в системі державного управління. Немало людей, котрі прийшли до влади в регіонах є некомпетентними. Це люди, котрі за минулої влади не змогли зробити кар’єру через те, що були дурнями і їх ніхто не хотів брати на роботу", вважає Казанецький.
З іншого боку, відзначив польський аналітик, у владі залишилося багато людей, яких звинувачували у злочинах та фальсифікації останніх президентських виборів.
"Помінялася лише партія влади - раніше нею була СДПУ(о), тепер це "Наша Україна". Структури попередньої владної партії масово вливаються в нову, перемальовуючись з синього в помаранчевий. Це надзвичайно негативний момент", - вважає польський експерт.
На думку експерта, в Україні залишилася незмінною централізація влади та основні механізми її дії. "Абсолютно незрозуміло для європейців, коли рішення про будівництво дороги в якомусь селі приймається на рівні прем’єра чи віце-прем’єра...", - наголосив Казанецький.
"Загалом урядові рішення дуже безсистемні. Складається враження, що приймаються вони тільки для того, аби підкупити виборця напередодні парламентських виборів", - зазначив він.
Казенецький також не погоджується з президентом Віктором Ющенком, що в Україні ЗМІ стали вільними.
"Це неправда. В Україні в період між виборами засоби масової інформації стають незалежними, гарними та цікавими. Та під час виборів вони знову працюватимуть на своїх власників. Тому свобода, про котру говорить президент, насправді є фікцією", переконаний експерт.
Він назвав кілька причин такої ситуації. "По перше, не були роздержавлені медіа, про що говорила колишня опозиція. Натомість, видно, що влада задоволена з факту контролювання та можливістю використання цих ЗМІ", зазначив Казанецький.
По друге, на його думку, негативним є те, що в Україну почали активно входити міжнародні медіа-концерни. Зокрема, "російський капітал дуже активно заходить в Україну: через свої представницькі видання, але також через структури наближені до Януковича...".
Крім того, на думку Казенецького, "надто широка коаліція політичних сил, яку створив Віктор Ющенко під час президентської кампанії, може бути одним із факторів неефективності дій нової української влади".
"Насправді коаліція від Мороза, Кінаха до Юлії Тимошенко та Порошенка – це як суміш вовка з собакою", - сказав він.
Щодо того, чи не маніпулює Ющенком його оточення, як колись оточення Кучми тодішнім президентом, Казанецький зазначив: "Боюся, що така ситуація вже є. Хоча не використовував би слово "маніпуляція", адже вона передбачає вплив на когось, хто не усвідомлює цього".
На думку експерта, політичний розклад після виборів може бути цілком непередбачуваний, "наприклад, Віктор Медведчук увійде до складу "Нашої України".
Казанецький прогнозує, що "і провладні сили, і опозиціонери підуть (на виборах) самостійно (не у блоках), а в результаті у парламенті повстане група, котру умовно можна назвати "центр" з представників людей Ющенка та Януковича".
При цьому експерт висловив сумнів, що у наступному парламенті вдасться створити ефективну коаліцію.
"Боюся, що після парламентських виборів в Україні не буде групи, здатної провести швидко та ефективно реформи", вважає Казанецький.

http://www.pravda.com.ua/news/2005/8/2/15456.htm

Відповіді

  • 2005.08.04 | ЛисМикита

    Re: були дурнями і їх ніхто не хотів брати на роботу

    Все так і є. Чи майже так.

    Тому особливо важливо мати терпіння. Та старання, певно :-)

    Просто для багатьох (не лише політиків, а і нас з вами) виявилося значно складнішим тяжко працювати, аніж важко боротися.

    Я собі не можу уявити, як такі зміни (такі, як задумано, такі, як треба, такі, як хочеться) могли б пройти (так -- вони ще не пройшли) тихо, спокійно та швидко.

    А нетерплячі хочуть швидко та якісно та без зусиль... а воно так не буває :-)
  • 2005.08.04 | пан Roller

    Точные наблюдения. Треба управление Украиныпередать компьтеру,(-

  • 2005.08.04 | VDom

    Re: були дурнями і їх ніхто не хотів брати на роботу

    толя дейнека пише:
    > Польський експерт, глава правління Східно-Європейського демократичного центру Павло Казанецький висловив занепокоєння відсутністю позитивних змін в системі державного управління в Україні після зміни влади.

    > З іншого боку, відзначив польський аналітик, у владі залишилося багато людей, яких звинувачували у злочинах та фальсифікації останніх президентських виборів.
    > "Помінялася лише партія влади - раніше нею була СДПУ(о), тепер це "Наша Україна". Структури попередньої владної партії масово вливаються в нову, перемальовуючись з синього в помаранчевий. Це надзвичайно негативний момент", - вважає польський експерт.
    > На думку експерта, в Україні залишилася незмінною централізація влади та основні механізми її дії. "Абсолютно незрозуміло для європейців, коли рішення про будівництво дороги в якомусь селі приймається на рівні прем’єра чи віце-прем’єра...", - наголосив Казанецький.

    А рішення про розподіл землі приймає голова сільради.

    > "Загалом урядові рішення дуже безсистемні. Складається враження, що приймаються вони тільки для того, аби підкупити виборця напередодні парламентських виборів", - зазначив він.

    І відібрати майно у "приватних власників".

    > Казенецький також не погоджується з президентом Віктором Ющенком, що в Україні ЗМІ стали вільними.
    > "Це неправда. В Україні в період між виборами засоби масової інформації стають незалежними, гарними та цікавими. Та під час виборів вони знову працюватимуть на своїх власників. Тому свобода, про котру говорить президент, насправді є фікцією", переконаний експерт.

    Він їх мабуть дивиться. Незалежні, гарні та цікаві.

    > Він назвав кілька причин такої ситуації. "По перше, не були роздержавлені медіа, про що говорила колишня опозиція. Натомість, видно, що влада задоволена з факту контролювання та можливістю використання цих ЗМІ", зазначив Казанецький.

    А які медіа-ресурси в державній власності? Ут-1? Та й опозиція здається говорила про приватизацію медіа-простору оточенням КуЧМИ.

    > По друге, на його думку, негативним є те, що в Україну почали активно входити міжнародні медіа-концерни. Зокрема, "російський капітал дуже активно заходить в Україну: через свої представницькі видання, але також через структури наближені до Януковича...".

    А які ще, окрім "лішь бі нєбіло гражданской войни", міжнародні медіа-концерни?

    > Крім того, на думку Казенецького, "надто широка коаліція політичних сил, яку створив Віктор Ющенко під час президентської кампанії, може бути одним із факторів неефективності дій нової української влади".
    > "Насправді коаліція від Мороза, Кінаха до Юлії Тимошенко та Порошенка – це як суміш вовка з собакою", - сказав він.

    А що це два полюси? Мороз, Кінах - Тимошенко Порошенко?

    > Щодо того, чи не маніпулює Ющенком його оточення, як колись оточення Кучми тодішнім президентом, Казанецький зазначив: "Боюся, що така ситуація вже є. Хоча не використовував би слово "маніпуляція", адже вона передбачає вплив на когось, хто не усвідомлює цього".

    От добре, що хоч щось сказав близьке до стану речей. А мігди й напряму сказати "Хворіє манією величі, тому й має в оточенні дуполизів". Може одужіє і почне користуватись продукцією "обухівського заводу"?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.05 | толя дейнека

      Re: були дурнями

      критика виступу польського пана слушна. Справді, таке враження, що у певній пропорції поєднані сигнали, які охоче сприймаються авдиторією, з сигналами, які хоче донести. Перемішано як салат, виходить страва, ваш вибір їсти чи не їсти, споживати чи ні.
    • 2005.08.19 | Михайло Свистович

      Re: були дурнями і їх ніхто не хотів брати на роботу

      VDom пише:
      >
      > А рішення про розподіл землі приймає голова сільради.

      Не голова, а рада.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".