МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пропоную обвалити ціни на нерухомість

08/12/2005 | Dana
Зрозуміло, що ціни на нерухомість штучно накручуються. Тому абсолютно реально їх штучно і обвалити.


Це робиться елементарно. Група з 10 чоловік розміщує 50 об'яв з різними телефонами в "Авізо". Мовляв, продається квартира в такому-то районі, але на кілька тисяч менше. Коли люди телефонують дізнаватися чи правда. Ви стверджуєте, що щойно оформили заставу або вчора продали. Різні телефони, люди говорять це саме. Поруч з цим продзвонюються будівельні компаніі, які спеціально не продають або завищують ціни на первинному ринку, і їхнім працівникам про між іншим "здається" інформація про рішучі й каральні дії Кабміну. Мовляв найближчим часом Кабмін збирається вжити певних заходів і винних будуть карати перевірками та штрафами та ін.

Інформація про обвал цін розповсюджується на різних сайтах з коментарями, навіть видуманих людей.
Журналістів заохочується задавати запитання всіляким урядовцям на кожній нараді щодня.

А якщо ще кілька відкритих листів до Президента, уряду та інших посадовців...

Якби ця кампанія ще б трохи фінансувалася на листівки й кілька акцій - ефект був би вражаючий.


Мала би гроші й час на таку PR-акцію, обовязково би зробила це. В кого є надхнення - дарую безкоштовну пораду, бо вже самій набридло гнатися за спекулятивними цінами.

Чутки - це велика справа. А якщо ще викликати паніку, то на 10-20 відсотків (мінімально) ціну можна збити.

Відповіді

  • 2005.08.12 | 100%

    Ефект може бути зворотнім

    Штучно збільшується попит на житло, ціни повинні зрости. Дешеве розібрали, хватай скоріше те що залишилось.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.12 | Dana

      Не погоджуюсь

      Великого спаду не буде. Багато з тих, хто хоче купити більшу квартиру, має меншу, яку треба продати. Ті, хто мав гроші і хотів їх вкласти в нерухомість (первинну чи вторинну), вже це зробив.

      Собівартість кв.м. - 500 дол. Продають за 1000. Це надприбутки. Є багато розмов від нового уряду про подешевшання іпотечного кредитування. А практично нічого не робиться.
      В Європі іпотека дешевше, заробітна платня вища, житло - вже дешевше.
      А в нас - навпаки. Це - нонсенс.
  • 2005.08.12 | catko

    не вийде з двох причин

    1. без брокерсько-ріелтерсько-посередницької мафії практично жодна квартира в києві не купується і не продається.
    2. в києві ринок по лінії роботи з живими власниками житла на вторинному ринку контролюють менти а на первинному будівельні компанії.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.12 | afterstep

      і третя причина - "революціонерам" тра нове житло!!! (-)

    • 2005.08.12 | Dana

      Я і пропоную підключити

      журналістів, щоб ті тисли запитаннями на Кабмін, Президента і Луценка особисто. А також обурену громадськість, яка звинувачуватиме владу в бездіяльності. Якщо всім миром навалити справу можна зрушити. Ситуація і так нагнітається, треба лише спрямувати її в правильне русло. кілька звинувачень щодо брокерських контор з реальними фактами. Кинути "кліч" серед обдурених людей. Кілька сотень заяв, позовів. Багато що випливе на поверхню. А журналісти цю справу роздмухають.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.12 | kon

        бАГАТО ХТО З НИНІШНІХ ПОСАДОВЦІВ ЦЮ ТЕМУ КРИШУЄ

        Знаю, що Миклола Мартиненко заробляє на ринку нерухомості. НСНУ не вигідно знижувати ціни, бо постраждає їх бізнес. Це на трибуні вони говорять про народ, а керує все одно їх інтерес.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.08.12 | catko

          ха. беріть ширше

          бондаренко, івченко, суркіс, міленін, омельченко, жінка кучми, жінка лужкова...
          ну і як ви могли забути наше рідне сбу яке контролює майже 30% ринку?
          а ви нсну, нсну....
      • 2005.08.12 | catko

        буде багато шуму а толку мало

        бо матеріальний шкурний чинник завжди переважає благородний
        бабло перемагає добро ((с) не мій) так би мовити.

        єдиний спосіб обвалити ціни - це налякати будівельні контори так, щоб вони почали розпродувати житло (зараз з новозбудованого житла близько 70% висить в резерві в самих компаніях або в посередників - типу заробити більше хочуть)при цьому не припиняючи будувати. от така дилема.

        до речі це можна зробити наприклад піднявши земельний податок диференційовано. наприклад - живуть люди 1 грн, не живуть люди - 1000 грн. (образно) ну крім тих земель які не є і не будуть житлом ніколи.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.08.12 | Dana

          Правильно, тому владу треба стимулювати вживати конкретних заход

          Все починається з шуму. Спочатку - закиди уряду в бездіяльності, й неможливості розв'язати цю проблему. Зрозуміло, уряд мусить реагувати. А потім - пропозиції. Форма може бути різною. Експертний круглий стіл, опитування експертів, обговорення на телебаченні... Коротше, тема має бути на слуху. А ще варто знайти конкретних "ворогів", а не абстрактних брокерських контор. Взяти дві- три, на які було найбільше нарікань + 2-3 будівельні компанії, запросити податкову...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.08.12 | Стопудів

            так шо тут довго думать :)

            Познякижилбуд і Київміськбуд.
          • 2005.08.12 | catko

            стимулювати яку? центральну чи місцеву?

            центральна вже простимульована або буде простимульована. а місцевій пофігу бо там всі янучари залишились і залишаться аж поки їх не переоберуть у 2006 році. а будівництво і земля - це місцева влада а не централнеа.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.08.12 | kon

              Центральну

              Уряд і Президента. Вони запускають хвилю. Могли ж в один день знизити курс долара. А місцева вже пристосується до заданих умов.
          • 2005.08.12 | kon

            дайте конкретні прізвища і будівельні компанії

            розміщується фото і прізвища цих людей з підписом внизу. Їм вигідно підвищувати ціни на нерухомість + пояснення. Країна має знати своїх доброчинців
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.08.12 | Dana

              Re: дайте конкретні прізвища і будівельні компанії

              А як розміщу їх на різних сайтах. Газети передрукують. Згодом підключиться телебачення. І хвиля запуститься
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.08.13 | Anneken

                Re: дайте конкретні прізвища і будівельні компанії

                Dana пише:
                > А як розміщу їх на різних сайтах. Газети передрукують. Згодом підключиться телебачення. І хвиля запуститься

                Сам по собі розголос не дасть нічого. Власне розголосу з приводу незаконного будівництва в Києві - хоч греблю гати. А толку з того? Треба думати про інші методи.
  • 2005.08.12 | Мінор

    Ціни на житло у Києві зростають за рахунок корупційних схем?


    При тому, що середня зарплата в столиці коливається в межах 250 доларів на місяць, а поліпшення умов проживання або нових квартир потребує близько мільйона осіб, ціна квадратного метра перевищила психологічний рубіж в 1000 доларів.


    Нескладно підрахувати, що нова трикімнатна квартира площею 90м на окраїні столиці обійдеться відповідно $90 000. Для того щоб сплатити всю суму одразу сім‘я із двох киян має заощаджувати свою зарплату у повному обсязі протягом 15 років. Однак, попри ці вражаючі підрахунки, квартири продовжують купувати, що може означати - середній дохід київської сім‘ї не $500, як вважали раніше, а близько $3000. Втім, у такому разі Київ переживав би справжній купівельний бум на предмети розкоші.


    Найбільші столичні ріелтори стверджують – нові наддорогі квартири рідко купують за повну вартість. Як правило покупці оформлюють довгостроковий кредит. Іноді розрахунок витрат за кредитом ви зможете прочитати просто на сайті Агентства:


    Табличка-ілюстрація за лінком http://www.rep-ua.com/show/?id=888


    У випадку придбання нової однокімнатної квартири площею 40м, можливо вам доведеться взяти кредит 30 000 доларів на 10 років. Згідно наведеної таблиці, місячний внесок складатиме $314, 87, що на перший погляд цілком прийнятно. Втім, враховуючи відсоток банку – 12% річних, за 10 років, віддаючи кредит, ви переплатите чималу суму – $36 000, які стануть прибутком банку. $30 000 кредиту сьогодні за 10 років вам обійдуться в $66 000 витрат!


    «І все одно, однокімнатні квартири просто «улєтают», особливо нові, - розповідає президент ріелтівського агентства «Рідний Дім» Костянтин Сімейкін, - Найкраще продаються нові однокімнатні квартири». Його бізнес зараз переживає своєрідний бум – люди нарешті повірили агентствам, люди бояться запровадження податків з нового року і поспішають оформити придбання житла тепер. Пан Сімейкін вважає, що основним чинником зростання цін на житло є загальна інфляція і недовіра банкам. «Багато просто вкладають гроші, адже нерухомість дорожчає, - розповідає він, - до кінця року квартири зростуть у ціні ще відсотків на 20%» Для порівняння – середня депозитна ставка, тобто відсоток під який ви можете покласти гроші до банку, зараз близько 12%. Купуючи квартиру ви виграєте 8%, а може навіть і більше.


    Тим часом є ще один фактор про який останнім часом воліють мовчати. Ціни на нове житло підвищують кілька забудовників Києва, найбільший серед яких - холдинг Київміськбуд. Власне, не відбувається нічого незаконного і підвищувати вартість житла забудовники мають повне право, однак покупці мають знати, що зростання цін викликане у першу чергу їхнім попитом і аж ніяк не подорожчанням матеріалів та робіт.

    «Починаючи від 2000 року вартість нових для нашого ринку будівельних матеріалів та сумішей здебільшого тільки падала, або принаймні не ставала дорожчою», - розповідає Іван Сидорович Шпек, прораб приватної будівельної фірми, яка зводить сучасні заміські котеджі під Києвом. «Гіпсокартон, який ми купували по 9 доларів метр, тепер лише по 9 гривень, тобто в п‘ять раз дешевше, раніше платили за укладку плитки 5 доларів за метр, тепер платять 7 доларів», - продовжує «загинати пальці» кремезний український Іван. Він стверджує, що двоповерховий котедж 120 метрів площі його фірма цілком може звести за 30 000 доларів, а менший будинок навіть вдвічі дешевше. Може тому, величезна кількість киян кинулася обживати довколишні села, утворюючи там цілі компактні котеджні містечка.


    У відповідь ціна однієї сотки землі за містом протягом останнього року підскочила подекуди в 10 разів, але все ще залишається доступною для мешканців столиці. Зокрема у популярному Західному напрямку, вздовж дороги на Львів, сотка землі коштує 2000 доларів, а для будівництва будинку достатньо навіть трьох соток. Багато європейських міст, зокрема Лондон, мають котеджні околиці, де приватні будинки на одну сім‘ю стоять стіна до стіни, маючи за собою закрите від вулиці подвір‘я, а перед фасадом невеличкий квітник. Сотні таких підприємств, як фірма Івана Сидоровича можуть скласти серйозну конкуренцію холдингу «Київміськбуд», якщо зміниться психологія киян і вони зрозуміють наскільки краще мати хоч невелике, але окреме приватне житло.


    Іншим виходом є державне втручання у ціноутворення на ринку житла з метою обмежити прибутки забудовників, довідавшись якою є реальна собівартість квартир. Іван Сидорович Шпек стверджує, що трикімнатна квартира на 90 м у панельному домі не може коштувати дорожче від 6-8 тисяч доларів. Якщо це правда, то прибуток, який отримують забудовники на продажі однієї такої квартири, становить близько 80 000 доларів, а враховуючи кількість квартир, що будуються, мова може йти про десятки мільйонів. Втім, ліберальна ідеологія ринкового суспільства, якої дотримується нова українська влада, передбачає невтручання держави у формування ціни.


    Натомість мерія Києва ініціювала будівництво так званого соціального житла, де квартири можуть коштувати на 50% дешевше, ніж у вільному продажу. Але з невідомих причин такі споруди перетворюються на довгобуди. Один із них на проспекті Науки вже кілька років застиг на четвертому поверсі, хоч поруч вже заселили два надсучасних 20-поверхових будинки, які почали зводити пізніше.


    В багатомільйонному Сеулі, столиці Південної Кореї, програма будівництва соціального житла мала величезний успіх. Сотні тисяч молодих корейських сімей живуть у однокімнатних квартирках загальною площею 18-20 метрів. Посередині єдиної кімнати – ванна, біля вікна – стіл, ближче до дверей - два ліжка або ліжко, яке ховається в шафу. У тому місті по три кімнати мають тільки справжні багатії. Але економіка Південної Кореї відріняється від економіки більшості європейських країн своєю величезною монополізацією. Кілька корейських корпорацій контролюють більше половини всього виробництва країни, в той час як понад 90% підприємств Німеччини, які за українськими мірками слід було б назвати малими, забезпечують високий рівень конкуренції і низьку ціну.


    Можливо вихід лежить у демонополізації ринку будівництва житла і виділенні всім бажаючим спеціально відведених земельних ділянок на околиці міста для будівництва індивідуальних будинків. Втім, мер Києва Омельченко не запрошує на прийоми таких, як Іван Сидорович Шпек, а обабіч міста виділяють земельні ділянки виключно під майданчики «Кивміськбуду» та ще кількох фірм, які називають близькими до керівництва міста.

    Інтернет-Репортер
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.13 | Sean

      Не сумніваюся. ЛюдЯм дуже хочеться грошей

      причому всі і одразу
    • 2005.08.15 | Остап!

      Ціни на житло у Києві зростають бо є ПОПИТ. Все. (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.15 | Englishman

        Ні, не все. Є ще обмеження пропозиції. ( )

  • 2005.08.13 | Sean

    Я теж не від того.

    Взагалі-то право на житло - штука сугубо конституційна. Відтак особи, чи хвізичні чи юридичні, котрі реалізації цього права у якийсь спосіб заважають - то є, м'яко кажучи, гівнюки.

    Пам'ятаю газети з оголошеннями кілька років тому. Були, звичайно, посередники, але переважно - самі власники-продавці та ті, хто бажає купити. Наразі - суцільні посередники, що беруть з оборудки свій відсоток.

    Отже, вимальовується нескладна (за наявности політичної волі) штука - або законодавча заборона посередницької діяльности на ринку житла (житла, не всієї нерухомости), або законодавче ж обмеження відсотку, скажімо, одним.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.13 | Мінор

      Існує два способи зменшення ціни на житло

      Соціалістичний і ліберальний.

      Ліберальний - Антимонопольний комітет примушує Київміськбуд віддати частину ринку іншим забудовникам, оголошується тендер. Замість 7 забудовників, а насправді одного Київміськбуду і його дочірніх компаній, на ринку з"являєтсья 40-50 компаній, що будують житло. Конкуренція призводить до падіння ціни. Мерія виділяє ділянки швидко і не в історичному центрі, а у зарослих бур"яном та верболозом місцях.

      Соціалістичний - Генеральна прокуратура порушує кримінальну справу проти мера Києва за підозрою у використанні службового становища в особистих цілях та регулярному отриманні хабарів від Київміськбуду. Подєльніками ідуть Валерій Череп, Бабушкін та інша бидлота.
      Київрада приймає рішення про обмеження торгової націнки на нове житло і створює незалежну комісію для визначення його собівартості. Зменшення вартості нового житла відбувається радикально - до рівня цін 2003 року - 27000 доларів за трикімнатну квартиру. Використовуючи Київміськбуд, як компанію, що може збивати ціну на житло, мерія швидко приводить ринок до тями.
      На майбутнє до того моменту поки не буде забезпечене конституційне право на житло для кожного мешканця Києва, мерія регулює ціни на нове житло в столиці. Причиною для зростання цін на житло може бути виключно зростання собівартості та оплати праці, а не створення ажіотажного попиту.

      Чому б не використати комбінований?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.13 | Anneken

        Все чудово

        Тільки я боюся, нам буде дуже непросто чогось добитися як від Антимонопольного комітету, так і від Генпрокуратури. :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.08.14 | Мінор

          Не про нас мова

          А про владу і її можливу реакцію.
          Щодо нас, то ми принаймні можемо не дозволити замилити очі громадськості щоб створити ще один комерційний банк на пільгових умовах - так звану Державну іпотеку. Судячи з піар-кампанії, яку вони розгорнули, вже у вересні цей проект закону вилізе на парламент. Виходячи з того, що ініціатором кампанії став 5 канал - за цим проектом можуть стирчати поросячі вушка Порошенка.
          Тим часом ставка 10% річних на 30 років - це величезний процент, який майже не відрізняється від ставки за кредит, наприклад в АКБ "Надра" - 12% річних або АКБ Приватбанк - 13% річних. За 30 років ті 10% перетворяться в 300%!
          Іпотечний кредит має видаватися під 4% річних і не більше.
          Інша справа, що відбувається підміна понятть - ніхто не говорить про спекулятивне підвищення цін і потребу обмеження прибутку монополіста - всі мріють як злупити ще більше грошей.
      • 2005.08.14 | So_matika

        а от тепер питаннячко

        (дивитися в очі, казати правду) :sol:

        хто хоче прийняти участь в розробці і втіленні такої теми? я не жартую
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.08.14 | Мінор

          Re: а от тепер питаннячко

          Так ніби ж уже приймаю, себто беру участь. От написав статтю, розмістив на своєму сайті. Напишу ще.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.08.14 | So_matika

            статті - це супровід

            і супровід необхідний, і його потрібно якомога більше - щоб був певний фон

            але насамперед потрібна розробка плану дій і його реальне виконання
            чи можна з Вами сконтактувати? mailto: tpravdy@gmail.com
  • 2005.08.14 | VDom

    Поцікавтесь собівартість 1 квадратного м. нового житла у Києві

    Десь здається на рівні 90 у.о. за 1 м2. 20 поверховий будинок з жилою площею 300 м2 один поверх = 540 000 у.о. по курсу 5 = 2 700 000 грн.
    Продаж десь в районі 900 у.о за м2.
    А кажуть найприбутковіша справа наркотики і зброя. Маю сумніви.
    В Італії будівельний бізнес був у в руках "мафії", а можливо й зараз в тих же руках.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.14 | Dana

      Собівартість 1 кв.м складає в середньому до 500 дол.

      Це пов'язують з вартістю земельних ділянок, будівельних матеріалів тощо.
      Але в будь-якому випадку, 1000 дол. за квадратний метр - це надприбуток. Деякі компанії знахабніли настільки, що квартири в побудованих будинках притримують спеціально, щоб підвищити попит.

      Я можу допомогти ідеями, зв'язками з журналістами, щоб розрулити цю тему.

      В принципі, бюджет місячної серйозної кампанії за зниження цін на нерухомість може становити близько 50 тис. дол.
      Але той, хто візьметься за це, має співставляти ризики. Адже люди заробляють на цьому мільйони. І якщо хтось ризикне з цим боротися, має бути готовий до Гонгадзе-2.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.14 | So_matika

        отримала смс, дякую, до зустрічі (-)

      • 2005.08.14 | Мінор

        Собівартість завищено. Потрібен незалежний аудит

        Я будував свій будинок сам. 120 метрів загальної площі обійшлися в $29000 разом із вартістю земельної ділянки у Києві в 1999 році. До речі, тоді багато будматеріалів коштували набагато дорожче ніж зараз. У будівництві мого будинку використаний гіспокартон, ламінований паркет і вікнопласт, металочерепиця. У вартість будівництва входить усе, включно з вартістю проектної документації та вартістю підключення до електрики, газу й води. Не складно підрахувати, що ціна 1 кв.м = 240 доларів.
        У випадку, якби я будував дім не з цегли, а з бетонних плит, а столярка була б не з сосни, а з більш дешевого шпону собівартість метра була б на рівні 200 доларів.
        Враховуючи величезне зростання вартості землі на моїй вулиці тепер метр коштував би аж 300 доларів. У цю вартість входить і прибуток будівельників, тому собівартістю її не назвеш. Окрім того, на відміну від квартири, у мене є фундамент і дах. У багатоквартирному будинку його частка на кожну з квартир є мізерною. Тому 300 доларів за метр має давати досить непоганий прибуток будівельникам. Відповідно, трикімнатна квартира на 90 м має коштувати на ринку 27 000 доларів, а коштує - 80 000!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.08.14 | Боровик

          Re: Собівартість завищено. Потрібен незалежний аудит

          Трохи приватного офтопіку.
          Мені надзвичайно смодобалось твоє житло і район в якому ти побудувався.
          Може є у вашій околиці на продаж ділянка під забудову чи готова хата?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.08.15 | Мінор

            Re: Собівартість завищено. Потрібен незалежний аудит

            Мишоловка, де я живу є частиною Києва. І якщо мені вдалося купити 3,7 сотки і стіни будинку за 16000 доларів в 1999 році, то тепер сотка коштує 10 000 доларів. Ділянки на продаж по такій ціні є. Кинь мені своє мило, або візьми мою адресу чи телефон у Мартинюка.
        • 2005.08.14 | VDom

          Цікаво поглянути на структуру ціни м2. Ну хоча б держ. підпр (-)

        • 2005.08.14 | Боровик

          Re: Собівартість завищено. Потрібен незалежний аудит

          Я можу оцінити все тільки з бізнесової точки зору.
          Думаю, що собівартість не завищено, просто собівартість ніяк не впливає на ціни. Ціни є результатом попиту і пропозиції.
          Пропозиція, скоріше за все, формується в умовах близьких до монопольних.
          Далі все іде по стандарній відшліфованій схемі більшости бізнесів в постсовку, коли собівартість підганяється до вартості через злив грошей в ошори чи вільні економзони за строраховку від метеоритів (за Ю. Тимошенко) чи за прогнози погоди.
          Цей злив дуже лабільний і він залежить від ринку житла.
          Вихід - дуже простий, треба демонополізувати будівництво через приборкання горезвісної регуляції.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.08.15 | Мінор

            Re: Собівартість завищено. Потрібен незалежний аудит

            Безумовно ти правий щодо штучного завищенні собівартості і звичайно ж потрібно демонополізувати ринок. Однак треба розуміти, що за сучасних умов проста демонополізація не дасть радикальноого зменшення ціни. З січня 2003 року при тому, що зарплата робітників і вартість матеріалів не зростали відчутно, ціна підскочила майже на 500%. При цьому є ажіотажний попит на житло в Києві і стаття Конституції, яка його гарантує. За таких умов потрібно трохи соціалізму - примусити забудовників понизити рівень прибутку. Подібні речі практикуються у багатьох країнах Європи і навіть на американському континенті.
          • 2005.08.17 | DevRand

            Собівартість у звітах Київміськбуду завищено в три рази

            Ось хороший матеріал, про те як розікрали Київміськбуд, та про деякі практики цієї організації. Матеріал від фахівця, що довго займався інвестуванням в будівництво і повірте, знає про що пише. Тепер він міністр фінансів Криму - це Вадим Гриб, екс-голова ІК "Тект".

            Цитата:
            Конкретні цифри: вартість спорудження квадратного метра житла визначена Держбудом України - 1700 грн. ($319). За словами голови "Госстроя" Росії, Миколи Кошмана, навіть у Москві собівартість квадратного метра житла складає $200-250.
            В Києві ж , як відомо, ціна продажу одного квадратного метра житла складає на масивах $600-700, у центрі: від $1000. Виходячи з цього, потенційний прибуток Холдингу "Київміськбуд" , якщо рахувати лише житло на околицях, у 2004 році можна оцінити не менш ніж у $200 млн. (у 2003 - не нижче $190 млн.). В той же час задекларований ж прибуток у 2004 склав всего 5,35 млн. грн. (консолідований прибуток у 2003 році - 56 млн. грн). Це означає, що флагман будівельної індустрії працює і розвивається з рентабельністю 0,76%. У той час як аналогічні підприємства в цій галузі мають цей показник на рівні 10-20%.


            Вся стаття: http://maidan.org.ua/static/mai/1114691835.html
    • 2005.08.14 | Land

      Люди! Вас обманули! Вы уже в ...

      Шутка такая.
      Но в каждой шутке есть доля шутки. Как архитектор и подрядчик, выполнивший не одно серьезное строительство, готов буду подкрепить кампанию своими выкладками.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.15 | Dana

        Буду вдячна за Ваш mail для консультацій

        Моя пошта - babych@mail.ru
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.08.15 | Мінор

          Буду не менш вдячний за оприлюднення консультацій

          прямо тут у гілці на форумі. Всім цікаво, не лише Dana.
  • 2005.08.15 | Steve Seitz

    Голос здорового глузду

    :)

    1. Будівельні компанії будують багатоповерхівки в Україні, коли вартість метра перевищує 500 дол за кв метр. Так відбувається у всіх містах України. Якщо вартість метра до 500 дол, нове будівництво не починається.

    2. Будівництво - не торгівля, не виробництво з коротким циклом. Цикл виробництва дуже довгий, прибутковість слаба. Залежність від нової землі величезна. Значить, прибутки бюджетуються відмінно від інших галузей, і вони зазвичай вищі.

    3. Мортгедж = "навіщо платити оренду, якщо нерухомість можна і користувати і потихеньку викупляти?" Він надзвичайно вигідний тим, хто використовує цю нерухомість.

    4. Моргедж є тільки тоді, коли його хочуть банки. Ніякі агенства і державні програми не можуть підняти цю величезну машину. Банки встановлюють ціну згідно вартості капіталу + компенсація ризику + прибуток. Наприклад, 6-8% + 2-4% + 5% = 14%.

    5. Будівництво не може бути таким гнучким як мортгедж - у нього довший цикл. Тому ростуть ціни.

    6. Запропонований обвал ринку призведе до десятків тисяч сімейних катастроф в Україні - в тих сім"ях, що вже взяли кредит. Ціни на їх закладені квартири впадуть, а щомісячна плата не впаде. Якщо ціни впадуть на 25% і більше, при тому що сім"я ще не виплатила 80% кредиту, то сім"ї буде вигідніше втратити квартиру ніж платити міячні платежі. Також, збільшення відсотку відмов від кредитних контрактів, у свою чергу, збільшить вартість кредитів - бож збільшиться ризик, відповідно зменшиться нове будівництво.

    7. Соціалістична мрія. Виконання її не за горами! зважаючи на ініціативу уряду через Кредитну Установу брати агреговані кредити під гарантію Уряду саме для відкриття роздрібних кредитних ліній для кредитування нерухомості. Перший транш, 200 млн доларів, прибуде в Україну у 2006 році. Якщо так піде і далі, через 5-10 років КОЖНА МОЛОДА УКРАЇНСЬКА СІМ"Я БУДЕ ЗАБЕЗПЕЧЕНА ЖИТЛОМ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.15 | Englishman

      Re: Голос здорового глузду

      Поясніть, будь ласка, у чому саме буде полягати "катасторфа для десятків тисяч сімей". У порівнянні з нинішньою ситуацією.


      6. Запропонований обвал ринку призведе до десятків тисяч сімейних катастроф в Україні - в тих сім"ях, що вже взяли кредит. Ціни на їх закладені квартири впадуть, а щомісячна плата не впаде. Якщо ціни впадуть на 25% і більше, при тому що сім"я ще не виплатила 80% кредиту, то сім"ї буде вигідніше втратити квартиру ніж платити міячні платежі. Також, збільшення відсотку відмов від кредитних контрактів, у свою чергу, збільшить вартість кредитів - бож збільшиться ризик, відповідно зменшиться нове будівництво.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.15 | Steve Seitz

        Re: Голос здорового глузду

        Englishman пише:
        > Поясніть, будь ласка, у чому саме буде полягати "катасторфа для десятків тисяч сімей". У порівнянні з нинішньою ситуацією.

        Якщо ціна на нерухомість впаде суттєво, і сім"я, що вже взяла кредит, буде очикувати що ціни на нерухомість будуть залишатися на такому самому низькому рівні і надалі (а це саме ціль ідеї "обвалу цін"), то це означатисе втрату вартості для такої сім"ї - втрату грошей. Якщо зниження ціни буде суттєво перевищувати перший внесок за кредит, то сім"я може відмовитися від кредиту, втративши гроші і повернувшись до оренди.

        У той же час, випадки відмови від кредиту збільшать вартість кредиту, а зменшення ціни зменшать нове будівництво.

        Декілька сценаріїв вам: "If housing prices drop 15 percent, what would it mean to you?"
        http://www.sfgate.com/cgi-bin/article.cgi?file=/gate/archive/2004/07/20/carollloyd.DTL
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.08.15 | Englishman

          Re: Голос здорового глузду

          Steve Seitz пише:
          > Якщо ціна на нерухомість впаде суттєво, і сім"я, що вже взяла кредит, буде очикувати що ціни на нерухомість будуть залишатися на такому самому низькому рівні і надалі (а це саме ціль ідеї "обвалу цін"), то це означатисе втрату вартості для такої сім"ї - втрату грошей.

          Яка ще втрата грошей? Навіщо взагалі молода сімя купує квартиру? Щоб в ній жити, чи щоб подорожче продати? Якщо перше, як на її планах може позначитись обвал цін? Якщо друге- чому я повинен переживати за невдах-спекулянтів?

          > Якщо зниження ціни буде суттєво перевищувати перший внесок за кредит, то сім"я може відмовитися від кредиту, втративши гроші і повернувшись до оренди.

          Це їх добровільна справа, ніхто їх не примушує "повертатись до оренди". Вони можуть так само, як і раніше, виплачувати свій кредит, і чекати на житло. Ніхто, до речі, не винний, що вони не почекали трошки, і не купили більш дешеві квартири (якщо це дійсно станеться).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.08.15 | Steve Seitz

            хахаха

            > Ніхто, до речі, не винний, що вони не почекали трошки, і не купили більш дешеві квартири (якщо це дійсно станеться).

            Ну це ви й перл видали! :)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.08.15 | Englishman

              Поясніть, посміємось разом ( )

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.08.15 | Steve Seitz

                Re: Поясніть

                Та ви той лінк же не почитали мабудь :)

                > Ніхто, до речі, не винний, що вони не почекали трошки, і не купили більш дешеві квартири (якщо це дійсно станеться).

                Почекали. І дочекалися що ціни виросли на 300% у Києві за 5 років.

                Так і життя пройде. В Україні.

                Це не стосується ЄС і Північної Америки: там життя проходить нормально.

                Правий був Тарасевич.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.08.15 | Englishman

                  Re: Поясніть

                  Steve Seitz пише:
                  > Та ви той лінк же не почитали мабудь :)

                  Про Бей еріа? Прочитав. Не зрозумів, навіщо ви його надали.

                  >
                  > > Ніхто, до речі, не винний, що вони не почекали трошки, і не купили більш дешеві квартири (якщо це дійсно станеться).
                  >
                  > Почекали. І дочекалися що ціни виросли на 300% у Києві за 5 років.

                  І тоді ніхто не був винен. Ринок, знаєте, така справа... На ринок люблять посилатися ті, хто прикупив собі квартирку, і чекає на чергове підвищення цін. Їм же інших, безквартирних, не шкода? От і нехай не розраховують на співчуття, якщо ціни впадуть. А консьюмер серплас тільки виросте.

                  >
                  > Так і життя пройде. В Україні.

                  Ще раз: у чоме саме полягає "катастрофа", при падінні цін на житло? Я щось переконливої відповіді не почув.

                  >
                  > Це не стосується ЄС і Північної Америки: там життя проходить нормально.
                  >
                  > Правий був Тарасевич.

                  У чому був правий Тарасевич?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2005.08.15 | Steve Seitz

                    Re: Поясніть

                    Englishman пише:
                    > Steve Seitz пише:
                    > > Та ви той лінк же не почитали мабудь :)
                    >
                    > Про Бей еріа? Прочитав. Не зрозумів, навіщо ви його надали.

                    Логіка така ж сама як і в Україні.

                    > > > Ніхто, до речі, не винний, що вони не почекали трошки, і не купили більш дешеві квартири (якщо це дійсно станеться).
                    > >
                    > > Почекали. І дочекалися що ціни виросли на 300% у Києві за 5 років.
                    >
                    > І тоді ніхто не був винен. Ринок, знаєте, така справа... На ринок люблять посилатися ті, хто прикупив собі квартирку, і чекає на чергове підвищення цін. Їм же інших, безквартирних, не шкода? От і нехай не розраховують на співчуття, якщо ціни впадуть. А консьюмер серплас тільки виросте.

                    Я, як і багато тут, хочуть купити квартиру в кредит. І нам не хочеться щоб на наступий день після отримання кредиту вартість впала.

                    Вам українців в Україні не шкода?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2005.08.15 | Englishman

                      Re: Поясніть

                      Steve Seitz пише:
                      квартиру в кредит. І нам не хочеться щоб на наступий день після отримання кредиту вартість впала.
                      >
                      > Вам українців в Україні не шкода?


                      Мені більше шкода українців, що не можуть собі дозволити квартири за нинішніми цінами.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2005.08.16 | юрко

                        Re: Поясніть

                        Englishman пише:
                        > Steve Seitz пише:
                        > квартиру в кредит. І нам не хочеться щоб на наступий день після отримання кредиту вартість впала.
                        > >
                        > > Вам українців в Україні не шкода?
                        >
                        >
                        > Мені більше шкода українців, що не можуть собі дозволити квартири за нинішніми цінами.

                        обвал будь-якого ринку ніколи не був джерелом добробуту нації. Україна в цьому сенсі не буде винятком і не дай боже, щоб це сталося. Обвал він тому й обвал, що ціна падає і падає і ніхто не знатиме, де знаходиться дно. Тому даремно себе тішать ті, що розраховують на обвал. Вони перші вагатимуться купувати, бо не будуть певні, чи завтра ціна на їх житло не впаде ще нижче, а позику треба буде сплачувати по старій ціні.

                        Але проблема навіть не в цьому. Вартість житла, взятого під кредит, є капіталом, під який людина може отримати ще одну позику для розвитку, наприклад, невеликого бізнесу, чи ще однієї покупки, скажемо, автомобіля. Тобто, чим більша вартість житла, яким володіє людина, тим більшу додаткову позику можна отримати, бо це є капітал позичальника.

                        Саме відсутність такої бази є однією з причин, чому в Україні так погано усе розвивається, чому так важко отримати будь-яку позику, бо не існує collateral на кредити. Люди після совка нічим не володіють, що може рахуватися, як застава. У випадку купленого житла, кредитовартість людини стрімко зростає.

                        Тепер розглянемо варіант, коли людина, маючи житло з якоюсь вартістю, отримує під цю вартість ще одну позику на розвиток бізнесу. Умовою цієї другої позики є конкретна ринкова ціна застави-житла. Якщо вартість застави падає, банк відразу мусить вимагати у позичальника суму, яка б компенсувала різницю в новій ціні. Банк це мусить робити, бо Нацбанк вимагає постійної підтримки коефіцієнтів між активами і зобов'язаннями.

                        Чим більша різниця, тим більшу суму банк вимагатиме. Це спричиняє щось одне - або потрібну суму якимось чином позичальник роздобуде, або мусить оголосити банкрутство, розв'язанням якого буде відчуження житла, котре служить закладом на другу позику. Адже в гіпотечній позиці є одна дуже важлива умова - позичальник зобов'язується повернути усю позичену суму за першою вимогою банку. Як тільки банк відчує, що ринок падає, можна не сумніватися, що вимоги посипляться, як дощ.

                        У випадку обвалу ринку, це спричинить лавиноподібний процес і зруйнує багато дрібного бізнесу, який тільки тому й започаткувався, що міг отримати кредит під заставу-житло. Обвал ринку нерухомості сильно підірве банкову систему, яка є кредитором цього ринку. В кінцевому рахунку постраждають звичайні громадяни, котрі тримають свої гроші в банках, бо саме їхні гроші банки віддають на кредити і якщо банк заодно з позичальниками оголосить банкрутство, то громадяни втратять свої заощадження.

                        Тому пропозиції влаштувати обвал є новітнім варіантом старого українського світогляду - щоб у сусіда корова здохла. Взагалі мене дивує сам підхід в принципі. Це треба зовсім не вірити у свої можливості заробити, осягнути кращого фінансового стану, щоб лише розраховувати поживитися на чужій руїні.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2005.08.16 | Мінор

                          Вертаймося в Україну

                          юрко пише:
                          > обвал будь-якого ринку ніколи не був джерелом добробуту нації. Україна в цьому сенсі не буде винятком і не дай боже, щоб це сталося. Обвал він тому й обвал, що ціна падає і падає і ніхто не знатиме, де знаходиться дно. Тому даремно себе тішать ті, що розраховують на обвал. Вони перші вагатимуться купувати, бо не будуть певні, чи завтра ціна на їх житло не впаде ще нижче, а позику треба буде сплачувати по старій ціні.

                          В Україні є значно більше тих, хто не взяв позики, ніж тих, хто нею користується. Демократія - право більшості?

                          > Але проблема навіть не в цьому. Вартість житла, взятого під кредит, є капіталом, під який людина може отримати ще одну позику для розвитку, наприклад, невеликого бізнесу, чи ще однієї покупки, скажемо, автомобіля. Тобто, чим більша вартість житла, яким володіє людина, тим більшу додаткову позику можна отримати, бо це є капітал позичальника.

                          Спустіться з Америки на українську землю. Минулого місяця я брав кредит на автомашину. Мене разів зо п"ять перепитали чи не маю я інших кредитних зобов"язань, бо в такому разі моєї зарплатні не вистачить на виплату відсотків. Справа в тому, що моя офіційна зарплата 700 доларів є дуже великою, як для офіційної зарплати у Києві, і все одно я мав би проблеми. Тому, коли хтось із нас де-небудь уже взяв кредит - це не капітал - ми мовчимо щоб не дай бог банк не здогадався про це. Дякувати богу банки ще не домовилися про спільну базу даних позичальників і вона ще не створена.



                          > Саме відсутність такої бази є однією з причин, чому в Україні так погано усе розвивається, чому так важко отримати будь-яку позику, бо не існує collateral на кредити. Люди після совка нічим не володіють, що може рахуватися, як застава. У випадку купленого житла, кредитовартість людини стрімко зростає.

                          Погоджуюсь, але зауважу - у випадку купленого житла. Наші банки взяте у кредит житло купленим не вважають. Окрім того, коли я брав кредит на авто у двох банків на заяву, що у мене є свій будинок(!) у Києві, лише посміхнулися і відповіли, що будинок не може бути заставою при лізингу, де у заставу іде авто, а тому він їх не цікавить.
                          Років три тому в "Авалі" я цікавився кредитом під розвиток бізнесу. Наявність будинку у них викликала стриманий інтерес зате вони попросили принести силу-силенну довідок. На мій подив тільки "Правекс" погодився одразу ж дати кредит під заставу нерухомості.

                          >
                          > Тепер розглянемо варіант, коли людина, маючи житло з якоюсь вартістю, отримує під цю вартість ще одну позику на розвиток бізнесу. Умовою цієї другої позики є конкретна ринкова ціна застави-житла. Якщо вартість застави падає, банк відразу мусить вимагати у позичальника суму, яка б компенсувала різницю в новій ціні. Банк це мусить робити, бо Нацбанк вимагає постійної підтримки коефіцієнтів між активами і зобов'язаннями.

                          Не очевидно. Принаймні у "Правексу" такого пункту в угоді я не знайшов. Взагалі кількість тих, хто бере кредит від заставу власної нерухомості для розвитку бізнесу - невелика. Значно більша кількість бере кредит для виплати вартості житла під заставу свого ж житла. Але тих, хто не може взяти кредит у десятки раз більше.



                          > Чим більша різниця, тим більшу суму банк вимагатиме. Це спричиняє щось одне - або потрібну суму якимось чином позичальник роздобуде, або мусить оголосити банкрутство, розв'язанням якого буде відчуження житла, котре служить закладом на другу позику. Адже в гіпотечній позиці є одна дуже важлива умова - позичальник зобов'язується повернути усю позичену суму за першою вимогою банку. Як тільки банк відчує, що ринок падає, можна не сумніватися, що вимоги посипляться, як дощ.

                          У якому страшному світі ви живете, то просто рабство якесь :-)

                          > У випадку обвалу ринку, це спричинить лавиноподібний процес і зруйнує багато дрібного бізнесу, який тільки тому й започаткувався, що міг отримати кредит під заставу-житло. Обвал ринку нерухомості сильно підірве банкову систему, яка є кредитором цього ринку. В кінцевому рахунку постраждають звичайні громадяни, котрі тримають свої гроші в банках, бо саме їхні гроші банки віддають на кредити і якщо банк заодно з позичальниками оголосить банкрутство, то громадяни втратять свої заощадження.

                          Неочевидно. У кредитних портфелях банків нерухомість складає все ще навіть не половину. Однак є кілька, які спеціалізуються на цьому: Аркада, Ажіо, Тавріка, Правекс. Перший з них - заснований монополістом Київміськбудом. Але ви праві в тому, що сили зацікавлені у підвищені вартості житла є дуже потужними.



                          > Тому пропозиції влаштувати обвал є новітнім варіантом старого українського світогляду - щоб у сусіда корова здохла. Взагалі мене дивує сам підхід в принципі. Це треба зовсім не вірити у свої можливості заробити, осягнути кращого фінансового стану, щоб лише розраховувати поживитися на чужій руїні.

                          Корова тут ні до чого. В гілці уже писали, але я повторю - за два роки кілька монополістів, ділячи надприбутки з Омельченком, притримуючи пропозицію, підняли ціни на житло на 300-500%. При цьому, окрім попиту не існувало жодних причин для підвищення ціни.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2005.08.16 | Сергій Кабуд

                            так от вам і пояснення- попит називається)))

                            "..за два роки кілька монополістів, ділячи надприбутки з Омельченком, притримуючи пропозицію, підняли ціни на житло на 300-500%. При цьому, окрім попиту не існувало жодних причин для підвищення ціни."

                            треба більше будувати і не тільки монополісту
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2005.08.17 | Мінор

                              Все набагато складніше

                              В Києві будується як ніколи багато - сотні тисяч метрів житла. Але посередники викуповують його ще до готовності і грають на підвищення ціни щоб отримати більший прибуток. Ключовими словами тут є не попит, а стримування пропозиції, бо більшість тих посередників так чи інакше пов"язані із забудовниками.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2005.08.21 | Сергій Кабуд

                                якщо посередники викуповують - вони і втратять гроші

                                коли ринок впаде.
                                Навпаки: якщо в них втигнуть викупити- значить ринок ці ціни підтримав.

                                Вихід-
                                програма будівництва для народу доступного житла.
                        • 2005.08.16 | Englishman

                          Re: Поясніть

                          юрко пише:
                          > Englishman пише:
                          > > Steve Seitz пише:
                          > > квартиру в кредит. І нам не хочеться щоб на наступий день після отримання кредиту вартість впала.
                          > > >
                          > > > Вам українців в Україні не шкода?
                          > >
                          > >
                          > > Мені більше шкода українців, що не можуть собі дозволити квартири за нинішніми цінами.
                          >
                          > Але проблема навіть не в цьому. Вартість житла, взятого під кредит, є капіталом, під який людина може отримати ще одну позику для розвитку, наприклад, невеликого бізнесу, чи ще однієї покупки, скажемо, автомобіля. Тобто, чим більша вартість житла, яким володіє людина, тим більшу додаткову позику можна отримати, бо це є капітал позичальника.


                          А ви в курсі, що українці надзвичайно мало заощаджують? І що чергове кредитне навантаження- останнє, що потрібно українській економіці?

                          > Тепер розглянемо варіант, коли людина, маючи житло з якоюсь вартістю, отримує під цю вартість ще одну позику на розвиток бізнесу. Умовою цієї другої позики є конкретна ринкова ціна застави-житла. Якщо вартість застави падає, банк відразу мусить вимагати у позичальника суму, яка б компенсувала різницю в новій ціні. Банк це мусить робити, бо Нацбанк вимагає постійної підтримки коефіцієнтів між активами і зобов'язаннями.

                          І багато ЗАРАЗ, при нинішніх цінах на житло, беруть кредитів на розвиток бізнесу? До речі, На Заході (особливо в Америці), дороге майно допомагає кредитувати не інвестування, а споживання. Вам це дуже добре відомо.


                          > У випадку обвалу ринку, це спричинить лавиноподібний процес і зруйнує багато дрібного бізнесу, який тільки тому й започаткувався, що міг отримати кредит під заставу-житло.

                          Ви щось плутаєте. Це станеться тільки в тому випадку, якщо прибутки малого бізнесу впадуть, але вони не залежать від цін на майно.


                          Обвал ринку нерухомості сильно підірве банкову систему, яка є кредитором цього ринку. В кінцевому рахунку постраждають звичайні громадяни, котрі тримають свої гроші в банках, бо саме їхні гроші банки віддають на кредити і якщо банк заодно з позичальниками оголосить банкрутство, то громадяни втратять свої заощадження.

                          Ще раз. Падіння цін на нерухомість та прибутковість малого бізнесу- незалежні речі. Проблеми в банківському секторі почнуться лише тоді, коли погіршиться стан всієї економіки, та бізнес буде не в змозі оплатити кредити. Це якщо припустити, що він бере кредити під заставу житлового ( не комерційного (!) майна.

                          > Тому пропозиції влаштувати обвал є новітнім варіантом старого українського світогляду - щоб у сусіда корова здохла.

                          Такий світогляд не є типово українським. Таке ж бажання виникає і в громадян інших країн, що не збираються купкувати житло лише з бажанням його подорожче продати. Бачте, для багатьох людей житло- це не просто якийсь ессет, а радже хьюман райт.

                          > Взагалі мене дивує сам підхід в принципі. Це треба зовсім не вірити у свої можливості заробити, осягнути кращого фінансового стану, щоб лише розраховувати поживитися на чужій руїні.

                          Демагогія. Ні в кого з нинішніх володарів через падіння цін житло не зруйнується. А от для багатьох інших зявиться можливість його купити.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2005.08.16 | юрко

                            Re: Поясніть

                            Englishman пише:

                            > А ви в курсі, що українці надзвичайно мало заощаджують? І що чергове кредитне навантаження- останнє, що потрібно українській економіці?

                            > І багато ЗАРАЗ, при нинішніх цінах на житло, беруть кредитів на розвиток бізнесу? До речі, На Заході (особливо в Америці), дороге майно допомагає кредитувати не інвестування, а споживання. Вам це дуже добре відомо.

                            >
                            > Ви щось плутаєте. Це станеться тільки в тому випадку, якщо прибутки малого бізнесу впадуть, але вони не залежать від цін на майно.
                            >

                            > Ще раз. Падіння цін на нерухомість та прибутковість малого бізнесу- незалежні речі. Проблеми в банківському секторі почнуться лише тоді, коли погіршиться стан всієї економіки, та бізнес буде не в змозі оплатити кредити. Це якщо припустити, що він бере кредити під заставу житлового ( не комерційного (!) майна.
                            >

                            > Такий світогляд не є типово українським. Таке ж бажання виникає і в громадян інших країн, що не збираються купкувати житло лише з бажанням його подорожче продати. Бачте, для багатьох людей житло- це не просто якийсь ессет, а радже хьюман райт.

                            >
                            > Демагогія. Ні в кого з нинішніх володарів через падіння цін житло не зруйнується. А от для багатьох інших зявиться можливість його купити.

                            А Ви в курсу, що американці практично нічого не заощаджують? Кредит саме тому й функціонує, що немає заощаджень. Ви ж маєте, здається, відповідну освіту, то розумієте, як працює будь-яка сучасна фракційна банківська система. Мультиплікатор саме тому й працює і утворює грошову масу.

                            Дороге майно в Америці дозволяє взяти second mortgage на ще одну нерухомість. Ще першу нерухомість можна вважати "споживанням", бо сам живеш у ній, а друга - чиста інвестиція. Або, Вашими словами, спекуляція, бо ніхто не візьме ще одного боргу, якщо знатиме, що ціна на інвестицію впаде. Якщо тепер українці не беруть позику під майновий заклад на розвиток бізнесу, то це швидко прийде. Просто українські банки бояться брати додатковий ризик.

                            Також, Ви помиляєтесь, якщо позику на бізнес взяли під майновий заклад, вартість майна стає тим equity, котре визначає величину позики. Як тільки ця частка знижується, банк вимагатиме її віднови до попереднього рівня. Нажаль. Прибутковість бізнесу тут ні при чому. Вартість застави має значення.

                            Ви справді вважаєте, що обвал будь-якого ринку не має стосунку до економіки і її не погіршить? Банку все одно, під який тип нерухомості береться позика на розвиток бізнесу. Для нього важлива є ліквідність ринку і його стабільність, чи комерційна нерухомість, чи приватна, різниці немає.

                            Щодо прав людини, бажань чужоземних громадян розвалити свої ринки нерухомості, я коментувати не буду. Воно й Вас не гідне.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2005.08.17 | Мартинюк

                              Ринок це не тільки коли ціни ростуть , але й коли падають.

                              Проблема росту цін на житло в Україні не споживча і не кредитно банкова це проблема інвестиційна. В житло інвестуються гроші , причому це вже невіть не так гроші окремих громадян, як гроші банків та бізнес-структур.

                              Тому ця фінасова булька рано чи пізно лопне, як у вас на Заході лопається чимало всіляких рискованих інвестиційних проектів і навіть цілих інвестиційних лихоманок.

                              Всякий бізнес це риск, і напевно широка дискусія на цю тему корисна аби охолодити багатьох наївних і гарячих "інвесторів". Український капітал перетікає у житло бо нема іншого способу його інвестувати. Раніше можна було ще вивозити за кордон, але пригоди Лазеренка та Бородіна показали що це небезпечно.

                              Як тільки запрацює нормальним , а не бутафорським ,чином українська фондова біржа , ці капітали перестануть "буянити" на ринку нерухомості і потечуть в акції підриємств, тобто в економіку.

                              А для пожвавлення фондового ринку потрібно всього навсього дозволити продаж акцій теперішніх держпідприєств на українських фондових біржах. Повторюю - дозволити, і для цього не потрібно якихось грандіозних капіталовкладеннь. Фактично це означає що українська влада повинна уважніше почитати свою конституцію в тих частинах де говриться про права громадян України і скасувати антиконститційну заборону на купівлю акцій українських підпримств українським громадянам .

                              Зараз же ті ж українські громкадяни стали закладниками великих інвестиційних ігор великих дядів, для який житло вже не житло , а дешевий "банківський сейф", який важко вкрасти і який завжди можна буде продати.

                              На щастя ніхто в Україні ще не дає кредити під невиплачене житло. Тобто взяте в кредит житло ніхто не забере.Єдина втрата для них полягатиме в тому що їм доведеться виплачувати високу ціну під взятий кредит, коли поряд таке житло коштуватиме дешевше. Але коли вони брали такий такий кредит то на щось же розраховували? Ніхто не забороняє грати в карти, в рулетку, вкладати гроші у банківські піраміди, чи акції азіатських економіних тигрів. Але у всіх ци іграх ціною великих виграшів є ще більші програші...
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2005.08.17 | Сергій Кабуд

                                давайте не забувати про нафтогроші теж

                                ці $70 за барель також підняли ціну і на російську нафту urals
                                не знаю вже до якого рівня, але думаю за $50.

                                А значить і на ринок нерухомості додалося грошей, бо дійсно- нема куди вкласти, але ціни виросли всюди в світі достатньо скорельовано з цінами в Україні, а значить йдуть певні глобальні процеси,
                                можливо це сталося через перетікання частини грошей від акцій до нерухомості в звязку з падінням акцій у 2000р, скандалами з шахрайством у бухгалтерії великих компаній, тощо
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2005.08.17 | Мартинюк

                                  Боюсь що це ознака глобальної деградації вільного ринку

                                  Причина - політична однополярність світу, яка неминуче обмежує і економічну конкуренцію.
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2005.08.17 | Сергій Кабуд

                                    щодо деградації вільного ринку

                                    ну я б не вважав китай вільним ринком, бо там частина робочої сили є фактично рабами, не кріпаками як в Україні, а саме рабами. Чи як в Україні, але за мізерну платню, по 12 годин, навіть діти вьобують на фабриках.

                                    Тому американська політика торгівлі з китаєм є аморальною. Хоча пояснюють вони її тим, що краще дати китаю поступово заробляти і створювати капіталізм ніж залишитися бідним і камуністичним. Це фундамент політики сша з китаєм.

                                    Але час іде і проблеми нові виникають. Також є багато негараздів з т.з. вільним ринком і в сша, де монополізоване значно білше ніж це необхідно.

                                    Що цікаво - Фінляндія на прикладі Нокія продемонструвала як правильно написане антимонопольне законодавство дає світове лідерство в телекомунікаціях навіть такої маленької країни як фінляндія.

                                    Але ціни на нерухомість підживлюються також і за рахунок просто економічного розвитку Світу.

                                    Завжди коли люди заробляють - росртуть ціни на нерухомість. Може шляхом створення механізмів на відбирання цих додаткових заробітків. А також і просто наявністтю фінансів які конкурують за обєкти.

                                    Зараз от в околиці нюйорку купа випадків коли продавець виходить з підписаних контрактів бо знайшов покупця який дасть вище ціну і гоптовий сплатити кілька тисяч штрахву за вихід з попереднього контракту, який ще не закритий. Очевидно що купують ті в кого є грошенята, часто купують ділянку з будинком, не старм, скажімо 20 річним і валять його шоб збудувати новий, ще більший.
                                    В дорогій околиці Alpine, NJ це можна спостерігати на кожній вулиці))

                                    Гроші десь беруться..
                        • 2005.08.16 | Сергій Кабуд

                          все так і є але не для феодальної України

                          справа в тому що майже вся власність середнього і великого розміру, топто підориємства, великі виробництва тощо
                          в Україні належать феодальному класу, номенклатурі і колам походячим з кпсс-кгб, більш того власники майже всього в Україні тісно повязані з 'національними' інтересами кремля а не України

                          тому абсолютно здоровим є бажання припинити ідіотске пограбування інших цими людьми, що власне і є прагненням обвалу цієї системи

                          всі ці 'власники' криворіжсталі і найкращіх ділянон в Київі -
                          ніколи цього не заробили, вони просто НАПИСАЛИ це не своє імя доки крипацький народ їм дозволяв.

                          Тепер в прагненні обвалити ринок є надія що кріпаки нарешті зрозуміли як їх пограбували.
                        • 2005.08.17 | Мартинюк

                          На жаль в Україні під невиплачену квартиру кредити не не дають

                          Це звичайно погано, але на щастя це робить неможливими трагедії , які описані в прикладі наведеном Зайцем . Якщо сімя заставила стару квартиру в кредит за теперішніми цінами- , то ще вже проблема не сімї , а того банку який кредит видав.

                          Ріст цін цін на квартири і ажіотаж навколо них це не питання високого попиту на житло, в проблема завищеного попиту на місце вкладення інвестицій
                          А попит завищений через відсутність у Україні фондового ринку, параліч та нікчемний стан фондової біржі.

                          Якби наші державні провідники вже чотирнадцятий рік не підвивали в "гієнячий голос" про "зарубіжні інвестиції" а спробували зібрати їх у своїй власній країні то все би було по іншому. А для цього потрібне лише одне - зняти заборону для власних громадян на купівлю акцій держпідприємств і виставити ці акції на українську фондову біржу.

                          Тобто скасувати заборону купівлі акцій дерпідприємств українським громадянам. А ця заборана до речі передбачена відповідним законами "Про приватизацію ..."
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2005.08.17 | Сергій Кабуд

                            насправді треб бити тривогу бо суне велика мафія нерухомості

                            у великих містах це елементарно стає найпотужнішою темною силою, саме через спеціфіку індустрії, необхідність вирішувати питання каналізацій, води, різних технічних фіговин з мерією, комунальними службами, топто будівництво багатопеверховок у містах є
                            ІДЕАЛНИМ середовищем для розкрадання і спекуляцій.

                            В Нюйорку крадуть СТРАШНО.

                            Я бачив якось кіно про будівництво моста через Мізурі, яке велося 2-3 роки і коштувало 90 міліонів. Це був складний проект, коли ставили одну з опор, знайшли потоплену баржу там де треба було її ставити і вимушені були чекати літа, шоб розпілити під водою ту баржу бо неможна було підняти))))

                            А от в Нюйорку лише !!відремонтувати!! ОДИН вїзд довжиною десь метрів 100, на головну дорогу міста- FDR drive-
                            коштувало $17 міліонів.

                            Крадуть серьозно, із знанням справи, легально. І ніхто не може нічого з ними зробити. Бо вони потужніші за всі мафії.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2005.08.17 | Мартинюк

                              Коли житло перестає бути житлом , а стає "валютою"

                              Тоді неминучим стає риск девальвації цього житла, і як наслідок появи надлишку житла в певних містах та регіонах. Прикладом цього є різноманітні іммігранські гетто в багатьох містах Америки та Європи . Всі вони розміщені в районах масової забудови сьогодні безвартісною, а колись достатньо дорогою "нерухомістю". Ті хто здуру придбав квартири в цих районах потім просто їх покидали через неперспективне сусідство.

                              Повторюю що великі дорослі дяді з неміряними грішми влізли в дитячі пісочниці де молоді сімї хотіли збудувати собі "хатинки" і зробили це для згаданих молодих сімей абсолютно нереальним.

                              Я не вважаю що треба робити "обвали" цін - навряд чи таке вдастся, але повернути вартість житла до критеріїв економіки та собівартісті хоча б на окраїнах міст цілком реально. Інакше молодим українцям доведеться емігрувати в ті країни де влада не вважає чимось ганебним впливати на житла таким чином аби вони дозволяли людям одружуватися та народжувати дітей.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2005.08.17 | Сергій Кабуд

                                існують методи вирішення проблеми

                                мій знайомий живе в соціалістичному кооперативі в бронксі, в Нюйорку,
                                при тому в калсній околиці, супроти великого парку Ван Кортланд, де навіть коні є на прокат.

                                Там всі жителі власники, платять лише стіки скіки там потрібно для підтримання сервісів, тощо. Все якісно зроблене, достойне житло на всі 100%.
                                Отакі от проекти були в дуже корисні в Україні сподіваюсь
        • 2005.08.17 | Сергій Кабуд

          from 87 till 90 prices on co-op apartments droped 50% in NYC

          also i actually saw it myself in 91:

          apartment for $1500 a month in 1987 was available for $1100 or less in 1991 (if rented) which is more then 25% drop

          posible that some time before it could've been rented for $900 or $800, some time in 89.

          Which is 50% drop

          so , NYC is still there)))))
    • 2005.08.15 | Сергій Кабуд

      в світі є випробовані рішення проблеми з житлом

      і правильно ти написав-
      якщо діяти правильно то буде житло
  • 2005.08.15 | Мінор

    Щойно говорив зі знайомим. У Празі купувати житло дешевше!

    За його словами двокімнатна у Києві по ціні 4-кімнатної у Празі.
    Величезне прохання до закордонних відвідувачів сайту - поділіться інформацією:
    1. Скільки коштує оренда житла у вашому місті?
    2. Скільки коштують квартири у вашому місті?

    Нас цікавить насамперед ціна житла у столицях: Варшава, Прага, Берлін, Париж, Лондон.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.15 | Дід Панас

      Re: Щойно говорив зі знайомим. У Празі купувати житло дешевше!

      Про Чікаго (місто-побратим Києва).
      40-ка річний будинок - 6 квартир, цегляна поверхня, гіпсокартон всередині.
      Кожна квартира: дві спальні (4х5), кухня (4х5), їдальня (5х5), гостьова 6х6, світлина (4х4), центральний кондиціонер, автономне опалення. Кожна квартира має додатковий вихід на випадок пожежі.
      В підвалі - пральні машини, майстерня.
      Куплено за - 450,000, (за 60,000 зроблено ремонт). Замінено все що могло не відповідати безпеці здоров*я (запобіжники на розетках в ванній, замінено давні пофарбування, що могли містити токсичні матеріали, і так далі...). Два з половиною роки тому куплено під кредит 4.99% річних з виплатою за 15 років. Будинок огороджено, є замок-код для входу в двір та замок під ключ на вхід в будинок, площа ділянки - 6 соток, є квітник, місце на три авта.
      Квартири здаються без меблів за 850-950. Після виплат по відсотках, податків на нерухомість, страховки, комунальних платежів щомісяця здача в оренду такого будинку приносить біля 1000 доларів. Сюди не входять неплановані витрати, що трапляються. До того ж трохи виросла вартість.
      Район зручний, все близько, спокійний. Ті хто знімають квартиру мають в середньому 10 машин. Всі паркують на вулиці. За два з половиною роки не було жодного пипадку вандалізму. Вулицю замітають та миють двічі на місяць, чого повіністю достатньо.
      Жителі, що винаймають квартиру мають можливість знайти зарплату від 24 тисяч на рік. В середньому дохід на сім*ю - від 50000. Швидка чи поліція на місці появляютиься через 5 хвилмн після виклику.


      Мінор пише:
      > За його словами двокімнатна у Києві по ціні 4-кімнатної у Празі.
      > Величезне прохання до закордонних відвідувачів сайту - поділіться інформацією:
      > 1. Скільки коштує оренда житла у вашому місті?
      > 2. Скільки коштують квартири у вашому місті?
      >
      > Нас цікавить насамперед ціна житла у столицях: Варшава, Прага, Берлін, Париж, Лондон.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.17 | Мартинюк

        А чи є в Чикаго "двокімнатні" квартири типу наших?

        Бо квартира , яка описана на Печерську вже напевно мільйон коштує.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.08.19 | Дід Панас

          Re: А чи є в Чикаго "двокімнатні" квартири типу наших?

          Є, звичайно.
          Такі квартири можна купити від 5-ти до 15-ти тисяч, не більше.
          В принципі, є і безкоштовні квартири, які нікому не потрібні.
          Таке житло на 99% належить нігерам.
          Таке житло відрізняється від київського тим, що в Чікаго не сцяють в підїздах і живучи в такому помешканні є великий шанс знайти роботу на 1.5-2 тисячі на місяць.
          На вулиці в такому районі безпечніше залишати своє авто ніж в Києві.
          Щодо особистої безпеки, то те саме.
          Білий в чорному кварталі Чікаго наривається на побутовий мордобій так само як чорний в Києві.
          Щодо безкоштовних чи майже безкоштовних квартир, то вони в гіршому стані і район куди гірший. Чимось такі околиці нагадують поселення в малих робочих селищах та містечках України, які вимирають.
          Так моя знайома кілька років тому за 500 долярів продала трикуімнатну квартиру в одному з селищ Донецької області.
          Таке житло - залишки держпрограм по сегрегації чорного населення. Така програма дала свій результат (побочних негативів теж багато) і переважна більшість чорних через таке житло зуміла перейти з рабів до таких собі громадян-споживачів-виробників-робочих, які кращі від совків.
    • 2005.08.15 | Сергій Кабуд

      ціни на нерухомість ростуть в усьому Світі

      є кілька причин-

      -американскі низькі відсотки на кредит
      -китайській ріст і те що вони віддягнули певну кілкість ресурсів на себе- паливо, матеріали
      -бейбібумери та їх діти - обидва покоління активні і купують житло
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.15 | So_matika

        але ж не на 300-350% за кілька років (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.08.15 | Сергій Кабуд

          саме на 300-350% за кілька років

          в певних регіонах і більше.

          Ціни на нерухомість в Україні тягнуть вгору нафтодолари москви
      • 2005.08.15 | Steve Seitz

        просто люди звикли до дезкоштовного обіду, Сергію. (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.08.15 | Мінор

          Ваша демонстративна зневага більше говорить про ставлення

          до України ніж десятки пустопорожніх декларацій і підписів під відкритими листами.

          Без 8-годинного робочого дня, працюючи з дуже великими фізичними і інтелектуальними навантаженнями, більшість з нас отримує в 4 або навіть у 20 разів менше від тих, тих, хто живе закордоном. При цьому зауважте, я не збираюся і ніколи не збирався виїзжати звідси з економічних причин.

          Ні один попит не може бути виправданням картельної змови забудовників і підняття вартості житла до рівня світових цін у бідній країні.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.08.15 | Сергій Кабуд

            при такій кількості будівель які будуються думаю справа не в змо

            не в змові

            якщо відомі конкретні механізми змови- то інша справа

            я думаю що це повязано і з тим що в певних регіонах просто не стало роботи і люди їдуть туди де вона є і там дорощає

            плюс російські нафтодолари, які елегантно перетікають в українські енерготранзитні доляри вкладаються саме в нерухомість бо нема куди вкладатися за відсутністтю

            1.ринку цінних паперів
            2.можливості спокійно відкривати рахунки за кордоном
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.08.16 | Мінор

              Про що ви говорите, чорт забирай?

              Сергій Кабуд пише:
              > я думаю що це повязано і з тим що в певних регіонах просто не стало роботи і люди їдуть туди де вона є і там дорощає

              Сергій, Вам давно варто було б бодай півроку пожити в Україні і Ви б менше писали відвертих дурниць.
              Ті, хто приїздить шукати роботу до Києва не створюють попиту на купівлю житла - у них часто немає грошей навіть на оренду цілої квартири і вони кооперуються.
              Ціни стали настільки високими, що навіть менеджери середньої ланки вже не можуть собі дозволити купити трикімнатне житло в кредит. Якщо не вірите, почитайте статтю, де ми наводимо розрахунок кредиту на житло і порівняйте з середніми зарплатами, коли у Києві люди отримують від 250 до 1000 доларів в місяць.


              > плюс російські нафтодолари, які елегантно перетікають в українські енерготранзитні доляри вкладаються саме в нерухомість бо нема куди вкладатися за відсутністтю

              Ті, хто займається транзитом уже давно купили все що їм треба і повірте квартирки на 40 метрів у будинках з бетонних плит - то не їхній інтерес. А ціни зростають найбільше саме на такі однокімнатні кліточки.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.08.16 | Сергій Кабуд

                видно шо ви гуманітарій

                а звідки гроші , дядя?

                якщо крім транзиту енергоносіїв і продажу сталевих болванок і трохи сільгоспродукції Україна нічого не заробляє?

                дивіться самі-
                це точно як в маскві,
                Київ перетворився на українську маскву, де всі ваші менеджери середньої ланки працюють власне на трнзитні компанії чи сталевиробні чи що там ще прибуткове.

                Чи ростуть ціни на ДОнбасі?
                Чи стало українців значно більше, при тому з грішми і дорослих за якісь 3 роки?

                Це можуть бути ще заробітчани, які попрацювавши в Італії повернулися купути житло в Київ, тощо

                звідки ще ві гроші можуть взятися?

                Ринок доречі скоріше за все впаде, коли гроші закінчаться, якщо не будуть проведені реформи.

                Не забувайте що нафтодобича і переробка дає прибуток не лише зваричам а й всієй піраміді від зварича до прибиральниці офісу а також купі сервісних організації, які нарастають на ній, сюди і банки входять)))
            • 2005.08.16 | Steve Seitz

              Корупція є, свідчень цінової змови немає. Мінору.

              > якщо відомі конкретні механізми змови- то інша справа

              Так, треба показати механізми можливої змови.

              > я думаю що це повязано і з тим що в певних регіонах просто не стало роботи і люди їдуть туди де вона є і там дорощає

              Тобто, demand driven.

              > плюс російські нафтодолари, які елегантно перетікають в українські енерготранзитні доляри вкладаються саме в нерухомість бо нема куди вкладатися за відсутністтю
              >
              > 1.ринку цінних паперів

              І це дуже гнітюче. Хоча зараз вже більше хто кожен може купити собі шматочок Укрнафти чи Київенерго, та їх тільки десяток компаній чиї акції плавають.

              > 2.можливості спокійно відкривати рахунки за кордоном

              А це прото ганьба. (Див. новину УП про "порядок інвестування НБУ").

              --------

              Мінору: Попереднє моє повідомлення дійсно могло здатися образливим. Я хотів його видалити, та ви вже написали відповідь. Пробачте якщо когось образив.

              Західні зарплати: Купа людей тут на ВФ заробляють (не отримують) на рівні зарплатні на Заході (ЄС-США-Канада). Теперішній ринок нерухомості зараз надає унікальні можливості для росту добробуту українських молодих і немолодих сімей. 4-5 років тому ці можливості були більшими в плані ціни, зараз все рівно залишається великий потенціал.

              Я переконаний, що з вдалими діями уряду щодо розмитку мортгеджу, кожна молода українська сім"я буде забезпечена житлом через 5 років. Платити їм буде важко, та важко жити у будь якій країні.

              Те що на Захід з економічних причин не їдуть то добре, а що не їдуть з бізнесових і освітніх причин - то зле, чи не так?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.08.16 | Navigator

              Re: при такій кількості будівель які будуються думаю справа не в змо

              Це точно.
              Багато хто вкладає в нерухомість як єдино доступний інструмент для інвестицій. Маю знайомих, у яких по 5 квартир... На всякий випадок. І пусті стоять!
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.08.16 | Сергій Кабуд

                О!!!! я теж чув в маскві в КОЖНОГО по 3 хати

                це мені знайомий сказав шо там буває регулярно
                каже всі купили хату, дачу і ще одну чи двібдля інвестицій

                ринок таки має впасти якщо хати стоять пусті!
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.08.16 | Dana

                  Будь- ласка, чекайте

                  Стопудів. Після Москви, а то ще й випереджаючи її.
                  Я спробую таки попросити знайомих журналістів задавати запитання представникам влади. Наприклад, запитання до Терьохіна:
                  - Чи правда, що уряд збирається докласти максимум зусиль для стабілізації цін на нерухомість. Щоб кожен "маленький українець" мав можливість купити собі житло.

                  Логічно, що Терьохін скаже:
                  - Звичайно, ми зробимо все можливо....

                  Заголовки новин:

                  "Уряд нарешті наведе лад на ринку нерухомості"
                  "Обвал ринку нерухомості не за горами" (Терьохін пообіцяв сім'ї "маленького українця" по квартирі)

                  А ще ліпше кілька розгніваних слів від леді Ю
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2005.08.17 | Сергій Кабуд

                    Даночко , політики набрешуть шо завгодно

                    а потім вкрадуть міліарди і на пензію як кучма кравчук і Ющенко, який вийшов на пенсію ще не полишивши посаду Президента


                    собівартість 2 кімнатної в 16 поверховому скажімо будинку РЕАЛНО
                    в Київі має бути не більше 15 тисяч доларів.

                    Будівництво є найкорумпованішою індустрією в СВІТІ

                    Просто треба СИЛОЮ викинути бандитів і будувати самостійно, кооперативи, де всі жителі є власники

                    Якщо помаранчові не дадуть можливості- їх треба викидати нафіг до кацапстану звідки вони й прийшли на цю нещасну землю
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2005.08.17 | Мінор

                      Re: Даночко , політики набрешуть шо завгодно

                      Сергій Кабуд пише:
                      > собівартість 2 кімнатної в 16 поверховому скажімо будинку РЕАЛНО
                      > в Київі має бути не більше 15 тисяч доларів.

                      Боже мій, про що ти кажеш! 2-кімнатна у Києві в панельному домі при загальній площі 50-60 метрів ніяк не може коштувати дорожче 6-7 тисяч. І то при застосуванні вікнопласту, броньованих дверей, соснової столярки, ламінованого паркету і сучасних радіаторів опалення з алюмінію. Ти уявляєш наскільки дешевими є оті бетонні плити? Це ж не цегла. Вони коштують лише по 200 доларів за півстіни!
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2005.08.17 | Сергій Кабуд

                        тут купують з паркетом, плітою, холодильником, сантехнікою

                        так шо $15 тис за хату без меблів - це і є собівартість

                        але ті $7тисяч шо ти вказав якщо без сантехніки, топто стіни- то думаю так і є.

                        Але ще там всякі міські служби, вода, каналізація, тощо
                        типу ще $7тисяч на інженерів, архітекторів таке інше-
                        так чи інакше вище 15 тисяч $ не сягає.

                        При тому шо всюди в світі така сама ціна плюс мінус.
                        Ну в Нюйорку $30 скажімо а в токіо $50 москві $20 в киіві $15

                        порядок один, але продажна ціна в Нюйорку на дещо подібне і якщо брати великий нюйорк, топто не маленький манхетен, а все місто-
                        думаю зараз це буде не меньше $200 тисяч за саме фігове 2 кімнатне житло з кухнею внутрі вітальні, в окремому кутку. Зручно але кухня не окрема.

                        Так от кондо таке десь $200 і до півміліона в манхетені десь де дорожче. Маленька двокімнатна.

                        Кондо - то найближча форма типу нерухомості до того шо в Киіві є куплена квартира.

                        Офіційно визнано шо за період активної забудівлі Нюйорку- 50і-70і роки
                        50% потрачених коштів були вкрадені.

                        Ще Україну чекають цікаві 'оборудки' з податками, з зонінгом і кодами на будинки, таке інше.))))))
                    • 2005.08.17 | Dana

                      хай собі брешуть аби забудовники і ріелтори повірили

                      Якщо вони поведуться і злякаються...

                      насправді, крім вищеперерахованих заходів потрібно завести кілька кримінальних справ проти справжніх винуватців. Але не так як проти Колеснікова & к. а з повною доказовою базою. Щоб іншим "не повадно" було.
                      А політики можутиь бути засобом (особливо ті, які не мають будівельного бізнесу:)
    • 2005.08.16 | Navigator

      Петербург, Росія - однокімнатна 40 кв м - ціна - 50 тисяч, аренд

      200-500 доларів в місяць.
      Ціни залежать від ринку.
      Ринок в СНД - від бюрократів.
      В Москві проходять "тендери" на нове будівницьво - і випадково кожний шостий виграє жінка Лужкова - мільярдерша Батуріна.
      Більше ринку - дешевші ціни.
      Монополізація - ріст цін.
      ...
      Структура ціни нового житла в Петербурзі:
      Собівартість квадратного метру житла - 450 доларів.
      Підготовка плями під забудову - 70.
      Податок місту - 80.
      Відкати чиновникам - Х.
      Видатки на рекламу - У.
      Прибуток компанії - Z.
      До прибутку приплюсуйте і відкат за завищені ціни на все, що компанія закуповує для будівництва у своїх, що часто сидять в адміністрації. Гравій, пісок, метал, оренда техніки...
      ...
      В світі теж ціни на нерухомість зашкалюють. Знайомий в англійському селі біля Бірмінгема продав будинок 300 кв метрів після доброго ремонту за мільйон доларів. Купив інший на півдні Англії майже за ту ж суму... Але там хоч зарплата - один квадратний метр в місяць!!!
    • 2005.08.16 | Olha_K

      Баффало, Нью-Йорк

      Статистику шукати ліньки, але приблизно ситуація така. Місто 400 000, величеньке за розмірами, невеличкий успішно вмираючий центр забудований невисокими багатоповерховками, решта - одноповерхова Америка. Якось здається що абсолютна більшість живе саме у таких будинках. Ціни дуже залежать від району - в десятки разів. Найдешевший будинок може коштувати і 20000, хоча напевне десь у поганому районі і напів аварійний. Ні, брешу, є ще таке - місто продає полишені будинки за $2000, якось була розмова у знайомих купити всю вулицю, типу піднімати трошки район, робити осередок, але дуже вже погано там було. Друзі хочуть купити будинок, обидва працюють, заробляють небагато, десь так тисяч по 20 з чимось. Сподіваються купити будинок десь за 40-50 тисяч (це дешевий), кредит їм дають на 150. Перший внесок - відсотків 10-15, здається, а потім на 30 років кредит. Є звісно і багатомільйонні будинки. Інша пара - багата сім"я - як тільки оженилися відразу викупили будинок (невеличкий, у гарному районі) за 500000. Є наприклад випадки, коли інтернаціональні студенти, особливо постодоки, купують такі будинки за 30000 десь біля університету, здають студентам же в оренду, і за 5 років квартиранти той будинок виплачують. Але весь головний біль - власників. Продати таке житло нелегко - один дядько з рік чекав, втомився від дурнуватих студентів, що все трощать, але продав в кінці кінців. Є проблема специфічна - коли в район в"їжджають чорні або латино, ціни різко падають, через це деякі ріелтери взагалі кольоровим у хороших районах будинки не продають, хіба що вони якісь лікарі або адвокати, і це дуууже дорогий будинок. Арендна плата (та, яка невисока), якщо знімати поверх будинку, десь близько 500-600 доларів на місяць, що приблизно дорівнює виплаті кредиту. Податки на нерухомість на недорогий будинок за рік можуть складати близько 3-4 тисяч, в залежності від вартості. Взагалі, тяжко дати якусь картину, бо навіть в одному місті все дуже індивідуально. Середній дохід сім"ї здається дорівнює середній температурі по лікарні :)
  • 2005.08.15 | Мінор

    Опитування закордонних учасників сайту

    http://www2.maidan.org.ua/n/free/1124105259
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.15 | Dana

      Читала сьогодні пресу і раділа

      Не знаю, співпало чи ні, але кілька публікацій про обвал ринку нерухомості з коментарями експертів. І це за один день. Журналістам сподобалась ця тема.
      Чесне слово - не я. Пропоную накидати побільше порад щодо зменшення цін на ринку нерухомості хоча б на 10- 20%. І постійно підтримувати інтерес. Можливо накатати відкритого листа Тимошенко з величезною кількістю підписів. Там, попросити втрутитись в нездорову ситуацію на ринку житла.
      І рейтинг Майдану підскочить:)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.15 | Land

        Первая консультация - самая короткая.

        Сегодня я могу гарантировать заказчику строительство коттеджа по цене в пределах 400 уев кв.м.
        Разработка проекта (стадия РП) включена. Отделка - первичная. Инженерные сети (внутриквартирные) включены. Сантехника/электрика простая, но приличная.

        Разрешительная в провинции может войти, в столице - Х.Е.З.

        Многоквартирный дом на единицу площади дешевле, но там усложняется вся разрешительная. Львиную долю жрут откаты, официальные и неофициальные.

        Дьявол сидит в деталях. Детали - позже.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.08.15 | Dana

          Цікаво, дякую. Чекаю на другу

          Хотіла б побувати невеличкий будиночок в Білогородці. Можливо варто купувати ділянку:)
        • 2005.08.16 | Мінор

          Дуже цікаво

          Land пише:
          > Сегодня я могу гарантировать заказчику строительство коттеджа по цене в пределах 400 уев кв.м.

          Причому це непогана ціна, яка гарантує прибуток будівельній компанії. Але це чесна ціна, бо прибуток будівельника буде в межах 70-90% націнки.
          Якщо, ви хочете займатися менеджментом будівництва самостійно - воно обійдеться ще дешевше. Але для цього треба багато часу і бажання.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.08.16 | Alex_1

            Re: Дуже цікаво

            А почему никто не думает, как, скажем в США, о возможном налоге на недвижимость? Так называемый property tax - и не важно, живешь ты в этой квартире или нет-купил - плати. Не платишь-квартира отчуждается. Посмотире на эту тему хороший фильм House of sun of fog.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.08.16 | Сергій Кабуд

              Україна навіть президента має який не може дісциплінувати

              підлеглих своїх і запізнюється на 2 години та приходить на зустрічі не підготовленим

              країна і її інституції такі як судова система, податкова система, банківська система, -
              є нерозвиненими, в Україні не існує цих а також багатьох інших систем ефективногорегулювання життя

              існує непогана система шантажу і хабарництва, яка замінює все попереднє.

              От це і є правда про Україну.
            • 2005.08.17 | Мінор

              Цю тему гасять вже кілька років

              Наскільки я знаю, Терьохін розробив відповідний законопроект ще три роки тому, але навіть для нього політично безперспективно його закидати у парламент. Це не пройде навіть першого читання, бо більшість депутатів мають свої будинки і особисто не зацікавлені в тому, щоб за них платили.
              Тим не менше - це реальний вихід, тільки має бути неоподаткований мінімум. Щось на кшталт: менше 100 м не оподатковується.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.08.17 | lyd

                Re: Цю тему гасять вже кілька років(податки)

                Тим не менше - це реальний вихід, тільки має бути неоподаткований мінімум. Щось на кшталт: менше 100 м не оподатковується.- пише п.Мінор.

                Колись американці не платили податків. Ті хто мав малий дохід, почали вимагати оподаткування "багачів" і утановити "планку". Вибороли! Почали оподатковувати тих, хто багатший. Але за декілька років цю "планку" перенесли так, що тепер вже всі платять податки.
                Головне проштовхнути закон. Тому, хай вважають ті, хто хоче вирівняти доходи за рахунок податку, бо прийде час, вони куплять квартиру і будуть платити податки, які ростимуть швидше ніж доходи.

                Ціна на житло може впасти, лише тоді, коли немає достатньо покупців.
                Нерухомість завжди була у ціні, коли валюта і економіка нестабільні.
                Подивіться, що діється у Америці. У штаті Нью-Джерсі за останні 5-7років виросли у 5 разів ціни на будинки. Гривня не є самостійна валюта, вона випущена як еквівалент долару. Те, що уряд України бавиться з ціною валюти не допоможе добробуту громадян, бо треба мати незалежну економіку і незалежну валюту. На міжнародному ринку долар дорожчає і, можливо, комусь вигідно дешевше його відкупити в Україні.
  • 2005.08.17 | Сергій Кабуд

    собівартість будування 2 кімнатного житла в квартирі

    в багатоповерховому будинку в НюЙорку є....

    $150 тисяч доларів. це офіційно кажуть чиновники міської адміністрації, чув сам по громадському радіо десь рік тому, казала пані - аналог Карпачової міста Нюйорк, public advocate

    Зауважте, що насправді вона разiв в 3-5 нижче, але будівельництво тут корумповане і ціни завищені баригами НАВІТЬ на етапі оцінки собівартості

    Реалісти кажуть шо собівартість квартири в нюйорку, в багатоквартирному будинку десь $30тисяч.
  • 2005.08.19 | Михайло Свистович

    Дано, нагадай мені про це, як зустрінемось

    Моя голова зараз значно світліша, але все ж таки :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".