Завтра - День Незалежності.
08/23/2005 | Уляна
Щойно було дуже приємно почути "С праздником!" від наших клієнтів з Луганська. До речі, вони чомусь не впевнені, що завтра вихідний. Чомусь запитали, чи ми завтра працюємо і сказали, що вони теж так думали, але хтось там щось говорить, що вже не так... Я їх запевнила, що вихідний, правда не здогадалася сказати, що про це навіть в Конституції є, але все ж таки цікаво, чому у когось є сумніви відносно вихідного в Луганську. Може хтось з Луганська відповість. Цікаво, як ситуація в інших регіонах, особливо в приватних фірмах. Здається, ринок Петрівка в Києві буде працювати. Впевнена, що крамниці також. А от офіси?
Принагідно, користуючись нагодою, вітаю всіх на форумі з Днем Незалежності.
Відповіді
2005.08.23 | Navigator
Шановна Уляно, ну Ви і поздоровили! Он як потрібно! (\)
Стала відома програма святкування 14-ї річниці незалежності України.Чергова річниця незалежності України пройде без військового параду. Власті обіцяють, що свято буде організоване "з урахуванням нової ідеології".
Прес-секретар Президента Ірина Геращенко повідомила, що ідея святкування цьогорічного Дня незалежності належить саме Віктору Ющенку. За її словами, український лідер "має намір відмовитися від вузької форми святкування річниці незалежності України і має намір зробити все для того, щоб до цього свята залучалися всі громадяни".
Активну участь у святкуванні візьме родина Президента.
Головний режисер організації свята Василь Вовкун повідомив, що зараз на Майдані Незалежності в центрі Києва йде активна підготовка до Дня незалежності. Він звернув увагу на те, що в поточному році святкування не переноситься на якийсь інший день, а проводитиметься 24 серпня.
Молитва за Україну
За словами Вовкуна, в основу святкування ляжуть традиції, властиві Україні. Зокрема, за християнськими звичаями люди починають день з молитви, тому День незалежності розпочнеться молитвою за Україну, що пролунає з 09:30 до 10:30 у Софійському соборі.
У молитві братимуть участь Президент України і представники різних релігійних конфесій. Більшість з них уже дали свою згоду на це.
Усіх запрошених на цю церемонію зустрічатимуть церковними дзвонами. Після цього буде виконаний гімн "З нами Бог", потім кожна конфесія виголосить молитву, присвячену Україні.
Також пролунає духовний гімн Миколи Лисенка "Боже, великий єдиний, нам Україну храни", під час якого Президент із родиною запалить свічки перед зображенням Оранти. На престолі лежатимуть Євангеліє XVІІІ століття і хрест Петра Сагайдачного.
Після цього Президент з 10:45 до 11:30 покладатиме квіти до пам’ятників Володимиру Великому, Михайлові Грушевському і Тарасу Шевченку.
Польща, Грузія і Росія приєднаються до свята
О 10:30 на Майдані Незалежності розпочнеться святковий концерт "Во славу України". Він матиме кілька блоків.
У першому блоці братимуть участь представники різних регіонів України. На концерті будуть представлені не області, а саме регіони: Наддніпрянщина, Галичина, Запоріжжя, Волинь, Закарпаття, Буковина, Таврія, Сіверщина, Слобожанщина.
"Це буде не концертна форма, це буде блок, що буде театралізований, як одна цілісна дія", - сказав режисер свята.
Потім представлятимуть блок, у якому візьмуть участь представники Грузії, Польщі і Росії.
До 12:00 повинна відбутися основна частина концерту.
Опівдні, відповідно до програми, на Майдан має прибути Президент України Віктор Ющенко. У цей час пролунає Державний гімн у виконанні військового хору, під час якого пролунає 14 салютних залпів, що символізуватимуть 14-ю річницю незалежності країни.
Президент виступить зі зверненням до українського народу, у якому проаналізує досягнення і помилки влади, а також висловить своє бачення майбутнього розвитку України.
О 12:30 на Майдані виступатимуть дитячі колективи з різних регіонів. Закінчиться ця частина виконанням гімну "Многая літа" Україні й українському народу.
З 13:30 до 14:30 у Маріїнському палаці відбудеться церемонія вручення Президентом державних нагород України. Планується, що буде нагороджено 700 громадян України. За словами заступника державного секретаря Маркіяна Лубківського, близько 200 державних нагород одержать представники різних галузей. Крім того, представники 29 галузей отримають звання заслужених діячів, а також буде надано 6 звань народних артистів.
Прийом з колишніми президентами
Цього року Секретаріат Президента вирішив відмовитися від традиційних прийомів у палаці "Україна", і з 18:00 до 20:00 розпочнеться офіційний прийом глави держави в Софійському заповіднику.
Під час прийому, повідомила прес-секретар Президента, Ющенко скаже тост із келихом шампанського присутнім і потім розпочнеться неформальне спілкування. Територія буде прикрашена творами мистецтва українських художників.
Серед присутніх будуть як українські гості, так і представники іноземних держав.
На цей прийом запрошення скеровані також колишнім президентам України Леоніду Кравчуку і Леоніду Кучмі.
Вечірня програма
Для киян і гостей столиці о 19:00 на Майдані почнеться вечірня програма святкування.
О 22:00 у Києві, Севастополі, Одесі, Керчі, а також в обласних центрах пролунає по 20 залпів святкових феєрверків.
Очікується, що в цей час на головній площі Києва будуть присутні Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко і Володимир Литвин.
Транслювати в прямому ефірі святкування Дня незалежності 35 камер, повідомив відповідальний за телетрансляцію й один з організаторів святкування Михайло Крупієвський.
Телесигнал надаватиметься безкоштовно всім телеканалам України.
Гроші на свято
На святкування Дня незалежності України буде витрачено орієнтовно 3,5 млн. грн., заявив заступник державного секретаря України Маркіян Лубківський.
"Витрати будуть незначними і сягнуть 3,5 млн. гривень. Поки що це орієнтовний кошторис", - сказав він.
За словами заступника держсекретаря, у 2004 році лише на військовий парад у Києві було витрачено 9 млн. грн.
Почуття незалежності
49,4% опитаних Центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова вважають Україну дійсно незалежною державою.
Респонденти відповідали на запитання: "Чи вважаєте ви Україну дійсно незалежною державою зараз, через 14 років після проголошення незалежності?".
При цьому 37,2% опитаних відповіли, що не вважають так, а 13,4% - не змогли дати однозначної відповіді.
Крім того, респондентам запропонували відповісти на запитання, як вони ставляться до свята Дня незалежності.
40% опитаних вважають цей день звичайним святом, таким самим, як й інші офіційні свята. Для 29,5% респондентів – це звичайний вихідний день, 21,7% вважають цей день дійсно великим святом.
Крім того, 5,3% громадян України не вважають цей день святом і переконані, що він має бути робочим. 3,5% не змогли відповісти на це запитання однозначно.
Респонденти під час опитування також відповідали на запитання: "Якби референдум про проголошення державної незалежності відбувався сьогодні, то як би Ви на ньому проголосували?".
59,5% респондентів підтримали б незалежність, 19,6% - ні, а 20,9% - не брали б участі в такому референдумі або не змогли дати однозначної відповіді.
Центр Разумкова провів опитування з 5 по 12 серпня у всіх регіонах України, було опитано 2 011 респондентів у віці від 18 років. Похибка вибірки становить 2,3%.
За підсумками аналогічного опитування, проведеного Центром Разумкова у 2004 році, 48,7% опитаних сказали, що не вважають Україну дійсно незалежною державою, 38,1% вважали, що вона змогла стати такою країною, 39,7% вважали День незалежності звичайним святом, таким самим, як і інші офіційні свята.