МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Для чого Нафтогаз купує корупційну схему?

08/25/2005 | Раціо
"Компанія Raiffeisen Investment A.G. вітає пропозицію НАК "Нафтогаз України" купити частку Raiffeisen в компанії RosUkrEnergo A.G."

http://www.pravda.com.ua/news/2005/8/25/32733.htm

Скільки коштує "РосУкрЕнерго", які власне в нього є активи, на які хочуть витратити гроші платників податків? Що саме такого може робити "РосУкрЕнерго", що не може робити сам Нафтогаз?

Відповіді

  • 2005.08.26 | Shooter

    Для того, щоб припинити корупцію

    Раціо пише:
    > "Компанія Raiffeisen Investment A.G. вітає пропозицію НАК "Нафтогаз України" купити частку Raiffeisen в компанії RosUkrEnergo A.G."
    >
    > http://www.pravda.com.ua/news/2005/8/25/32733.htm
    >
    > Скільки коштує "РосУкрЕнерго", які власне в нього є активи, на які хочуть витратити гроші платників податків? Що саме такого може робити "РосУкрЕнерго", що не може робити сам Нафтогаз?

    З "двіжєній" москалів, які вони роблять від початку року, можна здогадатися, що вони поставили умову: або газ йде через РосУкрЕнерго, або ціна газу для України різко зростає.

    Якщо нагадати позицію України на переговорах - Івченко намагався "усунути" РосУкрЕнерго від посередництва. Мабуть, москалі на це категорично не погоджувалися. Тоді Нафтогаз вирішив купити "українських" 50% "корупційної схеми", таким чином ліквідувавши корупцію "з українського боку".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.28 | Мартинюк

      Обшук в "Нафтогазі"

      Недавно повідомляли про обшук в Нафтогазі. Чув наступне трактування цієї події -під час обшуку в Нафтогазі були вилучені документи якоїсь офшорної фірми, задіяної в нафтогазових відносинах України з Росією , які підтверджуєть належність її росіянам. Нібито це було зроблено аби мати аргументи на переговорах в Москві.

      Чому цього не можна було зробити без Луценка ( чи хто там це проводив) трохи не зрозуміло.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.29 | Shooter

        Re: Обшук в "Нафтогазі"

        Мартинюк пише:
        > Недавно повідомляли про обшук в Нафтогазі. Чув наступне трактування цієї події -під час обшуку в Нафтогазі були вилучені документи якоїсь офшорної фірми, задіяної в нафтогазових відносинах України з Росією , які підтверджуєть належність її росіянам. Нібито це було зроблено аби мати аргументи на переговорах в Москві.

        Фірми не оффшорні - а
        а) стара посередниця - "сільсько-мадярська"
        б) нова - з швейцарською реєстрацією

        > Чому цього не можна було зробити без Луценка ( чи хто там це проводив) трохи не зрозуміло.

        Зроблено це було СБУ, а не мєнтами. І причина, як виглядає, - занадто незалежна позиція Івченка в стосунках з Юлею.

        Знову ж таки, на рівні моїх догадок виглядає на те, що план "усунути посередника" Івченку не вдався. Натомість, з купівлею 50% в РосУкрЕнерго Нафтогазом усувають "українську частину посередника".
    • 2005.08.28 | Раціо

      Припинити корупцію, взявши в ній участь? Оригінально!

      Shooter пише:

      > З "двіжєній" москалів, які вони роблять від початку року, можна здогадатися, що вони поставили умову: або газ йде через РосУкрЕнерго, або ціна газу для України різко зростає.

      Ну то й що? Іщeнко міг пропорційно підвищити ціну транзиту. І мав би хорошe пояснeння чому -- а я би тоді подивився, як би Пукін цe всe пояснював "другові Гeрхарду". От і цікаво, чому він так нe зробив, а продовжив кращі кучмівські традиції. Цe питання було нe до Шутeра, а до Іщeнка і до наших гімняних журналістів, які сміливі лишe за дeякими БМВ ганятися.

      > Тоді Нафтогаз вирішив купити "українських" 50% "корупційної схеми", таким чином ліквідувавши корупцію "з українського боку".

      Нe бачу, яким чином цe ліквідує корупцію. Якщо москалі впeрлися, бо їм трeба красти гроші зі своєї казни, то хай собі крадуть. Якщо в цьому бeруть участь австрійці, то цe їхня проблeма. Яка вигода України з купівлі частини компанії, призначeної для крадіжки грошeй москалями? Що самe купує Нафтогаз? Дe аудит???
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.29 | Shooter

        Зате дієво


        > > Тоді Нафтогаз вирішив купити "українських" 50% "корупційної схеми", таким чином ліквідувавши корупцію "з українського боку".
        >
        > Нe бачу, яким чином цe ліквідує корупцію. Якщо москалі впeрлися, бо їм трeба красти гроші зі своєї казни, то хай собі крадуть. Якщо в цьому бeруть участь австрійці, то цe їхня проблeма. Яка вигода України з купівлі частини компанії, призначeної для крадіжки грошeй москалями? Що самe купує Нафтогаз? Дe аудит???

        Ліквідує це корупцію "з українського боку" прямо і безпосередньо: ті гроші, які через австрійський банк-номінального власника текли в гроші канкрєтних вкраїнських бандитів, будуть текти в кишеню Нафтогазпрому.

        Доречі, виглядає, що дозвіл на купівлю Авалю згаданий банк отримав в обмін на продажу своєї частки в РосУкрЕнерго.
      • 2005.09.01 | Оk

        Ціна на газ/ ціна за транзит погляд з РФ

        Раціо пише:
        > Shooter пише:
        >
        > > З "двіжєній" москалів, які вони роблять від початку року, можна здогадатися, що вони поставили умову: або газ йде через РосУкрЕнерго, або ціна газу для України різко зростає.
        >
        > Ну то й що? Іщeнко міг пропорційно підвищити ціну транзиту. І мав би хорошe пояснeння чому -- а я би тоді подивився, як би Пукін цe всe пояснював "другові Гeрхарду". От і цікаво, чому він так нe зробив, а продовжив кращі кучмівські традиції. Цe питання було нe до Шутeра, а до Іщeнка і до наших гімняних журналістів, які сміливі лишe за дeякими БМВ ганятися.

        http://www.rambler.ru/db/news/msg.html?mid=6489406

        "Газпром" вошел в газовый клинч с Украиной
        1.09.2005 15:07 | Страна.Ru
        Неудачей закончился в Киеве очередной этап переговоров, на который "Газпром" и НАК "Нафтогаз Украины" согласовывают цены и объемы поставок «голубого топлива» на 2006 год. "Газпром" предлагает отойти от бартерных сделок и перейти на европейские цены, а украинские коллеги настаивают на сохранении льготных условий 2005 года. Зато для достижения своих целей Украина готова в полной мере использовать европейских партнеров "Газпрома".

        "Газпром" предложил Украине платить 180 долларов за тысячу кубометров газа, в то время как сейчас она получает его по 50 долларов за то, что обеспечивает транзит стоимостью 1,09 доллара за сто километров. По прогнозу, в Европе цена за тысячу кубометров в следующем году превысит 200 долларов. Если отказаться от бартерных расчетов, то "Газпром" должен платить Украине порядка двух долларов за 100 км. «Мы хотим выйти на прозрачные, понятные взаимоотношения по транспортировке и поставкам газа, по которым мы работаем с Европой десятилетия, - заявил в ходе первого этапа переговоров 22 августа министр промышленности и энергетики Виктор Христенко, - мы хотим выйти на монетизацию расчетов за поставку и транспортировку российского газа, уйти от практики бартера. По сути, сейчас для Украины действуют внутрироссийские цены. У нас есть соглашения с Европой, по которым цена газа должна быть безубыточной. У газа есть цена, и она отличается от 50 долларов за тыс кубометров». Кроме того, Христенко добавил, что «протокол на 2006 г. не будет подписан, если у нас не будет видения конструкции расчетов в 2007-м, 2008-м и последующих годах. Это наша принципиальная позиция». Действительно, было бы странно, если бы внутрироссийские цены через год превысили те, по которым мы поставляем газ в соседнюю республику.

        Разумеется, «незалежная» может самостоятельно потребовать увеличения стоимости прокачки, однако тогда и "Газпром" распространит тот же тариф на перекачку туркменского газа для Украины по своей территории, и республика ничего не выиграет. Нескольких миллиардов долларов, чтобы оплатить газ по европейским ценам, у Украины нет, однако ей по-прежнему необходимо получить 25 миллиардов кубометров российского "голубого топлива", чтобы закрыть свой топливный баланс. Однако через Украину проходит 80-85% российского транзитного газа в Европу, поэтому республика готова использовать этот последний, но тяжелый козырь.

        "Нам надо отложить переговоры до 30 декабря, чтобы "Газпром" осознал, что на следующий день он останется без договора и без гарантий перед европейскими покупателями газа, - цитирует «Коммерсант-Украина» члена комитета по ТЭК Верховной рады Александра Гудыму. - Когда это станет известно европейским потребителям, из Москвы сами приедут просить нас подписать договор на наших условиях". Без сомнения, Украина так и поступит. Шантажируя транзитом, она и так уже «увела» почти 8 миллиардов кубометров транзитного газа и устами своего профильного министра предложила расплатиться по льготной цене.

        Все же, судя по словам Виктора Христенко, "Газпром" не намерен предлагать сразу европейскую цену, но хочет подписать протокол на несколько лет, в течение которых и выйти на европейскую систему расчетов. Естественно, Украина не хочет и этого. Пока у нее на руках такой козырь как транзит, возможно, из Москвы под Новый год представители "Газпрома" и приедут в Киев, хотя, скорее всего, вместе с теми самыми европейскими потребителями, которые смогут воочию убедиться в «европейском менталитете» наших южных соседей. Пока это действительно возможно, но очень глупо с украинской стороны, действующей по принципу «назло бабушке отморожу уши».

        Именно сейчас "Газпром" решает вопрос, каким способом он будет обеспечивать расширение поставок в Европу в ближайшие годы. Выбор невелик: или через изношенную газопроводную сеть Украины, или обходными путями. Есть три направления, которые для ускорения процесса задействованы одновременно. Для экспорта в Центральную Европу необходимо расширять пропускные мощности через Белоруссию, и эта работа уже ведется. В Южную Европу газ может поставляться через Турцию по "Голубому потоку" и другим магистральным сетям. Турция намерена вступить в ЕС, и подобные украинским «эскапады» с ее стороны крайне маловероятны. И, наконец, на Север - по Северо-Европейскому газопроводу, пуск которого намечен на 2010 год. Как раз лет через пять вполне возможен выход всех этих проектов на оптимальную мощность. Украина станет лишь четвертым из возможных маршрутов, мало того, что самым ненадежным, так еще и с изношенной системой газопроводов, ремонтировать которую никто, разумеется, не будет. Если бы украинское руководство хоть немного думало не о своих амбициях, а о стране, то тогда бы ей пришлось признать, что все козыри в действительности на стороне "Газпрома", и если уж он и будет «помогать своим славянским братьям», то вправе ожидать должного отношения.

        Разумеется, затяжка до Нового года в решении газового вопроса вряд ли произойдет, российской газовой монополией управляют все-таки ответственные люди. Логично предположить, что, даже если Украина и не согласится дать перспективный план перехода на европейские цены на ближайшие годы, то цену установят где-то на уровне 60-70 долларов за тысячу кубометров. К 10 сентября стороны должны представить свои предложения в правительства двух стран. Но "Газпром" потому и требует подобный план, что хочет определиться, как ему действовать дальше. И затяжка с украинской стороны играет только против нее же самой, показывая лишний раз, что Россия имеет дело с весьма ненадежным партнером.

        Сергей Плетнев
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.09.01 | Shooter

          Знову традиційний брєд

          >Именно сейчас "Газпром" решает вопрос, каким способом он будет обеспечивать расширение поставок в Европу в ближайшие годы. Выбор невелик: или через изношенную газопроводную сеть Украины, или обходными путями. Есть три направления, которые для ускорения процесса задействованы одновременно. Для экспорта в Центральную Европу необходимо расширять пропускные мощности через Белоруссию, и эта работа уже ведется. В Южную Европу газ может поставляться через Турцию по "Голубому потоку" и другим магистральным сетям. Турция намерена вступить в ЕС, и подобные украинским «эскапады» с ее стороны крайне маловероятны. И, наконец, на Север - по Северо-Европейскому газопроводу, пуск которого намечен на 2010 год.

          Немає в Газпрому ЖОДНОГО вибору щодо "обходження України", оскільки плановані нові потужності і так не покривають планованого зростання попиту на газ в ЗахЄвропі.

          І, доречі, доля ЗБИТКОВОГО "Голубого Потоку" мала би росіян в цьому питанні "протверезити".
  • 2005.08.29 | stepko

    Mogilevich Co.

    Koho cikavyt khto stojit za strukturamy ROSUKRENERGO tut mozhna znajty cikavi zvjazky.

    http://www.ukrcenter.com/forum/message.asp?message_id=36344&forum_name=%CD%EE%E2%E8%ED%E8%20%B3%20%CF%EE%EB%B3%F2%E8%EA%E0&page=42
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.29 | stepko

      Rich-ZUG-Rosukrenergo-Mogilevich

      Команда Рича 18/07/05 BusinessWeek
      В независимом нефтяном трейдинге всем рулит сверхзакрытая сеть трейдеров. Главный в ней - Марк Рич
      В начале 1990-х, после развала Советского Союза, Рич быстро превратился в самого сильного трейдера этого региона. Он стал "тренером и своего рода крестным отцом для нескольких олигархов".У Рича давно сложились связи с Михаилом Фридманом и его гигантской "Альфа-Групп",
      Как и Marc Rich + Co. Holding, большинство выходцев из команды Рича имеют офисы в крошечном швейцарском кантоне Цуг (Zug).
      http://www.nomad.su/?a=4-200507190004

      "Швейцарская "ROSUKRENERGO AG" зарегистрирована 22 июля 2004 года за номером: CH-170.3.027.441-3 по адресу: Aegeristrasse 66, CH-6300 Zug.
      http://www2.pravda.com.ua/archive/2005/june/9/1.shtml

      Таємні документи про темні оборудки з газом 2, УП 13/06/05
      Отже, основним запитанням є: хто ж ці "українські бізнесмени", яким належать 50 відсотків "РосУкрЕнерго"
      Спеціалісти у галузі нафтової і газової індустрії підозрюють, що одним з них є Юрій Бойко, колишній голова НАК, а другий – Дмитро Фірташ, власник компанії Highrock Properties, який був тісно пов’язаний з компанією "Eural Trans Gas Kft". Деякі джерела стверджують, що Ігор Бакай також є співвласником "РосУкрЕнерго".
      Щодо Дмитра Фірташа і компанії Highrock Properties, відомо, що ця компанія була зареєстрована в Ізраїлі 20 травня 2002 року юристом Зевом Гордоном. В інтерв’ю ізраїльській газеті "Haaretz" 3 листопада 2003 року Гордон визнав, що він зареєстрував обидві компанії, і що він є другом Семена Могілевича. І хоча це не є кримінальним злочином, все ж таки ці факти дають змогу встановити зв’язок між кількома цікавими особами.

      Якщо так звані "бізнесмени" порушили закон і придбали ці акції незаконним шляхом, або використали на це державні кошти, або зловживали часткою свого прибутку від "РосУкрЕнерго" задля збагачення колишніх українських високих посадовців і їхніх родин, їх слід переслідувати за обман уряду і народу України і за зловживання довірою.
      http://www2.pravda.com.ua/archive/2005/june/13/3.shtml
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.29 | stepko

        Mark Rich-Berezovsky-Khodorkovsky-Mogilevich-Rabinovich

        Mark Rich and the Russia Connection 19/02/01
        Mark Rich and Russian oligarch Boris Berezovsky and associates stole untold sums from the Russian people through corrupt international financial manipulations.
        "Marc Rich ended up being a mentor to all these young kids who came out of the Communist Party establishment, and who made billions off these schemes themselves," Klebnikov charges."Applying the lessons they learned from Marc Rich, they bankrupted Russia," Klebnikov alleges. "As a result, you have a ruined economy, bankrupt government, and an impoverished population."
        http://newsmax.com/archives/articles/2001/2/16/114715.shtml

        There are many in Russia, let alone abroad, who may not understand why so many of today’s oligarchs are Jews. These Jews are oligarchs because they were chosen to be oligarchs and set up in business by the Chekists and the boys from the Aquarium for this purpose.
        Men like Khodorkovsky, Aven, Fridman and others were chosen and set up in the money business. They used the banks to channel the returning Mafia money into long-term businesses. With few exceptions, those chosen for this were all Jews. When Western pioneers like Marc Rich, David Reuben, Gerry Lennard or Jerry Cligman agreed to work within this system by creating the ‘tolling business, they were given a kick start of roubles to help pay for the initial costs of the tolling system, They, too, were mainly Jews, albeit foreign Jews.
        Between these two groups there was another layer of ‘facilitators’; people who knew the parallel system. They set up the deals. The facilitators included the Chernoy brothers (Mischa and Lev), Sam Kislin, and the ‘institutionals’ Gregory Luchansky, Semyon Mogilevich (Lyubarsky and Long Pond) or Vadim Rabinovich in the Ukraine. Most of these, too, were Jews.
        The Chekists have decided that the time has come to make the final step; remove the Jews from their positions of power and to return politics to the surviving Chekists. It should be no surprise that the current battle by the government against Yukos is being driven by the ex-KGB team around ex-KGB officer Putin.
        http://english.pravda.ru/mailbox/22/98/386/10586_.html

        An estimated 70 percent of the heavy industry in the (Dnepropetrovsk) region, including large steel mills and other giant plants, are Jewish-owned.
        http://www.ncsj.org/AuxPages/012405JTA_Dnep.shtml
  • 2005.09.07 | Оk

    Re: Для чого Нафтогаз купує корупційну схему?

    Раціо пише:

    > Скільки коштує "РосУкрЕнерго", які власне в нього є активи, на які хочуть витратити гроші платників податків? Що саме такого може робити "РосУкрЕнерго", що не може робити сам Нафтогаз?

    Може забезпечити прийнятні умови транзиту туркменського газу ?

    Туркменистан увеличит газовые поставки Украине
    РИА "Новости" [07.09.2005 13:22]

    Министерство топлива и энергетики достигло предварительной договоренности с официальным Ашхабадом об увеличении поставок газа в два раза. Долгосрочное соглашение, до 2028 года, планируется подписать в ближайшее время. При этом ориентировочный объем соглашения составляется 60 миллиардов кубометров газа в год.
    В 2006 году цена туркменского газа для Украины составит $44 за кубометр.
    По данным Министерства нефтегазовой промышленности и минеральных ресурсов Туркменистана, добыча природного газа в январе-августе 2005 года в стране составила 41,4 миллиарда кубометров, объем экспорта - 30 миллиардов кубометров.
    В 2005 году Туркмения поставит на экспорт около 46 миллиардов кубометров природного газа. Из них 36 миллиардов кубометров закупит НАК "Нефтегаз Украины". Также 4 миллиарда кубометров закупит российский "Газпром", 6 миллиардов - Иран.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".