МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вибори-2006. Вiд кланових чвар до змагання iдеологiй.

09/15/2005 | Mwr33
Шановнi друзi!
Безумовно, вiдставка уряду Тимошенко, чисельнi скандали та розбрат мiж командами Ющенко та Тимошенко, мiж НСНУ та БЮТ, потребують нових поглядiв на полiтичну ситуацiю. Розподiл "помаранчевi" проти "блакитних", або "демократи" проти "кучмicтiв" - вже застарiв. Ситуацiя змiнилася. Слiд зауважити, що обговорення питання, хто з фiгурантiв останнiх скандалiв бiльш бiлий та пухнастий, а хто бiльш бридкий та слизький - це не конструктивно. Цим можна займатися до нескiнчености. А у конткестi наближення виборiв це знову приводить до вибiру мiж гiршим та найгiршим. Це ми вже пройшли у 2004 роцi, навiщо повторювати свої помилки?

Замicть цього я пропоную:
1) виявити причини саме такого розвитку подiй;
2) виробити оптимальну стратегiю дiй для громадян та громадських органiзацiй.

Щодо причин розколу у середовищi "помаранчевих", то вони лежать просто на поверхнi. Кожен з високопосадовцiв має власний крупний бiзнес, або якось причетний до нього. Очевидно, що вони будуть схилятися до корупцiйних схем, щоб цей бiзнес зберегти та отримати доход. Це аксiома.

Тому перш за все необхiдно вiдокремити владу вiд бiзнесу. Це те саме, про що так багато говориться, але мало робиться.
Що ми можемо для цього зробити? Наближаються вибори у парламент. Якщо у парламентi будуть переважно представники бiзнесу, то все буде як ранiше, вони сформують новий корумпований уряд. Тодi народу зновy нiчого свiтити не буде, крiм злиднiв та спостерiгання за скандалами.

Отже, необхiдно закрити шлях до парламенту так званим бiзнес-партiям - партiям, створеним для захисту вузьких бiзнес-кланових iнтересiв. А пiдтримати потрібно iдеологiчнi партiї, тобто тi, що довели відданість певним ідеалам, а не бiзнесу. Зрозумiло, що важливо, якi саме iдеали, але про це нижче.

Задача-мiнiмум - зменшити представництво бiзнесу у владi; задача-максимум: вигнати взагалi.

Умовно можно подiлити всi партiї на такi групи:

1) Бiзнес-клуби. Головна мета їх: захист iнтересiв окремих олiгархiв та кланiв. Представники: НСНУ, "Батькiвщина", "Партiя регiонiв", НПУ, СДПУ (о), "Трудова Україна". Перерахованi лише найбiльш крупнi та вiдомi, насправдi їх у декiлька разiв бiльше.. Слiд зазначити, що такi партiї та блоки декларують певну iдеологiю, але насправдi захищають лише власнi бiзнес-iнтереси. Це легко побачити, якщо аналiзувати не промови лiдерiв, а конкретнi справи.

2) Iдеологiчнi. Мета: перш за все - iдеологiя, встановлення "правил гри" з точки зору чiтко визначених iдеологiчних напрямкiв.

2-А. Правi: УНП, НРУ, ПРП, УРП "Собор". Пiд час виборiв-2004 спiвпрацювали с представниками групи 1, але тодi не було iншого вибору, як i у громадян (або Ющенко, або Янукович).

2-Б: Лiвi: СПУ, КПУ.

3) Провокатори та маргiнали. Мета: сприяння дiяльностi окремих партiй груп 1 та 2, переважно групи 1. Iх дуже багато, вони постiйно змiнюються, але за чисельнicтю дуже малi, вирiшального впливу не мають.

Якщо зазирнути у минуле, десь рокiв на 10-15, то ми побачимо: тодi iдеологiчнi партiї були основою полiтичного спектру. Все було очевидно: це Рух, це Компартiя... Потiм, у середенi 90-х, коли бiзнес поступово став набирати обертiв, виникла потреба олiгархiв захищати свiй бiзнес, тому "новi українцi" стали перейматися формуванням власних кишенькових партiй та проштовхуванням у парламент. Пicля виборiв 2002 року стало зрозумiлим: новi бiзнес-клуби перемогли iдеологiчнi партiї. Тому вибори президента у 2004 року стали змаганням не iдеологiй, а саме бiзнес-кланiв, хоча PR-забезпечення цiєї боротьби давало картину iдеологiчного протистояння. Але дiї нової влади дали зрозумiти: єдина iдеологiя в них - це власне збагачення. Громадяни почали стрiмко розчаровуватися. Бізнес-партiї втрачають довiру, маски скинутi, рейтинги падають. Натомicть iдеологiчнi партiї мають шанс знову повернути собi першiсть у полiтицi. Вони значно менше заплямованi скандалами, вони тримаються чітко зрозумiлих iдеологiчних напрямкiв, вони витримали екзамен часу i не розвалилися остаточно пiд тиском бiзнес-партiй. Отже, полiтична конкуренцiя може знову повернутися у площину початку 90-х: боротьба iдеологiй, а не бiзнес-клубiв. I це нормальний процес, його навiть треба прискорити, полiтика хай знову стане полiтикою, а бiзнес - бiзнесом. Очевидно, що партiї-"бiзнес-клуби" не зникнуть так просто. В них є перевага: грошi та ЗМI. Вони будуть у новому парламентi. А от будуть вони грати вирiшальну роль, або не будуть - це залежить вiд нас, вiд виборцiв.

Центральна iдея: бiзнес-клуби, тобо тi партiї, деякi з котрих зараз хизуються намальованими рейтингами (НСНУ, "Батькiвщина", "Партiя регiонiв", а також НПУ, СДПУ (о), "Трудова Україна) треба, умовно кажучи, виключити з гри. Усi корупцiйнi cкандали не гасити, а роздмухувати поактивнiше; дати народу зрозумiти, яким шляхом можна подолати корупцiю - відокремити бiзнес-клани вiд полiтики. Перший крок - значно зменшити їх представництво у новому парламентi.

Зрозумiло, що через пiдконтрольнi ЗМI та намальованi рейтинги бiзнес-клуби будуть замулювати народу очi, схиляти до вибору мiж представниками кланiв, як у 2004. Вiдмiннicть одна: тодi були 2 варiанта: Ющенко або Янукович, а зараз три - партiя Ющенка, партiя Януковича, партiя Тимошенко. Цей сценарiй вони будуть грати, а ми його повиннi зiрвати. Це бiльш складне завдання, нiж на виборах-2004, коли ми просто стали на сторону одного з кланiв. Теперь грати потрiбно проти всiх кланiв.

Конкретнiше:

1). Iнiцiювати формування патрiотичного правого блоку, перш за все НРУ та УНП. Якщо вони примкнуть до кланiв - iгноруемо їх, голосуємо проти всiх. Вибори будуть недiйсними, але краще новi вибори, а не 4 роки життя з "поганим" парламентом. Краще нiяк, аби не як-небудь. Бо як-небудь вже досить.

Iдея блоку: "Україна - понад усе" (це може бути назвою). Якщо не буде блоку, то вони можуть пiти окремо. Пicля останнiх скандалiв у владi, для Захiдної України голосувати за них - це єдиний варiант, тому рейтинг буде, а якщо об'єднаються - це їм додасть ще. Часу до виборiв ще багато, тому якщо добре попрацювати - рейтинг буде не нижчiй, нiж був у Ющенка в 2004 роцi. Голосували ж вони не за Ющенка, а саме за цю праву, прозахiдну, проєвропейську iдеологiю. Якщо все добре органiзувати, то поряднi люди, якi є у НСНУ та БЮТ, перейдуть до нового блоку, а партiї любовi до Вiтi та Юлi отримають те, з чого починали - купку авантюристiв на чолi та 0% рейтингу.

2). Лiвим - КПУ та СПУ - пропонуємо спiвпрацю з "Патрiотичним блоком" та громадськими организаціями з метою забезпечення прозоростi на виборах-2006 та уникнення фальсифікацій. Формується, умовно кажучи, "Комiтет контролю за чеснicтю". Але паралельно з цим процесом ведемо антикомунiстичну пропаганду, але лише з позицiй iдеологiї, без поливання брудом та переходу на особистостi. Лiвi для нас - це зло, але менше зло, нiж клани (бо тi лише крадуть, бiльше нiчого, а лiвi може хоч щось зроблять для держави).

3). Контролюємо партiйнi списки кандидатiв. Вимагаємо виключення бандюкiв, iдioтiв, корупцioнерiв i т.д.

4). Переконуємо усіх не вiрити дутим рейтингам бiзнес-партiй, та валимо цi рейтинги до рівня 0. Голосуємо не за рейтинг, а за переконнаням. Рейтинг будемо формувати ми, а не пiдкупленi соцiологи. Кому ближче права iдеологiя - той за правих, кому лiва - за лiвих. Хай вибирає народ. Але жодного голосу кланам. Є дуже велика рiзниця, буде у кланiв 51% чи 49%. Тому важливий кожен голос. В iдеалi хай буде так: Патрioтичний блок - 65% (краще - 2/3, тобто 300 голосiв - це конституцiйна бiльшicть), СПУ - 20%, КПУ - 10%, клани - 5% - це мабуть будуть "Регiони", тому що донецьких не переконати :) Виглядає нереально, але давайте нарештi зрозумiємо, чого ми прагнемо, а потiм наблизимо реальну ситуацiю до iдеальної. На нашому боці правда, тому ми переможемо. Нам потрiбен нормальний європейський парламент, а не кодло бандитiв та придуркiв. Так? Разом нас багато? :)

5). Починаємо проект "Народний Кабмiн": формуємо список, кого б ми хотiли бачити в новому урядi, а кого - нi за що. Потiм лоббiюємо цей список, навiть якщо потрiбно буде знову йти на Майдан. Але не вiдступатися.

6). Поглянемо у березень-квiтень 2006 року. Парламент та уряд вже новi. Дивимость, як веде себе президент. Якщо "корумпованi куми" будуть впливати на нього - вимагаємо їх "вiдлучення" та покарання (це вже зараз треба починати, точнiше - продовжувати). Якщо це не дiє - Майдан, iмпiчмент, достроковi вибори. Ми не маємо права чекати 2009 року, або 2014. Ми вже чекали 10 рокiв, коли був Кучма. Ще перед цим держава чекала 70 рокiв, коли пiдуть Сталiни, Брежнєви та iн. Досить. Один-два роки - це достатньо, щоб виявити, хто на що здатен. Треба якось це все прискорити. Профiльтрувати добре за пару рокiв, потiм стане легше жити.

От так я думаю. Нема тут претензiї на icтину в останнiй iнстанцiї. Це лише моє бачення ситуацiї. Але цi мiркування, повнicтю, або частково, можуть допомогти скласти цiлком реальний План дiй на передвиборчу кампанiю 2006 року, яка фактично вже почалася.

Якщо тут є представники УНП, НРУ, ПРП - дуже важливо почути ваше бачення перспектив створення блоку, або iншi iдеї, як ви плануєте потрапити до парламенту. Чесно кажучi, вся надiя на вас.

Відповіді

  • 2005.09.15 | Предсказамус

    Первая половина нравится гораздо больше второй

    Mwr33 пише:
    > 1). Iнiцiювати формування патрiотичного правого блоку, перш за все НРУ та УНП. Якщо вони примкнуть до кланiв - iгноруемо їх, голосуємо проти всiх. Вибори будуть недiйсними, але краще новi вибори, а не 4 роки життя з "поганим" парламентом. Краще нiяк, аби не як-небудь. Бо як-небудь вже досить.
    Последние 10 лет эти партии были откровенными аутсайдерами. Вы знаете способ переубедить украинцев за полгода?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.16 | Mwr33

      А якi ще варiанти?

      Перш за все: НРУ та УНП нiколи не були аутсайдерами, тим бiльше 10 рокiв. УНП - колишнiй "НРУ (Костенко)" виник лише у 1999 роцi, якщо не помиляюсь. Потiм обидвi партiї йшли разом у блоцi "Наша Україна" на парламентських виборах 2002 року. На чолi блоку був Ющенко. Блок набрав 24% - найбiльше з усiх, хто приймав участь у виборах. То хiба же аутсайдери? Потiм підтримали того ж Ющенка у 2004 р. Так, вони перебували якийсь час у тiнi Ющенка, але нiяк не назвати їх аутсайдерами.

      Фактори, якi зараз можуть спрацювати на користь нового правого блоку:
      1. Вiдсутнicть рiвноцiнної альтернативи (як у 2004 Захiд України пiдтримав Ющенка, бо iншого просто не було).
      2. Фактор об'єднання, якщо буде задiяний.
      3. Незаплямованicть скандалами, хоча це не їх здобуток. Тобто НСНУ та "Батькiвщина" можуть поховати одне одного у скандалах, а їхнi виборцi перейдуть до нового правого блоку.
      Якщо провести грамотну передвиборчу кампанiю - перемога реальна.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.09.16 | Предсказамус

        А вот это действительно вопрос

        Mwr33 пише:
        > Перш за все: НРУ та УНП нiколи не були аутсайдерами, тим бiльше 10 рокiв. УНП - колишнiй "НРУ (Костенко)" виник лише у 1999 роцi, якщо не помиляюсь. Потiм обидвi партiї йшли разом у блоцi "Наша Україна" на парламентських виборах 2002 року. На чолi блоку був Ющенко. Блок набрав 24% - найбiльше з усiх, хто приймав участь у виборах. То хiба же аутсайдери? Потiм підтримали того ж Ющенка у 2004 р. Так, вони перебували якийсь час у тiнi Ющенка, але нiяк не назвати їх аутсайдерами.
        Я имею в виду не конкретные наименования партий, а всю партийную палитру, возникшую после фактического развала РУХа. То, что они когда-то набирали с блоках, мало зависело от них самих. Ясно, что в 2002 голосовали не за Костенко и тем более не за НРУ, а за Ющенко как такового.
        На Востоке Украины рейтинг таких партий ниже плинтуса, причем вовсе не из-за пророссийских настроений, а из-за какой-то внутренней их маргинальности.
        Поэтому, начав борьбу с НСНУ и БЮТ мы обеспечим победу "голубым", только и всего.

        > Якщо провести грамотну передвиборчу кампанiю - перемога реальна.
        Если бы такая кампания началась в 2002 и шла не переставая по сей день, я бы согласился. А за полгода превратить 2% даже в 10 - и то фантастика.
        Проблема новой силы - это вопрос, на который у меня нет ответа. И мне кажется, что НРУ и прочие аналогичные партнии - не ответ на вопрос.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.09.16 | Анатолий

          Предсказамус пишет:"......

          На Востоке Украины рейтинг таких партий ниже плинтуса, причем вовсе не из-за пророссийских настроений, а из-за какой-то внутренней их маргинальности."

          ------Ниже фундамента.
          Донбасс. Городок 100 000 человек. Членов УНП аж 1. И к нему в офис в гости приходит ещё 2 - 3 человека. Один из них я.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.09.16 | Mwr33

            Донбас - це не вся Україна, навiть Восток - теж не вся.

            Нема сумнiвiв, що у Донбасi буде важко щось реальне здобути. Але важливо набрати пристойний вiдсоток по всiй країнi. Перш за все орiєнтуватись на Захiд та Центр. Ви ж пам'ятаєте, що у 2004 роцi Донбас дав 90% за Януковича, але в масштабах всiєї України перемiг все же таки Ющенко. Не слiд впадати у пессимiзм.
            А щоб у городку на 100 тис, що на Донеччинi, було бiльше соратникiв - треба працювати.
            Навiть якщо бiльшiсть у парламентi правi отримаюсь не у 2006, а на наступних виборах - починати колись все одно потрiбно. Не можна гаяти часу, бо проросiйськi сили та нашi олiгархи не сплять.
            Якщо патрiоти будуть мати лише 10% - це краще нiж 1%, бо бiльше впливу. А якщо буде 20-25% - це все показник "Нашої України" у 2002. По-перше - цiлком реально, по-друге - добрий плацдарм для наступних виборiв. А от якщо ми впадемо у пессимiзм - тодi дicно буде 1-2% i нiколи не буде бiльше.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.09.16 | Предсказамус

              Но живет там очень много избирателей.

              Mwr33 пише:
              > Навiть якщо бiльшiсть у парламентi правi отримаюсь не у 2006, а на наступних виборах - починати колись все одно потрiбно. Не можна гаяти часу, бо проросiйськi сили та нашi олiгархи не сплять.
              Смотря с чего начинать. Начинать работать - таки нужно, лучше позже, чем никогда. А начинать мочить НСНУ и БЮТ сейчас для того, чтоб выиграть выборы когда-нибудь потом - разве что за деньги Пинчука и Ахметова, они еще спасибо скажут.

              > Якщо патрiоти будуть мати лише 10% - це краще нiж 1%, бо бiльше впливу. А якщо буде 20-25% - це все показник "Нашої України" у 2002. По-перше - цiлком реально, по-друге - добрий плацдарм для наступних виборiв. А от якщо ми впадемо у пессимiзм - тодi дicно буде 1-2% i нiколи не буде бiльше.
              В пессимизм не надо, а вот понять, что Украина не только Восток, но и не только Запад и Центр уже пора. Покуда этого понимания нет, Вы будете выглядеть не лучше северодонецких писуарщиков.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.09.16 | Mwr33

                НСНУ та БЮТ взаємознищаться, вже скоро

                Подивiться на ту вiйну без правил, що вони почали. Ще до Нового року вони розваляться вiд взаємних "ядерних ударiв". Не бачу сенсу їх мирити та пiдтримувати. Це корупцiйнi утворення, вони не краще за кучмiстiв. Те саме лайно, але бiльш iнтелiгентно пiдретушоване.
                Юля взагалi хай iде до PlayBoy - це в неї краще виходить, нiж урядом керувати. А куми пасечника хай на пасiку їдуть. Не потрiбнi вони нiкому.
                Все це кодло навiть мочити не має потреби - знищать одне одного самi. Треба лише вдало цим скористатися. Зробити, щоб цим яники не скористалися - теж важливо. Це окреме питання. Але ми їх вже раз перемогли - переможемо i ще. I ще не раз, якщо буде потрiбно.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.09.17 | Анатолий

                  Я не знаю откуда сведения о взаимоуничтожении......

                  БЮТ и НСНУ. Если Ющ действительно снимает своё имя с флага НСНУ - ей писец. При этом условии БЮТ получает шансы которых у него на востоке не было. Если Юля (учтем, что она опытный партийный боец) правильно поведёт партстроительство, то у неё будет шанс взять в Донбассе не менее 10%. Что почти равносильно общей победе.

                  Ей для этого нужно не очень много. Поработать с местными олигархами (она уже хорошо поработала на востоке, но пока без Донбасса), полностью обновить своих руководителей в Донбассе. Привлечь популярных и авторитетных людей (это почти наверняка будут вчерашние регионалы, но у Юли хватит цинизма провести оную операцию. Тем более, что укрепляя таким образом своё положение она одновременно ослабляет регионалов). И , конечно же , достать немного деньжонок. Я думаю она сумеет найти спонсоров.
                  При Юлиных возможностях говорить всерьёз о УНП (и иже с ними)не представляется мне возможным.

                  Только без обид, пожалуйста.
  • 2005.09.15 | saha

    Re: Вибори-2006. Вiд кланових чвар до змагання iдеологiй.

    До правих партій забули ще ПРП "Собор"
    Доречі колись була така організація чи проект не знаю як краще назвати "Правиця" куди входили ПРП УНП так УРП "Собор" и велися доволі тісні премовини про об'єднання.
    На справді більшість мойх знайомих схиляються голосувати за Правий блок правий блок, але без НСНУ та БЮТ, чи за Соцпартію.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.15 | Mwr33

      Дякую, вже змiнено (-)

    • 2005.09.16 | kulakov

      Re: Вибори-2006. Вiд кланових чвар до змагання iдеологiй.

      saha пише:
      > До правих партій забули ще ПРП "Собор"
      > Доречі колись була така організація чи проект не знаю як краще назвати "Правиця" куди входили ПРП УНП так УРП "Собор" и велися доволі тісні премовини про об'єднання.
      > На справді більшість мойх знайомих схиляються голосувати за Правий блок правий блок, але без НСНУ та БЮТ, чи за Соцпартію.

      Я сам дуже сподiвався на створення цiєї Правиці (та й ще не втратив надію), але поки що якось вона не створюється. Кажуть нібито справа в амбіціях Костенко, який бажає очолити цей блок. Так це чи не так - точно не знаю
  • 2005.09.16 | Горицвіт

    ідея цікава

    Добре, що взагалі почався пошук альтернативи.
    Але реалізація -

    > голосуємо проти всiх. Вибори будуть недiйсними,

    Будуть дійсними незалежно від числа тих, які проголосували. Чи вже змінили закон?


    Сумнівно, що рейтинг УНР- і кого там - вдасться суттєво підняти. Але в принципі все можливо.

    Суттєво інше: щоб цей альтернативний блок справді істотно відрізнявся від "кланових блоків". Щоб відрізнявся списком без явних злодіїв, конструктивною програмою (не просто популістською), методами, які викликають довіру. От цього як добитися.

    Мені здається, зараз треба сформулювати загальні вимоги до (будь-яких) блоків: по програмі, списку, діях, внутрішній побудові. І пропагувати ці вимоги, обов'язково зазначаючи, що голосувати будемо за тих, хто найкраще буде цим вимогам відповідати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.16 | Тестер

      Ідея не тільки цікава, а і правильна

      І правильно визначені основні кандидати на такий виборчий блок. Залишається до "смішного мало" - всього-на-всього об"єднатись. Згадайте вибори 98 з тріском програні патріотичними роз"єднами силами.
      Навіть якщо зініціювати створення якогось громадського об"єднання для координації та популяризації такого блоку. Хто його буде слухати із керівництва тих кандидатів-партій. Багато ви бачили представників керівних органів тих партій навіть тут на сайті. Я особисто двох - луценка і Хмару. Всі вони зайняті як не внутрі партійною гризнею то гризнею з "паралельними" партіями.
      Я вже не кажу про фінансові можливості, яких у нас нема для такої агітація чи як все це назвати.
      А програму дій написати не важко. От і Ющенко 10 своїх перших "указів"
      написав. Щось не дуже помогло...
      І все таки я за таку ідею і її реалізацію. І готовий працювати на неї. Може востаннє, бо на більше не вистачить ні здоров"я ні життя...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.09.16 | Mwr33

        Так. Реалiзувати нелегко, але ми це зможемо.

        Приклад виборiв 1998 року - так, було... Але навiщо ходити так далеко?
        2002 рок - приклад протилежний. Объедналися у блок "Наша Україна". 24% - найкращий результат серед усiх учасникiв. Провладна "За Єду" з величезним адмiнресурсом - лише близько 11%.
        Далi. 2004 рок. Коли було потрiбно об'єднатися - це було зроблено.
        Якщо зараз створити правий блок та вести його у вiдповiдностi до iдеалiв Майдану (свобода, незалежнicть, демократiя, євроiнтеграцiя, антикорупцiя), то президент буде ВИМУШЕНИЙ переорiєнтуватися з "Партiї кумiв" на наш блок. Це очевидно. Бо куми (НСНУ) втратять всякий рейтинг пicля цих скандалiв. I це добре. Навiщо вони потрiбнi? Ну хто за них буде голосувати? Хто такi Порошенко та Безсмертний? Яка в них взагалi "народна любов"? Нуль. А пicля усiх чвар з Юлею, вони дискредитованi ще бiльше. У мiнус... Ющенко не дурний, щоб їх пiдтримувати. Це безперспективно.
  • 2005.09.16 | BIO

    Re: Вибори-2006. Вiд кланових чвар до змагання iдеологiй.

    Как вжарило - так сразу на конструктив потянуло...
    Куда мы так торопимся - в 2006 ? А 2005 не хо-хо ?
    Вы продержитесь месяц на плаву, а потом поговорим.

    Годится любая партия, которая кровью подпишет
    Манифест Майдана прямо на Майдане в его годовщину.
    Там будет и про Суд и про люстрацию и про народный
    капитализм с человеческим лицом. Есть примеры.

    А чвар не будет. Нарушил клятву - кирдык. Харакири.
    Молча и быстро. Согласно последнему пункту присяги.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.16 | ak1001

      опять шарфики. надоело (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.09.16 | BIO

        Re: опять шарфики. надоело (-)

        Харакири шарфиком ? Интересный вариант. Пусть остается.
        Главное - чтобы они нам долго не надоедали воплями.
        Не справился - бегом с пляжа. У море. Камнем.
        Без объяснений и мольбы.
        А то как облажается так сразу благим матом - ЯЯЯ.
        Символ нации, имидж страны. Не тронь вонючку.
        Избранники мулионов.
        Одни из нас ?
        Сходства все меньше.
  • 2005.09.16 | Pavlo

    Re: Вибори-2006. Вiд кланових чвар до змагання iдеологiй.

    > 1). Iнiцiювати формування патрiотичного правого блоку, перш за все НРУ та УНП. Якщо вони примкнуть до кланiв - iгноруемо їх, голосуємо проти всiх.

    В не бізнес-партіях мало бізнесменів не тому, що вони кришсталево чесні, а тому що в них малий рейтинг і нема бажання їх купляти.
    Ідею створення не бізнес-партію, яка б змогла виграти вибори в Україні вважаю повною утопією.

    Інша справа, створити широкий громадський рух, який би ставив задачу покращення життя в Україні, а не прихід до влади. Тоді до нього не будуть пхатись деструктивні бізнесюки та карєристи.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.16 | Shooter

      Re: Вибори-2006. Вiд кланових чвар до змагання iдеологiй.

      Pavlo пише:
      > >
      > Інша справа, створити широкий громадський рух, який би ставив задачу покращення життя в Україні, а не прихід до влади.

      Це нереально. Змінювати можна щось лише тоді, як маєш владу.

      Тому потрібно брати владу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.09.16 | Pavlo

        Re: Вибори-2006. Вiд кланових чвар до змагання iдеологiй.

        > Це нереально. Змінювати можна щось лише тоді, як маєш владу.
        > Тому потрібно брати владу.

        Скільки разів потрібно її брати ?

        Давно вже пішли комуністи, пішов Кравчук, пішли кучмісти та обрізані. На кожному етапі у владу ніби приходила частина "своїх", але вони моментом курвилися та розїдали собі пики. Чи не так ?

        А може проблема лежить глибше, десь у феодальній психології українців, яку попередньо необхідно змінити ? Тоді і влада змінится.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.09.16 | Shooter

          Re: Вибори-2006. Вiд кланових чвар до змагання iдеологiй.

          Pavlo пише:
          > > Це нереально. Змінювати можна щось лише тоді, як маєш владу.
          > > Тому потрібно брати владу.
          >
          > Скільки разів потрібно її брати ?

          Раз. А потім тільки утримувати :)


          > А може проблема лежить глибше, десь у феодальній психології українців, яку попередньо необхідно змінити ? Тоді і влада змінится.

          Психологію змінити, нажаль, набагато довше. Більше того - "добра влада" в нестабільних суспільних умовах може як в стислі терміни принести позитивні зміни в суспільство, так і своїми "позитивними діями" можуть значно прискорити відповідні психологічні зміни і в суспільстві.

          Це як з Ющем. При олл дьюе ріспект до людей типу Свистовича, їхній мессидж би лишився непочутий (недонесений). Проте коли подібне сказав Ющ, коли був при владі, - йому повірили.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.09.16 | Pavlo

            Re: Вибори-2006. Вiд кланових чвар до змагання iдеологiй.

            > Раз. А потім тільки утримувати :)

            Вбити дракона легко. Важко вбити дракона в собі.



            >> Більше того - "добра влада" в нестабільних суспільних умовах може як в стислі терміни принести позитивні зміни в суспільство, так і своїми "позитивними діями" можуть значно прискорити відповідні психологічні зміни і в суспільстві.

            Добра влада - народна влада. Але влада, обрана за волею народа не зможе насильно змынити цей народ, якщо народ сам не захоче змінитись.


            > Проте коли подібне сказав Ющ, коли був при владі, - йому повірили.

            Дуже позитивні месіджи від Юща знивельовані останніми подіями.
            Не тому, що Ющ поганий, а тому, що він вимушений існувати у феодальній системі влади.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.09.16 | Shooter

              Re: Вибори-2006. Вiд кланових чвар до змагання iдеологiй.

              Pavlo пише:

              > >> Більше того - "добра влада" в нестабільних суспільних умовах може як в стислі терміни принести позитивні зміни в суспільство, так і своїми "позитивними діями" можуть значно прискорити відповідні психологічні зміни і в суспільстві.
              >
              > Добра влада - народна влада. Але влада, обрана за волею народа не зможе насильно змынити цей народ, якщо народ сам не захоче змінитись.

              Недооцінюєте роль особи в історії. Особливо саме в "напівфеодальному суспільстві". Де "добрий правитель" може однозначно прискорити позитивні тенденції, в той час, як "поганий" (на жаль, набагато легше) може ввігнати все у штопор.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.09.16 | Pavlo

                Ніхто нє даст нам ізбавлєнія ...

                > Недооцінюєте роль особи в історії. Особливо саме в "напівфеодальному суспільстві". Де "добрий правитель" може однозначно прискорити позитивні тенденції, в той час, як "поганий" (на жаль, набагато легше) може ввігнати все у штопор.

                Уявіть собі, що Ви вже створили партію, яка здатна взяти владу. Нехай її ядро буде складатися з кришталево чесних людей, відданих Україні.

                Щоб перемогти на виборах, потрібні велики гроші. Їх можна взяти у олігархів під обіцянки пограбування України чи у закордонних спонсорів під гарантії майбутніх поступок. Як Ви вчините ?

                Далі. Як тільки перемога Вашої партії стане реальністю, до неї попреться всяке лайно, дискредитуючи вашу партію. Що Ви з цим зробите ?

                Далі. На сьогодні головним стимулом до праці чиновників слугує не зарплата, а корупція. Якщо Ви відкидаєте корупцію як засіб заробити, Ви не наберете відповідну кількисть фахівців на мізерні зарплати. Якщо не відкидаєте, то чим тоді нова влада буде відрізнятись від теперішньої ?
  • 2005.09.16 | Shooter

    Імho, є здорове зерно

    Шкода, що ПРП вже, як виглядає, конкрєтно лягла під Юлю. А так блок "ідеологічних" партій ПРП-НРУ-УНП-+ , при певних умовах, мав би (відносно) добрі шанси бути тією "гирею на важках"

    Так чи інакше, (нажаль) і лєва популістка Юля, і несуни отримують свої >10-15%, що зробить їх вагомою силою в парламенті. І потрібно мати хоча б якусь "стримуючу альтернативу" для того, щоб в пацанів криша не їхала.

    P.S. Cвистовича унд Ко - у велику політику!!!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.16 | Shooter

      Ось добрий опис картини

      з УП

      Якщо порівнювати дві команди, між яким буде робити вибір електорат, то у око впадає їх симетричність.

      У команди Ющенка вектор чесності направлений знизу догори. Чесний президент, з менш чесним оточенням (там присутні як демонічні Порошенко-Третьяков, так і "сумирні" Рибачук та Єхануров).

      У Тимошенко навпаки – досить відверта акторська гра лідера з олігархічним минулим, та респектабельне оточення, де зустрілись найбільш компетентні члени минулого уряду.

      Але у обох і погана схожість – у третьому ешелоні і у тих, і у інших зачаїлися грошовиті кучмісти, яких ні полум’яна революціонерка Юлія, ні всепрощаючий Віктор не гребують брати під своє крило. Що ж, гіперреволюційність однієї та нереволюційність іншого однаково далекі від того, що потребують українці.

      **********************

      Свистовича - давай! ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.09.16 | andriko

        Re: Ось добрий опис картини

        Shooter пише:
        [ ... ]
        > Але у обох і погана схожість – у третьому ешелоні і у тих, і у інших зачаїлися грошовиті кучмісти, яких ні полум’яна революціонерка Юлія, ні всепрощаючий Віктор не гребують брати під своє крило. Що ж, гіперреволюційність однієї та нереволюційність іншого однаково далекі від того, що потребують українці.
        >
        > **********************
        >
        > Свистовича - давай! ;)

        А що він буде робити з грошовитими кучмістами у третьому ешелоні, які скоренько "зачаяться" у нього за спиною?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.09.16 | AxeHarry

          Re: Ось добрий опис картини

          andriko пише:

          > > Свистовича - давай! ;)
          >
          > А що він буде робити з грошовитими кучмістами у третьому ешелоні, які скоренько "зачаяться" у нього за спиною?


          А шо, С. вже забув як у студентські роки під час походу на пиво "рубати зайві хвости" ?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.09.16 | andriko

            Re: Ось добрий опис картини

            AxeHarry пише:
            > andriko пише:
            >
            > > > Свистовича - давай! ;)
            > >
            > > А що він буде робити з грошовитими кучмістами у третьому ешелоні, які скоренько "зачаяться" у нього за спиною?
            >
            >
            > А шо, С. вже забув як у студентські роки під час походу на пиво "рубати зайві хвости" ?

            Хех, у ситуації з пивом, "порубані хвости" особливо не заваджали подальшому "процесу"
  • 2005.09.16 | Taras-ods

    Це прапор-ідея ЧоПі вилізти із

    тіні вкраденної ініціативи
  • 2005.09.16 | Юрій Шеляженко

    Боротьба ідеологій серед однояйцевої номенклатури? Гм...

    Нам ще довго доведеться підтримувати клани, а не ідеології. Ви забуваєте, що мейнстрім української політики роблять колишні комуністичні та комсомольські вожаки, а також їх діти та вихованці.

    Це люди, які:
    - найкраще за всіх вміють вигадувати і пропагувати ідеології в Україні, точніше, мають найбільше грошей і найкращі навички селекції та висування зі свого середовища професійних, беспринципних, оплачуваних демагогів;
    - при тому надають іделогіям не більшої ваги, ніж казочкам для дітей.

    Що б добре їм не скажи: про мораль, демократію, чисті руки - вони вже зазубрили це в своїх університетах, паралельно мріючи про одні тільки власні потреби та амбіції. Тому вам скажуть: "ми за те саме, що і ви" - і запропонують, в залежності від вашого соціального стану, одягу та манер, за гроші або безкоштовно працювати на їх перемогу. Причому невдячно працювати, отримувати у нагороду лише критику і кпини. Підете боротись за свою політичну ідею окремо - всі ці мажори скажуть, що ви процюєте на їх супротивника (супротивник те ж саме скаже), а тому ви провокатор і маргінал. І ніхто вас не слухатиме, бо байки про демократію краще виглядають з соусом із дрібних подачок.

    Наша політика робиться посткомсомольськими кланами за допомогою подачок і ширм, які встановлюють наймані робітники за ті ж подачки. Тому давайте реально дивитись на перспективи боротьби ідеологій: ми цього просто не вміємо.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.17 | Забойщик

      Не в бровь, а в глаз.....



      Це люди, які:
      - найкраще за всіх вміють вигадувати і пропагувати ідеології в Україні, точніше, мають найбільше грошей і найкращі навички селекції та висування зі свого середовища професійних, беспринципних, оплачуваних демагогів;------100%


      - при тому надають іделогіям не більшої ваги, ніж казочкам для дітей.

      Що б добре їм не скажи: про мораль, демократію, чисті руки - вони вже зазубрили це в своїх університетах, паралельно мріючи про одні тільки власні потреби та амбіції. Тому вам скажуть: "ми за те саме, що і ви" - і запропонують, в залежності від вашого соціального стану, одягу та манер, за гроші або безкоштовно працювати на їх перемогу.

      -----Маю велику підозру, що куміри Майдану саме так діяли і міркували.А ми НЕ БАЧИЛИ і не бажали бачити цього. Навіть тоді, коли воно вже в само очі лізло. А ми свої очі позавплющували. Бо.....

      Причому невдячно працювати, отримувати у нагороду лише критику і кпини. Підете боротись за свою політичну ідею окремо - всі ці мажори скажуть, що ви процюєте на їх супротивника (супротивник те ж саме скаже), а тому ви провокатор і маргінал. І ніхто вас не слухатиме, бо байки про демократію краще виглядають з соусом із дрібних подачок.

      -----Не бажаємо цього знати і думати про це не бажаємо. А все дебатуємо хто ж наш - Ю, чи Ю.
  • 2005.09.16 | fahid

    Re: Вибори-2006. Вiд кланових чвар до змагання iдеологiй.

    Нереально. Политиками, даже самыми честными, движет эгоистический расчет. Создавать новый блок - слишком велик риск оказаться в этом блоке одному или с небольшой кучкой собратьев по авантюре и конкретно пролететь. А создавать новую партию не имея готовых политиков - слишком долго. Это можно рассматривать как задачу на 2009 год.

    Более реалистичным мне кажется другой сценарий - эволюции к двухпартийной системе. Грядущее взаимоуничтожение БЮТ и НСНУ - это совсем не доказаный факт. В условиях войны они будут активно искать союзников и партнеров, пытаться создать более широкие союзы. Выступать в качестве "центристов" в этой войне невозможно - поскольку конфликт не идеологический. Стоять в стороне - можно но это не принесет особых дивидидендов, позволит только остаться "при своих".

    Так что "идейные" партии будут вливаться в воюющие блоки. И это можно рассматривать как позитивный процесс. "Ястребы" в обеих лагерях действительно будут истреблять друг друга, что со временем сделает возможным выдвижение "попутчиков" на первые роли. Условно говоря на выходе будем иметь 2 больших блока/партии где на первых ролях не Тимошенко VS Порошеко а, скажем, Матвиенко-Томенко vs Тарасюк-Костенко.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.16 | Pavlo

      Re: Вибори-2006. Вiд кланових чвар до змагання iдеологiй.

      fahid пише:
      > Более реалистичным мне кажется другой сценарий - эволюции к двухпартийной системе.

      Це самий оптимістичний сценарій, бажано його підтримувати.
  • 2005.09.16 | kulakov

    Re: Вибори-2006. Вiд кланових чвар до змагання iдеологiй.

    Mwr33 пише:
    > Центральна iдея: бiзнес-клуби, тобо тi партiї, деякi з котрих зараз хизуються намальованими рейтингами (НСНУ, "Батькiвщина", "Партiя регiонiв", а також НПУ, СДПУ (о), "Трудова Україна) треба, умовно кажучи, виключити з гри. Усi корупцiйнi cкандали не гасити, а роздмухувати поактивнiше; дати народу зрозумiти, яким шляхом можна подолати корупцiю - відокремити бiзнес-клани вiд полiтики. Перший крок - значно зменшити їх представництво у новому парламентi.
    >

    Все це може призвести до цілковітого розчарування значної кількості громадян від політикі та участі в виборах взагалі. А в цілому - ідея непогана, але малореальна, особисто враховуючи скільки часу залишилось до виборів
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.16 | BIO

      Re: Вибори-2006. Вiд кланових чвар до змагання iдеологiй.

      Хватит базарить, суперчеловеки. Изголодались по реалполитике ?
      Меню на завтра:
      Организация на базе Майдана протопартийных ячеек ОПОРИ (ядро - ветераны Черной Поры) на принципах УПА. Придется пока шифроваться.
      Внедрение в партию-донор, поглощение ее изнутри, переформатирование.
      Лишние структуры ликвидируются или вливаются в партию верхнего эшелона.
      В конце непродолжительного (до 5 лет макс.) процесса остаются ваши
      2 мегапартии с реальным активом жестко контролирующим верхушку на предмет тараканов в голове. В ВР работают в узаконенном противовесе
      который сами и принимают законом. Как и все остальные насущные
      документы.

      А надеяться, что этот сегодняшний бордель продвинется в нужном
      обществу направлении - в 100 раз утопичнее "моей" идеи.

      Возникает масса положительных бонусов для нас.
      Можно спокойно и четко на базе живой статистики и партийных
      документов расписать сроки и порядок действий без оглядки на
      предвыборный цейтнот (акция к ним не привязана), а не тыкать
      наугад пальцем в нос.

      Для них - вечная ЖоПа и ожидание своей очереди на процедуры.

      Азартной работы хватит всем. Болтать будет недосуг.

      ПС Спасибо за 5 минут, пошел писать Манифест Майдана. Рыбу. :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.09.16 | Mwr33

        Можна, але...

        Процес, який ви пропонуєте, може дуже розтягнутися в часi. I це ще питання, хто кого там переформатує, в цих партiях-донорах.
        Мабуть на вибори-2006 краще обрати одну нормальну праву партiю (особисто менi подобається УНП) та забезпечити їй побiльше голосiв.
        Доречi, ваш проект щодо внедрiння можна виконувати паралельно.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.09.17 | BIO

          Re: Можна, але...

          >Процес, який ви пропонуєте, може дуже розтягнутися в часi. I це ще питання, хто кого там переформатує, в цих партiях-донорах.

          а.Ви дуже швидко рахуєте такі речи, прорахуйте, будь ласка, скіки у
          часі розтягнеться процес "перевиховання" існуючих партій за допомогою
          зовнішнього тиску. Якщо тут щось взагалі можливо спрогнозувати...

          б.Переформатує чисельна більшисть наших штиків шляхом голосування.
          Тупо але не безглуздо. Безглуздо кидатися на президіум одинакам
          голіруч чи з яйцями. Таких камікадзе не потрібно брати у боївку. :)

          >Мабуть на вибори-2006 краще обрати одну нормальну праву партiю (особисто менi подобається УНП) та забезпечити їй побiльше голосiв.

          Це з підписантів-лицарів столу кругової змови нового гаранта мафії ? Бігаючи глазки пана Костенко ? Нормально, голосуйте, мабуть йому
          пощастить ще побігати сюди-туди.

          >Доречi, ваш проект щодо внедрiння можна виконувати паралельно.

          Звісно можна, але це все одно буде неєвклідова політика. :)
          Бо зазвичай тут діють надзвичайно лінійно. Хоча й кривувато.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.09.19 | Mwr33

            Рiзнi є варiанти, але вони одне одному не заважають

            Зовнiшнiй тиск можна (навiть треба) поєднувати з внутрiшнiми перетвореннями у партiї. Але до виборiв не так багато часу.
            Треба шукати важелi впливу на керiвництво, вимусити їх вiдкласти власнi амбiцiї та спрямувати активнicть на користь для держави та народу. Завжди була проблема "два українця - три гетьмана". Якщо не боротися з цим, то буде в нас завжди два "Руха", двi "Пори", чотири чи п'ять УНА-УНСО. Вони собi будуть з'ясовувати стосунки мiж собою, а у цей час рiзнi янучари будуть лiзти до влади, користуючись розбратом серед патрiотичних партiй.
  • 2005.09.19 | Сергій Кабуд

    серед названих вами - всі 100% діячив є покидьки, в лівих і прав

    правих партіях, в уряді, в бізнесі
    вся ця зграя - наші вороги.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.07 | Mwr33

      Нi, там багато порядних людей, хоча покитьки всюди є...

      Взагалi, єдиний шлях - це велике, глобальне дос'є на кожну партiю i полiтика. Так просто ми вiд них поки що не можемо нiкуди подiтися. В тому чи iншому виглядi вони ще довго будуть у владi.
      На Майданi подiбне дос'є я бачив, але, так скажiмо, недосконале. Це окрема розмова.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".