МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нужно вернуть конфликт в конструктивное...-2. Все пишем письма!

09/16/2005 | Петр Тарасевич
Предлагаю перейти от слов к делу (дискуссию можно перечитать здесь: http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1126795658&first=1126843041&last=1126792598)

Каждый, кто хотел бы, чтобы конфликт между нашими лидерами перешел в конструктивную критику, пишите им, посылайте факсы, звоните. Вот примерный текст письма к Ющенко и Тимошенко. Это лишь образец. Берите его целиком, выбирайте из него отдельные пункты, дополняйте своими идеями или сочиняйте совершенно новый текст. Только не ждите - нужно действовать. И действовать сейчас!

Две просьбы - 1) не пытайтесь прямо или намеком обвинять одну из сторон в чем-либо, и 2) сохраняйте текст кратким (не более 400 слов).

Если пишете email, отсылайте его одновременно Ющенко и Тимошенко. Если пишете факс, обязательно постарайтесь отослать его обоим в течение одного и того же часа. Если отсылаете письмом или заносите лично - сделайте это в один и тот же день. Если звоните - то же постарайтесь уложиться в один час.

Поскольку мы еще собираемся распечатать ваши письма и отдать их или самим лидерам, или их ближайшим соратникам, пожалуйста или проинформируйте меня об отсылке, или пришлите мне копию Вашего письма (tarasevych@narod.ru), а еще лучше - приводите Ваше письмо полностью в этой ветке (это позволит другим черпать новые идеи).

Вот адреса:
Yuliya@Tymoshenko.com.ua, info@tymoshenko.com.ua, viktor@yuschenko.com.ua, forum@ua.org.ua
и форма на http://www.president.gov.ua/content/200.html та http://www.razom.org.ua/feedback/)

(044) 226-20-77, (044) 278-31-55

Текст

Я вимагаю припинити нищення помаранчевого руху деструктивними взаємними нападками і хочу запропонувати на Ваш розгляд кілька ідей щодо шляхів подолання кризи.

З метою не дати змарнувати Помаранчову Революцію і зруйнувати її досягнення, почати формування ефективної двопартійної системи в країні, повернути довіру суспільства до помаранчового руху та створити умови для конструктивного діалогу між двома сторонами пропоную створити Тіньовий Кабінет Міністрів на базі БЮТ та Громадський Комітет Примирення.

ТІНЬОВИЙ КАБМІН
Дозволить сформувати систему важелів / противажелів у середовищі помаранчового руху, вивести прозорість прийняття рішень на новий рівень та сформувати підгрунття для повернення критики у конструктивне русло.

Для цього:
1) Негайно сформувати тіньовий уряд на базі БЮТу
2) Надати тіньовому урядові, як громадськiй контрольній орагнiзації, право регулярного аудиту справ, рішень та інформаційної бази правлячого уряду (за першою вимогою, але принаймні щотижня)
3) Зазначати особливу думку тіньового уряду у текстовій частині рішень правлячого уряду
4) Надати тіньовому уряду право альтернативної доповіді та першочергової критики у парламенті
5) В подальшій перспективі розробити юридичну базу для функціонування тіньового уряду, в т.ч. визначити формування тіньового уряду як право найблільшої позаурядової фракції у парламенті, проводити затвердження тіньового уряду парламентом одночасно із правлячим урядом, ввести норму тимчасового виконання функцій уряду тіньовим урядом у разі відставки всього кабінету міністрів, забезпечити членів тіньового уряду заробітньою платою на рівні зарплат правлячого уряду, тощо.

ГРОМАДСЬКА КОМІСІЯ ПРИМИРЕННЯ
Дозволить припинити взаємні підозри у «чорному піарі», розробити механізм більш виважених публічних заяв та сприяти розвитку конструктивної критики.

Для цього:
1) У триденний строк сформувати громадську комісію за рівними квотами обох партій. Комісія повинна складатись виключно із позапартійних осіб, не помічених у скандалах, добре відомих загалу, із доброю репутацією в суспільстві. Наприклад, я можу запропонувати пп. Скрипка, Подерев’янский, Коробов, Вересень, Свистович.
2) Доручити Комісії у дво-, триденний строк розробити критерії, які дозволять об’єктивізувати диференціацію а) корупційних дій від спірних менеджерських рішень, б) безпідставних звинувачень від тих, що мають об’єктивне підгрунтя та в) формульовок, які зачеплюють усю протилежну сторону, від тих, що торкаються тільки звинувачуваної особи та її конекретних дій. Обом сторонам прийняти ці критерії до уваги.
3) Обом сторонам взяти на себе забов’язання передавати звинувачення до Комісії та іншої сторони за 24 години до оприлюднення. Комісія у цей термін повинна розглянути звинувачення на предмет відповідності до критеріїв, описаних вище, та зробити своє заключення. При оприлюдненні звинувачень сторонни також оприлюднюють заключення Комісії («відповідає» або «не відповідає» критеріям)

Iз повагою,

Пiдпис

Відповіді

  • 2005.09.16 | Петр Тарасевич

    Вiдiслав текст без змiн обом адресатам(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.09.16 | Сергій Кабуд

    підписуюсь, постав може в Петиції?(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.16 | Петр Тарасевич

      Як це зробити?(-)

    • 2005.09.16 | Пані

      Чекай, які заяви? Це в статті треба

      Це ж текст для індивідуальної розсилки (і це правильно), а не для збору підписів). Я зараз ставлю у Статті, а ви удвох - забацайте новину, можна просто з лінком сюди.
  • 2005.09.16 | 3dom

    ... мелким почерком. (-)

  • 2005.09.16 | Хвізик

    ганьба

    viktor@yuschenko.com.ua - відкидає назад
    форма на http://president.org.ua/mail/ - написана на іноземній мові
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.16 | Sean

      Спробуйте 01220, Київ-220, Банкова,11

      Може не викине назад ;)
    • 2005.09.16 | Петр Тарасевич

      Re: ганьба

      Черт, у меня тоже отбросила с "личного имейла Ющенко". Я, правда, подстраховался формой на президентском сайте.

      Что делать? Есть какой-нибудь еще имейл у ВАЮ?

      Я нашел НСНУ: forum@ua.org.ua (и форма http://www.razom.org.ua/feedback/)
    • 2005.09.16 | Петр Тарасевич

      Лiнки виправленi, наскiльки можливо (-)

  • 2005.09.16 | Sean

    Гм, а чому Ви пропонуєте тіньовий уряд - на базі БЮТ?

    Нащо така ексклюзивність?
    Тоді вже на базі політичних сил, котрі стали на помаранчевий бік у Буремні Часи.

    А за великим (Вели-и-и-иким) рахунком чому тільки інституціалізованих політичних сил, якщо головна політична сила стояла на Майдані, дільницях і в пікетах? Тут би якийсь механізм публічного громадського конкурсу утнути - було б зовсім хвайно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.16 | Петр Тарасевич

      Re: Гм, а чому Ви пропонуєте тіньовий уряд - на базі БЮТ?

      Вы правильно пишете. Просто это первый этап - если Вы заметили там есть слово "немедленно". Там же есть требование создания юридической базы (а уже в ней БЮТ не фигурирует - там написано "наибольшая неправительственная фракция").
    • 2005.09.16 | Сергій Кабуд

      плюс комісія про яку йдеться в документі(-)

  • 2005.09.16 | Senator

    Щойно вiдiслав по милу та через форми текст без змiн (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.17 | Петр Тарасевич

      Дякую. Але знаю, що дехто надсилаэ власнi тексти - наведiть iх!

  • 2005.09.16 | Пані

    Петро, виправте один лінк

    Правильний лінк

    http://www.president.gov.ua/content/200.html

    org.ua ніякого відношення до офіційного сайту президента не має
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.16 | Петр Тарасевич

      Дякую! (-)

  • 2005.09.16 | Mwr33

    Це ви вважаєте конструктивне русло?

    Який сенс? Ющенко, Литвин, Єхануров, та лiдери фракцiй вже пiдписали якийсь там лист про порозумiння та примирення. В чому проблема? Юльку не запросили? Чи вона не прийшла, бо в тей час знiмалася для Плейбою?
    А якщо вони з Ющем примиряться та скажуть: "в нас все добре, друзi. Сексу... тобто корупцiї, в нас нема" - то стане одразу всiм добре?
    Навiщо мирити? Хай все лайно випливе, ще! Народ отримає змогу роздивитися, хто є хто.

    А щодо тих листiв, то можна ще в ООН надicлати, та в УЕФА. Може там прочитають. Але не на Банкову, це 100%.

    Тiльки Леся Подерев'янського пропонуйте одразу в президенти, а Коробову - у мiнicтри iнформацiї.

    I ще я не бачу нiякого "знищення помаранчевого руху", як ви пишите у цому листi. Розгiн корупцioнерiв - це i є завдання "помаранчевого руху". А сам цей рух не має на увазi любовi до Юлi або ще когось. Якщо вона вам так подобається - можете освiдчитися їй у вiчному коханнi, але вiд цього корупцiя не перестане бути корупцiєю, а брехня - брехнею.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.18 | Петр Тарасевич

      Re: Це ви вважаєте конструктивне русло?

      «Який сенс? Ющенко, Литвин, Єхануров, та лiдери фракцiй вже пiдписали якийсь там лист про порозумiння та примирення. В чому проблема?», - питаєте Ви.

      Проблема в поведінці лідерів помаранчевого руху. Розбираючись між собою, вони трошки забулись і почали трощити репутацію взагалі помаранчового, як такого. Раджу Вам прочитати обговорення, лінк на який наведено у першому пості. Там досить багато написано про те, в чому проблема.

      «А якщо вони з Ющем примиряться та скажуть: "в нас все добре, друзi. Сексу... тобто корупцiї, в нас нема" - то стане одразу всiм добре?» - продовжуєте Ви. Ні, з моєї точки зору ані їх примирення, ані декларації про відсутність корупції, ані втрата Юлею Володимирівною сексуальності нічого спільного із загальним добром не має. Про що варто думати – це цивілізованність і конструктивність дискусії. Мета того, що вони роблять, щО саме вони роблять і т.д., і т.п. в даному випадку не є предметом листів, який ми відсилаємо. Ми тут говоримо лише про те ЯК вони спілкуються один із одним. Ідеальною моделлю спілкування між двома лідерами помаранчевого руху є їх однакова поінформованність, повага до протилежної партії як такої, орієнтація на досягнення задач помаранчевого руху, і виваженність заяв. Листи, які ми відсилаємо, з одного боку закликають лідерів до цього модусу, а з іншого дають їм кілька ідей, як цього досягти. Приєднуйтесь – цивілізованність ще ніколи нікому не заважала.

      «Навiщо мирити? Хай все лайно випливе, ще! Народ отримає змогу роздивитися, хто є хто» Якщо Ви помітили, текст листа не закливає їх миритися або припиняти викриття корупції. Більше того, вес лист написано виходячі із припущення, що вони не помиряться, і що вони не припинять боротися із можливою корупцією при владі. Можливо, Вам варто б було перечитати лист ще раз (виходячи із того, що я щойно написав?).

      «А щодо тих листiв, то можна ще в ООН надicлати, та в УЕФА. Може там прочитають. Але не на Банкову, це 100%» Знаєте, дорогу може подолати тільки той, хто йде. Це по-перше. По-друге, скільки разів Ви особисто або Ваші знайомі писали на ці адреси? Можу закластися що жодного. Тоді звідки в Вас така впевненість, що і Ющенко, і Тимошенко не звертають уваги на те, що їм пишуть? Спробуйте, побачимо. Спробуйте кілька разів. Спробуйте писати з приводу різних речей. Якщо після 3-4 листів Ви не побачите жодної реакції, тоді й отримаєте моральне право на подібні заяви. А до того, вибачте, подібні заяви характеризують більше Вас, аніж наших лідерів.

      «Тiльки Леся Подерев'янського пропонуйте одразу в президенти, а Коробову - у мiнicтри iнформацiї.» Я подумаю.

      «I ще я не бачу нiякого "знищення помаранчевого руху"» Радий. Якщо це справді так, то для Вас особисто немає жодного сенсу приймати участь у цій акції. Більше того, формат цього форуму дозволяє Вам спробувати переконати у Вашому баченні й інших. Я також не стою із пістолетом у скроні над людьми які пишуть цей лист – вони надсилають його тільки тому, що їх бачення відрізняється від Вашого, і вони бачать, що дискусія останніх днів прийняла деструктивний характер, і тепер сприяє не стільки боротьбі із корупцією, скільки нищить авторітет памаранчового руху.

      В іншому, я із Вами згодний. Дякую.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.09.18 | So_matika

        це мрії, а не конструктивне русло

        > «Навiщо мирити? Хай все лайно випливе, ще! Народ отримає змогу роздивитися, хто є хто»
        - САМЕ так. Бо більшість сьогоднішнього людського фанатизму походить саме з необізнаності. І якщо фанатизм-2004 мав певну визначеність - тут свої, там ворог, - яка надихала на певні подвиги :), то сьогодні маємо фанатизм на тлі розгубленості, що набагато гірше, бо укидає людей в депресію. А депресуючий піпл в агресивному настрої - це небезпека.


        Петр Тарасевич пише:
        > «А щодо тих листiв, то можна ще в ООН надicлати, та в УЕФА. Може там прочитають. Але не на Банкову, це 100%» Знаєте, дорогу може подолати тільки той, хто йде. Це по-перше. По-друге, скільки разів Ви особисто або Ваші знайомі писали на ці адреси? Можу закластися що жодного. Тоді звідки в Вас така впевненість, що і Ющенко, і Тимошенко не звертають уваги на те, що їм пишуть? Спробуйте, побачимо. Спробуйте кілька разів. Спробуйте писати з приводу різних речей. Якщо після 3-4 листів Ви не побачите жодної реакції, тоді й отримаєте моральне право на подібні заяви. А до того, вибачте, подібні заяви характеризують більше Вас, аніж наших лідерів.
        Заява - 100% вірна. Вашими листами просто підітруться. Можу стверджувати як безпосередній і неодноразовий свідок і учасник передачі купи звернень на Банкову.
        Щоб здобути звідти якусь реакцію, звичайному громадянину якнайменше що треба - це підвезти туди гармату. Інакше - будь-яка бомажка просто зникає в цих бюрократичних хащах.
        Найбільше що можливо - це відписка в стилі "шановні друзі, все буде добре". Потрібен ШУМ і СКАНДАЛ, от тоді вони якось реагують.

        І доречі, з чого Ви взяли, що Ю&Ю треба мирити? ІМХО як опоненти вони безпечніші, Юща це навпаки, може привести до більшої конструктивності. А Юля на посадах - пряма загроза довготривалих перманентних криз. Бо надто вже прагне якнайвище залізти.

        Та й не помиряться вони - бо це павуки в банці. Згадайте досвід французської революції.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.09.19 | Slavix

          Утопія

          So_matika пише:

          > Вашими листами просто підітруться. Можу стверджувати як безпосередній і неодноразовий свідок і учасник передачі купи звернень на Банкову.
          > Щоб здобути звідти якусь реакцію, звичайному громадянину якнайменше що треба - це підвезти туди гармату. Інакше - будь-яка бомажка просто зникає в цих бюрократичних хащах.
          > Найбільше що можливо - це відписка в стилі "шановні друзі, все буде добре". Потрібен ШУМ і СКАНДАЛ, от тоді вони якось реагують.

          Абсолютно вірно. Листи, заяви та скарги читають хлопчики та дівчатка, що працюють у відділі (чи як там правильно?) по роботі з кореспонденцією. Такі звернення звуться "шизухами" та надходять щодня пачками. Теми від "Покрали все жидомасони" до "Оголосіть монархію та забороніть звільняти будь-яких чиновників найближчих 10 років". Максимум результату - відписка "поділяємо Вашу активну громадянську позицію... врахуємо Ваші рекомендації при вирішенні питання."

          2. В політичних сил вже є певні плани дій, що орієнтовані на наступні парламентські вибори і навряд їх зацікавлять сторонні повчання.

          3. "...почати формування ефективної двопартійної системи в країні, повернути довіру суспільства до помаранчового руху та створити умови для конструктивного діалогу між двома сторонами..." - створення двопартійної системи до того ж на базі двох заздалегідь визначених політичних сил, що належать до одного ідеологічного (політичного) табору можна вважати закликом до авторитаризму, до того ж суперечить Конституції України (КУ). ст. 36: Громадяни України мають право на свободу об"єднання у політичні партії та громадські організації (загальна назва об"єднання громадян. - авт.) для здійснення і захисту своїх політичних прав і свобод ... Усі об"єднання громадян рівні перед законом.

          4. "...створити Тіньовий Кабінет Міністрів на базі БЮТ (???) та Громадський Комітет Примирення..." - "...не допускається створення і діяльність організаційних структур політичних партій в органах виконавчої та судової влади і виконавчих органів місцевого самоврядування, військових формуваннях, а також на державних підприємствах, у навчальних закладах та інших державних установах і організаціях." ст. 37 КУ (Порушення КУ, якщо мається на увазі створення при будь-якій держ.установі, організації або при органі влади. Якщо ні, то яке тоді може мати відношення Президент до організації та створення подібних органів?)

          5. "ТІНЬОВИЙ КАБМІН
          Дозволить сформувати систему важелів / противажелів у середовищі помаранчового руху..." - виникає багато питань:
          а) Що таке "помаранчовий рух"? Це НСНУ+БЮТ, або НСНУ+БЮТ+СПУ+"Наша Україна" Пинзеника+ПППУ (тоді чому лише на базі БЮТ), або маються на увазі всі люди, що підтримали Ющенка (незалежно від партійності) та стояли на майданах (знову ж, чому тільки БЮТ)?
          б) Чим обумовлена (норми законів) участь органів державної влади у внутрішньо-партійних розборках?
          в) Чи не відволікатиме це від основної діяльності чиновників?
          г) В якій формі буде закріплена "система важелів і противаг"? У формі нормативно-правового акту - не дозволяється законом (та навіть з точки зору здорового глузду неможливе), якщо у формі усних або письмових угод, то навіщо створювати додаткову структуру? Можна домовитись і без неї (як з Юлею до виборів або з Морозом після 1 туру).

          6. "2) Надати тіньовому урядові, як громадськiй контрольній орагнiзації, право регулярного аудиту справ, рішень та інформаційної бази правлячого уряду (за першою вимогою, але принаймні щотижня)..." - а хто зараз заважає будь-кому на сайті ВРУ або КМУ завантажити базу даних з нормативно-правовими актами та моніторити, доки не повилазить? Проекти Постанов КМУ дійсно знайти неможливо, але право з ними знайомитися слід надати широкому загалу.

          7. "3) Зазначати особливу думку тіньового уряду у текстовій частині рішень правлячого уряду..." - З окремою ("особливою") думкою судді все зрозуміло. Долучається до справи та має практичне значення при оскарженні рішення у вищестоящему суді. Яке практичне значення та нормативне обгрунтування "особливої" думки організації з невизначеним статусом в нормативному акті вищого органу виконавчої влади, чия компетенція визначається Конституцією, законами та Актами Президента? Що розуміється під словосполученням "текстова частина рішень"? Чи має це відношення до текстових додатків?
          Де саме в тексті зазначати особливу думку: окремими пунктами Постанови між пунктами основного тексту, в кінці, окремим документом?

          8. "4) Надати тіньовому уряду право альтернативної доповіді та першочергової критики у парламенті..." - ну, право альтернативної доповіді, припустимо, зрозуміло: обгрунтувати свою "особливу" думку з трибуни (хоча не зрозуміло, в якому статусі взагалі надавати право висловлюватися в парламенті). А що є правом "першочергової критики"? Чим вона гірша за другочергову і який в ній сенс, якщо метою є примирення двох політичних сил? Примирення через критику???

          9. "В подальшій перспективі розробити юридичну базу для функціонування тіньового уряду, в т.ч. визначити формування тіньового уряду як право найблільшої позаурядової фракції у парламенті, проводити затвердження тіньового уряду парламентом одночасно із правлячим урядом, ввести норму тимчасового виконання функцій уряду тіньовим урядом у разі відставки всього кабінету міністрів, забезпечити членів тіньового уряду заробітньою платою на рівні зарплат правлячого уряду, тощо." - Для цього треба міняти Конституцію. Передача функцій уряду тіньовому уряду трохи недоречна: після відставки КМУ, справи передаються тіньовому уряду, що протягом певного часу з ними ознайомлюється, починає вчитися керувати державою. Потім (наскільки можна зрозуміти) він передає справи, до кінця в них не розібравшись, новому КМУ, який знову ж таки починає "в"їжджати" в суть справи. Тобто, марнується багато часу.

          10. "У триденний строк сформувати громадську комісію за рівними квотами обох партій. Комісія повинна складатись виключно із позапартійних осіб, не помічених у скандалах, добре відомих загалу, із доброю репутацією в суспільстві." - чим та ким визначатиметься добрість репутації та відомість загалу (ну, останнє, наприклад, ще більш менш зрозуміло).

          11. " Доручити Комісії у дво-, триденний строк розробити критерії, які дозволять об’єктивізувати диференціацію а) корупційних дій від спірних менеджерських рішень, б) безпідставних звинувачень від тих, що мають об’єктивне підгрунтя та в) формульовок, які зачеплюють усю протилежну сторону, від тих, що торкаються тільки звинувачуваної особи та її конекретних дій. Обом сторонам прийняти ці критерії до уваги..." -
          а) Не треба вигадувати велосипед: в кримінальному кодексі зазначені "критерії"(ознаки) злочинів, на підставі наявності/відсутності яких суд виносить рішення (вирок) по кожній конкретній справі; тлумачення та уточнення деяких положень статей є у Постановах Пленуму ВСУ, що ухвалюються на підставі узагальнення судової практики.
          б) Підстави/безпідставність звинувачень і об"єктивність підгрунтя має встановлювати суд (у випадку злочинів) або вищестоящі посадові особи у випадку дисциплінарних правопорушень, якщо це передбачено законодавством. Безпідставно звинувачені мають право звернутися з позовом та вимагати від джерела, що опублікувало неправдиву інформацію надання безкоштовного ефірного часу/місця для друку для спровтування такої інфи, а також вимагати компенсацію за моральну шкоду, завдану фізичній особі або за нематеріальну шкоду завдану юридичній особі.
          в) Розробити у 2-3 денний термін?!?!? В юридичній науці це має назву "феномен персоніфікації", над яким вже працюють науковці трошки більше, ніж 2-3 дні, а саме явище є дуже багатогранним. (Наприклад, яким чином та в якій мірі компенсувати компанії утрачену вигоду, що була втрачена через наклеп на її президента? Як при цьому відмежувати моральну шкоду, завдану президенту компанії від немайнової шкоди, завданої діловій репутації фірми, що ототожнюється з його прізвіщем, відмежувати від утраченої вигоди та від моральної шкоди завданої працівникам компанії, що в очах сусідів "пашуть на злодюгу"? Як визначити міру отожнення особи з комерційною/політичною структурою та з іншими її членами? та багато інших питань).

          Вцілому, такий лист на руку лише Юльці. Помахає ним перед телекамерою і скаже типу: "Віктор Андрійович, народ лягли і просять... нашого примирення. Люди гостро прореагували на розкол... я до останньої хвилини намагалася, а Ви..."
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.09.20 | Senator

            Re: Утопія

            В мене вiдношення до всього цього таке: менi задовбало те, що вони роблять, я готовий зробити будь-що, вiд вийти на вулицю до написати iмейли.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.09.22 | Петр Тарасевич

              Re: Утопія

              Поки що досить писати листи.
  • 2005.09.19 | Петр Тарасевич

    Re: Нужно вернуть конфликт в конструктивное...-2. Все пишем письма!

    На сьогодні отримав 24 email з копіями листів. Всі - запропонований текст без змін. Дякую. Продовжуємо.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.20 | Oleksa

      Re: Нужно вернуть конфликт в конструктивное...-2. Все пишем письма!

      til'ky shho vidpravyv obom bez zmin
      Sydorenko oleksij
  • 2005.09.19 | Andrei Marusov

    Re: Нужно вернуть конфликт в конструктивное...-2. Все пишем письма!

    Честно говоря, все это "Нужно вернуть..." похоже на бред. Точнее, это есть восприятие происходящего некого парубка с мечтательно-романтическим представлением об "оранжевой революции", демократии, политики и т.п. А уж тем более - Ющенко и Тимошенко. Я склонен думать, что слово "биомасса" более естественно звучит в устах как того, так и другого "лидера оранжевой революции", чем слова "права человека"...
    Тут кто-то уже подробно разобрал несусветицу предложения. Хочу только заметить, что этим предложением "Майдан" явственно свидетельствует о том, что он не является политически нейтральной общественной площадкой. Скорее, площадкой "симпатиков" БЮТ и "Собора".
    Бог ты мой, не могу представить, что на этот цирковой бенефис, устроенный "командой оранжевой революции", кто-то "купился". Непроходимая наивность, однако. И даже не святая...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.19 | Сергій Кабуд

      парубок наївни це Ви

      йдеться не про те що це реально може статися а про підняття теми і вимогу від Ющенка і Тимошенка коментувати це.

      Хай дадуть відповідь.

      І заклик цей адекватний настроїв великої кількості українців, на яких їм завжди було начхати, то хай продемонструють своє начхатєльство ще і ще.

      І врешті решт народ їх возненавидить і викине.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.09.20 | Andrei Marusov

        Re: парубок наївни це Ви

        Мне в конце 80-х довелось поучаствовать в разборе писем Горбачеву, которые, ясное дело, спускались в органы власти тех территорий, откуда они происходили. В моем случае речь шла о Донецком облсовете. Сначала я смеялся, а потом мне стало очень грустно - до чего же низка была политическая культура граждан, которые аргументируют свою позицию какими-то призывами, увещеваниями и ссылками на ценности, которые будто бы разделялись Горбачевым и другими советскими горе-демократизаторами.

        В случае с обсуждаемым предложением речь идет о том же - об инфантильной политической культуре многих украинцев, которые начали заявлять, что они ГРАЖДАНЕ, что у них настала демократия, что в Украине вообще сформировалась ГРАЖДАНСКАЯ нация. И единственным обоснованием этих заявлений является тот факт, что эти самые украинцы простояли в течение двух-трех недель на Майдане в знак протеста против фальсификаций выборов вместе с периодически появлявшимися лидерами политической силы, которая стала жертвой этих фальсификаций.

        So what? Ну и что? Майдан не был прямой демократией, а предлагаемая акция подспудно зиждется на убеждении, что прямая демократия-то была! На Майдане было "единение" между народом и политическими лидерами..? Да неужто?! У лидеров была своя политическая повестка дня и Майдан был одним из сильных аргументов в ее продвижении. Если бы такое единение было, то майдановцы не выступали бы против закрытых указов Ющенко! А на местах не началось бы массовое и неприкрытое "опанування" административного ресурса "помаранчевыми чиновниками". И т.д., и т.п.

        Кто-то из лидеров произносил внятные формулировки общественного договора между новой властью и народом? Можно, конечно, считать таковыми очередные заклинания о демократии, свободе слова и т.п. ярлыки. Что ж, Ваше право верить в эти заклинания! Но эта вера - всего лишь проявление Вашей наивности, затянувшегося похмельного синдрома революционной романтики... Я больше верю тому, что многие из подписанных Ющенко-претендентом указов до сих пор не выполнены. Он писал, что чиновников обяжут разговаривать на языках нац.меньшинств там, где эти меньшинства составляют значительную часть населения? Писал! Где выполненное обещание? Да-да, конечно, пенсии и всяческие обещанные социальные выплаты были сделаны. Но я не сомневаюсь, что в случае победы Яника произошло бы то же самое - выплатить больше денег гораздо проще, чем начать серьезно реформировать отношения между властью и обществом...

        Так что обсуждаемое предложение - это, как правильно кто-то здесь заметил, очередное письмо в ООН по поводу затопленного подвала.
        Не на это стоит тратить силы! А на конкретные инициативы, имеющие национальное звучание. Те же закрытые указы Юща! Какие-то другие вещи, которые не ограничивались бы 500 активистами сайта "Майдан", а пытались вовлекать межсекторальное партнерство, крупный бизнес и т.п. Тот же Меморандум Майдана - прекрасная вещь в этом смысле! Правда, я бы не ссылался в каждой строке на идеалы Майдана, а подумал о том, что та же онлайновая открытость органов власти - это и конкретная денежная выгода, пусть и косвенная, того или иного бизнеса! Монетарная составляющая открытости уже давно доказана и подсчитана на Западе, на уровне ЮНЕСКО. Почему бы не апеллировать к этой стороне открытости, которая будет более созвучна мелко-средним бизнесменам.....
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.09.20 | Пані

          Re: парубок наївни це Ви

          Andrei Marusov пише:

          > Тот же Меморандум Майдана - прекрасная вещь в этом смысле! Правда, я бы не ссылался в каждой строке на идеалы Майдана, а подумал о том, что та же онлайновая открытость органов власти - это и конкретная денежная выгода, пусть и косвенная, того или иного бизнеса! Монетарная составляющая открытости уже давно доказана и подсчитана на Западе, на уровне ЮНЕСКО. Почему бы не апеллировать к этой стороне открытости, которая будет более созвучна мелко-средним бизнесменам.....

          І не посилайтеся на ідеали! там же все відкрите і можна пропонувати правки! В тому числі і до патетичних текстів теж :)
  • 2005.09.20 | Петр Тарасевич

    В качестве ответа на критику предлагаю подумать вот о чем:

    что именно мы можем сделать для улучшения жизни в Украине.

    Возьмите лист бумаги и набросайте десять, двадцать, сто, тысячу предложений. Дайте этому списку отлежаться. Скажем, ночь. А утром вычеркните оттуда все, что:

    а)МЫ сделать не можем
    б)СДЕЛАТЬ вообще нельзя или нереально
    в)сделанное не приведет к УЛУЧШЕНИЮ жизни в Украине

    Все, что останется в списке, смело предлагайте здесь на Майдане. Наверняка найдутся люди, которые услышат, поймут, предложат какие-то улучшения или дополнения, примут участие, вобщем, поддержат.

    Но уж и не обессудьте - наверняка найдутся и те, кто сам ничего предлагать не будет, будет ныть, что все хреново, и что все сволочи, и обвинять тех, кто не ноет, в том, что они наивные юноши и чьи-то продажные агенты. Относитесь к этому философски - Вас поддержит мысль, что Вы хотя бы пытаетесь что-то сделать.

    Удачи!
  • 2005.09.22 | samopal

    Ага! "Пішитє пісьма..."

    Господу Богу...
    Україні...
    Кожному з нас (це тіпа в Секретаріат?)...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".