МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи підтримує діаспора Ющенка?

09/18/2005 | Vik79
Подивився щойно репортаж "найоб'єктивнішого" українського 5 каналу про перебування Ющенка в Америці і склалося враження, що діаспора зустрічала президента як перможця. Проте це далеко не так. Хочу процитувати декілька читацьких листів з, чи-ненайпопулярнішого в Північній Америці українського тижневика "Міст":

"Дарка У., родом з Івано-Франківська, мешкає і працює у Нью-Йорку:
- Я, як і більшість тутешніх українців, голосувала за Віктора Ющенка. Агітувала за нього всіх своіх знайомих і в Америці, і в
Україні. Сьогодні мені в те, що відбулося важко повірити. Не віриться, що у відставку уряд Юлії Тимошенку відправила та сама особа, яка стояла поруч з нею на київському Майдані. Не віриться, що розбилася на друзки команда, на яку ми молилися, покладаючи стільки надій. Вважаю, що відставка Зінченка, Томенка, Тимошенко - це зрада Майдану. З самого початку було очевидно, що людям, яких запросив у команду Ющенко і які мали різні, а може й протилежні цілі, йдучи у владу, буде тісно в одному човні. Але ми сподівалися і вірили, що вони усвідомлюють, що не вони самі піднялися на карколомну владну висоту, а туди їх підняв народ. З'ясувалося ж, що ми самі витворили собі образ нашого Президента, змусивши себе і ввесь світ повірити в його чесноти. Дивно, що він так швидко забув майдан і все, що там відбувалося. Дивно, що він не розуміє, що без Тимошенко не було б Ющенка. Бо саме вона була головною рушійною силою революції. Вона свідомо пропустила його поперед себе й поступилася своїм місцем на яке вона багато більше заслуговувала. Тепер стало очевидним, що наш Президент не є самостійною фігурою. Оточення творить короля. й найогидніше, що першу скрипку в цьому оточенні грають куми на кшталт Петра Порошенка. Сьогодні змушені з гіркотою на душі визнати: щось у Ющенка не "Так". Щоб це підтвердити, не треба читати політологів, варто ознайомитися з реакцією на відставку Тимошенко Путіна, Кучми й Жириновського. Вони сяють від щастя, що Україна втратила такого прим'єра.


Павло Яновський, колишній киянин, активний учасник всіх акцій на підтримку Померанчевої революції в Нью-Йорку:
-Скажу коротко: куми прокралися, а страждає Україна. Ніхто не сподівався, що таким буде фінал Померанчової революції, яку ми підтримали серцем і душею, і якою захоплювався весь світ. Це ганьба на всю планету. Не знаю, як тепер Ющенко дивитиметься в очі президентам Кваснєвському, Адамкусу, які приїздили в дні революції до Києва й допомагали йому перемогти. Не знаю, як тепер Ющенко дивитиметься в очі своєму народу, якого він зрадив. Але точно знаю, що в той день коли Ющенко оголосив про відставку уряду Юлії Тимошенко, він підписав собі вирок. Як політику й як громадянину. Народ важко обдурити. Він дуже швидко розібрався у порошенках і червонеоках. А тепер знає ціну і Ющенку.

Валентина Медін, тернополянка, навчалася в одному інстетуті з Віктором Ющенком:
-Ми навчалися з нинішнім Президнтом Украіїни в один період. В одному спортзалі грали в волейбол. Він у чоловічій команді, я - у жіночій. Якихось особливих подій, в яких він себе проявив би, запам'ятявся, не пригадую. Можливо, тому, що я була на три курси старша. Коли відбувалися президентські вибори, я, хоч особливо про це нікому не розказувала, в душі пишалася, що в нас з Віктором Ющенком спільна "альма-матер". Але сьогодні в мене таке враження, що йому, як кажуть у народі, "пороблено". Його останнє рішення не піддається жодному поясненню. Як на мене, причина в особливостях чоловічої ментальності. Віктора Андрійовича "задушила жаба", як мовиться. Він не міг пережити, що Юлія Тимошенко - фігура набагато яскравіша, в неї вищий рейтинг народної довіри, за нею йдуть люди, вона яскравіша, красномовніша, сильніша. Якщо пройде конституційна реформа, (а це було однією з головних домовленостей союзників антикучмівської коаліції), то вона, як прим'єр, пербрала б власні повноваження, а Ющенко залишився б "британською королевою", яка, як відомо, владарює, але не править. Я пропрацювала на керівних посадах обласного рівня багато років. В колективах, де 98 відсотків були чоловіки. І знаю, що наші представники сильної статі виховані так (це в їхніх генах), що ніколи не пропустять поперед себе жінку. Поруч ще терпітимуть, але вище - ніколи."

Заради справедливості потрібно сказати, що, в томуж-таки числі тижневика, є все ж один лист на підтримку дій Ющенка. Думаю, якби провести опитування, знайшлося би небагато людей з кількамільонної діаспори в Північній Америці, хто би підписався під цим листом. Але 5 канал показав Україні зовсів іншу "цукерочку".

Відповіді

  • 2005.09.19 | BIO

    Re: Чи підтримує діаспора Ющенка?

    Є якийсь "Помаранчевий кол" - сіоністи мабуть підсуєтились.
    Дуже підтримають, аж занадто - в очи кидається.
    Іхній наш Президент, кошерний в доску.

    Автентична інвестиційно чиста діаспора
  • 2005.09.19 | ak1001

    Re: Чи підтримує діаспора Ющенка?

    вечером там была журналистка из президентского пула
    она сказала что в Нью-Йорке очень любят президента и очень не любят Тимошенко
    а в Филадельфии немного наоборот (точные слова не помню)
  • 2005.09.19 | Роман ShaRP

    Вибачте, а яка різниця?

    Чим і кому взагалі може допомогти та діаспора?
    Чим вона могла б допомогти Ющенку?
    Чи не набагато важливіше, що думає про Ющенка народ України, якому це значно ближче у багатьох сенсах цього слова?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.19 | толя дейнека

      Re: я скажу за український нарід

      тут

      нам, українському народові, незрозумілі і чужі дії Ющенка. Спроби пояснити логіку порожні в своїй пустоті і висвітлюють не найкращі якості Ющенка як людини. Ми не в захваті від компанії друзів Ющенка і ще більше від тих, хто до нього підлещується.
      Для себе, українського народу, ми зробили висновки і скажемо своє слово на ближчих виборах. Дуже не радимо вдаватися до фальсифікацій.
    • 2005.09.19 | Vik79

      Re: Вибачте, а яка різниця?

      "Чим і кому взагалі може допомогти та діаспора?"
      Частиною тієї діаспори є заробітчани, що надсилають своїм родинам в Україну гроші - 700 млн. доларів щороку.
      "Чим вона моглаб допомогти Ющенку?"
      Тепер вже мало хто хотів би йому допомагати. Але під час революції багато з тих, хто жиє тут, посилали гроші і на підтримку революції. Були випадки, коли люди посилали всі свої життєві заощадження.
      " Чи не набагато важливіше, що думає про Ющенка народ України, якому це значно ближче у багатьох сенсах цього слова?"
      Автор питання мабудь має на увазі ту частитну українського народу, що проживає на території Украіни. Звичайно дуже важливо щоб люди знали про нього те, хто він є насправді, і чи є він здатний виконувти свої обов'язки, захищаючи інтереси більшості того народу, а не лише інтереси "своїх хлопців".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.09.19 | Prosector

        Re: Вибачте, а яка різниця?

        Vik79 пише:
        > Частиною тієї діаспори є заробітчани, що надсилають своїм родинам в Україну гроші - 700 млн. доларів щороку.

        Давайте не будемо змішувати одне з іншим. Діаспорою називають здебільшого тих, хто народжені не в Україні, не є громадянами України. Вони в першу чергу переймаються проблемами тих країн, громадянами яких вони є; є вийнятки, вони створюють всякі фундації для допомоги Україні тощо, але їх мало. Більшість діаспори про українську політику знають з того, що дають місцеві ЗМІ, тобто не так вже багато і тільки якщо щось суттєве стається. Про питання місцевого рівня в Україні знають одиниці.

        На відміну від них "новоприбулі" (як нас називає діаспора, хоча я б включав тільки тих, які за кордоном на ПМЖ або намагаються отримати цей статус) знають, що робиться як мінімум в їхних рідних Одесі, Харкові, Тернополі тощо. Заробітчани-нелегали, які за кордоном тимчасово, студенти, люди на робочих візах тощо, та навіть і люди зі статусом постійних мешканців (вони, до певної міри, теж заробітчани... як тут про це каже діаспора, "остання хвиля - економічна іміграція"), або за кордоном тимчасово, або постійно їздять в Україну, не гублять зв"язки тощо.

        Так от діаспора і досі ще носиться з помаранчевим усім, як, вибачте, дурень з писаною торбою. І кажуть, що Ющенко - їхній президент (абсурд повний, бо вони за нього не могли голосувати). А "новоприбулі" з самого початку казали, що ми голосуємо за Ющенка, бо він не такий поганий як Янукович. І багато розуміє, що те, що відбулося з відставкою - це більш-менш закономірність. А щодо поділу на прихильників Ющенка та Тимошенко - то це так само, як і в Україні. Більшість діаспори ж про Тимошенко не знала аж до виборів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.09.19 | Боровик

          Re: Вибачте, а яка різниця?

          Prosector пише:
          >
          > ... А "новоприбулі" з самого початку казали, що ми голосуємо за Ющенка, бо він не такий поганий як Янукович. І багато розуміє, що те, що відбулося з відставкою - це більш-менш закономірність. А щодо поділу на прихильників Ющенка та Тимошенко - то це так само, як і в Україні.

          А звідки у вас дані про те що казали новоприбулі?
          Невже серед новоприбулих існує якась єдина думка?
          Мені здається, що в даному випадку ви скоріше викладаєте або власну думку або думку кількох новоприбулих, що не відображає істинної картини симпатій.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.09.19 | Сергій Кабуд

            П.Прозектор має достатньо багато контактів шоб так стверджувати

            він є один з самих активних активістів серед новоприбулих в сша,
            організовував купу акцій, знає майже всіх відомих українців про кого я за 17 років чув в сша, спостерігав за голосуванням на одній з найбільших дільниць в сша, організовував транспорт для людей з віддалених штатів на вибори, регулярно буває на Союзівці та інших українських збіговиськах тут.

            Короче я підтверджую його слова-
            всі мої контакти тут свідчать про те ж саме.

            Зауважу що йдеться не про хто за кого дав більше голосів і навіть не про наукове опитування, а всього лише спостереження і здоровий глузд.
            Насправді це завжди і є найближче до істини
        • 2005.09.19 | Vik79

          Re: Вибачте, а яка різниця?

          Погоджуюсь з зауважннями пана Просектора. Тепер ми знаємо, чи підтримує діаспора Ющенка.
      • 2005.09.19 | Нестор

        Уявляєте, як цим людям зараз плюнули в душу

        Vik79 пише:
        > Тепер вже мало хто хотів би йому допомагати. Але під час революції багато з тих, хто жиє тут, посилали гроші і на підтримку революції. Були випадки, коли люди посилали всі свої життєві заощадження.

        Перебуваючи в Америці Ющенко коментуючи фінансовий скандал, презирливо відзначив, що він коштів не потребував, бо мовляв по газетах і ТБ не виступав.

        І як себе почувають зараз ті люди, які всі свої заощадження віддали цьому "не потребуючому"?
    • 2005.09.19 | Сергій Кабуд

      головне що ми маємо усвідомити- ми загинаємося як нація

      і шо це був наш останній шанс.

      І якщо українці не почнуть голову вживати не для заливу в неї бухла-
      то їх просто за наступні років 10 не стане і Мову забудуть і Держава перетвориться на субєкт расійськой педерації.

      Процес вже іде. І масковські нафтоміліарди вже на це виділено
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.09.19 | Сергій Кабуд

        про жидів канєшно а ви думали про кого?(-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.09.19 | Prosector

          Re: про жидів канєшно а ви думали про кого?(-)

          Можливо, Ви не зрозуміли його чи-то сарказму, чи-то іронії. Сергій, ти ж про українців думав, коли писав про наш шанс?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".