МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

С.Грабовський. Пакт Молотова-Рібентропа

09/22/2005 | Пані
http://maidanua.org/static/mai/1127391645.html

додано: 22-09-2005
Сергій Грабовський: Ющенко і Янукович підписали пакт Молотова-Ріббентропа?

Тріумфальна друга спроба проходження кандидатури Юрія Єханурова через Верховну Раду – 289 голосів “за” – змусила всіх аналітиків терміново засісти за обрахування нових політичних розкладів. А саме: що стоїть за меморандумом, підписаним Ющенком, Януковичем і Єхануровим за годину до голосування, наслідком якого стали 50 голосів від фракції “Регіони України”, дружно подані 22 вересня за чотирнадцятого прем‘єра? Адже “Донбас порожняк не жене”; чи задовольнився Віктор Янукович тими речами, про які говориться у тексті меморандуму, щойно розміщеному на його персональному сайті) – тобто гарантування недопущення політичних репресій, неперешкоджання вступу в дію політреформи з 1 січня 2006 року, недопущення реприватизації, амністія представникам виборчих комісій, звинувачених у зловживанні на виборах, ухвалення законів про опозицію та про президента тощо? Щодо цього існують великі сумніви, і ось чому.

Угоди такого типу, якої щойно досягли непримиренні досі опоненти Ющенко і Янукович – тобто про дружній нейтралітет та співпрацю, - одразу викликають асоціації з сумнозвісним пактом Молотова-Ріббентропа. А кожна угода такого штибу, як пакт Молотова-Ріббентропа не має жодного сенсу, коли до неї не додані таємні протоколи. Чи можна припустити, що подібні протоколи (у тому чи іншому вигляді) існують і тут? Так – логіка процесу вимагає цього. А до того ж у обох сторін з‘явилися певні спільні зацікавлення, певні спільні інтереси, які вимагають спільних дій.

Йдеться про те, що головним політичним противником Ющенка і Януковича після 22 вересня стає Юлія Тимошенко. А головною громадською силою, яка віднині становить небезпеку політичній стабільності як партії Ющенка, так і партії Януковича, є Майдан. Точніше, його вирішальна, найбільш активна, найбільш революційна складова, для якої слова “бандитський режим”, “свобода слова”, “європейський вибір” – не порожні слова.

За своєю логікою, таємні протоколи (не має значення, існують вони в усній чи письмовій формах) повинні містити кілька головних складових. По-перше, там має йтися про стабілізацію і формалізацію стосунків між сторонами, які досі перебували у стані “холодної війни” та ідеологічного протиборства. Що це може означати? Що суто кримінальні справи проти людей із команди Януковича будуть спущені на гальмах, а засуджені за фальсифікацію виборів будуть невдовзі амністовані. Крім того, що не буде спроб реприватизації майна “донецьких”, не буде й надто гострих ідеологічних випадів з боку Народного союзу “Наша Україна” на адресу Партії регіонів. Крім того, існуватиме й механізм регулярних консультацій між сторонами з усіх важливих політичних питань. По-друге, такого ґатунку таємні протоколи повинні мати положення про поділ сфер впливу, щоб не заважати одне одному здобувати певні (економічні й політичні) вигоди. Ясна річ, ідеться не про територіальний поділ країни, а про поділ електорату, бюджету тощо; хоча не виключена і поява кількох губернаторів з числа осіб, наближених до Партії регіонів. По-третє, таємні протоколи завжди містять обмеження апетитів обох сторін – враховуючи інтереси союзників, які у них є на даний момент чи можуть з‘явитися у майбутньому.

Але головне – що домовленості подібного типу завжди спрямовані проти когось. Неважко уявити, про якого “когось” ідеться. Навряд чи про Соцпартію, Компартію чи СДПУ(о) – ті мають свої досить обмежені електоральні ніші. І Вікторові Ющенку, і Вікторові Януковичу категорично заважатиме поява у наступній Верховній Раді потужної радикальної опозиції, яка виступатиме під гаслами розвитку демократії та розв‘язання всіх завдань і реалізації всіх гасел Помаранчевої революції. Президентові – тому, що він іще 8 грудня минулого року заявив, що революція закінчена, вона вже перемогла, отже, слід йти шляхом еволюційного розвитку (і логіка в його настановах є, якщо виходити з певної моделі політичного та соціально-економічного розвитку України). Лідеру “регіонів” – крім усіх особистих мотивів, ще й тому, що становище “опозиції його величності”, себто провідної парламентської опозиційної сили, яка водночас має контрольний пакет акцій у всіх питаннях, які стосуються голосування конституційною більшістю і контролює значну частину комітетів Верховної Ради – це дуже вигідне становище. Власне, за великим рахунком, “регіоналам”, як і НСНУ конче потрібна політико-економічна стабільність. Їм залежить на тому, щоб робити великі (точніше, дуже великі) гроші, а це справді важко за умов “перманентної революції” Юлії Тимошенко і без нейтралізації революційного Майдану. Стабільність, повернення в країну потужних інвесторів, відновлення високих темпів росту ВВП, прогнозованість і керованість – що може бути кращим під оглядом такого розуміння національних інтересів? А на додачу й будівельний бум відновиться – адже теперішнє падіння цієї галузі на 10% у порівнянні з минулим роком викликане винятково активним спротивом міських громад України на чолі з активістами Майдану проти спорудження елітарного житла (яке, за традицією останніх років, велося з порушеннями багатьох норм і, головне, всупереч інтересам цих громад). Те ж саме стосується і вимог націоналізації – її теж вимагають ті, хто вважає минулу владу “бандитською”. Іншими словами, революційний активізм Майдану заважає розвитку вітчизняної економіки та політичній стабільності. А ті політики, хто прагне “осідлати” цей активізм, зараз об‘єктивно заважають обом найпотужнішим політико-фінансовим групам країни, як одним “вікторіанцям”, так й іншим. Тому дружній нейтралітет, про який ішлося, спрямований не так “за”, як “проти”. І тут нічого не вдієш.

Очевидно, справа не тільки у 50 голосах “за” Єханурова – і без підтримки фракції “Регіони України” той гарантовано став би прем‘єром; та й з самих “регіоналів” навіть без санкції керівництва, очевидно, хтось би (той же Звягільський) проголосував позитивно. Справа в іншому – у принципово різному баченні шляхів розвитку України різними учасниками Помаранчевої революції, яке, наклавшись на особисті та групові амбіції лідерів цієї революції, дало за останні тижні такі, м‘яко кажучи, цікаві результати.

Залишимо поки що осторонь питання моралі чи правоти того чи іншого крила колишнього (тепер уже можна впевнено говорити про це) “помаранчевого” табору. Залишимо до іншого разу і питання про те, що альтернативна Ющенковій, “революційна” політична й економічна стратегія могла б бути ефективною, якби її втілювати в життя послідовно (про це, до речі, писав уже Максим Стріха). Також до кращого разу можна залишити і питання, на кого спиратиметься у разі глибокої політичної кризи президент і який варіант власних дій оберуть революціонери Майдану. Зауважимо зараз, по гарячих слідах подій, що угоди на взірець пакту Молотова-Ріббентропа ніколи не діяли надто тривалий термін і стратегічно не були виграшними – врешті-решт, обидві сторони зазнавали історичної катастрофи. 1939 року домовилися Третій Рейх і СРСР – і де зараз ці держави? І які страшні лиха пережили народи цих держав після тактичних перемог, зумовлених таємними протоколами? Ось у чім головне питання.

Сергій Грабовський,
Заступник головного редактора журналу “Сучасність”

Відповіді

  • 2005.09.22 | Пані

    І в прикол - сьогодні "День пратизанської слави"

    Глава держави привітав співгромадян з Днем партизанської слави

    «Партизанський рух – це масовий вияв високого патріотизму, жертовності і самозречення сотень тисяч людей різних національностей та світоглядів, самовіддана боротьба народу за свою свободу, національне буття», – йдеться у привітанні.

    http://www.president.gov.ua/news/data/1_3039.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.25 | Мірко

      Re: І в прикол - сьогодні "День пратизанської слави"

      День слави котрих партизанів?

      Цитата президента -
      >«Партизанський рух – це масовий вияв високого патріотизму, жертовності і самозречення сотень тисяч людей різних національностей та світоглядів, самовіддана боротьба народу за свою свободу, національне буття»<

      Тих що боролися за національне буття свого народу, чи тих Ковпаківців котрих кинули на перших щоби патріотично захищати свою радіну - катівню народів від будь яких проявів українського національного відродження?

      Фе Віття
      Фе "Україно"
  • 2005.09.22 | Sean

    Текстура пакту:

    Отримав з певних джерел поштою, потім знайшов те саме на сайті партії [кількох] регіонів.
    -------------------------------------------

    Меморандум порозуміння між владою та опозицією

    22.09.2005, 14:18

    Усвідомлюючи відповідальність перед Українським народом у час небезпечної для майбутнього країни політичної кризи, ми вважаємо своїм патріотичним обов'язком розпочати нині конструктивний діалог між опозицією та владою. Змістом цього діалогу є спільне вироблення стратегії подолання кризи і виведення України на шлях розбудови благополучного суспільства, на шлях громадянського примирення, і консолідації державницьких політичних сил.

    Положення даного Меморандуму ми розглядаємо як наповнення конкретним змістом підписаної «Декларації єднання та співпраці заради майбутнього України», як механізм реалізації Декларації, як крок у справі порозуміння над поділами, як наше прагнення до конструктивного діалогу на благо українського народу.

    Таким чином ми вважаємо за необхідне і домовляємося про наступне:

    1.Впровадження політичної реформи;

    2.Недопущення політичних репресій проти опозиції;

    3.Внесення проекту Закону України «Про амністію» з визначенням у ньому ст.157 та ст.158 Кримінального Кодексу України;

    4.Невідкладне введення в дію Закону про внесення змін до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», яким передбачається законодавче врегулювання порядку притягнення депутатів місцевих рад до юридичної відповідальності;

    5.Прискорення прийняття Закону України «Про статус та права опозиції» (із закріпленням за опозицією керівництва у парламентських комітетах: з питань свободи слова та інформації, з питань бюджету, з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, та Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації);

    6.Прискорення прийняття Законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про Президента України»;

    7.Прозоре формування Уряду на принципах професіоналізму та відокремлення влади від бізнесу;

    8.Законодавче врегулювання гарантій прав власності;

    9.Недопущення фактів чинення тиску на судові органи;

    10.Невтручання органів влади та посадових осіб в хід підготовки та проведення виборів народних депутатів України, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 26 березня 2006 року, незастосування адмінресурсу;

    Повне і беззастережне виконання підписаних домовленостей є свідченням можливості консенсусу між владою і опозицією, вмінням ставити інтереси народу над власними амбіціями.


    в.о. Прем’єр-міністра України Юрій Єхануров


    від Партії регіонів Віктор Янукович


    Президент України Віктор Ющенко


    22.09.2005 р.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.22 | Пані

      Ми вже з Предсказамусом обговорили

      Подивися в гілці про йес...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.09.22 | Sean

        Щойно Єхануров по радіві сказав, що це

        порозуміння між елітами Заходу і Сходу. Зворушливо.
        Млинець, я пропоную законодавчо заборонити вживання слова "еліта". Вважай це ще однією моєю пропозицією до Меморандуму Майдану.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.09.22 | Пані

          ТомуЩО ТАК!

          Всю еліту до дної ями! Нам своє робить!
        • 2005.09.22 | ziggy_freud

          надто суворо.

          Sean пише:
          > порозуміння між елітами Заходу і Сходу. Зворушливо.

          Куди їм подітись від взаєморозуміння? Інший варіант - розуміти тільки Путіна. Кожен його тонкий натяк на товсті обставини. Але багатьом томущо-патріотам цей варіант досі здається прийнятним.

          > Млинець, я пропоную законодавчо заборонити вживання слова "еліта".

          Радше ввести обмеження. Найближчі 10 років вживати його тільки із смайликом. А далі подивитись, чи хтось виправдовує це звання.

          Варіанти вживання:
          еліта ;-)
          еліта :-)))
          еліта х-Е
          Приклад: порозуміння між елітою ;-) і елітою х-Е
        • 2005.09.23 | SpokusXalepniy

          Re: Щойно Єхануров по радіві сказав, що це

          Sean пише:
          > Єхануров по радіві сказав, що це порозуміння між елітами Заходу і Сходу. Зворушливо.

          П о р у з у м i н н я ???

          Так спiвпало, що як раз я переслухав аудiо файл за грудень 2004 року з виступом по Донецькому телебаченнi в прямому ефiрi Юлiї Тимошенко. Це коли Ющенко-Тимошенко (разом) мали там пiдтримку менш, нiж 10%.

          За пiвтори години Юля (одна) пiдвищила цю цифру у двiчi.
          Шоу нагадувало гипнотичний сеанс.
          Ще кiлька годин, i весь Схiд полег би бiля її нiг, а мер Донецька прийшов би до неї з ключом вiд мiста.
          Коротше, Наполеон!

          От вам i все порузумiння.

          Але ж-ж-жжж!

          Cправа в тому, що це порузумiння мiж владою (хоча б i майбутнєю) та народом.

          А Єхануров з Ющем мають на увазi порузумiння мiж Суркiсами та Ахметовими.
          Чуєте рiзницю? :) Це рiзниця мiж президентом народним i президентом елiтним. [*]


          [*] - я "за" вживання цього термiну - елiта - як синонiм словам: клан, шайка, банда...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.09.23 | Sean

            Так! Без "тому що"

            SpokusXalepniy пише:
            > [*] - я "за" вживання цього термiну - елiта - як синонiм словам: клан, шайка, банда...
            absoltely!

            Коли хтось про себе каже "еліта" - це значить тільки те, що він - срань.
            Коли кажуть про існування "еліти", апріорі йдеться про наявність "не еліти", себто ніби громадян "другого сорту". За таке треба 3,1415926здити
        • 2005.09.23 | Sean

          Дві моралі вчорашнього дня

          1. "Будь-яка влада - перманентна змова" (с). Відтак - хай живе перманентна Громадянська революція!

          2.
          Пани чубляться - у холопів чуби тріщать.
          Пани цьомкаються - у холопів чуби стають сторчма.
          Не будьмо холопами - надеремо чуби їм самим!

          Пшепрашем за, так би мовити, ахвористичність.
  • 2005.09.22 | 123

    Воплі і соплі (с) Юля

    Сам придумав таємний протокол, сам прокоментував його. Корисна праця.

    Ясно, що якщо в самому відкритому меморандумі нічого особливого нема, то треба придумати таємний протокол -- щоб було на що наїхати.

    Цікаво, чому він не передбачає навність таємного протоколу під час голосування Регіонів за Юлю на посаду ПМ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.22 | Shooter

      (с ) Ливтина, доречі (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.09.22 | 123

        Перепрошую в Литвина.Юля на Інтері казала про соплі Пороха(-)

    • 2005.09.22 | Sean

      Хвилинку уваги!

      Я не коментуватиму, може Вам самому схочеться прокоментувати:

      З "меморандуму":
      "3.Внесення проекту Закону України «Про амністію» з визначенням у ньому ст.157 та ст.158 Кримінального Кодексу України"

      З Кримінального кодексу України:
      Стаття 157. Перешкоджання здійсненню виборчого права
      Стаття 158. Неправомірне використання виборчих бюлетенів, підлог виборчих документів або неправильний підрахунок голосів чи неправильне оголошення результатів виборів
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.09.22 | Пані

        І ще - недоторканість депутатів місцевих рад

        Це жопа взагалі. Всі бандити дійсно тепер сидітимуть у радах.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.09.22 | 123

          Цей закон ВЖЕ прийнято(-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.09.22 | Пані

            Ющ міг і мав всі підстави його заветувати

            І зобов"язався не робити цього.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.09.22 | 123

              Якщо закон ще не підписано - Ваша правда

              Це дійсно єдине практичне зобов*язання Ющенка
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.09.22 | Пані

                Не підписано

                А також ніде там не йдетсься про амністію саме виконавців, а не організаторів. Амністія,я к мені кажуть, застосуваєтсья не тільки до тих, проти кого є вирок, а і до тих, хто під слідством.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.09.22 | 123

                  Re: Не підписано

                  Пані пише:
                  > А також ніде там не йдетсься про амністію саме виконавців, а не організаторів.

                  Звісно, не йдеться -- і це добре. Про це йтиметься в самому законі, і в меморандумі нема зобов*язань Юща щодо конкретних положень цього закону. Якщо там йтиметься лише про амністію дрібних порушників (а це є нормою для всіх законів про амністію) -- то це буде в межах зобов*язань за меморандумом.

                  > Амністія,я к мені кажуть, застосуваєтсья не тільки до тих, проти кого є вирок, а і до тих, хто під слідством.

                  Думаю, це (умови амністування) теж може бути обумовлено в законі про амністію. Як і, наприклад, те, що амністія поширюється на скасування покарання, але не на ураження в правах (наприклад, без скасування заборони працювати членом комісії протягом наступних 5 років).

                  Більш того, можна (і це було б найправильнішим) просто передбачити цим законом -- що всі, хто погодились на своє амністування за цим законом (чи то під час слідства, чи то після вироку), автоматично позбавляються права бути членами комісії на, скажімо, 5 чи 10 років. Це було б і справедливо (не згоден -- відмовся від амністування і доводь у суді неправдивість звинувачень), і вирішувало б проблему повторного мухлювання цими особами.
        • 2005.09.22 | Мартинюк

          А пройти туди найкраще по списку БЮТ

          Бо НСНУ вже не матиме такого рейтингу.
          Треба міняти модель пропорційних виборів. Крапка .
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.09.22 | Пані

            От іди і формулюй чітко ту саму модель

            В меморандумі. А то зачекалися...
      • 2005.09.22 | 123

        Не бачу проблеми

        Sean пише:
        > Я не коментуватиму, може Вам самому схочеться прокоментувати:
        >
        > З "меморандуму":
        > "3.Внесення проекту Закону України «Про амністію» з визначенням у ньому ст.157 та ст.158 Кримінального Кодексу України"
        >
        > З Кримінального кодексу України:
        > Стаття 157. Перешкоджання здійсненню виборчого права
        > Стаття 158. Неправомірне використання виборчих бюлетенів, підлог виборчих документів або неправильний підрахунок голосів чи неправильне оголошення результатів виборів

        Як я розумію (я не фахівець у кримінальному праві, Предсказамус поправить), амністія застосовується до осіб, визнаних винними. Якщо це так -- то, власне, це й є те, що пропонували помаранчеві політики (можу пошукати лінки): амністувати виконавців фальсифікацій, і практично те, що відбувається на практиці, коли суди виносять вироки про умовне засудження або засудження з відстрочкою (про інші вироки я не чув).

        Інший аспект -- в цьому законі про амністію мусить бути визначено, хто амністується (виконавці, а не організатори). Наприклад, закон може передбачати амністію лише тих, хто за згаданими статтями засуджений до мінімального покарання.

        Тобто, в амністії як такій нічого страшного я не бачу -- все залежатиме від самого тексту закону. А в цьому меморандум ніяк не зв*язує руки Ющу.

        Вкотре повторю -- меморандум практично не містить зобов*язань Ющенка. Якщо комусь хочеться читати зобов*язання між рідків -- вкотре нагадую, що зобов*язанням є те, що виписане прямо і чітко. Ніхто не зможе вимагати виконувати зобов*язання, записані між рядків.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.09.22 | Sean

          Проблеми саме в цьому 2 (дві)

          Так, амністія - це стосовно визнаних винними. Ви думаєте, визнання винними достатньо (до речі, у поєднанні з "непереслідуванням") для того, щоби відбити бажання у визнаних та інших? Навпаки. Це прецедент на майбутне. Така собі мислебацила у суспільну свідомість. "Можна". "Амністують". Тим більш, якщо вестиметься про великі гроші за скоєння таких злочинів.
          Це перше і суто юридично - головне.

          А друге - це не надто коректно по відношенню до тих, хто постраждав від тих злочинів і хто протидіяв тим злочинам.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.09.22 | 123

            Ці проблеми вирішуються в межах самого закону про амністію

            Sean пише:
            > Так, амністія - це стосовно визнаних винними. Ви думаєте, визнання винними достатньо (до речі, у поєднанні з "непереслідуванням") для того, щоби відбити бажання у визнаних та інших? Навпаки. Це прецедент на майбутне. Така собі мислебацила у суспільну свідомість. "Можна". "Амністують". Тим більш, якщо вестиметься про великі гроші за скоєння таких злочинів.
            > Це перше і суто юридично - головне.

            Тут докладніше http://www2.maidan.org.ua/n/free/1127397213

            > А друге - це не надто коректно по відношенню до тих, хто постраждав від тих злочинів і хто протидіяв тим злочинам.

            Але суди все одно щодо цих викановців приймають рішення "з відстрочкою". Тобто реально ніхто не ув*язнюється. Коректності не меншає особливо.
      • 2005.09.22 | Нестор

        Просто Ющ дуже любить рівновагу і симетрію

        Для того, щоб повікривати кримінальні справи на Юлю, треба позакривати їх на когось іншого. Для симетрії і рівноваги :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.09.22 | Адвокат ...

          Да-с, маємо нову політику:

          Ющенко Ґамнюковічу
          "Я пропоную Ва, шановний Віктор Федорович, компроміс, від якого Ви не зможете відмовитись. Прем'єр -- мій, країна -- Ваша".
          Ґамнюковіч Ющенкові:
          "Бля буду, єслі откажусь. Замьотано, пацан!"

          Так вони і підписали "меморандум антимайдану".
  • 2005.09.22 | Адвокат ...

    "Нездарам -- владу", "Бандитам -- волю" "Юлі -- Майдан".

    Тому Що -- ТАК!

    Що можуть зробити бандити на волі,-- відомо.

    Що можуть зробити нездари з владою,-- те ж.

    А от що зробить Юля з Майданом,-- це питання цікаве, ІМНО.
  • 2005.09.22 | Пані

    КВУ обурився, що Ющенко відпускає злочинців

    І правильно обурилися. Бо це капец справді повніший і виправдань цьому немає ніяких.

    http://www2.pravda.com.ua/news/2005/9/22/33752.htm

    КВУ обурився, що Ющенко відпускає злочинців, які фальсифікували вибори
    www.ПРАВДА.com.ua, 22.09.2005, 16:18

    Комітет виборців України закликає президента Віктора Ющенка відмовитись від пункту в меморандумі з опозицією, де йдеться про амністію людей, обвинувачених у фальсифікації виборів.

    Про це йдеться у заяві організації, поширеній у четвер.

    КВУ нагадує, що 22 вересня Президент України Віктор Ющенко і лідер "Партії Регіонів" Віктор Янукович підписали політичний меморандум, яким, зокрема, передбачається "внесення проекту Закону України "Про амністію" з визначенням у ньому ст.157 та ст.158 Кримінального Кодексу України".

    Організація наголошує, що саме ці статті передбачають кримінальну відповідальність за порушення, здійсненні під час виборчого процесу, а амністія передбачає звільнення від кримінальної відповідальності та покарання.

    "Комітет виборців, як організація, чиєю метою є сприяння проведенню в Україні чесних та справедливих виборів, глибоко обурена фактом появи підпису президента України під згаданим положенням меморандуму", - говориться в заяві.

    "КВУ, чиї спостерігачі зафіксували тисячі порушень законодавства на минулих виборах Президента України, відзначав, що велика частина таких зловживань траплялася через впевненість порушників у безкарності за власні протизаконні діяння, оскільки попередня історія виборчих процесів в Україні практично не мала прецедентів притягнення відповідальності за подібні порушення", - зазначається в заяві.

    КВУ вказує, що поява такого пункту в меморандумі суперечить попереднім численним заявам Віктора Ющенка про забезпечення проведення в Україні чесних і прозорих виборів народних депутатів та депутатів місцевих рад у 2006 році.

    "У разі виконання згаданого пункту меморандуму, до роботи у комісіях можуть повернутися особи, які скомпрометували себе участю у фальсифікаціях, а уникнення ними відповідальності стане прикладом безкарності для нових порушників", - наголошує КВУ.

    КВУ закликає Ющенка відмовитись від даного пункту в меморандумі і найближчим часом публічно озвучити свою позицію в даному питанні.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.22 | 123

      Re: КВУ обурився, що Ющенко відпускає злочинців

      Пані пише:
      > І правильно обурилися. Бо це капец справді повніший і виправдань цьому немає ніяких.
      >
      > http://www2.pravda.com.ua/news/2005/9/22/33752.htm
      >
      > КВУ обурився, що Ющенко відпускає злочинців, які фальсифікували вибори
      > www.ПРАВДА.com.ua, 22.09.2005, 16:18
      > КВУ нагадує, що 22 вересня Президент України Віктор Ющенко і лідер "Партії Регіонів" Віктор Янукович підписали політичний меморандум, яким, зокрема, передбачається "внесення проекту Закону України "Про амністію" з визначенням у ньому ст.157 та ст.158 Кримінального Кодексу України".

      Ну так не скасування ж цих статей передбачається.

      Я думаю, що людина, яку суд засудить, а потім амністують, більше не мухлюватиме. Єнівей, жодного вироку про ув*язнення ще не було.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.09.22 | Пані

        Були вироки

        Треба читати новини Майдану. Не багато, але було.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.09.22 | 123

          З відстрочкою покарання(-)

      • 2005.09.28 | Михайло Свистович

        Re: КВУ обурився, що Ющенко відпускає злочинців

        123 пише:
        >
        > Я думаю, що людина, яку суд засудить, а потім амністують, більше не мухлюватиме.

        А я знаю, що дехто мухлюватиме. Особливо, якщо й після наступних виборів судитимуть так само або ніяк.

        >
        > Єнівей, жодного вироку про ув*язнення ще не було.

        Я не знаю, що це за чувак такий на ім"я Єнівей, але вироки були і не тільки з відстрочкою платежу. Були й серйозні вироки.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.09.28 | 123

          Re: КВУ обурився, що Ющенко відпускає злочинців

          Михайло Свистович пише:
          > 123 пише:
          > >
          > > Я думаю, що людина, яку суд засудить, а потім амністують, більше не мухлюватиме.
          >
          > А я знаю, що дехто мухлюватиме. Особливо, якщо й після наступних виборів судитимуть так само або ніяк.

          Отож -- ключевим є те, що не судять, а не те, що амністують.

          > > Єнівей, жодного вироку про ув*язнення ще не було.
          >
          > Я не знаю, що це за чувак такий на ім"я Єнівей, але вироки були і не тільки з відстрочкою платежу. Були й серйозні вироки.

          Енівей - це "у будь-якому випадку" :)

          Тоді я їх не побачив. Я в ЗМІ бачив повідомлення лише про вироку з відстрочкою та умовні.
    • 2005.09.22 | Мартинюк

      Гадаю КВУ треба підтримати

      Інакше відкриваються двері для повторення порушеннь.
      І ще зараз ці порушення буде важче первіряти, через нову систему виборів.

      Одначе нічна варта не завадить...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.09.22 | пан Roller

    Все идет по плану Тимошенко "Бресткий мир"

    Пані пише:
    > http://maidanua.org/static/mai/1127391645.html
    >
    > додано: 22-09-2005
    > Сергій Грабовський: Ющенко і Янукович підписали пакт Молотова-Ріббентропа?
    >
    >Все идет по плану Тимошенко.

    Помите, как она сказала в эфире,что оранжевые и голубые хотят одного и того же. И объединила ленточки.

    Теперь, в годовшину майдана, Янукович и Ющенко смогут объединить свои команды, и вручить Юле флаг желотоблакитного героя.

    Так, Ягукович. Так Ющенко.

    Кому-то хоячется больших потрясений.

    А кому-то больших денег.

    Деньги не пахнут, так учит Ющенко.

    Единство залог незалежности и существования Украины.

    "Бресткий мир". Это не надолго.

    Brgds
  • 2005.09.22 | Navigator

    Хєр вам! Пакт Махна з Леніним! (-)

  • 2005.09.23 | Dworkin

    Зрозуміло, що це "тимчасовий мир" до березня! (-)

  • 2005.09.23 | Dworkin

    Ха! Зараз Регіони у Раді теж оправдуються...

    ...перед виборцями, що підписали Пакт з владою ;)

    Мабуть, таки це й справді був РЄАЛЬНИЙ компроміс! ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.23 | Стась

      Ні. То був кАмпрАміс чиста канкрєтний (-)

  • 2005.09.24 | Dworkin

    До речі про Ющенка і "данєцкіх"

    Зараз після бурених подій осені 2004 року якось всі забули, про що багато говорили взимку 2003 та на початку 2004 року. А саме тоді, коли пан Янукович ще не був "єдіним кандідатом". Тоді багато політологів (аж до Мостової включно) абсолютно серйозно роглядали можливіть передвиборної коаліції Ющенка з "донецькими" проти режиму Кучми. Пам"ятаєте він тоді їздив на день народження Звягільського (ще після того по Інтернету кочувати його фото за однім столом з Ахмєтовим)?

    Але доля "кучмізму" судила по іншому. Не в останню чергу на подачу Медведчука, Кравчука та інших СД-едів Януковича було висунено спочатку у прем"єри, а потім і на "єдиного кандидата". Пам"ятаєете, саме Кравчук поклав край сумнівам і першм запропонував підтримати Януковича на президентських виборах. Це поклало край розмовам про можливіть блокування з Ющенком. І я теперь впевнений, що це було зроблено абсолютно свідомо.

    Так само абсолютно свідомо ніхто від влади не бажав насправді Януковича-президента. Він був потрібен як пугало: спочатку для прошловхування політреформи, потім - для нав"язування конфронтації по лінії "Схід-Захід". Багато хто тоді виказував серйозні припушення, що московські політтехнологи з Павловським працювали не на перемогу Януковча, а на розкол карїни і розпалювання громадянської війні. Це потім мало допомогти Кучмі повернутися на білому коні "батьком-миротворцем". Всі його ляпи і несуразності виплавали так швидно назовні не тільки за рахунок стараннь тодішньої опозиції. Тобто ці технологи з одного боку демонізували Ющенкан Сході, а Януковчиа - на Заході. І багато в кого, я бачу, ще залишилися сліди цієї пропаганди. "Донецких" лають всі (бо це вже стало таким хорошим фоном і як би само собою розуміється), але мло хто конкретно знає за що.

    Ні, я зовсім не намагаюсь відбілити Януковича чи "донецьких". БУли серед них і фальсифікатори, і більш підозрілі особи. Я просто хочу звернути увагу на вже забуті факти. А такж хочу показати, зо бум не режим Кучми-Януковича, а саме режим Кучми-Медведчка і ахметовський клан "донецких". Цілі у них були різні і вони по різному бачили своє майбутнє. Януковці вже тільки між другим і третім туром зрозуміли, що їх "кимнули" і стали різко критикувати Кучму и Ко.

    Тому новий "альянс" Ющенка з "донецькими" - це скоріше не якась нова ініліатива. Це одна зі стратегій Ющенка, яка розпочинала обговрюватись ще більш ніж за рік до президентських виборів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.24 | Пані

      Re: До речі про Ющенка і "данєцкіх"

      Тільки що запостила на місцевий форум таке:

      Дещо з історії нагадав сьогодні в "Темнику" на Ері Ю.Костенко. Перед та одразу після парламентських виборів 2002 року повним ходом йшли переговори між Нашою Україною та Партією Регіонів, головою якої тоді був Азаров. Вони могли сформувати більшість в парламенті. В останній момент втрутився Кучма і поламав цей сценарій.

      Немає нічого фантастичного в повторенні такого сценарію.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.09.24 | stefan

        Велика політика брудніша за саму брудну повію на Розумовській

        Пані пише:
        > Тільки що запостила на місцевий форум таке:
        >
        > Дещо з історії нагадав сьогодні в "Темнику" на Ері Ю.Костенко. Перед та одразу після парламентських виборів 2002 року повним ходом йшли переговори між Нашою Україною та Партією Регіонів, головою якої тоді був Азаров. Вони могли сформувати більшість в парламенті. В останній момент втрутився Кучма і поламав цей сценарій.
        >
        > Немає нічого фантастичного в повторенні такого сценарію.
        ***
        Пані Ви права не відносно, а абсолютно.
        В історії таких прикладів - "несметное количество", починаючи з древніх Шумерів, Єгипту та Китаю.Не рахуючи уже древні Грецію,Рим
        та більш пізні цивілізації.А скільки таких прикладів з часів "княжої пори" наших "рідних" київських, галицьких та -ких князів.
        Я давно сказав:

        -Велика політика брудніша за саму брудну повію на Розумовській.


        Прим.*Розумовська-вулиця в Одесі, з неї після Старопортофранковської
        починається знаменита автострада Одеса-Київ.
        ***
        по цій дорозі, між іншим, в Одесу якось приходив пішки нардеп Йосип Бродський.
    • 2005.09.24 | Englishman

      Re: До речі про Ющенка і "данєцкіх"

      Dworkin пише:

      > Тому новий "альянс" Ющенка з "донецькими" - це скоріше не якась нова ініліатива. Це одна зі стратегій Ющенка, яка розпочинала обговрюватись ще більш ніж за рік до президентських виборів.

      альянс ющенко зараз має майже з усіма, в т.ч. і з відвертими кучмістами. Аби тільки не з партнерами по коаліції, яких він кинув.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.09.24 | Сергій Кабуд

        питання маю- навіщо Ющ кинув партнерів?

        це тупо і вже привело до їм втрати половини прихільників якщо див. на опитування.

        Також половину втратили і прихільники-
        всі і юля і інші.

        ЧИМ це мордате чмо керувалося коли знищувало само себе і своїх друзів?

        ЧИМ? ЧИМ? ЧИМ?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.09.24 | catko

          відповідь. тому що партнери спочатку кинули його(-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.09.24 | Адвокат ...

            Мона питаннячко?

            Хто з партнерів Юща, і в який спосіб,-- Юща,-- "кинув". "Аґласітє вєсь спіс'к, п'жалста!"

            P.S. Це,-- не задрочка. Це,-- серьозне питання.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.09.26 | catko

              оголошую список. можливо не весь

              1. порошенко - бо почав гребти будувати себе власну структуру замість розбудовувати доручену.
              2. турчинов - бо почав компромати на "партнерів" збирати замість за безпеку дбати.
              3. третяков - бо почав криво інформацію до юща фільтрувати.
              4. зінченко - бо ніфіга не робив а тільки тьорки тер з порошенком і юлею
              5. юля - бо почала використовувати службове становище для протягування своїх людей в парламент а себе в президенти.

              можете доповнювати
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.09.26 | Адвокат ...

                Є і доповнення, але саме смішне,-- це підсумок.

                Доповнити мона й Томенком, мона й Тєрьохіним...

                Та висновок, чи підсумок буде такий: Ющ зрадив сам себе, призначивши усих тих людей на високі державні посади. Бо знав їх до того не один день, і, як людина розумна та досвічена, міг легко передбачити що з тих призначень буде.

                З іншого боку, Ющ відверто страждає на манію величі, і досі вважає, що здатен робити неможливе: об'єднати тих людей, гармонізувати їхній пацючий рух у напрямку до загального добра. Але того він зробити не зміг.


                Куди не кинь,-- всюди зрада. Зрада Ющем самого себе.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.09.27 | catko

                  але хоч спробувати їх обєднати був його обовязок а не примха(-)

              • 2005.09.27 | Сергій Кабуд

                в принципі все виглядає так, тепер подивимося шо буде

                кучма поки шо залишається на свободі((
          • 2005.09.24 | Сергій Кабуд

            Зінченко кинув?

            як самом? схоже шо ЗІнченко довго з ним домовлявся перед тим і взагалі от хто буде швидко забутий - це ЗІнченко.
            Він втратив карєру і схоже надовго. Хіба може я не знаю чогось?

            Далі-
            Томенко зрадив? Він теж саме шо після уходу казав і за місяць і може раніше, достатньо гостро критикував Ющенка.
            Тому і був в списку на вихід. Але згадаймо ЩО саме він казав. То там все таке з чим можна погодитися. Так хто ж кого тут зрадив? Може Томенко не мірився зі зрадою Майдану, так би мовити?

            І чому президент не покаже ці таємні неконституційні домовленності яз Юлею які начебто вони мали вночі?

            Бо це незаконно, а значить можна вважати шо їх не було. Тоді навіть ця дріб'язкова 'зрада' ночній домовленості не відбулася.

            Не ясно як зрадили Ющенка.


            В черговий раз аргументація базована на припущеннях
        • 2005.09.24 | Ukropithecus (robustus)

          Хто ці партнери?

          Не було у нього особливих ілюзій щодо Юлі, бо війна насправді точилась між Ющенко і Тимошенко з самого початку, зараз це вже очевидно, але не призначити її ПМ він не міг, про це навіть Кучма каже. І підсилення РНБО було спрямовано на створення противаги Юлі і чому кадрові призначення здійснювались через Пєтю, а не через Зінченка зараз також очевидно. Те що ми бачимо є кульмінацією цієї боротьби. В шахах є такий загальний принцип - стороні яка захищається вигідний розмін фігур (розгрузка позиції), і спроби Ющенко розміняти Порошенка і Третякова на Турчинова і Томенка було рішенням саме в такому ключі, хоч Ющенко пропонував Юлі за такий розмін ще й "якість", бо вона залишалась ПМ. Але Юля пішла на форсований варіант відправивши себе у відставку, думаючи, що ставить Ющенку мат за 3-4 ходи.

          Незатвердження Єханурова з другою спроби переводило конфлікт і кризу в якісно нову фазу, тому мова про ціну вже не йшла, Ющенко страхувався як тільки міг, до 230 напіввіртуальних голосів додались ще 50 донецьких. Бачили б ви пику Шкіля, як вони сподівались що Єханурова не затвердять.
        • 2005.09.24 | Дід Панас

          За які заслуги ви собі "влучно" виставили? (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.09.24 | Сергій Кабуд

            от який спритний дідусь попався, може пророчество скажете?

            шо з нами буде, Діду?
            з вашім зором -
            може знаєте майбутнє?

            напишіть шось хароше-
            начальство і вам видасть оцінового механізму, чи в вас і так є?)))))
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.09.25 | didpanas2

              Re: от який спритний дідусь попався, може пророчество скажете?

              Сергій Кабуд пише:

              Serjik, то не справжній Дід Панас. Я - справжній.

              > шо з нами буде, Діду?
              Шо бyде, шо буде - піпєц буде! Уже утюги повибивало.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.09.26 | Сергій Кабуд

                я знав шо він не справжній))))

                Дякую шо з'явилится , Діду!

                Але піз*дець буде нашім ворогам!

                А ми улетімо до зірок)))
        • 2005.09.25 | Andrij

          Re: питання маю- навіщо Ющ кинув партнерів?

          Сергій Кабуд пише:
          > ЧИМ це мордате чмо керувалося коли знищувало само себе і своїх друзів?
          >
          > ЧИМ? ЧИМ? ЧИМ?

          Емоціями. Зрозуміло, що ця людина на вміє думати на один крок вперед коли це торкається політики. Згадайте його поведінку після минулих парламентських виборів. Наразі Ющенко хоче
          а. Виграти час для покращення економіки
          б. Переманити до себе виборців зі Сходу

          Закінчиться все це сумно. Вповні можливо, що Кучма або Янукович посяде посаду прем"єра після майбутніх виборів. Примайні до цього йде.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".