МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Курс гривні і рівень інвестицій

09/25/2005 | QuasiGiraffe
Питання до шановних форумців, краще розуміющихся на економіці.
Як залежить рівень інвестицій в країну від курса (динаміки курса) її валюти?
Всі знають, що інвестор потребує стабільності. Та хто сказав, що ця стабільність має бути не тільки політична, а й валютна?
Що таке сприятливі умови для інвестора з точки зору валютного курсу?
Як на мене, в першій ітерації можна порівняти два варіанти.
1) Інвестор вклав мільон північноамериканських доларів - обміняв на 5 млн. грн. - заробив 20% - обміняв на 1 млн доларів за курсом 6(випадок інфляції).
2) Інвестор вклав мільон північноамериканських доларів - обміняв на 5 млн. грн. - заробив 20% - обміняв на 1,5 млн доларів за курсом 4(випадок дефляції).

Ми вже знаємо, що дефляція невигідна експортерам. А інвесторам? Може, відмовившись в червні від зниження курсу долара, Україна надала перевагу експортерам перед інвесторами? То чого ж тоді жалітися, що інвестори не ідуть, та ще й звинувачувати в цьому тих, хто курс долара занижував?
В Польщі, кажуть, курс долара за останній відрізок часу (не знаю точно, за який) знизився з 4,3 до 3,3. Чи вмерли там експортери? Чи живі там інвестори?

Відповіді

  • 2005.09.25 | Боровик

    Re: Курс гривні і рівень інвестицій

    Трохи суб*єктивно, я не економіст і відповідатиму від себе як практик.
    Цього року залучив іноземні гроші. Низький курс долара сприяє легко гасити борги. Якби долар коштував дорожче, то довелось би більше витрачатьи на погашення.
    З точки зору валютного курсу, сприятливість для інвестора не залежить чи залежить тільки від об*єкту інвестиції, на експорт чи імпорт він розрахований.
    На сьогодні вважаю проблемами регуляцію, складне податкове законодавство, відсутність комунікацій і так далі... і проблеми курсу валюти сидітимуть на 10-му місці.

    QuasiGiraffe пише:
    > Питання до шановних форумців, краще розуміющихся на економіці.
    > Як залежить рівень інвестицій в країну від курса (динаміки курса) її валюти?
    > Всі знають, що інвестор потребує стабільності. Та хто сказав, що ця стабільність має бути не тільки політична, а й валютна?
    > Що таке сприятливі умови для інвестора з точки зору валютного курсу?
    > Як на мене, в першій ітерації можна порівняти два варіанти.
    > 1) Інвестор вклав мільон північноамериканських доларів - обміняв на 5 млн. грн. - заробив 20% - обміняв на 1 млн доларів за курсом 6(випадок інфляції).
    > 2) Інвестор вклав мільон північноамериканських доларів - обміняв на 5 млн. грн. - заробив 20% - обміняв на 1,5 млн доларів за курсом 4(випадок дефляції).
    >
    > Ми вже знаємо, що дефляція невигідна експортерам. А інвесторам? Може, відмовившись в червні від зниження курсу долара, Україна надала перевагу експортерам перед інвесторами? То чого ж тоді жалітися, що інвестори не ідуть, та ще й звинувачувати в цьому тих, хто курс долара занижував?
    > В Польщі, кажуть, курс долара за останній відрізок часу (не знаю точно, за який) знизився з 4,3 до 3,3. Чи вмерли там експортери? Чи живі там інвестори?
  • 2005.09.25 | Забойщик

    Re: Курс гривні і рівень інвестицій

    "В Польщі, кажуть, курс долара за останній відрізок часу (не знаю точно, за який) знизився з 4,3 до 3,3. Чи вмерли там експортери? Чи живі там інвестори?"

    В Польше инвесторы живы - ежегодно 6 - 7 млрд.долларов. Украина за первые 10 лет независимости получила меньше - 4 млрд ( по памяти)

    Экспортеры живы. Поляки стимулируют своего экспортера очень просто - если не менее 50% твоей продукции идет на экспорт - НДС на производимый тобой товар ты НЕ ПЛАТИШЬ. Побочный эффект такой налоговой политики - уменьшение "тени".

    Там у них что - то ещё с нДС для экспортеров , но я сейчас не готов. А по памяти - нельзя, что-нибудь напутаю.
  • 2005.09.25 | Kievlyanin

    Re: Курс гривні і рівень інвестицій

    В целом снижение курса доллара способствует инвестициям... особенно спекулятивным в ЦБ ;))) В частном случае Украины - 100% будет способствовать... т.к. внутренние цены во многих случаях ниже мировых, и пониженим курса доллара мы их приближаем к мировым без повышения цен.. соответственно срок окупаемости проекта для инвестора будет уменьшаться, доходность увеличиваться.... особенно класно будет тем, кто вложился в производство по старому курсу (а еще если на производстве оборудование преимущественно украинское, то вообще супер) а закрываться будет по новому.
  • 2005.09.26 | QuasiGiraffe

    Re: Курс гривні і рівень інвестицій

    Дуже дякую.
  • 2005.09.26 | Englishman

    Зараз Юлю пінають і за наслідки міцнішої гривні

    Неважко було передбачити, як вона позначиться на темпах росту економіки, але у нацбанка були інші пріорітети- контроль інфляції, і він на своєму настояв. Як показала практика, інфляцію стримано не було, а от ріст ВВП постраждав.

    Щодо інвесторів, то різке зміцнення курсу вигідне короткостроковим спекулянтам на цінних паперах. Оскільки нацвалюта не може нескінченно зміцнюватись, для якісних інвесторів міцніша нацвалюта (навіть працюючих на місцевий ринок) не є важливим позитивним фактором. Для експортоорієнтованих інвесторів він є однозначно негативним.

    Головне, чого бажає інвестор- стабільності та росту економіки. Тому і стабільність курсу важлива не тільки сама по собі, а як індикатор політичної стабільності.
  • 2005.09.26 | samopal

    Курси і рівні

    Взагалі-то доляр не є величиною абсолютною та непохитною, надто, зважаючи на його зв'язки з нафтовтм ринком.

    Незважаючи на важку політичну ситуацію, що мало не скінчилася розпуском парляменту, поляки все ж вирулюють на нормальний шлях розвитку. Можливо, їхня лівиця, котра зараз зназодиться при владі (формально - від сьогодні вже ні) з того переляку почала ворушитися в сенсі економічної діяльності. Цього року поляки сподіваються всмоктати юлизько 10 мільярдів інвестицій (це майже половина нашого держбюджету). При цьому слід особливо зазначити, що в нас трохи дивне понятт інвестицій. Тобто - формально воно правильне, але по суті... Особливо коли справа доходить про заохочення вітчизняних інвесторів - що це за такі цікаві хлопці?
    Зрештою для нас вважається цілком нормальним процес. коли більш-менш дієздатне підприємство (а таких не дуже й багато) спершу обкрадають та доводять до банкрутства, а потім на вкрадені у нього ж гроші його й купляють. Гроші витрачаються в основному на погашення боргів по зарплаті - шоб тіха била і народ батрачіл із задоволенням (а коли треба - ще й на мітинги ходив, тіпа на защіту благодєтєлєй)...
    Серйозних закордонних інвестицій Україна ще не бачила. Для цього не досить лише змацьканих обіцянок нашого хвінансиста та спокійної прєдсказуємості тіхава балота атєчєствєннай варавской еканоміки. Навіть на найвигідніші з усіх точок зору об'єкти знайти серйозного інвестора дуже важко. Мова йде не про Пінчука якогось чи таких же як наші русскіх прєдпрініматєлєй, а про серйозних партнерів. Але з такими наші пацани при владі мати справу не дуже-то хочуть, бо с німі нє дабазарішся (а тим більше не наїдеш для збору коштів на передвиборчу кампанію)...
    Якби Юлі вдалося пропхати нормальну приватизацію кількох крупних об'єктів (типу Криворіжсталі, чи НЗФ) то цілком можливо. що за першими великими інвесторами посунули б і менші. А отримані гроші можна булоб спокійно витратити на латання бюджету. Ще й на всіляку соціальну популістику вистачило б. Але кого б тоді народ заніс на руках до парляменту? Ото ж бо й воно...
    У поляків ситуація набагато краща, хоча й там час від часу трапляються казуси, особливо, коли діло доходить до якихось підприємств. що цікавлять російських інвесторів.
    Для поляків інвестиції - це не лише гроші для затикання якихось дір у бюджеті розкрадання. Це перш за все створення нових сучасних виробництв та нових місць праці. Цього року вони, наприклад. виграли конкурс на розміщення заводу великих вантажівок MAN (і тепер тягнуть Вольво), а недавно нагнули LG-Phillips на будівництво одразу двох заводів: одного - для випуску LCD-дисплеїв нового покоління, другого - для випуску побутової техніки. Загальна сума інвестиції - 1 мільярд єврів. На новостворюваних та суміжних виробництвах планується поява більше 12 000 новиз робочих місць.
    А злотий таки укріпився по відношенню до доляра, що у свою чергу напрягло халявних експортерів, котрі раніше користали лише з дешевої рабсили тв пєрєдавой сациалістічєскай технології.

    До речі, дехвіцит бюджету у них дещо більший за наші два відсотки, а "темпи зростання" ледве не нижчі.

    Зрештою - читайте нашу дєлавую пресу. Усякі там Кантрахти. Бізнець чи Кумпаньйон. Вони ж ніби про це все повинні писати і, тіпа, кваліхвіцировано і нєпрєдвзято...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".