Как-то кто-то кого-то обвинял в популизме. (/)
10/02/2005 | SpokusXalepniy
Буду очень благодарен, если мне пояснят некую иную, кроме популистской, суть представленного президентом закона о правах женщин.
http://www2.pravda.com.ua/ru/news/2005/10/2/33198.htm
Моё мнение, закон - не просто пустышка! Он говорит о том, что сейчас, в данное время, права женщин обеспечиваются конституцией и законом не так, как мужчин. Из чего вытекает, что будучи гарантом этой "несовершенной" конституции, президент в настоящее время ничего поделать с дискриминацией женщин не может.
Кстати, "кто там у нас любой?"
В смысле - женщина.
http://www2.pravda.com.ua/ru/news/2005/10/2/33198.htm
Моё мнение, закон - не просто пустышка! Он говорит о том, что сейчас, в данное время, права женщин обеспечиваются конституцией и законом не так, как мужчин. Из чего вытекает, что будучи гарантом этой "несовершенной" конституции, президент в настоящее время ничего поделать с дискриминацией женщин не может.
Кстати, "кто там у нас любой?"
В смысле - женщина.
Відповіді
2005.10.02 | Сахаров
19-те сторіччя якесь
Повертаємось до часів зародження фемінізму. Курка не птах, жінка не людина? А про людські гендерні права розробники закону чули? Чи не читали ратифікованих конвенцій? Чи Конституції замало? Щось хтось нещодавно казав про професійність. А хто розумник - автор проекту, часом не пані Янукович?2005.10.02 | SpokusXalepniy
Подождём следующий законопроект: о правах бурятов в Украине.
Сахаров пише:> А хто розумник - автор проекту?
Вот именно это-то и не имеет никакого значения.
Если меня - абсолютного нуля в законотворчестве и политике насторожила сама ЛОГИКА законопроекта, его понятность. Если у меня - достаточно образованного (не меньше среднего уровня) человека - моментально возникли законные вопросы по прочитанному, то уж во всяком случае ПРЕЗИДЕНТА тоже должно было что-то насторожить. Уже хотя бы то, что некоторые отдельные граждане, в отдельных странах могут не понять суть закона.
Но если он подписал закон, значит это не так.
Итак, жду аргументированных разоблачений моих подрывных (против президента) высказываний.
2005.10.02 | Сахаров
Re:
Я спочатку подумав що це жарт.SpokusXalepniy пише:
уж во всяком случае ПРЕЗИДЕНТА тоже должно было что-то насторожить. Уже хотя бы то, что некоторые отдельные граждане, в отдельных странах могут не понять суть закона.
> Но если он подписал закон, значит это не так.
>
> Итак, жду аргументированных разоблачений моих подрывных (против президента) высказываний.
Вся вибухівка (у розумінні "подривних") висловів і дій схоже знаходиться у голові президента. Чи там бджоли гудуть. Неможливо було уявити що Ющенко на таке і подібне здатний. Може дійсно хворий?
2005.10.02 | Дончанин
Re: Как-то кто-то кого-то обвинял в популизме. (/)
"Некрасивому" надо срочно поднимать рейтинг!Он у него его партии ниже плинтуса!Потому и пошел по электоральному полю Витренко и "Жінок за майбутне".А шо делать?!2005.10.02 | Горицвіт
Re: Как-то кто-то кого-то обвинял в популизме. (/)
SpokusXalepniy пише:> Буду очень благодарен, если мне пояснят некую иную, кроме популистской, суть представленного президентом закона о правах женщин.
(1) Це закон. Закони у нас приймає Верховна Рада, а президент підписує готовий, прийнятий закон.
> Моё мнение, закон - не просто пустышка!
(2) Ви його читали? Як можна критикувати закон, не прочитавши його?
> Он говорит о том, что сейчас, в данное время, права женщин обеспечиваются конституцией и законом не так, как мужчин. Из чего вытекает, что будучи гарантом этой "несовершенной" конституции, президент в настоящее время ничего поделать с дискриминацией женщин не может.
(3) Це, вибачте повна маячня. Да, не забезпечена рівність жінок. І ідея закона правильна (але я теж його не читав, тому деталі обговорювати не можу).
2005.10.02 | ak1001
Re: Как-то кто-то кого-то обвинял в популизме. (/)
"нАША ГАЗЕТА+" :"...Наиболее революционной в этом законопроекте является статья 12, требующая, чтобы при выдвижении кандидатов в народные депутаты Украины партиями (блоками) предусматривалось пропорциональное представительство женщин и мужчин ≈ как временная специальная мера по утверждению равенства между женщинами и мужчинами. То есть чтобы в списках кандидатов было не менее 30% и не более 70% любого из полов от общего числа кандидатов. Пропорциональность должна быть сохранена и после того, как из списков, заверенных избирательной комиссией, партия (блок) по определенной причине исключает кандидатов.
2005.10.03 | Горицвіт
Re: Как-то кто-то кого-то обвинял в популизме. (/)
Там нема такого.Стаття 12. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції:
забезпечують надання жінкам і чоловікам рівних прав та можливостей;
здійснюють виконання загальнодержавних та регіональних програм з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
створюють умови для поєднання жінками і чоловіками професійних і сімейних обов'язків;
забезпечують доступні соціально-побутові послуги, включаючи догляд за малолітніми дітьми, організацію дошкільного виховання та забезпечення дитячого дозвілля;
провадять просвітницьку діяльність з питань ґендерної рівності;
співпрацюють з об'єднаннями громадян щодо забезпечення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків;
подають пропозиції щодо вдосконалення законодавства з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
сприяють науковим розробкам у сфері ґендерних досліджень;
дотримуються принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у своїй діяльності;
здійснюють позитивні дії.
В органах виконавчої влади визначається уповноважена особа (координатор) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Виконання обов'язків уповноваженої особи (координатора) покладається на одного із заступників міністра, заступника керівника іншого органу виконавчої влади.
Органи виконавчої влади можуть утворювати консультативно-дорадчі органи, призначати радників з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
За рішенням відповідної місцевої ради у складі виконавчого органу відповідної ради може визначатись уповноважена особа (координатор) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
2005.10.03 | Роман ShaRP
Це стаття 15
Цитую.Стаття 15. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі
Рівні виборчі права та можливості жінок і чоловіків забезпечуються законодавством України.
Політичні партії, виборчі блоки під час висунення кандидатів у народні депутати України в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі передбачають представництво жінок і чоловіків у відповідних виборчих списках.
Контроль за цією вимогою здійснюють виборчі комісії.
2005.10.03 | Горицвіт
там нема процентів
Роман ShaRP пише:> Цитую.
>
> Стаття 15. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі
>
> Рівні виборчі права та можливості жінок і чоловіків забезпечуються законодавством України.
>
> Політичні партії, виборчі блоки під час висунення кандидатів у народні депутати України в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі передбачають представництво жінок і чоловіків у відповідних виборчих списках.
>
> Контроль за цією вимогою здійснюють виборчі комісії.
2005.10.02 | Роман ShaRP
Дійсно, а чому ж це ніхто не хоче почитати першоджерело? (/)
http://ww7.president.gov.ua/documents/3308.htmlЗАКОН УКРАЇНИ № 2866-ІV
Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
Метою цього Закону є досягнення паритетного становища жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства шляхом правового забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, ліквідації дискримінації за ознакою статі та застосування спеціальних тимчасових заходів, спрямованих на усунення дисбалансу між можливостями жінок і чоловіків реалізовувати рівні права, надані їм Конституцією і законами України.
Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Визначення термінів
У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
рівні права жінок і чоловіків – відсутність обмежень чи привілеїв за ознакою статі;
рівні можливості жінок і чоловіків – рівні умови для реалізації рівних прав жінок і чоловіків;
дискримінація за ознакою статі – дії чи бездіяльність, що виражають будь-яке розрізнення, виняток або привілеї за ознакою статі, якщо вони спрямовані на обмеження або унеможливлюють визнання, користування чи здійснення на рівних підставах прав і свобод людини для жінок і чоловіків;
позитивні дії – спеціальні тимчасові заходи, спрямовані на усунення дисбалансу між можливостями жінок і чоловіків реалізовувати рівні права, надані їм Конституцією і законами України;
сексуальні домагання – дії сексуального характеру, виражені словесно (погрози, залякування, непристойні зауваження) або фізично (доторкання, поплескування), що принижують чи ображають осіб, які перебувають у відносинах трудового, службового, матеріального чи іншого підпорядкування;
ґендерна рівність – рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства;
ґендерно-правова експертиза – аналіз чинного законодавства, проектів нормативно-правових актів, результатом якого є надання висновку щодо їх відповідності принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Стаття 2. Законодавство з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
Законодавство з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків складається з Конституції України, цього Закону та інших нормативно-правових актів.
Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, то застосовуються правила міжнародного договору.
Стаття 3. Основні напрями державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
Державна політика щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків спрямована на:
утвердження гендерної рівності; недопущення дискримінації за ознакою статі; застосування позитивних дій;
забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільне важливих рішень;
забезпечення рівних можливостей жінкам і чоловікам щодо поєднання професійних та сімейних обов'язків;
підтримку сім'ї, формування відповідального материнства і батьківства;
виховання і пропаганду серед населення України культури гендерної рівності, поширення просвітницької діяльності у цій сфері;
захист суспільства від інформації, спрямованої на дискримінацію за ознакою статі.
Стаття 4. Ґендерно-правова експертиза
Чинне законодавство підлягає ґендерно-правовій експертизі. У разі встановлення невідповідності нормативно-правового акта принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків висновок ґендерно-правової експертизи надсилається до органу, який прийняв такий нормативно-правовий акт.
Розроблення проектів нормативно-правових актів здійснюється з обов'язковим урахуванням принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Проекти нормативно-правових актів підлягають ґендерно-правовій експертизі. Висновок ґендерно-правової експертизи є обов'язковою складовою пакета документів, що подаються разом з проектом нормативно-правового акта до розгляду.
Порядок проведення ґендерно-правової експертизи визначає Кабінет Міністрів України.
Стаття 5. Відображення органами державної статистики показників становища жінок і чоловіків у всіх сферах життя суспільства
Центральний орган виконавчої влади в галузі статистики забезпечує збирання, опрацювання, аналіз, поширення, збереження, захист та використання статистичних даних щодо показників становища жінок і чоловіків у всіх сферах життя суспільства, групуючи їх за статями.
Статистичні дані, зазначені в частині першій цієї статті, є невід'ємною складовою державної статистичної звітності.
Стаття 6. Заборона дискримінації за ознакою статі
Дискримінація за ознакою статі забороняється. Не вважаються дискримінацією за ознакою статі:
спеціальний захист жінок під час вагітності, пологів та грудного вигодовування дитини;
обов'язкова строкова військова служба для чоловіків, передбачена законом;
різниця в пенсійному віці для жінок і чоловіків, передбачена законом;
особливі вимоги щодо охорони праці жінок і чоловіків, пов'язані з охороною їх репродуктивного здоров'я;
позитивні дії.
Розділ II. МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РІВНИХ ПРАВ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ЖІНОК І ЧОЛОВІКІВ
Стаття 7. Органи, установи та організації, наділені повноваженнями у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
Органами, установами та організаціями, наділеними повноваженнями у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, є:
Верховна Рада України;
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;
Кабінет Міністрів України;
спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, визначені в їх складі уповноважені особи (координатори) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
об'єднання громадян.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, організації та установи, об'єднання громадян сприяють збалансованому представництву статей в управлінні та прийнятті рішень. Для досягнення мети цього Закону у своїй діяльності вони можуть застосовувати позитивні дії.
Стаття 8. Повноваження Верховної Ради України у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
Верховна Рада України:
визначає основні засади гендерної політики держави;
застосовує у законодавчій діяльності принцип забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
у межах, передбачених Конституцією України, здійснює парламентський контроль за виконанням законодавчих актів з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Стаття 9. Повноваження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини:
у рамках здійснення контролю за додержанням прав та свобод людини і громадянина здійснює контроль за дотриманням рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
розглядає скарги на випадки дискримінації за ознакою статі;
у щорічній доповіді висвітлює питання дотримання рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Стаття 10. Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
Кабінет Міністрів України:
забезпечує проведення єдиної державної політики, спрямованої на досягнення рівних прав та рівних можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя суспільства;
приймає Національний план дій щодо впровадження ґендерної рівності та забезпечує його виконання;
розробляє і реалізовує державні цільові програми щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
спрямовує і координує роботу міністерств, інших органів виконавчої влади щодо забезпечення ґендерної рівності;
організовує підготовку державної доповіді про виконання в Україні Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок;
враховує принцип ґендерної рівності при прийнятті нормативно-правових актів;
затверджує порядок проведення ґендерно-правової експертизи;
здійснює інші повноваження у цій сфері, передбачені законодавством України.
Стаття 11. Повноваження спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків:
бере участь у формуванні та реалізації державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
здійснює координацію заходів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, спрямованих на впровадження ґендерної рівності;
проводить інформаційно-роз'яснювальну роботу в засобах масової інформації, організовує проведення просвітницьких заходів з питань забезпечення ґендерної рівності;
здійснює розроблення заходів, спрямованих на реалізацію забезпечення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя суспільства;
формує Національний план дій щодо впровадження ґендерної рівності;
здійснює контроль за дотриманням ґендерної рівності при вирішенні кадрових питань у центральних та місцевих органах виконавчої влади;
організовує навчання державних службовців з питань реалізації рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
разом з іншими центральними органами виконавчої влади здійснює підготовку науково обґрунтованих пропозицій з питань забезпечення ґендерної рівності;
здійснює організацію наукових і експертних досліджень з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
вносить пропозиції щодо застосування позитивних дій та їх припинення;
здійснює моніторинг та узагальнює результати забезпечення рівних прав та можливостей в різних сферах життєдіяльності;
узагальнює виконання державних програм з питань ґендерної рівності;
розглядає звернення громадян з питань дискримінації за ознакою статі;
веде облік та узагальнює випадки дискримінації за ознакою статі та вносить пропозиції щодо їх усунення;
здійснює співпрацю з міжнародними організаціями, відповідними органами зарубіжних країн з питань статусу жінок та дотримання міжнародних стандартів рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Стаття 12. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції:
забезпечують надання жінкам і чоловікам рівних прав та можливостей;
здійснюють виконання загальнодержавних та регіональних програм з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
створюють умови для поєднання жінками і чоловіками професійних і сімейних обов'язків;
забезпечують доступні соціально-побутові послуги, включаючи догляд за малолітніми дітьми, організацію дошкільного виховання та забезпечення дитячого дозвілля;
провадять просвітницьку діяльність з питань ґендерної рівності;
співпрацюють з об'єднаннями громадян щодо забезпечення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків;
подають пропозиції щодо вдосконалення законодавства з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
сприяють науковим розробкам у сфері ґендерних досліджень;
дотримуються принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у своїй діяльності;
здійснюють позитивні дії.
В органах виконавчої влади визначається уповноважена особа (координатор) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Виконання обов'язків уповноваженої особи (координатора) покладається на одного із заступників міністра, заступника керівника іншого органу виконавчої влади.
Органи виконавчої влади можуть утворювати консультативно-дорадчі органи, призначати радників з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
За рішенням відповідної місцевої ради у складі виконавчого органу відповідної ради може визначатись уповноважена особа (координатор) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Стаття 13. Повноваження уповноважених осіб (координаторів) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування
Уповноважені особи (координатори), на яких покладено функції щодо забезпечення рівності прав і можливостей жінок і чоловіків, у межах своїх повноважень організовують роботу відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в напрямі:
урахування принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у відповідній сфері діяльності;
проведення аналізу стану забезпечення ґендерної рівності та вивчення доцільності застосування позитивних дій з метою подолання асиметрії, дисбалансу, що складаються на відповідній території чи в галузі;
співробітництва з об'єднаннями громадян, узагальнення інформації, яка надходить від них щодо моніторингу стану дотримання рівності жінок і чоловіків, та спільного вироблення шляхів усунення дискримінації за ознакою статі;
здійснення постійної інформаційно-пропагандистської діяльності щодо ліквідації всіх форм дискримінації за ознакою статі;
вжиття заходів, спрямованих на формування ґендерної культури населення;
організації прийому громадян з питань дискримінації за ознакою статі;
розгляду та аналізу звернень громадян з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, вивчення причин, що їх зумовлюють;
навчання працівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань ґендерної проблематики;
вжиття заходів щодо усунення проявів дискримінації за ознакою статі.
Стаття 14. Права об'єднань громадян у забезпеченні рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
Об'єднання громадян можуть:
брати участь у розробці рішень, що приймаються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з питань ґендерної рівності;
брати участь у реалізації загальнодержавних та регіональних програм;
делегувати своїх представників до складу консультативно-дорадчих органів, що створюються при органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування;
проводити моніторинг з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
здійснювати іншу діяльність відповідно до свого статуту та законодавства України щодо забезпечення ґендерної рівності.
Розділ III. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РІВНИХ ПРАВ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ЖІНОК І ЧОЛОВІКІВ У ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНІЙ СФЕРІ
Стаття 15. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі
Рівні виборчі права та можливості жінок і чоловіків забезпечуються законодавством України.
Політичні партії, виборчі блоки під час висунення кандидатів у народні депутати України в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі передбачають представництво жінок і чоловіків у відповідних виборчих списках.
Контроль за цією вимогою здійснюють виборчі комісії.
Стаття 16. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері державної служби та служби в органах місцевого самоврядування
Призначення на державну службу та службу в органи місцевого самоврядування здійснюється з дотриманням представництва кандидатур кожної статі.
Дискримінація за ознакою статі при прийнятті на державну службу та службу в органи місцевого самоврядування і під час її проходження забороняється.
Керівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування зобов'язані забезпечити рівний доступ громадян до державної служби та служби в органах місцевого самоврядування відповідно до кваліфікації і професійної підготовки незалежно від статі претендента.
Формування кадрового резерву для заміщення посад державних службовців і посад в органах місцевого самоврядування, просування їх по службі здійснюється із забезпеченням рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків.
Дозволяється застосування позитивних дій з метою досягнення збалансованого представництва жінок і чоловіків на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування з урахуванням категорій посад службовців.
Розділ IV. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РІВНИХ ПРАВ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ЖІНОК І ЧОЛОВІКІВ У СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІЙ СФЕРІ
Стаття 17. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у праці та одержанні винагороди за неї
Жінкам і чоловікам забезпечуються рівні права та можливості у працевлаштуванні, просуванні по роботі, підвищенні кваліфікації та перепідготовці.
Роботодавець зобов'язаний:
створювати умови праці, які дозволяли б жінкам і чоловікам здійснювати трудову діяльність на рівній основі;
забезпечувати жінкам і чоловікам можливість суміщати трудову діяльність із сімейними обов'язками;
здійснювати рівну оплату праці жінок і чоловіків при однаковій кваліфікації та однакових умовах праці;
вживати заходів щодо створення безпечних для життя і здоров'я умов праці;
вживати заходів щодо унеможливлення випадків сексуальних домагань.
Роботодавцям забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати різні вимоги, даючи перевагу одній із статей, вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості про їхнє особисте життя, плани щодо народження дітей.
Роботодавці можуть здійснювати позитивні дії, спрямовані на досягнення збалансованого співвідношення жінок і чоловіків у різних сферах трудової діяльності, а також серед різних категорій працівників.
Стаття 18. Забезпечення рівних можливостей під час укладання колективних договорів та угод
У разі колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин (генеральна угода, регіональні та галузеві угоди, колективні договори) угоди (договори) мають включати положення, що забезпечують рівні права та можливості жінок і чоловіків, із зазначенням строків реалізації відповідних положень.
При цьому колективні угоди (договори) мають передбачати:
покладання обов'язків уповноваженого з ґендерних питань – радника керівника підприємства установи та організації, їх структурних підрозділів на одного з працівників на громадських засадах;
комплектування кадрами і просування працівників по роботі з дотриманням принципу надання переваги особі тієї статі, щодо якої в них існує дисбаланс;
усунення нерівності за її наявності в оплаті праці жінок і чоловіків як у різних галузях господарства, так і в одній галузі на базі загального соціального нормативу оплати праці в бюджетній та інших сферах, а також на основі професійної підготовки (перепідготовки) кадрів.
Стаття 19. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері підприємництва
Держава забезпечує жінкам і чоловікам рівні права та можливості у здійсненні підприємницької діяльності.
На державному та регіональному рівнях з урахуванням статистичних показників можуть здійснюватися позитивні дії для усунення дисбалансу в підприємницькій діяльності жінок і чоловіків шляхом заохочення підприємницької діяльності, надання пільгових кредитів, проведення бізнес-тренінгів та інших заходів.
Стаття 20. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері соціального захисту
Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації рівною мірою враховують інтереси жінок і чоловіків під час здійснення заходів щодо їх соціального захисту.
Погіршення становища осіб будь-якої статі в разі застосування системи соціального страхування, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги є неприпустимим.
Розділ V. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РІВНИХ ПРАВ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ЖІНОК І ЧОЛОВІКІВ У СФЕРІ ОСВІТИ
Стаття 21. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у здобутті освіти та професійній підготовці
Держава забезпечує рівні права та можливості жінок і чоловіків у здобутті освіти.
Навчальні заклади забезпечують:
рівні умови для жінок і чоловіків під час вступу до навчальних закладів, оцінки знань, надання грантів, позик студентам;
підготовку та видання підручників, навчальних посібників, вільних від стереотипних уявлень про роль жінки і чоловіка;
виховання культури гендерної рівності, рівного розподілу професійних і сімейних обов'язків.
Центральний орган виконавчої влади з питань освіти і науки забезпечує проведення експертизи навчальних програм, підручників та навчальних посібників для навчальних закладів щодо відповідності принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
До навчальних програм вищих навчальних закладів, курсів перепідготовки кадрів включаються дисципліни, які вивчають питання забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, та факультативне вивчення правових засад гендерної рівності на основі гармонізації національного і міжнародного законодавства.
Розділ VI. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РІВНИХ ПРАВ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ЖІНОК І ЧОЛОВІКІВ
Стаття 22. Оскарження дискримінації за ознакою статі та сексуальних домагань
Особа, яка вважає, що стосовно неї було застосовано дискримінацію за ознакою статі чи вона стала об'єктом сексуальних домагань, має право звернутися зі скаргою до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, уповноважених осіб (координаторів) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, правоохоронних органів держави та суду.
Особи будь-якої статі або групи осіб мають право надсилати повідомлення про порушення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків до Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок у разі, якщо вичерпані внутрішні засоби правового захисту або якщо застосування таких засобів захисту невиправдано затягується.
Стаття 23. Відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди, завданих унаслідок дискримінації за ознакою статі чи сексуальних домагань
Особа має право на відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди, завданих їй унаслідок дискримінації за ознакою статі чи сексуальних домагань. Моральна шкода відшкодовується незалежно від матеріальних збитків, які підлягають відшкодуванню, та не пов'язана з їх розміром.
Порядок відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди, завданих унаслідок дискримінації за ознакою статі чи сексуальних домагань, визначається законом.
Стаття 24. Відповідальність за порушення законодавства про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
Особи, винні в порушенні вимог законодавства про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, несуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законом.
Розділ VII. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2006 року.
2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк:
подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо внесення до законів України змін, які випливають із цього Закону;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;
забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади прийнятих ними нормативно-правових актів, що суперечать вимогам цього Закону.
Президент України Віктор ЮЩЕНКО
8 вересня 2005 року
2005.10.03 | Роман ShaRP
а) Это не популизм, это маразм.
В моем представлении слова популизм и популярность синонимичны.Вот определение из Ожегова, привязка к популярности подчеркнута:
ПОПУЛИЗМ (от лат. populus - народ)
разнородные по идейно-политическому содержанию общественные течения и движения, апеллирующие к широким массам и отражающие противоречивость массового сознания ("левый" популизм, "правый" популизм и т.д.). С кон. 19 в. проявляется в разных странах, особенно в кризисные периоды. Основные идеи популизма: прямое участие народа в управлении ("прямая демократия"), авторитетный лидер, недоверие к представительным государственным институтам, критика бюрократии, коррупции и т. д. В чертах, свойственных популизму, - вера в возможность простейшего решения социальных проблем (воплощения социальной и национальной справедливости, эгалитаризма), антиинтеллектуализм, почвенничество и др. - заложена возможность разных тенденций: демократических, консервативных, реакционных и др. В политологии существует широкий спектр оценок популизма - от апологетики в качестве модели "непосредственной" демократии до резкой критики и отождествления с демагогией.
Вот определение Википедии, предполагаемые привязки к популярности/популяризации тоже подчеркнуты:
http://en.wikipedia.org/wiki/Populism
'Populism' is a political philosophy or rhetorical style that holds that the common person is oppressed by the elite in society, and that the instruments of the State need to be grasped from this self-serving elite and used for the benefit and advancement of the people as a whole. A populist reaches out to ordinary people, talking about their economic and social concerns, and appealing to their common sense. Most scholarship on populism since 1980 has discussed it as a rhetorical style that can be used to promote a variety of ideologies.
Individual populists have variously promised to stand up to corporate power, remove "corrupt" elites, and "put people first." Populism incorporates anti-regime politics and sometimes nationalism or racism. Many populists appeal to a specific region or a specific social class such as the working class, middle class, or farmers. Often they employ dichotomous rhetoric, and claim to represent the majority.
К чему это я? А к тому, что данный закон никак не отвечает *нуждам народных масс*, следовательно популярным быть не может, и популистскую риторику на нем не построишь.
Кроме того, он еще и радикально маразматичен, что единодушно признаем и я, и моя жена (жена после перевода законодательных терминов на общедоступный язык), то есть противоречит как раз тому самому common sense из определения Википедии, которое я выделил жырным выше.
Поэтому это маразм, а не популизм. Возможно, это и было бы популизмом где-нибудь в Пиндосии, но отнюдь не в степях Украины.
2005.10.03 | SpokusXalepniy
Это популизм + маразм.
Роман ShaRP пише:> В моем представлении слова популизм и популярность синонимичны.
Побойтесь бога! Спросите у первых десяти встречных!
Какие бы научно-исторические экскурсы не давали словари и энциклопедии, но вы не отнимете у этих слов главного:
- слово популярность несёт в себе хвалебный, позитивный оттенок, а
- слово популизм - насмешливый, презрительный, явно негативный смысл.
Ничего себе, синонимы - плюс и минус.
В том-то и дело, что слово популярность проходит длинный ряд значений и упирается в свою противоположность - популизм. Аналогично и значения слова популизм идут в обратную сторону упираясь в размытую границу, с которой начинается популярность.
Родственны эти слова по корню, т.к. действительно в них заложена апелляция к массам:
- для популизма больше характерно заигрывание с низами (элита слабо на это поддаётся);
- популярность же часто захватывает и элитные слои (вместе с низами, или отделяя их).
Самый наглядный пример всеобщей популярности, охватывающий практически все слои народа, был Высоцкий (и чуть меньше - С.Есенин). Их никак не назовёшь популистами, хотя они были очень популярны во всех слоях общества.
> К чему это я? А к тому, что данный закон никак не отвечает *нуждам народных масс*, следовательно популярным быть не может, и популистскую риторику на нем не построишь.
К этому закону и не требуется популистская риторика.
Дело в том, что 80% населения, которое что-то слышало о новом законе, прочтет (пробежит глазами) лишь название закона, которое "по замыслу архитектора" отложит в сознании знак + (забота о равноправии и т.д.). А большего и не требуется для популизма. Задача уже выполнена.
Кроме того, ещё 19% прочтут газетные комментарии к этому закону (которые в принципе будт положительны тоже).
И только 1% населения попробует разобраться в сути закона. Но этот процент ничего не решает даже если и сформирует отрицательное мнение.
Для популизма как раз и характерна такая направленость на массы, чтобы они быстро сформировали нечто (не имеет значение что именно) с положительным оттенком и не вникали в суть. Главное - построить у потребителя позитивную ассоциацию с каким-то именем или с какой-то вещью.
Поэтому закон этот - чистой воды популистский. Что, впрочем, не мешает ему быть маразматическим по сути.
> Поэтому это маразм, а не популизм.
Маразм не является антонимом популизму.
> Возможно, это и было бы популизмом где-нибудь в Пиндосии, но отнюдь не в степях Украины.
Возможно, это в Украине и не возможно , но для этого надо доказать, что народные массы стройными рядами отправятся в районные библиотеки, и с карандашом в руках начнут постатейно анализировать положения закона.
Остаётся только провести эксперимент. Но это для сомневающихся в результатах.
Маразм же этого закона заключается не в отдельных его статьях, а в самом принципе и подходе к документу в целом - как к закону.
Он - документ - по сути ничем не отличается от былых постановлений ЦК КПСС "по дальнейшему улучшению обеспечения села товарами первой необходимости...", или "по всё большему укреплению инициативы народных масс...", или "по мерам пресечения в отдельных областях злоупотреблений, связанных с...", и пр.
Таких постановлений, печатаемых на первых полосах ВСЕХ центральных газет было пару десятков за год.
2005.10.03 | Роман ShaRP
б) Подробнее о маразмах.
Краткое предисловие:
ПРИ-Е-ХА-ЛИ.
Стаття 1. Визначення термінів
позитивні дії – спеціальні тимчасові заходи, спрямовані на усунення дисбалансу між можливостями жінок і чоловіків реалізовувати рівні права, надані їм Конституцією і законами України;
- определение, которое ничего не определяет. Замена неопределенного слова "дії" на неопределенное слово "заходи" ничего не поясняет и не определяет, независимо от наличия или отсутствия прилагательного "тимчасовий".
И этому "неизвестному" заранее выдается индульгенция от признания дискриминацией (см. Статью 6 "Не вважаються дискримінацією за ознакою статі: ... позитивні дії".)!
сексуальні домагання – дії сексуального характеру, виражені словесно (погрози, залякування, непристойні зауваження) або фізично (доторкання, поплескування), що принижують чи ображають осіб, які перебувають у відносинах трудового, службового, матеріального чи іншого підпорядкування;
Приехали-2. О злоупотреблениях подобными законодательными нормами в Америке уже не раз писалось. Получается новая заповедь: Не дотронься!
Стаття 3. Основні напрями державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
* * *
утвердження гендерної рівності; недопущення дискримінації за ознакою статі;
* * *
забезпечення рівних можливостей жінкам і чоловікам щодо поєднання професійних та сімейних обов'язків;
Это мне будут пытаться обеспечить возможность родить, или как? Или введут закон о равенстве в вопросах мытья посуды?
А однополые браки когда легализуем - завтра или послезавтра? Со всеми равными правами, до возможности иметь детей включительно - кто посмеет после этого закона запретить какому-нибудь украинскому аналогу Бори Моисеева стать мамой?
Стаття 5. Відображення органами державної статистики показників становища жінок і чоловіків у всіх сферах життя суспільства
Центральний орган виконавчої влади в галузі статистики забезпечує збирання, опрацювання, аналіз, поширення, збереження, захист та використання статистичних даних щодо показників становища жінок і чоловіків у всіх сферах життя суспільства, групуючи їх за статями.
Статистичні дані, зазначені в частині першій цієї статті, є невід'ємною складовою державної статистичної звітності.
Марааааааааазм! "А сколько у вас предпринимателей/сотрудников/партнеров женщин, и сколько мужчин?" Нафига?
Стаття 13. Повноваження уповноважених осіб (координаторів) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування
Уповноважені особи (координатори), на яких покладено функції щодо забезпечення рівності прав і можливостей жінок і чоловіків, у межах своїх повноважень організовують роботу відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в напрямі:
проведення аналізу стану забезпечення ґендерної рівності та вивчення доцільності застосування позитивних дій з метою подолання асиметрії, дисбалансу, що складаються на відповідній території чи в галузі;
Спасибо уже на "вивченні доцільності". Но можно я, неблагодарный, задам вопрос: а на кой икс вообще преодолевать эту ассиметрию? Больше сантехников-женщин? Больше шахтеров-женщин? Или, может, смешанные женско-мужские футбольные (или прочие спортивные) команды, с обязательно симметричным, то есть равным представительством?
Стаття 15. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі
Рівні виборчі права та можливості жінок і чоловіків забезпечуються законодавством України.
Політичні партії, виборчі блоки під час висунення кандидатів у народні депутати України в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі передбачають представництво жінок і чоловіків у відповідних виборчих списках.
Идиотизм. "А подать мне в избирательном списке столько-то женщин, и столько-то мужчин. Проконтролируем. Берите где хотите, но что б было." И я хочу после этого посмотреть на список организациии "Жінки за майбутнє".
Стаття 16. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері державної служби та служби в органах місцевого самоврядування
Призначення на державну службу та службу в органи місцевого самоврядування здійснюється з дотриманням представництва кандидатур кожної статі.
Идиотииииизм, аналогичный вышеупомянутому. Нафиг все это "дотримання представництва"! Дискриминацию, - разумеется, запретить, но "дотримання" уже само по себе ведет к дискриминации вида "Извините, мы сейчас мужчин на работу не берем, потому что нам надо "дотримувати представництво", и, следовательно, прямо противоречит следующим двум абзацам той же статьи:
Дискримінація за ознакою статі при прийнятті на державну службу та службу в органи місцевого самоврядування і під час її проходження забороняється.
Керівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування зобов'язані забезпечити рівний доступ громадян до державної служби та служби в органах місцевого самоврядування відповідно до кваліфікації і професійної підготовки незалежно від статі претендента.
а также положению Статьи 17:
Роботодавцям забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати різні вимоги, даючи перевагу одній із статей, вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості про їхнє особисте життя, плани щодо народження дітей.
Как это: половая дискриминация при приеме на работу запрещена, но "дотримання представництва" осуществлять надо?! Или это это признается "позитивною дією" в соответствии с положением Статьи 17: "Роботодавці можуть здійснювати позитивні дії, спрямовані на досягнення збалансованого співвідношення жінок і чоловіків у різних сферах трудової діяльності, а також серед різних категорій працівників."?
Стаття 17. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у праці та одержанні винагороди за неї
* * *
Роботодавцям забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати різні вимоги, даючи перевагу одній із статей, вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості про їхнє особисте життя, плани щодо народження дітей
А что это за "специфічні роботи" такие? Где определение или перечень? И как быть с "позитивними діями" по "дотриманню представництва", о которых я вопрошал выше: в случае применения таковых работодатель, если я не ошибаюсь, обязан давать полный и открытый список требований к претенденту, включающий и указание пола. Или мы "дотримуєм представництво" тайно? А претендентов неподходящего пола просто отправляем восвояси?
Стаття 18. Забезпечення рівних можливостей під час укладання колективних договорів та угод
* * *
При цьому колективні угоди (договори) мають передбачати:
покладання обов'язків уповноваженого з ґендерних питань – радника керівника підприємства установи та організації, їх структурних підрозділів на одного з працівників на громадських засадах;
У нас принудительный труд конституцией запрещен, или как? Так какого ж рожна возлагать на кого-то необходимость выполнять сто лет ненужные ему обязанности, да еще и на общественных началах, йопэрэсэтэ?!
комплектування кадрами і просування працівників по роботі з дотриманням принципу надання переваги особі тієї статі, щодо якої в них існує дисбаланс;
Марааааааазм, о котором я уже говорил в предыдущих комментариях (к Статьям 13 и 16)
Стаття 19. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері підприємництва
Держава забезпечує жінкам і чоловікам рівні права та можливості у здійсненні підприємницької діяльності.
На державному та регіональному рівнях з урахуванням статистичних показників можуть здійснюватися позитивні дії для усунення дисбалансу в підприємницькій діяльності жінок і чоловіків шляхом заохочення підприємницької діяльності, надання пільгових кредитів, проведення бізнес-тренінгів та інших заходів.
Идиотизм. Опять же, "А сколько у вас предпринимателей женщин, и сколько мужчин? Почему так мало женщин? Что же это вы так плохо государственную политику гендерного равенства в жизнь проводите? Не умеете работать, или не хотите?". Нафига это все?
Возможно, я ошибаюсь. Хорошо!
Более близкие к юриспруденции и правозащите люди - подправьте меня: правильно ли я считаю, что, запрещая дискриминацию, закон не должен требовать в принудительном порядке "симетрії"", "дотримання представництва", "рівної участі", или как там еще этот бред сивой кобылы называется? Я жду.
Запрос Монтян отправлю лично.
Предложения:
Опротестовать это чудо маразма. Но для этого нужны юридические аргументы посильнее моих не-юридических.
2005.10.03 | Пані
А ви знаєте, в цьому законі є частка моєї вини...
Серед його розробників є моя подруга дитинства, з якою ми в 10 років не поділили якусь іграшку (вбийте мене, не пам"ятаю яку, але вона точно пам"ятає) і вона зі злості сказала, що "якби я була хлопчиком, то вона б поскаржилася мамі, що її хлопчики дискримінують, а так я веду себе гірше за хлопчиків!"Цей вислів був настількі поза всяким здоровим глуздлм, що я це дуже добре запам"ятала і не здивувалася, коли потім вона стала провідною феміністкою.
А якби я їй віддала ту іграшку, то доля могла скластися зовсім інакше...
2005.10.03 | Englishman
у меня нет времени на детальный ответ,
но закон, в принципе, списан с европейских - американских аналогов (с акцентом на США). Вас больше всего задел подход позитивной дискриминации, насколько я понимаю? Это довольно спорная тема в Америке, в некотрых штатах она (дискриминация) запрещена. Если интересно, сделайте поиск в гугле по терминам affirmative action, много на эту тему копий было поломано.2005.10.03 | Роман ShaRP
И "дотримання представництва" тоже списано?
Englishman пише:> но закон, в принципе, списан с европейских - американских аналогов (с акцентом на США). Вас больше всего задел подход позитивной дискриминации, насколько я понимаю?
Меня больше всего задела маразматичность подхода и необходимость выделения ресурсов, в том числе "на общественных началах" на учет и корректировку того, что учету и корректировке, имхо, подлежать не должно никак.
> Это довольно спорная тема в Америке, в некотрых штатах она (дискриминация) запрещена. Если интересно, сделайте поиск в гугле по терминам affirmative action, много на эту тему копий было поломано.
Мне больше интересно, как эту заразу максимально скорее ликвидировать. И не потому, что я дискриминатор. Жена меня полностью поддерживает, по крайней мере по зачитанным отрывкам.
2005.10.03 | Englishman
Re: И "дотримання представництва" тоже списано?
Роман ShaRP пише:> Englishman пише:
> > но закон, в принципе, списан с европейских - американских аналогов (с акцентом на США). Вас больше всего задел подход позитивной дискриминации, насколько я понимаю?
>
> Меня больше всего задела маразматичность подхода и необходимость выделения ресурсов, в том числе "на общественных началах" на учет и корректировку того, что учету и корректировке, имхо, подлежать не должно никак.
ну, это вопрос ценностей. Одно дело, что на западе элиты и народ, в принципе, разделяют мнение о том, что гендерный дисбаланс возможностей существует, и с этим нужно что-то делать, для Украины пока что это чуждо (закон вызрел только наверху, и то, потому что его навязали извне). Думаю, негативная реакция будет не только у вас, и не только среди мужчин.
>
> > Это довольно спорная тема в Америке, в некотрых штатах она (дискриминация) запрещена. Если интересно, сделайте поиск в гугле по терминам affirmative action, много на эту тему копий было поломано.
>
> Мне больше интересно, как эту заразу максимально скорее ликвидировать. И не потому, что я дискриминатор. Жена меня полностью поддерживает, по крайней мере по зачитанным отрывкам.
Я думаю, вы зря переживаете. Никто серьезно этим заниматься не будет (а жаль, некоторых зарвавшихся руководителей нужно было бы в чувство привести. Для этого работающий и с умом написанный антидискриминационный закон все-таки нужен).
2005.10.03 | Роман ShaRP
Re: И "дотримання представництва" тоже списано?
Englishman пише:> > Меня больше всего задела маразматичность подхода и необходимость выделения ресурсов, в том числе "на общественных началах" на учет и корректировку того, что учету и корректировке, имхо, подлежать не должно никак.
> ну, это вопрос ценностей.
Вам нравятся женщины-сантехники? Женский бокс? Мужской балет? А хоры как подбирать? Тоже обязательно с "дотриманням представництва"?
> Одно дело, что на западе элиты и народ, в принципе, разделяют мнение о том, что гендерный дисбаланс возможностей существует, и с этим нужно что-то делать,
Дисбаланс возможностей, а не "представництва". Не думаю, что Вы не понимаете разницы.
> для Украины пока что это чуждо (закон вызрел только наверху, и то, потому что его навязали извне). Думаю, негативная реакция будет не только у вас, и не только среди мужчин.
Так отож.®
> > Мне больше интересно, как эту заразу максимально скорее ликвидировать. И не потому, что я дискриминатор. Жена меня полностью поддерживает, по крайней мере по зачитанным отрывкам.
>
> Я думаю, вы зря переживаете. Никто серьезно этим заниматься не будет (а жаль, некоторых зарвавшихся руководителей нужно было бы в чувство привести. Для этого работающий и с умом написанный антидискриминационный закон все-таки нужен).
Так где же он? Ум и умный закон? Или Вы беретесь доказать мне, что этот - умный?
2005.10.03 | Сахаров
Re:
На мій погляд справа не у чоловічих балетах і жінках-сантехніках.У тексті закону переплітається гендерна і феміністична термінологія, гендерний і феміністичний підходи - речі несумісні і засадово протилежні. Складається враженя що деякі статті писала особа, якої чи то постійно з перемінним успіхом сексуально домагалися чи то навпаки, а хочеться. Фройд відпочиває. Не став би називати цей закон тільки популістичним. Проект закону писала група дилетантів. Він, якщо і популістичний, загалом компілятивний. Скомпільовані у довільному трактуванні положення міжнародних конвенцій, ратифікованих Україною і таких, що увійшли до українського законодавства. Компіляцією не обмежилися - розжували зміст тих положень до рівня того ж сантехніка або сексуально збентеженої дами. Коротше - у нас досі пишуть і затверджують закони сантехніки, домогосподарки і бджоляри. Нарешті ленінська теза про будь яку кухарку реалізована на практиці.
2005.10.03 | MentBuster
Re: И "дотримання представництва" тоже списано?
Роман ShaRP пише:> Вам нравятся женщины-сантехники? Женский бокс? Мужской балет? А хоры как подбирать? Тоже обязательно с "дотриманням представництва"?
>
Яка різниця, чи мені подобаються жінки-сантехніки? Головне, щоб, якщо жінка мріє бути сантехніком, їй ніхто в цьому не заважав Жіночий бокс мені дуже подобається - я ним займаюсь. Але проблема в тому, що він не подобається іншим жінкам, тому мені доводиться спарингувати з підлітками Впевнена, що чоловічий балет подобається гомікам, і не бачу причин, чому б йому не існувати, якщо він хоч комусь цікавий.
Коротше. Вся ця тема висмоктана з пальця з самого початку і дійсно є маразматичною. Але ще більшим маразмом було б боротсь з цим маразмом. Хай собі існує та тішить людей
>
> Так где же он? Ум и умный закон? Или Вы беретесь доказать мне, что этот - умный?
Ще чого не вистачало
2005.10.03 | Горицвіт
На цю тему вже 20-30 років точаться великі дискусії
Нічого нового в цьому законі нема, це компіляція фрагментів різних західних актів і Конституції України, і про заборону дискримінації, і про сексуальні домагання, і про affirmative actions. В законі бракує конкретики, тому він мало що змінить. Але добре, що деякі речі взагалі декларуються.До речі, там нема ніяких "процентів представництва", проти чого найбільше обурення.
2005.10.03 | Sean
Відрізняйте популізм від дурки. Це не ідентичні речі (-)