МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Для чого потрібен імперативний мандат

10/05/2005 | Ukropithecus (robustus)
Уявіть собі, сформувалась більшість, чоловік так на 230, після цього викуповується 5 депутатів (за гроші, або їм пообіцяють портфелі в новому уряді), після цього нема вже ні більшості ні уряду. Оскільки у наших абізян тормозів нема ніяких, то імперативний мандат таки потрібен, бо ми будемо мати перманенту урядову кризу.

Відповіді

  • 2005.10.05 | Адвокат ...

    Абіззяни,-- на те й абіззяни, що би люди

    їх собі в представники не брали.


    До речі, у наведеному Вами сценаріумі все вірно. Більше того, Ваш сценаріум залюбки працює і при гімперському мандаті. А, за вправного розрахунку, і грошей піде меньше, і криза буде,-- ой-йой-йой! ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.05 | Ukropithecus (robustus)

      Re: Абіззяни,-- на те й абіззяни, що би люди

      Адвокат ... пише:
      > До речі, у наведеному Вами сценаріумі все вірно. Більше того, Ваш сценаріум залюбки працює і при гімперському мандаті. А, за вправного розрахунку, і грошей піде меньше, і криза буде,-- ой-йой-йой! ;)

      При гімперському мандаті викуповувати треба цілу хракцію, а то вже трохи не те. А якщо депутат виходить з хракції, то він вилітає з парламенту, а на його місце іде наступний зі списку. Отже розвалить більшість може лише якась політична сила, а не дії окремих депутатів.

      Взагалі то негарний той гімперський мандат, але у нас кількість фракційних переходів в декілька разів перевищує кількість депутатів. Не було б тих переходів, не було б і проблеми.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.05 | Адвокат ...

        Ви забули про оду дрібничку.

        Як зауважив хто сь із дотепників коли прознав про гімперський мандат,-- "та то ж буде сємібоярщіна!". Себто до Парляменту пролазять 7 політичних сил, утворюють 7 хврацій, в кожній вже від початку призначений голова. Всі інші,-- вільні. На крайняк,-- кнопкодавами, бо голова одночасно на 50 кнопок не натисне.



        То ж ліпше, хай, мов таргани, бігають з хвракції до хвракції... ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.07 | Ukropithecus (robustus)

          Re: Ви забули про оду дрібничку.

          Ви все правильно пишете, і закладати антидемократичні норми в конституцію небезпечно, тому якщо вже це робить, то треба чітко обумовлювати термін коли норма перестане бути чинною, так як зробили з пропорційними виборами в єдиному загальнонаціональному окрузі. Вся справа в кількості міжфракційних переходів. Якби можна було чітко стверджувати, що кількість таких переходів за всю каденцію ВР буде в межах 1-5, то ймовірність урядової кризи є досить низькою, але якщо кількість переходів буде вимірюватись десятками, то ми можемо залізти в перманентну кризу. Зараз ця кількість обчислюється сотнями, мабуть вже й за тисячу перевалили.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.10.07 | Адвокат ...

            Не варто конституційно обмежувати "броунівський рух" у

            Парляменті.

            Будь яке таке обмеження,-- є обмеженням свободи. А від так,-- початком боротьби за дехвіцит.

            Імперативний мандат, за нинішніх умов,-- то кріпацтво. Як що вже того кріпацтва так си бракує,-- хай запише його собі у статут своєї партії.


            З іншого боку вельми можлива така ситуація. Депутат А був обраний до Парляменту за списом партії В. Партія В обіцяла своїм виборцям зробити "те то й те то". Виборці пристали на ту обіцянку. Потрапивши до Парляменту, партія В, в особі голови парляментської хвракції, з тих, чи інших причин, "те то й те то" робити се відмовила. Депутат А, на знак протесту проти порушення передвиборчих обіцянок партії, виходить із хвракції, аби обіцянку, що її підтримали були виборці, виконати, най і у складі іншої хвракції Парляменту.
            За гімперського мандату тей депутат автоматично перестає бути депутатом, втрачаючи,-- не з власної волі,-- можливість зреалізувати те, що обіцяв. А решта партії, що пообіцяла та не зробила, у Парляменті си залишає.
            У цій ситуації програє виборець, нарід. А виграють політикани та бізнесюки від політики.

            Продовжуюючи цю тему, можна дійти висновку: гімперський мандат є зручним у користуванні та надійним знаряддям для виштовхування з Парляменту яскравих політиків, що мають власну думку, та наповнення Паляменту "покладістой сєростью". Себто,-- консервацією пост-тоталітарного та пост-колоніяльного стану в українськім політикумі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".