МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Депутатам-бандитам дарована недоторканність (\)

10/06/2005 | Мінор
http://www.rep-ua.com/show/?id=8952

Віктор Ющенко виконав свою обіцянку тезку Януковичу. Тепер депутата останньої сільради не можна буде ні посадити за вбивство, ні оштрафувати за матюки в дитсадочку. А партії братимуть з тих, хто хоче й собі такого щастя, ще більше гарних зелених грошей.


«Всі тварини рівні, але деякі – рівніші», писав Орвелл. Чи читав Орвелла Віктор Ющенко, невідомо. Невідомо навіть, чи він уважно читав той закон, підписавши який, дав двом з половиною сотням тисяч українців право плюнути на інші закони.

Ще у вівторок президент в своєму телеінтерв’ю сказав, що вважає корисним зняття недоторканості з усіх депутатів, включно з обраними у Верховну Раду. І що має намір звернутися до Конституційного суду за роз’ясненням, чи є депутат «спеціальною особою, чи рядовим громадянином».

А ввечері в середу було офіційно повідомлено, що Ющенко таки зробив депутатів «спеціальними». Згідно зі свіжопідписаним законом, депутат обласної ради вашого регіону, міський чи районний депутат, зрештою, депутат сільради, з яким ви межуєте городами і бачите в ньому такого ж, як ви, громадянина – віднині стає вищою кастою.

Тепер його не можна піддати кримінальному переслідуванню без згоди його колег по місцевій раді. Так само його не можна затримати – навіть якщо народний обранець якимсь чином «застуканий», б-р-р, зі скривавленою сокирою над тілом достоєвської бабусі. Депутата не можна також «піддати заходам адміністративного стягнення». Цей момент найбільше розчулить «маленьких українців», бо в перекладі на людську мову означає, що народного обранця не можна оштрафувати, скажімо, за порушення правил дорожнього руху. Чи за п’яні співи серед ночі під вашими вікнами.

Звичайно, ми живемо в правовій державі, і притягти негідника до відповідальності можна, навіть не зважаючи на посвідчення депутата. Теоретично. Якщо, скажімо, сільрада (чи райрада) не відпускає свого дуже необхідного працівника до в’язниці, це може зробити рада обласна (міська). Якщо не погодиться й та, питання можна донести аж до Верховної Ради. Робити це повинен не будь-хто, а прокурор, причому щоразу вищий – міський, обласний, генеральний.

Та на практиці такий шлях означає, що місцеві депутати будуть у певному сенсі навіть більш захищеними, ніж депутати Верховної Ради. Для цих принаймні достатньо одного звернення – відразу від генерального прокурора. А тут поки дійде до рішення!

Новоприйнятий закон має цілу купу наслідків, які можна поділити на погані і дуже погані. Перший і очевидний – тепер до рад всіх рівнів активніше, ніж будь-коли, кинуться сумнівні бізнесмени й прямі кримінальні авторитети. Про це Ющенка попереджав Микола Томенко, котрий заявив, що проситиме президента не підписувати закон. І навіть дехто з майбутніх «недоторканних» - наприклад, депутати Львівської ради, котрі заявили, що не бажають після виборів сусідити в своїх кріслах з людьми сумнівної репутації. Та рішучість Ющенка виконати меморандум з Віктором Януковичем, де він обіцяв підтримати закон, виявилась непохитною.

В результаті ніякий Колесніков більше не опиниться в СІЗО. І багато значно гірших персонажів – теж. Стануть депутатами нові Паульо (хто не знає – це прізвище того самого закарпатського «Чалого», бойовики котрого за вказівкою «жертви репресій» Івана Різака відзначилися побиттями прибічників Ющенка в Мукачевому та під час президентських виборів). Депутатами вже й зараз є чимало з їхніх братів по зброї - за даними того ж Томенка, тільки в Криму наразі відкрито 80 карних справ по депутатах різних рівнів!

По-друге, в нового закону є і стратегічний наслідок: «втеча влади» до рук наших чудових і надзвичайно патріотичних «регіональних еліт». Бо ж не лише за неправильну парковку тепер не можна буде покарати депутата, а й, скажімо, за антидержавні дії та виступи та інший, прости господи, «федералізм».

У випадку якого-небудь нового Сєвєродонєцка ці панове, чи то пак, гаспада, будуть значно більш упевнені в собі. Хоча з такими можливостями, та ще після вступу в дію політичної реформи, їм уже, можливо, не потрібен буде ніякий Сєвєродонєцк.

До речі! Згідно з уже згаданою політреформою наступні вибори – не лише до ВР, а й до вже згаданих обласних , районних та міських рад! – будуть відбуватися за пропорційною системою. Люди голосуватимуть за партійні списки. Коли за кількома, чи й одним, більш-менш відомим людям лідером, до влади вервечкою тягнуться нікому не відомі «грошові мішки» та різноманітні куми.

І цей факт відчутно підсилює негативні наслідки закону про недоторканність. Наприклад, тепер буде зовсім уже легко створити в якому-небудь «особливому» регіоні практично офіційну однопартійну систему. А по-друге, тепер ціна місцевого депутатського мандату різко зростає. Корупція в партійних лавах та бізнес на просуванні в ради всіх рівнів грошових «мішків» та «мішечків» стане ще більш вигідною, приємною, просто-таки необхідною справою.

Можливо, не в останню чергу з цієї причини за закон в парламенті, хоча й з другої спроби, дружно проголосували 270 депутатів з фракцій найпотужніших партій – навіть четверо з «Нашої України». (До речі, й сам закон був розроблений «нашоукраїнцем» Валерієм Асадчевим – щоправда, ще в 2003 році, в межах боротьби зі "злочинним режимом Кучми". Іронія долі, Вікторе Андрійовичу!).

…Єдина перспектива скасування цього закону тепер – це його відхилення Конституційним судом. Про таку перспективу сказав, наприклад, керівник юридичного департаменту Центрального виконкому "Народного Союзу Наша Україна" Олег Бойко. "Бажання захистити себе від політичних ворогів не повинно замінюватися на "дах" для криміналу", - передає прес-служба НСНУ різкі й дуже справедливі слова згаданого пана.

Як твердять експерти Лабораторії законодавчих ініціатив, мотив до відхилення закону є. Справа не в самій недоторканності – нею користуються ті ж депутати ВР та судді, і щось подібне діє в усіх, навіть найдемократичніших, країнах. Але оскільки надання недоторканності стосується основоположних прав і свобод громадян, то повинне регламентуватися тільки й винятково Конституцією. А в українському Основному Законі про недоторканність місцевих депутатів – на відміну від недоторканності депутатів ВР та суддів – не йдеться. Тобто закон можна скасувати як неконституційний.

Та спочатку цей закон хтось повинен подати до КС. Президентові це робити "не в кайф", адже сам підписав. Президентовим соратникам в парламенті – теж. А крім того, хто-хто, а Ющенка, як і личить демократичному лідерові, немає ніякого впливу на конституційних суддів. Принаймні, доки не сформовано повністю їхній склад. Тому вони ще невідомо яке рішення можуть прийняти – порахували ж колись два терміни Леоніда Кучми за один (хоча те рішення КС якраз, здається, приймав не без «зовнішнього впливу).

І, нарешті, як би там не було далі, епопея з "кастовим" законом ставить питання про адекватність президента його високій посаді. Так, Ющенко виявив послідовність, дотримавшись врешті-решт даної ним обіцянки. Та ще днем раніше він висловлювався прямо протилежно! Від чого й хочеться - на жаль, не вперше - поцікавитись: то державою керує президент, чи всілякі групи впливу, що змінюють його позицію, ніби вітер напрямок флюгера?



Олександр МИХЕЛЬСОН

Відповіді

  • 2005.10.06 | wunch

    Он совсем идиот или претворяется?(-)

  • 2005.10.06 | Фідель

    Ющенко подасть в суд і скасує "пережиток" (\)

    Ющенко подасть в суд і скасує "пережиток"
    www.ПРАВДА.com.ua, 06.10.2005, 15:13
    http://www.pravda.com.ua/news/2005/10/6/34205.htm
    Президент Віктор Ющенко заявляє, що ініціюватиме подання до Конституційного суду щодо законності підписаних ним у середу змін до закону, що встановлюють недоторканність для депутатів місцевих рад.

    Про це він сказав на брифінгу у Львові після засідання економічного форуму "Україна-ЄС" у четвер.

    "Підписуючи цей закон я роблю конституційне подання на предмет конституційності положень недоторканності депутатів всіх рівнів", - сказав він.

    Ющенко переконаний, що Конституційний суд "поставить крапку у цьому питанні".

    Він пояснив, чому він підписав зміни до закону, який впроваджує недоторканність. За словами президента, на це його підштовхнуло рішення Верховної Ради, "яке було прийнято, здається, 270 з лишнім голосів, це засвідчує, що політичні сили таким чином розуміють логіку вирішення цього питання".

    Водночас Ющенко підтвердив, що він проти запровадження недоторканності депутатів місцевих рад.

    "Я виходжу з того, що недоторканність народних депутатів України чи депутатів будь-яких рівнів – це є пережиток. Ми маємо владу сьогодні, яка здатна гарантувати дію законів і Конституції", - сказав президент.

    "Людей в Україні не треба ділити на депутатів і не депутатів, на людей, які по одній процедурі проходять ситуації дізнання, а інші залишаються недоторканними", - додав він.

    Ющенко наголосив, що це його "глобальна позиція".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.06 | Предсказамус

      "Стою на асфальте я, в лыжи обутый..."

      Фідель пише:
      > Президент Віктор Ющенко заявляє, що ініціюватиме подання до Конституційного суду щодо законності підписаних ним у середу змін до закону, що встановлюють недоторканність для депутатів місцевих рад.
      ...

      > "Підписуючи цей закон я роблю конституційне подання на предмет конституційності положень недоторканності депутатів всіх рівнів", - сказав він.
      а) Что мешало наложить вето из-за неконституционности закона?
      б) Неприкоснованность депутатов ВР установлена Конституцией, поэтому она конституционна по определению.
      Может, таки приболел наш Президент, а он думает, что просто лыжи не едут?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.06 | 123

        Хіба не ясно...

        Предсказамус пише:
        > Фідель пише:
        > > Президент Віктор Ющенко заявляє, що ініціюватиме подання до Конституційного суду щодо законності підписаних ним у середу змін до закону, що встановлюють недоторканність для депутатів місцевих рад.
        > ...
        >
        > > "Підписуючи цей закон я роблю конституційне подання на предмет конституційності положень недоторканності депутатів всіх рівнів", - сказав він.
        > а) Что мешало наложить вето из-за неконституционности закона?

        Домовленість з Януковичем. Це цілком очевидно, і про навіть пише у своїй тенденційній статті автор.

        > б) Неприкоснованность депутатов ВР установлена Конституцией, поэтому она конституционна по определению.

        Але може обговорюватись механізм притягнення до відповідальності.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.06 | Предсказамус

          Ему?

          123 пише:
          > Предсказамус пише:
          >> а) Что мешало наложить вето из-за неконституционности закона?
          > Домовленість з Януковичем. Це цілком очевидно, і про навіть пише у своїй тенденційній статті автор.
          Договоренность с Я. помешала наложить вето, а обжаловать уже подписанный закон в КС - не мешает... Это какая-то паранормальная логика, 123, разве что Ющенко уверен в позитивном для Я. решении КС.

          >> б) Неприкоснованность депутатов ВР установлена Конституцией, поэтому она конституционна по определению.
          > Але може обговорюватись механізм притягнення до відповідальності.
          В зависимости от цвета глаз? Все остальное КС уже обсудил в 1999 и 2003 годах.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.10.06 | Ukropithecus (robustus)

            Re: Ему?

            Предсказамус пише:
            > Договоренность с Я. помешала наложить вето, а обжаловать уже подписанный закон в КС - не мешает... Это какая-то паранормальная логика, 123, разве что Ющенко уверен в позитивном для Я. решении КС.

            Паранормальність цієї логіки полягає в тому, що країна не може існувати без уряду, і відповідальність за це лежить на президентові, і тут він є політиком, який мусить домовлятися, а з іншого боку він гарант конституції. Не може суддя на полі одночасно бути футболістом, це просто нонсенс, або те, або інше.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.10.06 | Предсказамус

              Согласен, это паранормальная логика

              Ukropithecus (robustus) пише:
              > Предсказамус пише:
              >> Договоренность с Я. помешала наложить вето, а обжаловать уже подписанный закон в КС - не мешает... Это какая-то паранормальная логика, 123, разве что Ющенко уверен в позитивном для Я. решении КС.
              > Паранормальність цієї логіки полягає в тому, що країна не може існувати без уряду, і відповідальність за це лежить на президентові, і тут він є політиком, який мусить домовлятися, а з іншого боку він гарант конституції. Не може суддя на полі одночасно бути футболістом, це просто нонсенс, або те, або інше.
              Если Ю. обжалует собственную подпись в КС (именно так, мог ветировать), то Я. все равно точно так же будет орать о нарушении договоренностей, как и при наложении вето. То есть "не вмер Данило, бо болячка задавила", кроме того, Ющенко будет выглядеть идиотом. В который раз.
              А вот если есть уверенность, что КС до утраты им полномочий (там некомплект) никакого решения не примет, то Ющенко можно понять, а вот простить у меня лично не получится.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.10.07 | Ukropithecus (robustus)

                Скажу вам по секрету

                Предсказамус пише:
                > Ющенко будет выглядеть идиотом. В который раз.

                Він ним і є.

                > А вот если есть уверенность, что КС до утраты им полномочий (там некомплект) никакого решения не примет, то Ющенко можно понять, а вот простить у меня лично не получится.

                Скоріш за все так і буде. А якщо КС його швидко не скасує, то будемо мати партійні списки з купою криміналітету. Коли там остаточна дата формування списків?
        • 2005.10.08 | Роман ShaRP

          Мені одне ясно.

          Для того, щоб пропихнути Єєє-ха-ха-ха-НУуууу-рова, великого любітєля великого бізнесу, кучми, Расєї та поїздок з баріном чорномирдіним по заводам расєйських власників в Дніпропетровський області, Ющенко встав рачки перед Януковичем і підписав мємодряньдум, чим яйцуковіч і не погидував скористатися.

          Яйцуковіч для Ющенка, звичайно ж, кращій за Юлю - він його не критикував, не ображав і від влади відсторонювати не мріяв. І країну без уряду залишати теж не збирався (при умові, якщо то його уряд). Ну як же тут не подати руки пацану, га?


          Ющенко став рачки щоб знову і знову ставати рачки. Хіба не ясно?
    • 2005.10.06 | wunch

      крыша едет - дом стоит... (-)

  • 2005.10.06 | Мінор

    Від Луканова: "Был у пацанов сходяк,

    за життя насущне:
    Янукович тепер "Так!"
    Ющенко - "Тому-що..."
  • 2005.10.06 | Хвізик

    тепер, мабуть, і Онопрієнко у депутати піде

    якщо я не помилився у фамілії
    я мав на увазі того відомого серійного вбивцю, що ~50 чол. вбив, а тоді його у житомирі засудили
  • 2005.10.06 | Мінор

    Заради об"єктивності - Ющенко знову змінив думку на протилежну!




    Президент Віктор Ющенко заявляє, що ініціюватиме подання до Конституційного суду щодо законності підписаних ним у середу змін до закону, що встановлюють недоторканність для депутатів місцевих рад.

    Про це він сказав на брифінгу у Львові після засідання економічного форуму "Україна-ЄС" у четвер, - повыдомляє "Українська правда".

    "Підписуючи цей закон, я роблю конституційне подання на предмет конституційності положень недоторканності депутатів всіх рівнів", - сказав він.

    Ющенко переконаний, що Конституційний суд "поставить крапку у цьому питанні".

    Він пояснив, чому він підписав зміни до закону, який впроваджує недоторканність. За словами президента, на це його підштовхнуло рішення Верховної Ради, "яке було прийняте, здається, 270 з лишнім голосів, це засвідчує, що політичні сили таким чином розуміють логіку вирішення цього питання".

    Водночас Ющенко підтвердив, що він проти запровадження недоторканності депутатів місцевих рад.

    "Я виходжу з того, що недоторканність народних депутатів України чи депутатів будь-яких рівнів – це є пережиток. Ми маємо владу сьогодні, яка здатна гарантувати дію законів і Конституції", - сказав президент.

    "Людей в Україні не треба ділити на депутатів і не депутатів, на людей, які по одній процедурі проходять ситуації дізнання, а інші - залишаються недоторканними", - додав він.

    Ющенко наголосив, що це його "глобальна позиція".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.06 | Ukropithecus (robustus)

      КС це питання вже розглядав

      щодо того, на кого розповсюджується недоторканість, і депутатів нижчих рівнів там нема. На жаль, я не зміг знайти те рішення КС, але цікаво було б його побачити.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.06 | Mykyta

        Ой як цікаво (л)

        http://www.parliament.org.ua/index.php?action=news&ar_id=1220&as=0

        Наближається термін, коли Президент України (згідно з Конституцією України) має визначитися з долею цього законопроекту. На думку експертів Лабораторії законодавчих ініціатив, Президенту України слід утриматися від його підписання, оскільки положення документу суперечать Конституції України.

        Підтвердженням цієї тези є рішення Конституційного Суду України, який, розглядаючи у 1997 році питання про відповідність Конституції України Закону «Про Рахункову палату Верховної Ради України» (він, серед іншого, передбачав запровадити інститут недоторканості Голови Рахункової палати), констатував, що «гарантії недоторканості вищого рівня (для депутатів, суддів та інших посадових осіб), оскільки вони допускають винятки із загального принципу рівності прав і свобод громадян та їх рівності перед законом, мають визначатися виключно Конституцією» (Рішення у справі про Рахункову палату від 23 грудня 1997 року № 7-зп).

        У цьому контексті варто наголосити на тому, що Конституція України не встановлює гарантій недоторканості депутатів місцевих рад. Тому будь-які спроби на законодавчому рівні встановити недоторканість депутатів місцевих рад слід розцінювати як посягання на конституційний принцип рівності громадян перед законом, закріплений у статті 24 Конституції.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.06 | Ukropithecus (robustus)

          Оце, мабуть, воно, і є

          що коло осіб, на яких поширюється недоторканість, визначається виключно Конституцією. Ну побачимо що КС скаже, якщо від презика буде подання.
      • 2005.10.06 | Mykyta

        Може Ви це рішення мали на увазі? (л)

        http://www.pravburo.if.ua/lawnews.php?art=48&isection=22
        ... Незважаючи на відоме рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня 1999 року у справі про депутатську недоторканість, у якому зазначено,
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.06 | Mykyta

          ні, це не воно. Там лише про депутатів ВР (-)

  • 2005.10.06 | 123

    Неправдива стаття

    Мінор пише:

    > Ще у вівторок президент в своєму телеінтерв’ю сказав, що вважає корисним зняття недоторканості з усіх депутатів, включно з обраними у Верховну Раду. І що має намір звернутися до Конституційного суду за роз’ясненням, чи є депутат «спеціальною особою, чи рядовим громадянином».

    Але у тому самому інтерв*ю на прямо поставлене запитання він сказав, що закон підпише. Я не бачив обрізану версію інтерв*ю, показану в перший день, і не знаю, чи була в обрізаній версії ця відповідь Ющенка. Але сьогодні зранку я бачив по П*ятому фрагмент того інтерв*ю, в якому Ющ каже "підпишу". Повторюю -- не знаю, чи був цей фрагмент показаний у вівторок, чи ні.

    Але звинувачувати Президента у зміні намірів підстав нема. Сказав у вівторок, що підпише і подасть до КС. Сьогодні нічого не змінилося в його позиції.

    > Та на практиці такий шлях означає, що місцеві депутати будуть у певному сенсі навіть більш захищеними, ніж депутати Верховної Ради. Для цих принаймні достатньо одного звернення – відразу від генерального прокурора. А тут поки дійде до рішення!

    У дуже певному сенсі це правда. Бо насправді місцеві депутати менш захіщені, і це є очевидним.

    > Новоприйнятий закон має цілу купу наслідків, які можна поділити на погані і дуже погані. Перший і очевидний – тепер до рад всіх рівнів активніше, ніж будь-коли, кинуться сумнівні бізнесмени й прямі кримінальні авторитети. Про це Ющенка попереджав Микола Томенко, котрий заявив, що проситиме президента не підписувати закон. І навіть дехто з майбутніх «недоторканних» - наприклад, депутати Львівської ради, котрі заявили, що не бажають після виборів сусідити в своїх кріслах з людьми сумнівної репутації. Та рішучість Ющенка виконати меморандум з Віктором Януковичем, де він обіцяв підтримати закон, виявилась непохитною.

    > …Єдина перспектива скасування цього закону тепер – це його відхилення Конституційним судом. Про таку перспективу сказав, наприклад, керівник юридичного департаменту Центрального виконкому "Народного Союзу Наша Україна" Олег Бойко. "Бажання захистити себе від політичних ворогів не повинно замінюватися на "дах" для криміналу", - передає прес-служба НСНУ різкі й дуже справедливі слова згаданого пана.

    > Та спочатку цей закон хтось повинен подати до КС. Президентові це робити "не в кайф", адже сам підписав. Президентовим соратникам в парламенті – теж. А крім того, хто-хто, а Ющенка, як і личить демократичному лідерові, немає ніякого впливу на конституційних суддів. Принаймні, доки не сформовано повністю їхній склад. Тому вони ще невідомо яке рішення можуть прийняти – порахували ж колись два терміни Леоніда Кучми за один (хоча те рішення КС якраз, здається, приймав не без «зовнішнього впливу).

    Цей висновок виявився абсолютно "повз касу". Президент подасть, і про це твердо казав і у вівторок, і у четвер.

    > І, нарешті, як би там не було далі, епопея з "кастовим" законом ставить питання про адекватність президента його високій посаді. Так, Ющенко виявив послідовність, дотримавшись врешті-решт даної ним обіцянки. Та ще днем раніше він висловлювався прямо протилежно! Від чого й хочеться - на жаль, не вперше - поцікавитись: то державою керує президент, чи всілякі групи впливу, що змінюють його позицію, ніби вітер напрямок флюгера?

    А цей висновок неправдивий. Бо Президент не виявляв непослідовність, див. вище.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.06 | Мінор

      Re: Неправдива стаття

      123 пише:
      > Але у тому самому інтерв*ю на прямо поставлене запитання він сказав, що закон підпише. Я не бачив обрізану версію інтерв*ю, показану в перший день, і не знаю, чи була в обрізаній версії ця відповідь Ющенка.

      По-моєму він загрався або його прес-служба. Ще Плющ казав - говоріть так, щоб потім не пояснювати - "та ви мене не так зрозуміли і перекрутили мої слова".

      > Але звинувачувати Президента у зміні намірів підстав нема. Сказав у вівторок, що підпише і подасть до КС. Сьогодні нічого не змінилося в його позиції.

      У вівторок Ющенко сказав однозначно, що він проти недоторканості. Раз так - значить мав накласти вето. Щоб його персонал потів не вигадував для виправдання суперечливих дій свого шефа.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.06 | Предсказамус

        Не мог он наложить вето

        Вето можно было наложить до 29 сентября. Что, впрочем, делает ситуацию не менее идиотской.
      • 2005.10.07 | 123

        Re: Неправдива стаття

        Мінор пише:
        > 123 пише:
        > > Але у тому самому інтерв*ю на прямо поставлене запитання він сказав, що закон підпише. Я не бачив обрізану версію інтерв*ю, показану в перший день, і не знаю, чи була в обрізаній версії ця відповідь Ющенка.
        >
        > По-моєму він загрався або його прес-служба. Ще Плющ казав - говоріть так, щоб потім не пояснювати - "та ви мене не так зрозуміли і перекрутили мої слова".

        У вівторок було чітко сказано -- що закон буде підписано. Якщо цього не показали у вівторок -- це питання до Першого національного, який вирізав цей фрагмент і не включив його у скорочену версію.

        > > Але звинувачувати Президента у зміні намірів підстав нема. Сказав у вівторок, що підпише і подасть до КС. Сьогодні нічого не змінилося в його позиції.
        >
        > У вівторок Ющенко сказав однозначно, що він проти недоторканості. Раз так - значить мав накласти вето. Щоб його персонал потів не вигадував для виправдання суперечливих дій свого шефа.

        Він так само однозначно сказав, що підпише закон.
  • 2005.10.06 | nash

    Еволюція Юща - від "Бандитів - у тюрми" до "Бандитів - у Ради!"(

    (-)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.07 | Мартинюк

      Окрім Юща винні всі хто пропихав феодально-пропорційну систему

      Мороз, Тимошенко, Костенко, лідери інших партій які верещали від захвату при прийнятті "станової пропорційної системи", згідно якої реальні вибори відбуваються не в день виборів, а під час розподілу партійними чиновниками місць у списках.

      І ніхто , навіть Томенко не говорить що треба ж оприлюднити весь список, а не лише "пятірку".

      Громадян фактично позбавили права прямого вибору депутатів майже всіх рівнів, через надання цим депутатам феодального права "недоторканості" позбавляють права впливати на них через суд, і на додаток , при безвольній співучасті президента Ющенка проштовшують фактичне скасування посади Президента, перетворюючи президента на всенародного старосту Калініна чи королеву Єлизавету.

      Наяву ефективна номенклатурна "реставрація" і запровадження кастового суспільства ще гіршого і страшнішого ніж латиноамериканське. Але ж це недовго. Народ вже знає дорогу на Майдан. І нехай ніхто із задіяних в теперішній комбінації , особливо табір Тимошенко, не надіються що все це буде саме на їх користь...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.07 | raw_stick

        Re: Окрім Юща винні всі хто пропихав феодально-пропорційну систему

        Мартинюк пише:
        > І ніхто , навіть Томенко не говорить що треба ж оприлюднити весь список, а не лише "пятірку".

        Не говорить, бо за законом це й так треба (і будуть) робити:

        Стаття 67. Інформаційні плакати та матеріали передвиборної
        агітації

        1. Центральна виборча комісія за рахунок коштів Державного
        бюджету України, виділених на підготовку і проведення виборів
        депутатів, не пізніш як за тридцять п'ять днів до дня виборів
        забезпечує виготовлення інформаційних плакатів партій (блоків) -
        суб'єктів виборчого процесу. Ці плакати повинні містити
        передвиборні програми партій (блоків), подані ними при реєстрації
        кандидатів у депутати, виборчий список партії (блоку) із
        зазначенням прізвища, імені, по батькові, року народження, посади
        (заняття), місця роботи та проживання, партійності включених до
        нього кандидатів у депутати, а також фотографії перших п'яти
        кандидатів у депутати
        . Форма, розмір та поліграфічне виконання
        інформаційних плакатів встановлюються Центральною виборчою
        комісією.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.08 | Мартинюк

          От і побачите цей плакат у день виборів

          Вперше і востаннє. А потім приймуть закон за яким забороняється розголошувати списки депутатів навіть вже обраних ...
      • 2005.10.07 | Ukropithecus (robustus)

        Вони всі борються за владу

        Мартинюк пише:
        > Мороз, Тимошенко, Костенко, лідери інших партій які верещали від захвату при прийнятті "станової пропорційної системи", згідно якої реальні вибори відбуваються не в день виборів, а під час розподілу партійними чиновниками місць у списках.

        Вони всі борються за владу і думають тільки про владу. Інколи це приймає досить кумедні форми, наприклад, коли кучмісти з Задорожнім протягнули поправку, що адвокат не може виконувати функції захисника якщо проти нього порушено кримінальну справу. Самі ж кучмісти на це і напоролись коли Федура усували від захисту Колесникова. Інший приклад - Мусіяка пропонував прийняти нарешті закон про кабінет міністрів, але Юля, коли була вже ПМ цього несхотіла, і через півроку вилетіла з посади ПМ без пояснень. Ще інший приклад - Кучма 6 разів ветував закон про Фонд Держмайна, бо коли нема закону, а є якісь підвідомчі акти, то крути як хочеш. Ющенко два дні назад продовжив славні традиції - знову цей закон заветував. Мороз, скориставшись тим, що кучмістам негайно потрібна була реформа, протягнув антидемократичну виборчу систему, на якій сам і спечеться.

        Сумно навіть не те, що вони борються за владу, а те, що не вчаться на власних помилках, оце вже ознака дибілізму.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".