МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Влада намагається побороти корупцію при вступі до ВНЗ(л)

10/08/2005 | Хвізик
http://maidanua.org/static/news/1128790864.html

Влада намагається побороти корупцію при вступі до ВНЗ

З 2006 року українські школярі будуть здавати єдиний тест, результати якого ВНЗ будуть приймати замість вступних іспитів. Відповідний указ підписав Віктор Ющенко.

Для того щоб обрати найкращий варіант тестування, у Києві зібрали Міжнародний семінар педагогів. Представники різних країн, де система зовнішнього тестування працює, давали поради Україні.

"Вже цього року здавали єдині іспити в процесі експерименту, і наступного року ця база буде істотно розширена, прагнемо, звичайно, охопити максимальну кількість, але все буде залежати від готовності регіонів й інфраструктури для проведення цього тестування", - сказав Віктор Огнев'юк, заступник міністра освіти та науки України.

"Якщо це комп'ютерне тестування, то це близько 195 мільйонів гривень, якщо це паперове тестування, то це десь 75 мільйонів гривень, тому що потрібно розуміти, що зовнішнє оцінювання це досить дорога справа", - сказала Лілія Гриневич, директор центру тестових технологій.

У Міністерстві освіти та науки України стверджують: нововведення знизить рівень корупції та підвищить рівень освіти. Для об'єктивності тестування зроблять паперово-комп'ютерним. Творчі завдання будуть виконуватися в письмовому вигляді.

Джерело: osvita.org.ua
_____________________________

Щось я не пойму, чому у них комп"ютерне тестування виявляється дорожчим за паперове?
Щось тута не те. Мабуть рахують по-хуторянському. Забуваючи, у разі паперового тестування, про вартість пересилання тестових матеріалів до єдиного центру, про вартість охорони, яку необхідно приставити до всіх цих стосів паперів, про вартість праці оцінювачів і про вартість зберігання тестових результатів.
По-моєму, у разі комп"ютерного тестування всі ці питання вирішуються автоматично.

Чому у нас питання майбутнього завше вирішують люди вчорашнього дня?

Відповіді

  • 2005.10.08 | Englishman

    але ж треба мати дуже багато компютерів, щоб забезпечити доступ

    для всіх абітурієнтів. Плюс інтернет, безпека передачі даних і т.п.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.08 | sama

      Не тільки комп"ютери

      Сканер для зчитування відповідей і спеціальні розпізнаючі програми, які будуть вміти розшифрувати написане. Адже, якщо частина букви чи цифри вийде за межі виділеної клітинки - машина прочитає тільки те, що залишилося.А наші діти тільки букву о пишуть десятьма способами.
      Насправді проблема
      1) в тому скільки буде центрів тестування і осорбливо,перевірки.Дотепер комп"ютерна складова перевірялася в Центрі незалежних тестувань, що працює в Києві.
      2) Хто складатиме банк завдань.Зробити базу завдань перемішавши старі вузівські тести не можна .В кожному вузі є ряд задач, розрахованих на свого абітурієнта.Вони дещо виходять за рамки шкільних програм для того, щоб залучати вступників на підготовчі курси.
      3) Лунають пропозиції крім тестових задач додати такі, які потребують ручного розв"язку з глибшим поясненням чи описом питання.Це має перевірятися екзаменаторами.Тут важко буде уникнути суб"єктивності.
      На кінець жовтня ні вчителі, ні вступники, ні батьки не знають чого чекати на вступі.Інформація про вступ стає на вагу золота.
      Кожен вуз, щоб залучити сильніших випускників, проводив свої олімпіади, розробляв пільги для особливих категорій вступників, укладав угоди з базовими школами - у що це тепер перетвориться - ніхто не знає.
      Є небезпека, що затягування часу приведе до поспішного втілення і негативних відгуків на провал здорової ідеї зовнішнього тестування.
      Таке враження що ми боїмося глянути правді в очі реально оцінивши рівень абітурієнта.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.08 | Mary

        А тепер розповічте позитив, який мені влітку розповідали. (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.08 | Mary

          Або ще краще - конструктив, тобто що треба зробити, як і коли(-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.10.08 | sama

            Позитив зацікавлені люди з вузів зарубали зразу до кінця літа(-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.10.08 | Mary

              Ясно, академічна, ***, чеснота. Вона ж гівнота. (-)

            • 2005.10.08 | sama

              конструктив

              Цього року, як перший крок, слід би зробити тестування з однаковим, добре відпрацьованим досвідченими вчителями завданням для учасників тестування з певного предмету. Це дало б змогу зробити рейтинговий вступ. ( А відповідно сильніші вузи мали б сильніших студентів і перспективу для розвитку, а слабші - всіх решта. А чи хто того хоче?)Довелося б, наприклад, в Інститут міжнародних відносин брати людей з невідомими прізвищами.
              В мене склалася думка, що пані Ліля Гриневич могла б то нормально організувати та їй просто не дадуть зробити цю революцію.
              Зараз вже запізно,а коли ще буде прийняте конкретне рішення про проведення і форму екзамену - невідомо.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".