МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Протягом тижня картопля подорожчала майже вдвічі

10/19/2005 | Харцизяка
Якщо порівняти ціни на картоплю, то в Донецьку і околицях ціни зросли майже вдвічі. Попередній діапазон цін: 0.90 - 1.80 грн. Теперешній: 1.80 - 2.50. Різниця в часі - тиждень, зміни майже синхронні.

І це в той час, коли традиційно сезонна ціна мінімальна. Ціни підняті не продавцями. Зі слів продавців, до них "підходили" й вимагали ставити вказану ціну. Тобто, схоже, ситуація штучна.

А як у вашому місті/селі?

Відповіді

  • 2005.10.19 | капітан Немо

    Зараз побіжу й дізнаюся. (-)

  • 2005.10.19 | Забойщик

    Торгую более 10 лет в том числе и на рынке......

    У торговцев самая простая отмазка для дурника - покупця : на нас наехали и заставили.
    С картохой проблемы и в Сумах, и в Харькове. Я имею в виду товарный картофель.
    Для таких как я они пытались навешать лапшу типа соляра подорожала. Только достаешь "куркулятор" сразу :"Я пошутил".

    Быль: На днях подхожу на самопальный базарчик за морковкой. Три бабки - одна торгует, две языками чешут. Пять морковок - две гривны. Говорю:"Девочки (лет по 65)! Вы чё? Озверели? Откуда такие цены?"
    "Єтто всё Ющенко" На неё видимо рэкет наехал. В виде Юща. Не верь болтовне,земеля!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.20 | Харцизяка

      Re: Торгую более 10 лет в том числе и на рынке......

      Забойщик пише:
      ...
      > Быль: На днях подхожу на самопальный базарчик за морковкой. Три бабки - одна торгует, две языками чешут. Пять морковок - две гривны. Говорю:"Девочки (лет по 65)! Вы чё? Озверели? Откуда такие цены?"
      > "Єтто всё Ющенко" На неё видимо рэкет наехал. В виде Юща. Не верь болтовне,земеля!

      А в чому "болтовня"? Ціни дійсно підскочили. Мова не про стареньких з морквою. Просто два відомих мені випадки на різних ринках: в одному випадку заїзжих сумчан просвітили невідомі. На іншому ринку, зі слів місцевих продавців, директор ринку сказав: відсьогодні ціна на картоплю в нас від 1.80.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.20 | Englishman

        Юля, до речі, намагалася боротися з подібним фіксуванням цін.

        Але деякі наші "ліберали" потім назвали її дії антиринковими. Це було одним з "найстрашніших" звинувачень ;).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.21 | Odess

          Каким образом, простите?

          Рассказывала по телевизору что мясо будет по 15 гривен килограмм?
          Я ни до ее заявлений ни после не видел ни у одного продавца на рынке падения цены на мясо. Может где в Киеве и "выбрасывали" - нам в провинцию не досталось...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.10.21 | Englishman

            Например, увеличением предложения

            Про снижение таможенных ставок ничего не слышали?

            Ну и про антимонопольные инициативы вы не можете не знать. Будь то в сфере торговли нефтепродуктами, либо фиксирования цен на рынках. Другое дело, что для успеха подобных предприятий нужна поддержка команды (и в первую очередь президента), а не публичное унижение перед телекамерами.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.10.21 | Odess

              Re: Например, увеличением предложения

              Почему не слышал?
              Пути выхода из "картофельного кризиса" :) я описывал чуть ниже.
              А что касается Юли, то аргументы в стиле "вокруг все мешали работать и палки в колеса ставили" я не воспринимаю - я давно вижу как она добивается своего когда чего-либо захочет.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.10.21 | Englishman

                Re: Например, увеличением предложения

                имхо, вы преувеличиваете значение свободного рынка в с.х (не говоря уже о нефтепереработке). Завезти картошку из Белоруссии не так уже и просто. Дефицит можно также искуственно создать, продавая излишки за границу, либо временно придерживая и создавая спекулятивный ажиотаж (на этом же можно еще больше денег заработать- совершенно не обязательно терпеть убытки).
            • 2005.10.21 | 123

              Re: Например, увеличением предложения

              Englishman пише:
              > Про снижение таможенных ставок ничего не слышали?

              Я це не критикував.

              Я критикував незаконні формально і безглузді по суті намогання стручатися у ринкові стосунки.

              > Ну и про антимонопольные инициативы вы не можете не знать. Будь то в сфере торговли нефтепродуктами, либо фиксирования цен на рынках.

              Ці ініціативи є незаконними. Антимонопольними ініціативами має право займатися Антимонопольний комітет -- спеціальний орган влади. Перед тим, як комуся дати по руках, АМК проводить розслідування і встановлює факт зловживання монопольним становищем, недобросовісної конкуренції тощо. Нічого з цього зроблено не було. Натомість Юля робила піар -- і результат відповідний.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.10.21 | Englishman

                Re: Например, увеличением предложения

                Наскільки я знаю, АМК має право карати за порушення законодавства (наприклад, зобов"язати виплатит штраф). Кабмін же виступив з іншою ініціативою- тимчасове регулювання рентабельності. АМК, до речі, розлідування ініціював (результати мені не відомі, але можна здогадатися, що сталося після наїзду Ющенка на Юлю при нафторейдерах в Кабміні):

                Антимонопольный комитет Украины возбудил дела против нефтяников

                КИЕВ, 19 апреля. Антимонопольный комитет Украины (АМКУ) возбудил дела по признакам антиконкурентных согласованных действий между российскими компаниями «Линос» (Лисичанский нефтеперерабатывающий завод), «ТНК-ВР Украина», «ЛУКОЙЛ-Украина», «Литаско-Украина» и «ЛУКОЙЛ-Одесский НПЗ». Об этом сообщила пресс-служба АМКУ.

                Кроме этого антимонопольное ведомство возбудило дело по признакам злоупотребления компанией «Торговый дом ТНК-Украина» монопольным положением на рынке нефтепродуктов. В случае, если будут доказаны нарушения этими предприятиями законодательства о защите экономической конкуренции, АМКУ наложит на них штраф в размере до 10% от выручки за 2004 год.

                В связи с этим АМКУ обратился к правоохранительным органам с целью получения информации, которая могла бы быть использована в качестве доказательств существования сговора между нефтекомпаниями. При этом Антимонопольный комитет поручил своим отделениям дополнительно изучить вопросы наличия антиконкурентных согласованных действий на региональных рынках нефтепродуктов.

                АМКУ вслед за премьер-министром Украины Юлией Тимошенко заявил, что подозревает нефтекомпании в коллективном монополизме, и обратился к этим компаниям с просьбой привести доказательства существования конкуренции между ними.
      • 2005.10.20 | Мартинюк

        Схоже що скасували схему контролю за ринками.

        Однак не варто лаяти лібералів - в теперішньому уряді цим займається виключно "соціаліст" Баранівський.

        Окрім того в уряді знову задомінували прихильники великомасштабного імпорту в Україну долларової інфляції. Один лише "міністр інфляції" Яцентюк чого вартий - НБУ знову змусили викидати десятки мільйонів гривень на скупівлю доллара і підтримання його завишеного курсу. На догоду українським сировинно-експортним олігархам, які намагаються за будь яку ціну зберегти сировино-напівколоніальний статус української економіки.

        Ще раз нагадую - вільний ринок це не тоді коли ціна постійно росте, а тоді коли вона і росте і падає. В току числі і ціна доллара, Як би це не було неприємно для тих хто отримує і зберігає гроші саме в долларах.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.20 | Englishman

          Справедливості заради,

          я не чув нічого про штучне підтримання курсу долару в останній час. Навпаки, на міжбанку гривня падає сама, через надлишок попиту на валюту. А от якщо і з приватизацією Криворіжсталі проблеми будуть, доведеться Нацбанку долари ПРОДАВАТИ (у великій кількості).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.10.20 | catko

            Re: Справедливості заради,

            Englishman пише:
            > А от якщо і з приватизацією Криворіжсталі проблеми будуть, доведеться Нацбанку долари ПРОДАВАТИ (у великій кількості).

            тоді буде взагалі задниця, по під приватизацію криворіжсталі ВЖЕ було надруковано необхідні млрд.грн. і запущено в обіг. компенсувати це збирались зниженням курсу долара і продажем криворіжсталі за $.

            тепер якщо продаж накриється то от на тих млрд.грн. інфляція і прибіжить - причому за один день.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.10.21 | Мартинюк

              Це передпродажна піар-підготовка

              Прошу пояснити як це оці гривни були випущені в обіг, коли і як їх НБУ викидав в обіг? Навіть проценну ставку кредитування НБУ знову підвищили з 7 до 9,5%

              Поки що 95% викиду гривень на ринок - це скупівля нацбанком долларів аби "освічені обивателі" не верещали про "штучне опускання доллара".

              Навіть якщо держава отримає доллари, то вона скоріше всього потратить їх для погашення всіляких боргів та видатків за кордоном - наприклад утримання посольств, відсотки по боргам МВФ, внески в міжнародні організації і таке подібне.

              Якщо ж держава почне їх тупо продавати на внутрішньому фондовому ринку то крім падіння доллара до курсу 4.05 нічого не станеться.
              Однак падіння доллара все одно відбудеться , бо держава зазвичай закуповує доллари для своїх зовнішніх потреб на внутрішньому ринку. Тепер же ж вона перестане це робити, тобто знову ж таки різко зменшиться попит на доллари.

              І взагалі Кінаху та Тимошенко дуже хотілося продати Криворіжсталь. Збуджений флегматик Кінах демонструє неабияку особисту заангажованість. Ющенко ляпає вухами і приймає участь в цій виставі в якості "разводного лоха". Гадаю з морального боку краще принаймі дистансуватися від всього цього.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.10.21 | Englishman

                Re: Це передпродажна піар-підготовка

                Мартинюк пише:

                > Однак падіння доллара все одно відбудеться , бо держава зазвичай закуповує доллари для своїх зовнішніх потреб на внутрішньому ринку. Тепер же ж вона перестане це робити, тобто знову ж таки різко зменшиться попит на доллари.

                Падіння долара наврядчи відбудеться. Після ревальвації відбулося зростання імпорту та значне зниження темпів експорту, профіцит торгівельного балансу різко знизився.
          • 2005.10.21 | Мартинюк

            НБУ знову скуповує доллари.

            Просто про це ніхто не пише сенсаційних заголовків. Мовчать коротше. Тому наше суспільство ( тобто його верхівка) компрадорське - еліта користується долларом, низи гривнею. Відповідно еліта настільки зацікавлена у підвищенні курсу доллара, що втарачає здатність адекватно мислити, коли вартість їхньої сотки баксів падає на 3-5 гривень.

            До речі порадьте де можна знайти розміри інтервенцій НБУ на валютному ринку?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.10.21 | Englishman

              Я про це нічого не чув

              Ось новини сайту, якому можна довіряти, зокрема і новинам про валютний ринок: www.finance.com.ua

              20.10.2005 10:30
              НБУ не выходил на валютный рынoк, несмотря на пoдoрoжaние дoллaрa

              Источник: Cbonds

              Доллар подорожал на межбанковском валютном рынке Украины в среду, из-за усилившегося к концу торговой сессии спроса на американскую валюту, однако котировки остались в рамках курсового коридора Национального банка - 5,00/5,06 гривны за $1 и центральному банку не пришлось участвовать в торгах, сообщили дилеры.

              Котировки доллара подросли в среду до 5,0450/5,0600 с 5,0125/5,0240 в начале дня, тогда как в предыдущие дни они стабильно держались на уровне, близком к 5,01/5,02.

              "Ничего страшного не произошло, просто под конец сессии появился большой покупатель и пошел кратковременный перевес в сторону спроса (на доллары)", - сказал дилер.

              Он предположил, что в четверг торги откроются на уровне 5,02/5,05, однако не смог предсказать дальнейшую динамику.

              Участники рынка говорят, что увеличение спроса связано с оплатой торговых контрактов и пока не имеет отношения к оттоку капитала иностранных инвесторов из-за проблем, возникших с проведением 24 октября конкурса по повторной продаже крупнейшего металлургического комбината Криворожсталь.

              Вчера, после того, как Фонд госимущества завершил прием заявок на участие в конкурсе, Верховная Рада приняла постановление, предписывающее запретить приватизацию Криворожстали.

              Президент Виктор Ющенко заверил, что конкурс состоится в намеченные сроки, так как постановление не может отменить действующие законы, не препятствующие приватизации Криворожстали.

              В то же время, аналитики высказали мнение, что правовая коллизия станет еще одним фактором, препятствующим возобновлению активности иностранных инвесторов.




              20.10.2005 17:30
              Курс гривны на межбанке снизился на 0,5 коп. до 5,0300 UAH/USD

              Источник: Украинские Новости

              Курс гривны на межбанковском валютном рынке после снижения в среду в четверг снизился на 0,5 коп. до 5,0300 UAH/USD.

              По словам дилеров коммерческих банков, в начале торговой сессии котировки колебались в пределах 5,0400-5,0500 UAH/USD, в дальнейшем снизились до 5,0200-5,0400 UAH/USD.

              По оценкам участников рынка, большинство сделок было заключено по курсу, близкому к 5,0300 UAH/USD.

              Национальный банк на рынок не выходил.

              С начала нынешнего года курс гривны на межбанке укрепился на 5,19% с 5,3056 UAH/USD.

              Как сообщало агентство, за 2004 год курс гривны на межбанке укрепился на 0,48% с 5,3310 UAH/USD, за 2003 год гривна на межбанковском рынке укрепилась на 0,1% с 5,3365 UAH/USD.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.10.21 | Мартинюк

                Тому що новиною є відсутність валютної інтервенції

                А не її проведення - це будні.

                Окрім того схоже є заангажованість масмедія - там же також заплату баксами видають.

                Я особисто чув по УКВ радіо новину наступну - НБУ знову припинив скуповувати доллари, що він робив протягом двох минулих тижнів.

                Повторюю - найобєктивніше це може продемонструвати статистика інтервенцій НБУ на фондовому ринку.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.10.21 | Englishman

                  Я цей сайт періодично переглядаю.

                  Так от, інтервенцій Нацбанк не робив, здається, вже кілька місяців. Можете самі пересвідчитись, якщо є час, в архівах.
        • 2005.10.20 | Сергій Кабуд

          це так, ціна на картоплю в доларах коливається

          за рік я пригадую шо було купував її і по 40 центів за кіло і по 80
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.10.21 | kolia

            Re: це так, ціна на картоплю в доларах коливається

            Сергей, если Вы про Американскую кaртошку, то Вы скорее всего нарываетесь на кaртошку разных производителей. Цены соответственно будут разные. В Америке инфляция мизерная, в Украине каждую неделю сейчас цены на продукты ростут.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.10.21 | Englishman

              Re: це так, ціна на картоплю в доларах коливається

              Может, дело еще и в акциях. Цены в супермаркетах могут иногда значительно колебаться, что не означает долгосрочного подорожания/подешевления. Если дело в этом, сравнивать ситуацию с Украиной некорретно.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.10.21 | Сергій Кабуд

                існують коливання цін і вони постійні

                включно з продуктами,
                наприклад я був в магазині, де полуниця дуже дешева, весь магазин заставлений-

                виявилося що треба швидко продати бо довго не стоїть

                а тепер давайте перенесемо це ж на масштаб індустрії-

                засуха, чи врожай, чи буревій- все це впливає і ціна може впасти чи вирости на певний час.

                Сорти теж впливають, але я бачив скажімо в одному магазині 5 сортів картоплі всі в одну ціну а 3 місяці тому було дешевше на кілька копійок
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.10.21 | Englishman

                  Re: існують коливання цін і вони постійні

                  Сергій Кабуд пише:
                  > включно з продуктами,
                  > наприклад я був в магазині, де полуниця дуже дешева, весь магазин заставлений-
                  >
                  > виявилося що треба швидко продати бо довго не стоїть

                  це випадок короткострокової акції. Вони завжди з прицілом на подешевіння.

                  >
                  > а тепер давайте перенесемо це ж на масштаб індустрії-
                  >
                  > засуха, чи врожай, чи буревій- все це впливає і ціна може впасти чи вирости на певний час.
                  >
                  > Сорти теж впливають, але я бачив скажімо в одному магазині 5 сортів картоплі всі в одну ціну а 3 місяці тому було дешевше на кілька копійок

                  Так, але в Україні кажуть про різке подорожчання в два рази.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2005.10.21 | Сергій Кабуд

                    ясно, я лише підтвердив тезу Мартинюка шо на заході ціни коливаю

                    коливаються весь час,
                    очевидно шо в Україні це абсолютно по-іншому
      • 2005.10.20 | Забойщик

        А в чому "болтовня"?


        А в чому "болтовня"? Ціни дійсно підскочили.

        ------Болтовня в том, что кто - то указывает цены. Цены действительно выросли. Я этого и не отрицал. За ценами на картофель специально не слежу, но т.к. постоянно закупаю на своё кафе, то в курсе.

        Мова не про стареньких з морквою. Просто два відомих мені випадки на різних ринках: в одному випадку заїзжих сумчан просвітили невідомі.

        ------"заїзжих сумчан просвітили невідомі" и к чему это обязывает просвещённых? Ни к чему! А вот использовать сумчанам эту трепотню в общении с покупателями очень удобно. "Меня, мол, ваши заставляют. С меня взятки гладки."

        На іншому ринку, зі слів місцевих продавців, директор ринку сказав: відсьогодні ціна на картоплю в нас від 1.80.

        -----После того, как торгующий оплатил место и въезд на рынок директор ему НЕ УКАЗ. Когда наши пидриемци бегают и каждое утро переписывают на моих точках цены на чай - кофе, то это не потому, что я их заставляю. А потому, что они знают, что у меня самый быстрый оборот и если у меня начала расти цена, то это значит она растет и на опте. То есть, если они не поднимут цену, то в следующий раз они при оплате(а все кроме меня работают с отсрочкой платежа) они НЕ ЗАРАБОТАЛИ, а потеряли.

        Город Артемовск, донецкая область. А ты, надо понимать из Харцызска? То есть мы земляки. Поэтому и цены у нас с тобой одинаковые.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.20 | Харцизяка

          Re: А в чому "болтовня"?

          Забойщик пише:
          > А в чому "болтовня"? Ціни дійсно підскочили.
          > ------Болтовня в том, что кто - то указывает цены.
          ...
          > ------"заїзжих сумчан просвітили невідомі" и к чему это обязывает просвещённых? Ни к чему! А вот использовать сумчанам эту трепотню в общении с покупателями очень удобно. "Меня, мол, ваши заставляют. С меня взятки гладки."

          Можливо.

          > На іншому ринку, зі слів місцевих продавців, директор ринку сказав: відсьогодні ціна на картоплю в нас від 1.80.
          > -----После того, как торгующий оплатил место и въезд на рынок директор ему НЕ УКАЗ.

          Виходить, що СПРИЙНЯТО саме як указ.
          Питання тут бачу 2:
          1. Чому подібні укази народжуються?
          2. Чому подібні укази сприймаються?
          Щодо другого, здається, це страх втратити місце, невіра в те, що своє право можна відстояти. Про перше можуть бути версії:
          -Бажання отримати комерційну вигоду.
          -Причини, непов*язані із комерційною діяльністю.
          Тому було цікаво, чи це явище локальне, чи відбиток загальної тенденції. Історія трохи нагадала "цукрову". Але цукрова - явище сезонне і майже передбачуване. Із картоплею таке вперше.

          > Город Артемовск, донецкая область. А ты, надо понимать из Харцызска? То есть мы земляки. Поэтому и цены у нас с тобой одинаковые.

          Так. Привіт, земляче.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.10.20 | Забойщик

            Попробую объяснить....

            Виходить, що СПРИЙНЯТО саме як указ.
            Питання тут бачу 2:
            1. Чому подібні укази народжуються?
            2. Чому подібні укази сприймаються?
            Щодо другого, здається, це страх втратити місце, невіра в те, що своє право можна відстояти. Про перше можуть бути версії:
            -Бажання отримати комерційну вигоду.
            -Причини, непов*язані із комерційною діяльністю.
            Тому було цікаво, чи це явище локальне, чи відбиток загальної тенденції.

            Как заядлый спекуль (10 лет на рынке) и успешный спекуль ( с 16 наименований товара дорос до трех магазинов и одного кафе) попробую объяснить.

            10 лет тому назад сижу торгую (чай, кофе) возле меня сидит горловчанин торгует поддельным (из соды) "Тайдом". Подходит пьяный базарный грузчик, посмотрел внимательно на горловчанина и , слегка покачиваясь, говорит ему:" Ну, ты думаешь платить?" Горловчанин безропотно достаёт какие - деньги и отдает. Я спрашиваю:" За что ты этому пьяному мудаку бабки дал?" "Ну у вас же тут рэкет! Все говорят."
            А мы этот рэкет уже месяца 3 - 4 как разогнали. Подобралась хорошая компания, стояли рядом , торговали и после подобных вопросов сразу же били по рогам, а потом спрашивали:"Чего хотел?"
            Мотив 1. Все говорят.

            Сейчас на въезде в наш рынок стоит сумская машина , торгует картофелем. Цены у них растут так же как и у других. Они когда уезжали из дому обещали продать картофель, скадем по 1,1 грн. А сейчас продают по 2,3 грн. И НИКТО не докажет, что они продали такое - то количество( пусть 1,5 тонны) по 2,3, а не по 2,1 грн. Налицо прямая выгода, дополнительный заработок.
            Мотив 2. Значительная экономическая выгода.

            Не верь ты ни в какие указы на рынке. Как правило даже указывать некому, потому что...
            1.Из находящихся на рынке 99% реализаторы и изменить цену они не имеют права. Они сами стараются дополнительно урвать и обмануть хозяев и когда НИКТО НЕ ВИДИТ ( точнее они думают, что никто не видит) завышают цену и приработок ложат себе в карман. Хозяин борется за СНИЖЕНИЕ цены ( почти единственный способ обогнать конкурента) , а реализатор втихаря завышает цену. Хозяин за это обычно или наказывает , или выгоняет.
            2. Скомандовать хозяину повысить цену практически невозможно. Он как правило где - то или в отъезде, или занят и на рынок приедет тихо и незаметно проверить реализатора. К тому же, как правило несколько (у нас 10 - 15)хозяев имеют ТАКОЕ влияние на директора рынка, что они ему говорят, что нужно делать, а не он им. Но это НЕ торговли касается. Рынки давным - давно структурированы и достаточно цивилизованы. Несмотря на ЖЕСТОЧАЙШУЮ конкурентную борьбу.

            "страх втратити місце"---місце втратити практично неможливо, бо ти його оплатив наперед. Навіть якщо ти захворів, то віддаєш іншому у тимчасову аренду. Щоб гроші не втрачати. І базарне начальство навіть не втручається у ці процеси. Бо кляті підприємці зає***уть. :)

            Поэтому: Не слушай покупателей. Они ни хрена не знают, но уверены, что знают всё. Я не знаю как у вас. А у нас рэкета нет давным - давно. Остались только менты и то мелочевка. Тем более, что у нас куча предпринимателей депутаты и один член исполкома. И мы своими забастовками ставили город на уши раза 4 -5.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.10.21 | Харцизяка

              Re: Виглядає переконливо

              Забойщик пише:
              ...
              > Поэтому: Не слушай покупателей. Они ни хрена не знают, но уверены, что знают всё. Я не знаю как у вас. А у нас рэкета нет давным - давно. Остались только менты и то мелочевка. Тем более, что у нас куча предпринимателей депутаты и один член исполкома. И мы своими забастовками ставили город на уши раза 4 -5.

              Переконливо.
              Я на ринку останній раз стояв на початку 90-х, тому не в курсі нинішніх реалій.

              Але все ж таки стрибок цін відбувся і тенденції на зниження поки що немає. Хоч це і має бути час майже максимальної пропозиції. Зважаючи, що для значної кількості людей картопля - "другий хліб", було цікаво дізнатися про зміни цін на цей продукт в різних місцях.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.10.21 | Забойщик

                Поддерживаю и добавлю....

                " Зважаючи, що для значної кількості людей картопля - "другий хліб", було цікаво дізнатися про зміни цін на цей продукт в різних місцях."

                ----------Особенно интересно знать на неё цену в картофелепроизводящих областях. Если будут наблюдаться серьёзные расхождения цен в областях ПОТРЕБЛЯЮЩИХ и областях ПРОИЗВОДЯЩИХ картофель это может стать сигналом для предпринимателей - бери деньги и в путь - дорогу. Последствием может стать СНИЖЕНИЕ цены.
  • 2005.10.19 | Роман ShaRP

    В Києві те саме.

    І ціни такі самі. В кого питав, подорожчання обгрунтовують неврожаєм. Кажуть, що з ранньою все було добре, а от пізня не вродила.

    Харцизяка пише:
    > Якщо порівняти ціни на картоплю, то в Донецьку і околицях ціни зросли майже вдвічі. Попередній діапазон цін: 0.90 - 1.80 грн. Теперешній: 1.80 - 2.50. Різниця в часі - тиждень, зміни майже синхронні.
    > І це в той час, коли традиційно сезонна ціна мінімальна. Ціни підняті не продавцями. Зі слів продавців, до них "підходили" й вимагали ставити вказану ціну. Тобто, схоже, ситуація штучна.
    > А як у вашому місті/селі?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.20 | catko

      ну не знаю.вчора під хатою з машини мішками по 1.50 продавали(-)

    • 2005.10.20 | Мартинюк

      Це Баранівський знову щось хімічить

      В нього суперідея що все сільськогосподарське повинне подорожчати. При чому не враховуючи собівартості і того що до 80% прибутку зараз забирають посередники, які часто є спонсорами СПУ.

      Тобто рух ціни може бути лише в одну сторону - в сторону зростання( соціалізм навиворіт).

      Це ситуація вельми небезпечна, бо один до одного нагадує болгарські "соціалістичні" спроби поєднати соціалізм і дикий спекулятивний ринок. Цей шизофренічний експеримент завершилився відоми усім "болгарським варіантом". Подібне шизоїдне поєднання фанатичної віри у правоту концепції тотального подорожчання з одночасним і безцеремонним кришуванням спекулятивних фірм характерне і для нинішнього "соціалістичного" МінАПК.

      Небезпека полягає в тому що Баранівський сам вірить у той словесний потік, який він вивергає і це робить його переконливим для осіб , які не привикли користуватися елементарною логікою (а це до речі і значна частина депутатів ВР)

      Я б на місці Партії Регіонів та інших опозиціонерів йому напевно би якийсь орден чи почесне звання "за повалення режиму Ющенка" присвоїв би.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.20 | Odess

        Re: Це Баранівський знову щось хімічить

        Никакая теория не сломает экономические законы ИМХО.
        Безосновательное повышение цен в условиях рынка (а он уже таки существует в с.х.) приведет к еще большему обвалу через какое то время. Время все расставит по своим местам.
        Если неурожай - подымется цена независимо от "слухов", если урожай, то все утрясется.
        Опять же при цене на внутреннем рынке в 2 раз а превышающем цены, к примеру у бульбашей, 2х недель не пройдет найдутся "перекупщики" как Вы их нзываете и завезут ее из Белоруссии. Ибо нормальные бизнесмены делают деньги а обороте а не на марже!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.21 | Мартинюк

          А ви про експорне мито чули?

          За Кучми це не грало ролі бо возили контрабандою.
          Зараз контрабанда суттєво обмежена . А офіційно з митом , та ще й з дозволами 10 інстанцій на ввіз, особливо не розженешся.

          Дуже багато помилок з використанням поняття "ринок" виникає з того що насправді в Україні вільного ринку майже немає - він жорстко зарегульваний державними, монопольним і кримінальними чинниками.
          А те що вартість картоплі в Україні дорожча аніж в поляків та бульбашів означає лише вкрай неефективну систему сільського господарства.

          І неефективність цієї системи полягає не в наявності посередників, а монополізмі цих посередників, тобто у їхній недостатчі і відсутності конкуренції. І ось цей монополізм посередників і переробників свято бережеться квазілівими "аграріями", соціалістами та комуністами посиленими райвідділами МВС та загонами місцевих бандюків.

          Також також цього вперто не бажає бачити "Бог і Росія" в особі голови антимонопольного комітету Костусєва .

          Якщо маєте сумнів , то спробуйте поїхати у якесь село і почати купувати молоко дорожче від ціни , за якою його скуповує місцевий молокозавод. Ви таку Сіцілію побачити, що й розказати годі. Врешті не кожному вдається зостатися живим після такого "експерименту"
      • 2005.10.20 | Mykyta

        Re: Це Баранівський знову щось хімічить

        Мартинюк пише:
        > В нього суперідея що все сільськогосподарське повинне подорожчати. При чому не враховуючи собівартості і того що до 80% прибутку зараз забирають посередники, які часто є спонсорами СПУ.

        А може дуже навіть враховуючи останнє?
  • 2005.10.20 | DoctorZ

    Так само й в супермаректі

    5 днів тому була по 1.20 - зараз по 1.75.
    Цікаво, як зреагує уряд: відмінить, (хоча бі й тимчасово) ввізне мито, намагаючись дати шанс ввезти дешеву картоплю?
    Чи знов будуть захищати вітчизняного виробнка?
    Пропоную вгадати з двох раз.
  • 2005.10.21 | Steve Seitz

    Це уряд винен

    Та ні, це результат засухи останніх двох місяців.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.21 | Englishman

      Ні, уряд. Бо картоплю можна імпортувати. (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.21 | Забойщик

        Ні, НЕ уряд. Бо картоплю можна імпортувати.

        Але це НЕ справа Уряду. Це справа бізнесу. А Уряд повинен створити такі умови, щоб бізнесу було ЗРУЧНО і ПРИБУТКОВО ввезти картоплю.

        Саме дії Уряду Франції дозволили при неврожаю пшениці знизити во Франції ціни на хліб та хлібовироби десь на 12 %. Пшеничку їм завезли китайці , а ось сприятливі умови Уряд Франції почав створювати ще з травня. Як тільки з*явились прогнози про неврожай.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.21 | Englishman

          Звичайно. Справа уряду- знизити митні збори (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.10.21 | Забойщик

            Справа уряду- знизити митні збори . ДА! Плюс улучшить и ...

            ускорить прохождение митниці, санконтроль.....


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".