МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кого цікавить молодіжне житлове будівництво?

10/19/2005 | Вячеслав Хаврусь
Передрук з Новин Майдану: http://maidan.org.ua/static/news/1129754787.html Ключовий момент, чому я скинув сюди ось в цій фразі: Народний депутат Є.Філіндаш обіцяв запросити В.Хавруся як зацікавлену особу на круглий стіл за участю соціалістів та учасників фонду, який має відбутися орієнтовно 25 жовтня. Тому запрошуємо до внесення пропозицій до круглого столу від зацікавлених активістів Майдану.


Молодіжне житлове будівництво: міфи чи реальність?

Сьогодні о 14-й годині Спілка Молодих Соціалістів на чолі з її лідером, народним депутатом України, членом фракції СПУ Євгеном ФІЛІНДАШЕМ провела пікетування Фонду сприяння молодіжного житлового будівництва, що знаходиться у Києві на вул. Десятинній, 14 (поруч з Андріївською церквою).

Як відомо, Фонд діє в межах Державної програми забезпечення молоді житлом на 2002 - 2012 роки ( http://www.molod-kredit.gov.ua/derg-prog.php ), яка “спрямована на створення додаткових умов для забезпечення житлом молоді, активізації інвестиційної діяльності у сфері житлового будівництва для молодих сімей та одиноких молодих громадян”. Фонд нині працює в двох напрямках: Державний кредит ( http://www.molod-kredit.gov.ua/umovy.php?derg ) та Банківський кредит ( http://www.molod-kredit.gov.ua/umovy.php?banks ).

Причиною акції соціалістів стала фактична недієздатність Фонду та неможливість вирішити проблему молодіжного кредитування. Біля будинку Фонду зібралося близько ста молодих людей, котрі тримали в руках плакати, транспаранти з гаслами „Житло – не тільки обраним!”, „Ми не мавпи, щоб жити на деревах!”, „Фонд – не кормушка!”, „Навіщо нам недієздатний фонд?” та інші.

Молоді соціалісти також принесли з собою матеріли для будівництва „хатинки”, яку звели прямо перед будівлею Фонду сприяння молодіжному кредитуванню та запропонували працівниками установи купити її: „Житло в центрі Києва нині дороге, ми ж запропонували працівникам Фонду викупити його всього за 8 тис. у.о. Тобто, по 2 тисячі за квадратний метр. Та виявилося, що для них, як і для більшості української молоді, це не по кишені. Після цього був оголошений аукціон серед молодих соціалістів зі стартовою ціною в 1 грн. Бурхливі торги зупинилися на ціні в 100 грн. “Щасливим” мешканцем “житла” став студент, який віддав всю свою місячну стипендію.

До пікетуючих вийшов голова правління фонду Валерій Омельчук, який розповів про те, що для запобігання корупції розроблена і випробувана в трьох регіональних відділеннях спеціальна комп’ютерна програма, яка буде на основі встановленого рейтингу відбирати претендентів на одержання кредитів. Результати було обіцяно розміщувати в Інтернеті.

Голова Спілки Молодих Соціалістів, народний депутат України Євген ФІЛІНДАШ повідомив присутнім, що нині в черзі за молодіжними кредитами стоїть близько 100 тис. сімей та одиноких громадян, а минулого року по обом програмам надано лише близько 2700 кредитів по всій Україні. На кредитування минулому році в державному бюджеті було передбачено 123 млн. грн., а в бюджеті на наступний рік можливе скорочення до 100 млн. грн.

Участь в акції також взяв учасник альянсу Майдан В.Хаврусь ( http://alliance.maidanua.org/user/8 ), який вже понад 16 років мешкає в гуртожитках м.Києва, а нині працює в одній з установ НАН України м.Києва. Він звернув увагу присутніх на те, що широко розрекламована акція щодо надання молодіжних кредитів насправді є доступною для досить обмеженого кола осіб через так звану ”Нормативну вартість квадратного метра житла" ( http://www.molod-kredit.gov.ua/calc.php ), яка в Києві за даними Держбуду нині складає 2384 грн. Різницю між фактичною та нормативною вартістю житла сплачує молода особа разом з першим внеском. Отже, якщо нині в Києві фактична мінімальна вартість одного квадратного метра житла складає 1000 доларів (5000 грн), то знайти різницю для доплати зможуть небагато молодих позичальників, що робить участь в молодіжному кредитуванні нереальною справою. Народний депутат Є.Філіндаш обіцяв запросити В.Хавруся як зацікавлену особу на круглий стіл за участю соціалістів та учасників фонду, який має відбутися орієнтовно 25 жовтня. Тому запрошуємо до внесення пропозицій до круглого столу від зацікавлених активістів Майдану.

За матеріалами прес-служби СМС та повідомлень учасника альянсу Майдан В.Хавруся

Додаткові матеріали можна прочитати на сайті 5-го каналу: http://5tv.com.ua/print/101/56/15348/

Додані фото можна переглянути в Новині за лінком: http://maidan.org.ua/static/news/1129754787.html
1 Хатинка для мешканців фонду від молодих соціалістів
2, 3 Гасла учасників акції
4 Виступає голова правління фонду Валерій Омельчук, поруч – О.Курінський та Є.Філіндаш.

Відповіді

  • 2005.10.26 | Вячеслав Хаврусь

    Кгм, нікому не цікаво. А в середу круглий стіл

    Див. тута: http://maidan.org.ua/static/news/1130259253.html Можна буде спробувати достукатися через мене до всіх запрошених (якщо вони прийдуть). Чекаю на питання та пропозиції тут до 12:00 в середу.

    Не знаю, що з того вийде, але я возьму з собою кілька примірників Меморандуму Майдану та піблікацій з Майдану на житлову тематику. Якщо є інші побажання - пропонуйте.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.26 | Боровик

      Re: Кгм, нікому не цікаво. А в середу круглий стіл

      Цікаво знати в цифрах:
      -скільки є молоді
      -скільком з них потрібно житло
      -скільки на це потрібно грошей
      -скільки житла моджна побудувати за ці гроші
      -хто заплатить?
      Буду вдячний за відповіді.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.26 | Вячеслав Хаврусь

        Re:

        Хочу зауважити, що було б класно піднімати на круглому столі питання, які спонукають до розрулювання ситуації. Статистику вони без сумніву назвуть, от тільки чи треба вона нам?

        Боровик пише:
        > Цікаво знати в цифрах:
        > -скільки є молоді
        Я думаю, це можна знайти десь в статистиці. Ця цифра важливою, щоб виносити її на круглий стіл?

        > -скільком з них потрібно житло
        На програму молодіжного кредитування стоїть в черзі по Україні близько 100 тис. сімей або одиноких громадян. За минулий рік дали загалом (держ.кредит або компенсація банківських відсотків) близько 2700. В грошах на це діло тоді давали близько 120 млн., на наступний рік хотять скоротити до 100. Це все здається було у відповідній новині. Я відповів?

        > -скільки на це потрібно грошей
        Див. відповідь на друге питання. На її основі можна дати відповідь.

        > -скільки житла моджна побудувати за ці гроші
        Не знаю.

        > -хто заплатить?
        Не знаю. Спробую на основі всіх цих питань щось сформулювати. Але, на жаль, їхнього спільного знаменника я не вловив.

        > Буду вдячний за відповіді.
        Спробую.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.26 | Боровик

          Re:

          Вячеслав Хаврусь пише:
          > Хочу зауважити, що було б класно піднімати на круглому столі питання, які спонукають до розрулювання ситуації. Статистику вони без сумніву назвуть, от тільки чи треба вона нам?
          >
          > Боровик пише:
          > > Цікаво знати в цифрах:
          > > -скільки є молоді
          > Я думаю, це можна знайти десь в статистиці. Ця цифра важливою, щоб виносити її на круглий стіл?
          Так, бо це є параметром дискусії.

          > > -скільком з них потрібно житло
          > На програму молодіжного кредитування стоїть в черзі по Україні близько 100 тис. сімей або одиноких громадян. За минулий рік дали загалом (держ.кредит або компенсація банківських відсотків) близько 2700. В грошах на це діло тоді давали близько 120 млн., на наступний рік хотять скоротити до 100. Це все здається було у відповідній новині. Я відповів?
          На жаль, не відповіли, бо я запитав про потребу в житлі, а ви відповідаєте про черги... Це трохи не те. Я в черзі не стою, а житло потрібне.
          > > -скільки на це потрібно грошей
          > Див. відповідь на друге питання. На її основі можна дати відповідь.
          Ні, не можна, тому що в країні не 100,000 потребує житла, а щонайменше кілька мільйонів.
          100 мільйонів грішми - менше ніж по сотні на кожного. Під іншим кутом - по сотні з мільйонів щоб тисячам житло.
          Якщо виділяти ці гроші так щороку, то черга буде на десятки років.
          Тобто знову криве і недороблене житло під старість...

          > > -скільки житла моджна побудувати за ці гроші
          > Не знаю.
          Залежить якого. Але навіть якщо будувати ніяке житло - біля 5 тисяч квартир. Тут нагадую про довжину черги про яку ви пишете (100 тис) і навіть не берусь згажувати про довжину реальної черги тих кому це житло дійсно потрібне.

          > > -хто заплатить?
          > Не знаю. Спробую на основі всіх цих питань щось сформулювати. Але, на жаль, їхнього спільного знаменника я не вловив.
          Я собі не уявляю хто заплатить, але схиляюсь до думки, що в першу чергу тмають платити ті хто хоче в тому житлі жити, а не так щоб одні будували іншим, а самі жили по найманих кімнатах.
          Спільний знаменник - потрібна програма, яка зачіпає всіх, а не жменьку вибраних.
          Потрібна програма, яка робить всіх рівними за доступом до житла одночасно.
          Потрібна програма, яка не буде дискримінаційною до тих, хто без житла, молодий, але не стоїть в черзі.
          >
          > > Буду вдячний за відповіді.
          > Спробую.
          Мені навіяло історією черги на машину, в якій стояв мій батько.
          В нашому районі він був 72-й в черзі, а на чергу отримували по дві машини на рік. Коли ставав в чергу, йому було біля 40, теоретично, він мав би чекати до своїх 76-ти....
          До речі, тоді теж оперували потребою в машинах членами черг...
        • 2005.10.26 | Боровик

          Re:

          Ще одна тема - сільське житло без туалетів, каналізації і так далі, коли в одній кімнаті на печі сплять дід і баба, на ліжку тато з мамою, на припічку старша дитина, а на дивані двоє менших...
          Так всю зиму, бо напалити "другу хату" (другу кімнату хати) важко через те, що треба дров, вугілля....
          В такому житлі проживає і молодь і старі і діти...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".