МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нарешті проблиск розуму в темному царстві!

10/25/2005 | Раціо
— Стосовно депозитів я вже неодноразово висловлював свою думку: депозит — не спосіб заробітку, а спосіб заощадження грошей. Інфляція плюс один відсоток — от і все. Жорстко, але правильно. Хочете заробляти — йдіть на фондовий ринок, якого в нас немає... Таким чином хоча б виникне попит на фінансові інструменти.
Проблема як була три роки тому, так і залишилася: тупий депозит, тупа валюта і купівля квартири в Києві. Як країна може розвиватися за повної відсутності фінансових інструментів?

http://www.zn.kiev.ua/nn/show/569/51576

Міністр економіки не знає як країна може розвиватися за повної відсутності фінансових інструментів. Виглядае, що один Shooter знає.

Відповіді

  • 2005.10.25 | line305b

    Re: Нарешті проблиск розуму в темному царстві!

    Раціо пише:
    > — Стосовно депозитів я вже неодноразово висловлював свою думку: депозит — не спосіб заробітку, а спосіб заощадження грошей. Інфляція плюс один відсоток — от і все. Жорстко, але правильно. Хочете заробляти — йдіть на фондовий ринок, якого в нас немає... Таким чином хоча б виникне попит на фінансові інструменти.

    > Проблема як була три роки тому, так і залишилася: тупий депозит, тупа валюта і купівля квартири в Києві. Як країна може розвиватися за повної відсутності фінансових інструментів?
    >
    > http://www.zn.kiev.ua/nn/show/569/51576
    >
    > Міністр економіки не знає як країна може розвиватися за повної відсутності фінансових інструментів. Виглядае, що один Shooter знає.

    Честно говоря, не вижу столь большой проблемы с этим. Большие компании могут и будут размещаться за рубежом или привлекать стратегических инвесторов. Для мелких - фондовый рынок вообще не актуален. Средние - наверное им сегодня проще иметь дело с банковскими кредитами, чем с инвестициями; бонды на худой конец могут выпустить (которые те же банки и купят). Ожидаемая доходность на кредиты - меньше чем на инвестиции...

    Наверное сложнее определенным сегментам рынка - старт-апы, инновационные компании, высоко-рисковые отрасли, сельское хозяйство - но эти сектора, все же, не большая часть экономики, и погоды пока не делают..

    Так что не вижу, насчет чего вы переживаете.. Если по-вашему проблема не с тем, что бизнесу неоткуда финансироваться, а с тем, что населению некуда инвестировать... - ну, может быть эта проблема и стоит... хотя не уверен, что в переходных экономиках фондовый рынок и т.д. - лучшее место для таких денег... проще банковские депозиты - доходность достаточно высокая, риск низкий.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.25 | Остап!

      Високі відсотки по депозитах стримують розвиток виробництва (-)

    • 2005.10.25 | Раціо

      Re: Нарешті проблиск розуму в темному царстві!

      line305b пише:

      > Честно говоря, не вижу столь большой проблемы с этим.

      Добре, що хоч Яценюк бачить.

      > Большие компании могут и будут размещаться за рубежом или привлекать стратегических инвесторов.

      Не "можуть і будуть", а "мусять". А навіщо? Кому треба, щоб власниками українських підприємств могли бути лише олігархи та іноземці??? Поясніть мені, в чиїх це інтересах, окрім олігархів та іноземців.

      >Для мелких - фондовый рынок вообще не актуален.

      ??? Ви маєте на увазі, що шлях стартап->IPO - це не для нас? Рожей нє вишлі?

      > Наверное сложнее определенным сегментам рынка - старт-апы, инновационные компании, высоко-рисковые отрасли, сельское хозяйство - но эти сектора, все же, не большая часть экономики, и погоды пока не делают..

      Так тому й не роблять, що немає фондового ринку. Але звісно, навіщо стартапи й іноваційні компанії Україні, правда? Абсолютно не проблема.

      > хотя не уверен, что в переходных экономиках фондовый рынок и т.д. - лучшее место для таких денег...

      Так не перейде нікуди "перехідна" економіка без фондового ринку.

      > проще банковские депозиты - доходность достаточно высокая, риск низкий.

      Та банківські депозити у всьому світі "прощє". Але в деяких країнах це не служить причиною дискримінувати дрібного інвестора.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.28 | line305b

        Re: Нарешті проблиск розуму в темному царстві!

        Раціо пише:
        > Не "можуть і будуть", а "мусять". А навіщо? Кому треба, щоб власниками українських підприємств могли бути лише олігархи та іноземці??? Поясніть мені, в чиїх це інтересах, окрім олігархів та іноземців.

        В ваших личных интересах. Если поинтересуетесь наиболее продвинутыми в мире экономиками по темпам роста и росту доходов населения, то выяснится, что таковыми были преимущественно олигархические Азиатские экономики с высоким процентом прямых иностранных инвестиций, которые предлагали большей частью своей истории простым гражданам не многим более, чем работа за очень низкую зарплату, с ее постепенным ростом по мере накопления капитала. Те же экономики, которые пользовались вашими идиотскими лозунгами - Индия, Латинская Америка - по защите внутреннего рынка, мелких инвесторах и еще всякой фигне - продолжают сидет в достаточно глубокой заднице по сравнению с Азией.

        > ??? Ви маєте на увазі, що шлях стартап->IPO - це не для нас? Рожей нє вишлі?

        Не для вас. Вы конкретно не вышли (иначе бы работали на старт-ап, а не сидели и писали ерунду на форумах).

        >
        > > Наверное сложнее определенным сегментам рынка - старт-апы, инновационные компании, высоко-рисковые отрасли, сельское хозяйство - но эти сектора, все же, не большая часть экономики, и погоды пока не делают..

        > Так не перейде нікуди "перехідна" економіка без фондового ринку.
        Это вы на собственном глубоком опыте такой вывод сделали? Может свое CV вывесите - такой талант пропадает.

        > Та банківські депозити у всьому світі "прощє". Але в деяких країнах це не служить причиною дискримінувати дрібного інвестора.
        Да успокойтесь - в большинстве стран, где есть т.н. "дрибной инвестор" - обычно весьма продвинутые капитализмы, в которых накопление капитала осуществлялось как раз в то время, когда дрибной инвестор особо не вякал, и работал по 12 часов за прожиточный минимум, банковские депозиты имеют очень низкую, почти нулевую доходность. А в Украине и в странах с переходной экономикой доходность вполне на уровне - отнюдь не как у почти безрискового актива. То же самое касается кредитов - разница между самыми высокодоходными депозитами, и самыми дешевыми кредитами не более 3-4% в год. Чего вам еще надо???
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.28 | Раціо

          Re: Нарешті проблиск розуму в темному царстві!

          line305b пише:

          > В ваших личных интересах. Если поинтересуетесь наиболее продвинутыми в мире экономиками по темпам роста и росту доходов населения, то выяснится, что таковыми были преимущественно олигархические Азиатские экономики с высоким процентом прямых иностранных инвестиций, которые предлагали большей частью своей истории простым гражданам не многим более, чем работа за очень низкую зарплату, с ее постепенным ростом по мере накопления капитала.

          Дуже дивно. Ви кажете про "мої особисті інтереси", але при цьому розказуєте про південно-східну Азію. З південно-східними азіятами я не по книжках про "тигрів" знайомий. Майже будь-який китаєць Вам скаже, що роздавлені студенти на Тяньаньмені - в його особистих інтересах. Інтереси в нас із ними дуууже різні. Іґнорувати в економічних викладках культурний фактор є, м'яко кажучи, ризиковано.

          >Те же экономики, которые пользовались вашими идиотскими лозунгами - Индия, Латинская Америка - по защите внутреннего рынка, мелких инвесторах и еще всякой фигне - продолжают сидет в достаточно глубокой заднице по сравнению с Азией.

          Це арґументи на кшталт: "огірок-отруйна рослина, бо всі хто його їли рано чи пізно вмирають". Чи Ви беретеся довести, що основною або вагомою причиною економічної відсталости Індії є її законодавство про захист дрібного інвестора? І хто їм це законодавство розробляв?

          > > ??? Ви маєте на увазі, що шлях стартап->IPO - це не для нас? Рожей нє вишлі?
          > Не для вас. Вы конкретно не вышли (иначе бы работали на старт-ап, а не сидели и писали ерунду на форумах).

          Опа. Попустіться, тут Вам не південно-східна Азія. Якщо не маєте арґументів, то так і кажіть, без єрунди про мене особисто.

          Ви самі визнаєте, що відсутність фондового ринку несприятлива для іновації й стартапів, але не вважаєте це проблемою. Я вважаю це дуже великою проблемою, передовсім для тих, кому не цікава праця по 12 годин за прожитковий мінімум.

          > > Так не перейде нікуди "перехідна" економіка без фондового ринку.
          > Это вы на собственном глубоком опыте такой вывод сделали?

          Це не висновок, це робоча гіпотеза. Заснована на спогляданні простого українського життя, елеґантно описаного Яценюком як: "тупий депозит, тупа валюта і купівля квартири в Києві". Ви ж чомусь контрарґументів не наводите, просто тупо наїжджаєте.

          > Может свое CV вывесите - такой талант пропадает.

          Вас дезінформували. З талантом усе гаразд, як і з CV. Зосередьтеся на власних.

          > Да успокойтесь - в большинстве стран, где есть т.н. "дрибной инвестор" - обычно весьма продвинутые капитализмы, в которых накопление капитала осуществлялось как раз в то время, когда дрибной инвестор особо не вякал, и работал по 12 часов за прожиточный минимум,

          Ви марите, колєґо. Який же інвестор із того, хто працює за прожитковий мінімум? Ми ж говоримо конкретно про Україну. Вас питали, що робити дрібному українському інвестору тут і тепер. Ваша порада була: "вивозьте капітал". Неочевидний рецепт для розвитку.

          > Чего вам еще надо???

          Ой, нам стііільки усього треба. Для початку - захисту прав акціонерів. Мооожна, дядю? Ну дозвольте нам, ну будь ласочка. Нє, я розумію, що куди там нам осягнути такої захмарної мудрости, але ж ось великі західні дяді на "мінідавосі" видали нам інструкції, так воно там чорним по білому, першим пуктом:

          ► Corporate Governance:

          needs concerted attention to lay the groundwork for sustainable investment starting with a reliable legal framework, transparent transactions and the protection of shareholder rights.

          http://www.weforum.org/site/homepublic.nsf/Content/Ten+Action+Steps+Proposed+to+President+Yushchenko+by+the+Participants+at+the+Extraordinary+Ukraine+Roundtable

          Що нам тепер робити? Мусимо слухатися. То як, дозволяєте?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".