МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Терьохін прогнозує різкий обвал долара (\)

10/26/2005 | Мінор

C. Терьохін: У питанні використання коштів від «Криворіжсталі», Єхануров - справжній комуніст

http://rep-ua.com/12042.html

>Два мільярди двісті мільйонів доларів повинні бути конвертовані у гривню і всі повністю зараховані до бюджету на покриття його дефіциту. Однак, якщо така сума буде пропонована валютному ринку України, то гривня укріпиться (ревальвується) до позначки 3 або менше до долара.

Запитання: Продаж „Криворіжсталі” розколов суспільство. Одні переконані, що продаж іноземцям перлини української металургії є злочином, інші – радіють з його результатів.



С.Т.- Минулого року „Криворіжсталь” була продана Януковичем на користь зятя Кучми та „донецьких хлопців” практично за безцінь. Уряд Тимошенко наполіг на проведенні відкритого судового процесу, який визнав ту приватизацію незаконною. Шляхів було два: перший – залишити завод у власності держави, другий – продати на чесному аукціоні. За першою версією Уряду треба було би віддати „Пінчуку і Ко” з бюджету більш ніж 400 млн. гривень, зарізавши окремі соціальні програми. Ці 400 млн. гривень отримав від нього уряд Януковича і розтринькав гроші невідомо куди. За другою версією – організувати відкритий аукціон, отримати справедливу вартість заводу, повернути ті самі 400 млн., а решту використати для суспільного розвитку. Ми обрали другий варіант. Врешті-решт, перебування заводу у власності держави значило би одне – товарні і грошові потоки контролювалися би чиновником, у тому числі помаранчевим... Тому я пишаюся результатами аукціону з продажу „Криворіжсталі”. Впевнений, що пишається також Юлія Володимирівна, яка, незважаючи на лемент окремих президентських радників (на кшталт товариша Зінчука або Бориса Нємцова) та комуно-соціалістичної братії, провадила жорстку політику стягнення раніше вкраденого суспільного багатства.

До речі, опонентам маю нагадати - гроші не мають національності. Якщо країна забороняє купувати національну власність іноземцям, то іноземці засновують «українські» компанії або корумпують національних чиновників. Величезний комбінат „Криворіжсталь” не перевезуть до Індії. Навпаки, в інтересах нового інвестора є підняття зарплат працівникам. Кінцева аукціонна ціна „Криворіжсталі” майже у шість разів перевищує суму попередньої приватизації. Саме тому, Генпрокуратурі було би доречно звернути увагу на роль пана Чечетова (колишнього голови ФДМУ – ред.) у цьому процесі, до речі, як і у приватизації підприємств Укррудпрому, а, власне надр України, які згідно із Конституцією належать виключно народу України. Нарешті, продаж „Криворіжсталі” є результатам безкомпромісної позиції Юлії Тимошенко та перемогою українського народу над олігархами.



Продаж „Криворіжсталі” може призвести до різкого падіння долара або інфляції чи подорожчання житла



Запитання: Сьогодні інформагентства поширили інформацію про загрозу дестабілізації валютного ринку у зв’язку з отриманням платежу за „Криворіжсталь”. Крім того, багато політиків кинулися розподіляти ще не отримати гроші.



С.Т. - Згідно з приватизаційним законодавством покупець має сплатити за приватизоване майно гривнями. Саме тому, два мільярди двісті мільйонів доларів повинні бути конвертовані у гривню і всі повністю зараховані до бюджету на покриття його дефіциту.

Однак, якщо така сума буде пропонована валютному ринку України, то гривня укріпиться (ревальвується) до позначки 3 або менше до долара. Якщо ж НБУ почне скуповувати надлишкову пропозицію валюти, то пропозиція гривні на ринок перевищить у двічі нормативи річного приросту грошової маси. При цьому монетарна складова у індексі споживчих цін перевищить дві третини, а рівень інфляції зросте до 32-36%. У цьому випадку НБУ може стерилізувати надлишкові кошти шляхом підняття розміру облікової ставки, а також ставок за кредитами під заставу державних цінних паперів чи бланкових кредитів. Найбільш брутальним кроком НБУ може бути різке підняття резервних вимог до залучених банками пасивів. Але внаслідок таких дій НБУ зросте мінімум вдвічі вартість кредиту, а отже уповільниться економічне зростання та внутрішні інвестиції (включаючи вартість іпотечного житла).



Запитання: Це досить драматичний сценарій, з огляду на те, що продаж уже відбувся і назад не буде вороття – чи існує якийсь менш дошкульний вихід із ситуації?



С.Т. – Існує. Найбільш влучним використанням коштів є:

- досягнення згоди з минулим власником щодо повернення належної суми в іноземній валюті на визначені ним валютні рахунки ( у тому числі за кордоном);

- купівля на вторинному ринку „дорогих” зовнішніх позик, емітованих минулими урядами, та їх заміщення (у разі потреби) новими запозиченнями за меншою вартістю;

- спрямування коштів на створення державних соціальних фондів, а саме медичного або державного пенсійного фонду другого (вкладного) рівня, які не передбачають негайних виплат.

До речі, житло і надалі буде дорожчати, позаяк для людей нерухомість є найкращим способом збереження їх здобутків.

А політики, які почали розподіляти ще не отримані гроші від приватизації „Криворіжсталі”, є суцільними популістами, що спекулюють на очікуваннях народу, не розповідаючи йому про загрозу зростання цін на товари повсякденного вжитку.



Єхануров - майже комуніст і майже націоналізатор



Запитання: Прем’єр-міністр України Юрій Єхануров сказав, що його уряд буде скуповувати раніше приватизовані підприємства за рахунок коштів бюджету.



С.Т.- Така заява свідчить навіть не про соціалізацію, а про суцільну комунізацію поглядів Єханурова та про те, що він не поважає українське суспільство, використовуючи його кошти на користь окремих бізнесових оборудок. Більш за те, такою заявою Єхануров фактично підтвердив своє бажання націоналізації підприємств, а отже свою прихильність до ідеології комуністичної партії, в якій він перебував довгі роки (й досі не здав свого партійного квитка).

Кошти бюджету не повинні йти на потреби націоналізації, одначе повинні використовуватися для соціальних потреб суспільства.



Семенюк і політична паранойя



Запитання: Валентина Семенюк подала у відставку у знак протесту проти проведення продажу „Криворіжсталі”.



С.Т. - Соціалістична партія України закликала Семенюк покинути посаду голови ФДМУ. На жаль, „головна націоналізаторка” країни не була звільнена Президентом України за незрозумілих причин. Невже філософії Ющенка і Семенюк можуть збігатися? Я, власне, не хочу вірити...

Відповіді

  • 2005.10.26 | Englishman

    коректніше казати не про обвал долара,

    а про різку ревальвацію відносно ВСІХ валют.
  • 2005.10.26 | QuasiGiraffe

    У Вас є конкретні зауваження чи контрпропозиції...

    чи тільки так, з трубочкою підсунулися?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.26 | observer

      Тю, та Тєрьохіна бізнес такий: провокувати обвали, а потім

      на них заробляти.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.26 | Мартинюк

        Гадаю ці звинувачення некоректні

        Хоча б тому що Тєрйохіна в цьому ніколи не звинувачували коли доллар піднімався. А можна було, оскільки він і в різних урядах побував і в парламентських комісіях.

        На зміні курсів завжди хтось заробляє. Це так до відома.
        Оскільки більшість все таки заробляє на падінні гривни, то я готовий простити небагатьом сміливцям, які (можливо) заробляли на рості гривни.

        Готовий простити тому що вони обєктивно зацікавлені у цьому рості. В цьому ж зацікавлена і Україна, бо в такому випадку вона перестає бути сировинним експортером, а дістає шанс переспеціалізуватися в переробника і експортера виробів з високим ступенем обробки.
        Тобто наблизитися до елітарної групи у світовому поділі праці.
        Вона може набагато дешевше ввозити сировину і технології ( а не тільки продути та товари споживання як репетують прихильники недооціненої гривни)і таким може виробляти більш високотехнологічний продукт для експорту.
  • 2005.10.26 | catko

    нічого не буде

    бо відповідна кількість мільярдів (та яку треба влити в бюджет) була надрукована гривнями які були запущені в оббіг і під це було опущено долар авансом ще при юлі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.26 | Мартинюк

      Це самовтішання.

      Терйохін майже правильно все каже.Окрім хіба що надмірного прославляння Юлії Тимошенко.

      Особливо гнітюче виглядає привязка підняття вартості кредитів до намагання стримати інфляцію, яка виникає внаслідок скупівлі доллара.

      НБУ до речі вже підняв свою ставку майже до 10 %, після того як Стельмаха "повозили мордою по підлозі" після відходу його тимчасового союзника Тєрйохіна.

      Відповідно піднімається вартість кредитів. Коротше назад у "зяючі" 90 роки...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.26 | Odess

        Тогда Вы представляете себе что произойдет если

        Юля продвинет свой маразм:
        http://www.pravda.com.ua/ru/news/2005/10/26/34072.htm

        "Лидер партии "Батькивщина" Юлия Тимошенко настаивает на том, что средства, вырученные за продажу комбината "Криворожсталь" на открытом аукционе 24 октября 2005 года, должны использоваться, прежде всего, для решения приоритетных социальных вопросов.

        Об этом говорится в сообщении пресс-службы "Батькивщины"

        Среди таких социальных вопросов называются сбалансирование Пенсионного фонда и возвращение людям утраченных сбережений"
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.26 | Майдан

          Це так для виборів

          Якщо послухають то Юля буде лаятии за кризу та подорожчання, якщо не послухають , то буде лаяти за те що не послухали.

          А можуть до речі послухати - бо "ощадбанківці" зараз мають вплив на Ющенка, ну а звичайно який ощадбанк відмовиться рік-два покрутити ці мільярди в якій небудь химерній фінансовій схемі "а ля Морозов"?
  • 2005.10.26 | Хвізик

    щоб не було дефляції гривні, виручені доларові кошти

    треба направити в інтелект нації. Наприклад, для посилання талановитої молоді на навчання за кордоном. Влаштувати всеукраїнські конкурси, і відібрати найкращих на всіх рівнях освіти.
    Виділяти гроші треба як кредит, який би автоматично гасився державою протягом кількох років після повернернення людей назад. У разі, якщо людина не забажає вернутися в Україну, вона була би зобов"язана повернути кредита сама разом з високими відсотками. Таким чином, люди мали би стимула для повернення на Україну.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.26 | Мартинюк

      Гадаю це ще щось треба продати поки держава приготується

      Такий проект потрбує щонайменше 2-3 роки на підготовку і розкрутку.
      За цей час можна розпродати пів України.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".