МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Доречі, приватизація КС може зрушити з місця ще одне...

10/27/2005 | Shooter
..мертве підприємство (вірніше, так і не збудований завод):

http://www.pravda.com.ua/news/2005/10/25/34918.htm

Прем'єр відзначив інтерес до приватизації Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд з боку українських металургійних груп і іноземних інвесторів, зокрема, компанії Mital Steel.

"Необхідно з'ясувати, скільки потрібно вкласти в розвиток КГКОР. Необхідно з'ясувати, які капіталовкладення потрібні для комбінату, на чому він має працювати", - також додав Єхануров.

"Дискусії навколо цих питань будуть гострими. Починайте вивчати Кіровоградський гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд", - сказав він, звертаючись до журналістів.

Відповіді

  • 2005.10.27 | Sean

    Я було подумав про Конст.суд і не здивувавсь (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.27 | Чучхе

      На на Конст.суд буде важко знайти покупця

      Хоч у будівлі, які займають ці чільні судді (за моїми підрахунками, на кожного суддю припадає по 0,8 поверхи) колись планувалось розмістити провідний центр комп"ютерних технологій і робити там хай-тек світового рівня.
  • 2005.10.27 | fat mama

    Ці два проекти не обов'язково пов'язані

    В принципі, Міттал висловлює свою зацікавленість в придбанні КГЗКОРу уже більше 4 років, але процес ще навіть не зрушив з ісця.

    Там дуже складна структура і зацікавленість кількох різних держав. Ну і окрім цього - потреба астрономічних інвестицій, щоб завод запрацював.

    Реально це під силу небагатьом компаніям і лише таким гігантам як Міттал Стіл.

    З точки зору України, сподіватися можна лише на те, що початок роботи полегшить соціальний стан тих хто на нього зав'язаний, дасть роботу кільком десяткам тисяч людей (і, відповідно, податки в бюджети). Це вже немало, але розраховувати на якісь серйозні суми від його приватизації не варто - туди ще дуже і дуже багато треба вкласти
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.27 | Shooter

      Re: Ці два проекти не обов'язково пов'язані

      fat mama пише:
      > В принципі, Міттал висловлює свою зацікавленість в придбанні КГЗКОРу уже більше 4 років, але процес ще навіть не зрушив з ісця.
      >
      > Там дуже складна структура і зацікавленість кількох різних держав.

      Так - в т.ч. Румунії та Словаччини.

      > Ну і окрім цього - потреба астрономічних інвестицій, щоб завод запрацював.
      >
      > Реально це під силу небагатьом компаніям і лише таким гігантам як Міттал Стіл.

      Так.

      > З точки зору України, сподіватися можна лише на те, що початок роботи полегшить соціальний стан тих хто на нього зав'язаний, дасть роботу кільком десяткам тисяч людей (і, відповідно, податки в бюджети). Це вже немало, але розраховувати на якісь серйозні суми від його приватизації не варто - туди ще дуже і дуже багато треба вкласти

      Все правильно пишете, і я з Вами повністю згоден :) Щоб "підняти" цей проект, потрібно дійсно як значні інвестиції, так і потреба/перспектива збуту збагаченої руди. І перше, і друге (це - як наслідок володіння Міталом значних активів в ЧМ постсоц Центральної Європи, на які й мав орієнтуватися "розпочатобудівничий" КГЗКОР) Мітталу під силу. А якщо б вони ще "в долях" з U.S. Steel пішли - справа з місця би зрушила ще швидще :)

      Та й не думаю, що Ющ медіазував "мертву тему". Думаю, що попередні "зондажні" зустрічі з Мітталом на цю тему вже проводилися.

      Побачимо.
    • 2005.10.27 | Роман ShaRP

      Re: Ці два проекти не обов'язково пов'язані

      fat mama пише:
      > Там дуже складна структура і зацікавленість кількох різних держав. Ну і окрім цього - потреба астрономічних інвестицій, щоб завод запрацював.

      Ну звичайно! Починали будувати усім СЕВом. Німці, румуни, поляки, чехи, словаки - я там бачив усіх ;)

      > З точки зору України, сподіватися можна лише на те, що початок роботи полегшить соціальний стан тих хто на нього зав'язаний,

      Був зав*язаний. Доки там ще була робота, у райцентрі Долинська, найближчому до забудови, збудували навіть мікрорайон багатоповерхівок. Що там зараз - я не знаю.

      Але місцеві жителі вже давно до того звикли харчуватися городами та різними халтурами.

      > дасть роботу кільком десяткам тисяч людей (і, відповідно, податки в бюджети). Це вже немало, але розраховувати на якісь серйозні суми від його приватизації не варто - туди ще дуже і дуже багато треба вкласти.

      А то! Див. пост нижче.
  • 2005.10.27 | Роман ShaRP

    Навряд чи.

    Кажу вам як людина, яка там бувала (воно у півгодині дороги велосипедом від моєї "історичної батьківщини"), що якщо там залишилися стіни, то це ще й добре. Бо занедбаний цегляний завод місцеві жителі розібрали по цеглині до фундаменту.

    Shooter пише:
    > ..мертве підприємство (вірніше, так і не збудований завод):
    >
    > http://www.pravda.com.ua/news/2005/10/25/34918.htm
    >
    > Прем'єр відзначив інтерес до приватизації Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд з боку українських металургійних груп і іноземних інвесторів, зокрема, компанії Mital Steel.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.28 | fat mama

      Там все стоїть

      принаймні те, що встигли збудувати і накрити дахом. Багато устаткування яке стояло під відкритим небом зіпсувалося, багато чого розікрали (і ніхто не знає скільки цього точно, а, враховуючи розміри заводу - навряд чи це може хтось колись підрахувати).

      Так що об'єкт живий, але роботи там непочатий край

      Я там був двічі по кілька днів щоразу. В Долинськ не їздив, але за розповідями працівників місто так-сяк перебивається. Після кожного повідомлення про можливих інвесторів зростають ціни на квартири. Але не драматично - з 1000 до 3000 доларів за три кімнати:)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".