МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Казахстан зробив кіно за $34М - блокбастер про свою історію (л)

11/01/2005 | Стопудів
Що відкажуть українські кінематографісти? Поки що тільки нудною короткометражкою.

...Про „На перехресті” немає що особливо розповідати, та й стрічка триває всього 15 хвилин. Герой і героїня – заробітчани в Чехії, він вирішує повернутися, оскільки на Батьківщині „зараз все змінюється”, а вона нібито вагається, але все ж таки...

Кілька дій і слів, потрібних для передачі переказаного вище – розтягуються на 15 хвилин. Герої довго мовчать між словами, закурюють, п’ють пиво, слухають «Океан Ельзи» (дві пісні). І все. Картинка гарна – герої фактурні, Прага дуже красива і дуже зелена, аж дивно – дія ж усе таки відбувається восени?

Але зал аплодував – щиро і довго. Хоч щось своє, хоч щось про сучасність.

„Кочівнику” теж аплодували, тільки менше. Зате дивитися було цікавіше. :) На казахський блокбастер витратили 34 мільйони доларів. 5 мільйонів пішло на переобладнання державного „Казахфільму”, а ще третина, вочевидь, на зарплату голівудським зіркам – у фільмі знімалися Марк Дакаскос („Братство вовка”, „Подвійний дракон”) і Джейсон Скотт Лі („Книга джунглів”), продюсером був Мілош Форман („Політ над гніздом зозулі”), а режисував це все американець Сергій Бодров-старший. Головну роль зіграв молодий Куно Беккер.

Голівудський „Кочівник” все одно нагадує патріотичну сагу радянських часів. Періодично такі стрічки знімалися в СРСР – про те, як зайди зазіхають на Русь, а та – об’єднавшись в єдину потугу – всім дає по шиї і завіщає жити так завжди. У блокбастері на казахські племена зазіхають: з Заходу – „багаточисельний народ у подобі дракону”, зі Сходу – „потужна держава у подобі Ведмедю”, а з Півдня – „дикі гірські племена джунгарів”. Згідно нинішніх умов політкоректності, „Кочівник” зосередився на боротьбі з джунгарами.

Сцена, яка найбільше запам’яталася – рімейк з „Матриці”, коли головний герой ухиляється від рою стріл...

http://www.pre.com.ua/ua/about/news/?ID=100343

Відповіді

  • 2005.11.03 | Михайло Свистович

    Ну чому про кінематограф пишуть люди, які вважають, що кіно

    почалося з "Матриці"?

    Стопудів пише:
    >
    > Сцена, яка найбільше запам’яталася – рімейк з „Матриці”, коли головний герой ухиляється від рою стріл...

    До "Матриці" були десятки фільміфв, в яких герої ухилялися і від рою куль, і від рою стріл. З дитинства пам"ятаю.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".