МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мешканці Житомира найбільше вірять КПУ, Партії регіонів та БЮТ(л

11/06/2005 | vmo1
6 листопада 2005 року у Житомирі на розі вулиць Київської та Московської Молодіжна ЦВК під патронатом Всеукраїнської молодіжної організації "Молодь – надія України" провела інформаційно-просвітницьку акцію «Парламентські вибори на майдані».

Імпровізоване вуличне голосування відбувалося за партійними списками. Всього для голосування Молодіжна ЦВК підготувала 500 бюлетенів.

За словами голови молодіжної ЦВК Вадима Гладчука, до виборчого бюлетеню імпровізованих виборів були внесені 11 політичних партій, "що мають парламентські фракції у Верховній Раді нинішнього скликання та рекламують себе у загальнонаціональних мас - медіа": це – Компартія, Народний Союз Наша Україна, СДПУ(о), Соцпартія, Народна партія, Українська народна партія, Партія регіонів, Блок Юлії Тимошенко, партія "Єдність", "Пора" та блок Юрія Кармазіна. Партія "Єдина Україна" напередодні дня голосування рішенням Молодіжної ЦВК була виключена з виборчого бюлетеня через заяву у прямому ефірі телеканалу "1+1" її лідера – Богдана Губського про входження цієї партії у Блок Юлії Тимошенко.

Житомиряни на відміну від киян виявилися у кілька разів більш політично активними - опитування електоральних симпатій тривало менше години, повідомляє сайт http://sprotiv.info/ .

За словами В.Гладчука, у скриньці для голосування було виявлено 328 бюлетенів для парламентських виборів на майдані у Житомирі. З них у 11 бюлетенях виборці поставили позначку навпроти слів «не підтримую жодної партії та блоку». 2 бюлетеня молодіжною ЦВК були визнані недійсними, тому що у них виборці проголосували одночасно за дві політичні партії. 172 бюлетеня мешканці Житомира забрали з собою - напевне для поповнення домашніх колекцій політичної макулатури.

Загалом за запропоновані Молодіжною ЦВК політичні партії та блоки проголосувало 315 виборців.

Перше місце здобула Комуністична партія України (голова Петро СИМОНЕНКО) – 23,8 відсотка;
друге – партія регіонів України (голова Віктор ЯНУКОВИЧ) – 22,2 %;
трете - блок Юлії ТИМОШЕНКО – 19,4 %;
четверте місце у партії "Народний союз "Наша Україна" (почесний голова Віктор ЮЩЕНКО) – 10,5 відсотка;
п'яте - у Народної партії (голова Володимир ЛИТВИН) – 9,2 %;
шосте - Соціалістична партія України (голова Олександр МОРОЗ) – 7 %;
сьоме поділили партія "Пора" (лідер Владислав КАСЬКІВ) та Соціал – демократична партія (об’єднана) (голова Віктор МЕДВЕДЧУК) – вони отримали по 3,2 відсотка.


Не подолали 3% бар'єр Українська народна партія (лідер Юрій КОСТЕНКО) – 0,9 відсотка та блок Юрія КАРМАЗІНА – 0,6 %. Партія "Єдність" (голова Володимир ЯЛОВИЙ) не здобула жодного голосу у Житомирі.

Під час позаминулої акції “Вибори на Майдані” 18 липня 2005 року у Києві перемогла партія "НСНУ", яка отримала 58,9%. 17 жовтня 2005 року лідером симпатій киян став блок Юлії ТИМОШЕНКО з 26,2 відсотками прихильників. 31 жовтня 2005 року у попередніх виборах на Хрещатику переможцем електоральних симпатій киян теж виявився БЮТ, а у попередніх виборах Київського міського голови Олександр Омельченко вперше програв висуванцю від БЮТ – Григорію Омельченку.

Молодіжна ЦВК пропонує усім політичним партіям, що мають серйозні наміри брати участь у парламентських виборах 2006 року звертатися про внесення до бюлетеню для вуличного голосування за телефоном: 240-94-15.

ВМО „Молодь - надія України” регулярно проводить „Вибори на Майдані”, починаючи з 1998 року. Голова цієї організації Вадим Гладчук попереджає громадян України що останнім часом під аналогічним брендом – „Вибори на Майдані” проводить «опитування» одна з молодіжних організацій Партії Регіонів, яка правдоподібно „підправляє” результати на користь своєї „матірної” партії. ВМО «Молодь – надія України» закликає однопартійців Віктора Януковича не красти чуже (нагадуючи про невідворотність покарання - як приклад, біографія їх шефа, який вже має «дві ходки у зону»).

Наступні парламентські вибори на майдані за партійними списками Молодіжна ЦВК проведе у Чернігові 13 листопада 2005 року. А 12 листопада 2005 року у Києві на Хрещатику відбудеться одночасне вуличне голосування за ймовірних кандидатів на посаду Київського міського голови та за політичні партії. Акредитація журналістів за телефоном 240-94-15.

Джерело http://sprotiv.info/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".