МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чого чекати Україні від вступу до СОТ?

11/17/2005 | kaiff
Пані та Панове,
Де можно знайти інформацію стасовно до вступу Україні до СОТ?

Які вимоги країн членів СОТ до Укранїи?

Які товари ми будемо імпортувати/експортувата, та за яку ціну?
(вже відомо шо колорові метали Україна буде експортувати на $1.5 за тонну дешевше, то за яку ж ціну Україна буде купувати «ножкі буша» у Дьаді Сема?)

Що дає народу вступ до СОТ?

Чому Ющ так поспішає до СОТ?

Дякую.

Відповіді

  • 2005.11.17 | Сергій Кабуд

    Брате, нажаль Ющенко лише на словах поспішає

    в нього це звичка така- брехати(смайл)

    Тут, на сайті постійно діючої акції Україна Без Кучми мене вже звинуватили в манії проти кучми, але скажу:

    якби Ющ виконав те шо вимагає Закон і роспорядився не блокувати слідство проти кучми і литвина-

    Європа і СОт і Нато прийшла б до нас самі,
    бо це була б вже ІНША система і нам би 'повірили'.

    Про СОТ була крута стаття на якомусь виданні, детальна аналітична.

    Тут хтось є хто памятає де. Там по галузях було розписано з цифрами. В деталях.
    Виходило шо троха гірше може стати деяким галузям, але село виграє СИЛЬНО, бО вимоги СОТу такі, шо нашіх селян почне субсідувати Держава.

    І давно ПОРА. Стан сільського господарства в Україні найгірший з європійський країн(((
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.11.17 | kaiff

      Re: Брате, нема прозорості у питанні

      нема прозорості у питанні що до приєднання Укараїни до СОТ.
      скрізь брехня та замовчення фактів!

      СОТ - це дуже гарно, але за якими умовами ми туди увійдемо.
      гидотні "ножкі буша" та латиномериканський цукор вб'є вітчізняного виробника, у нас Labor force - by occupation in agriculture 24%!
      звідки Памаранчевий Брехун визьме екстра гроші щоб платити цьому числу робітників дотаціі? ми ж є експортером цукору! навіщо вбивати цю галузь? а якщо є сенс це робити, то чому не сказати правду?
      де план на майбутне?

      я не проти СОТ!
      я за прозорість!
    • 2005.11.18 | Михайло Свистович

      не лише на словах

      Сергій Кабуд пише:
      > в нього це звичка така- брехати(смайл)

      тут він не бреше (два смайли)

      >
      > Тут, на сайті

      на форумі сайту

      >
      > постійно діючої акції Україна Без Кучми

      немає такої постійно діючої акції, і Майдан був сайтом конкретної акції "Україна без Кучми" до її закінчення.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.17 | Unique

    www.wto.org (-)

  • 2005.11.17 | andriko

    brr

    http://docsonline.wto.org/imrd/gen_searchResult.asp?RN=0&searchtype=browse&q1=%28+%40meta%5FSymbol+WT%FCACC%FCUKR%FC%2A%29+&language=1
  • 2005.11.17 | Сергій Кабуд

    ос- Вам , пане Кайхве:

    http://www.uceps.org/ua/show/97/

    http://www2.maidanua.org/news/index.php3?bn=maidan_arch51&key=1120785040&action=view&trs=-1

    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_arch51&trs=-1&key=1120667414&first=&last=
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.11.17 | kaiff

      Re: дякую Вам пане Кабуд - це те щоя шукав!(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.11.18 | Сергій Кабуд

        дуже цікаво про СОТ від Юлії Т.

        http://byut.com.ua/ukr/publications/publication-12


        Правда про СОТ
        18 жовтня 2005


        Я розумію і підтримую бажання Президента України забезпечити вступ України до Світової організації торгівлі вже цього року. Однак складається враження, що технічний уряд Єханурова і секретаріат РНБОУ не розповідають Віктору Андрійовичу всю правду.

        А правда є такою:

        Наприкінці минулого тижня відбулося засідання моніторингового комітету з питань підготовки вступу до СОТ чотирьох країн – В’єтнаму, Росії, Саудівської Аравієї та України. Незначні технічні питання залишилися тільки до саудитів. Як і передбачалося, В’єтнам і Росія не можуть розраховувати на будь-яке позитивне рішення, зважаючи на масові порушення ними стандартних режимів ринкової економіки. Сенсацією став звіт по Україні, який змінив серпневий оптимізм сотівських чиновників на глибоке розчарування.

        Що ж сталося? Спочатку, незважаючи на мої заперечення, фінальне засідання Робочої групи під головуванням посла Канади при СОТ Сержіо Маркі було перенесене з 28 вересня на 13 жовтня. Мотивування СОТу було простим – „Ви маєте урядову кризу”. Потім, упродовж одного тижня, з українського боку прозвучали три дилетантські та безвідповідальні заяви. Перша, імені Анатолія Кінаха (секретаря РНБОУ) , про „синхронізацію” вступу до СОТ з Росією (з процедурної точки зору це насмішило сотівських чиновників, а з економічної – налякало українських виробників); друга, імені Юрія Єханурова (прем’єр - міністра!), про відкликання деяких „сотівських” проектів з розгляду ВРУ, та третя, імені Арсенія Яценюка (міністра економіки), про можливе перенесення строку приєднання України до СОТ на наступні роки.

        Реакція СОТ на такі заяви була миттєвою - дата фінального засідання була скасована та перенесена на невизначений час.

        Висновок: Кінах, Єхануров і Яценюк не ставляться з повагою до власних виступів та зневажають дороговказами Президента.

        Уряд

        Моніторинг засвідчив, що уряд Єханурова не вирішив три глобальних питання:

        - не підписав двосторонні протоколи зі США та Австралією;

        - не вирішив питання про встановлення тарифної квоти для цукру-сирцю з метою запобігання подальшим ціновим спекуляціям за рахунок українських споживачів, а також не визначив базовий період для розрахунку рівня державної підтримки агробізнесу;

        - не забезпечив прийняття ВРУ законів, які зменшують корупцію та усувають чиновників від втручання у зовнішню торгівлю.

        Президенту України розповідають лише про необхідність вирішення третього питання. Однак, останні кроки уряду Єханурова унеможливлюють підписання двосторонніх протоколів з США та Австралією.

        Уряд Єханурова відкликав проект про поступове зменшення експортного мита на брухт чорних металів. Чи знав Єхануров, що офіс торгівельного представника США фактично забалотував пропозицію конгресменів про встановлення мита на експорт брухту взамін скасування країнами-членами СОТ будь-яких обмежень у міжнародному переміщенні цього продукту? Якщо знав, то він свідомо йшов на провал „сотівського” проекту. Якщо не знав, то посада Прем’єра не відповідає рівню „IQ” цієї особи.

        Тепер США різко заперечуватиме проти вступу України до СОТ.

        Уряд Єханурова відкликав проект про встановлення тарифної квоти на цукор-сирець. Тим часом кожного року дефіцит між виробництвом та споживанням цукру складає від 240 до 420 тис. тон.

        Ввезення цукру-сирцю було потрібне для регулювання ціни на нього. Адже після того, як уряд Тимошенко закрив податкові шпарки, внутрішні виробники цукру в умовах дефіциту почали диктувати українцям спекулятивно підвищену ціну на „солодку смерть”. Саме тому ціни на цукор піднялися за півріччя на 64%!

        Але Єханурову не пояснили, що відкликання цього проекту унеможливлює підписання двосторонньої угоди з Австралією про вступ України до СОТ.

        Уряд Єханурова відкликав проект про скасування експортного мита на живу худобу та шкірсировину. Однак 93% їх експорту приходиться на Молдову, де мита не працюють з огляду на договір про вільну торгівлю.

        Туреччина буде різко проти вступу України до СОТ.

        Уряд Єханурова відкликав проект про скасування заборони ввезення автомобілів віком більш ніж 8 років. Єхануров, мабуть, забув, що ВРУ прийняв закон Тимошенко, за яким встановлюються жорсткі екологічні вимоги для будь-яких автомобілів, старих чи нових. Нові „Жигулі” травлять наших дітей більше, ніж „Побєда” 1963 року випуску з встановленим каталізатором.

        Тому позиція ЄС у Гонконгу буде більш ніж критичною.

        Висновок: Єхануров не керує Урядом, міністри агро- та промислової політики працюють автономно, не узгоджуючи свої кроки з Прем’єром.

        Парламент

        Сьогодні у Парламенті знаходяться шість законопроектів, пов’язаних з СОТ (а не 29 чи 14 як було заявлено деякими нардепами). Три з них були прийняті у першому читанні, два – знаходяться на попередньому опрацюванні, а один - „композитний”, який вносить зміни у шість законів, - іще досі не є поданим урядом Єханурова.

        Вірогідність прийняття „сотівських” законопроектів є незначною, доки головою ВРУ є Литвин. Його сьогоднішня заява про „жаль” із приводу позиції секретаріату щодо СОТу є фарсом. Всі пам’ятають його мстиву поведінку при засіданні Парламенту у присутності Президента України. Це засідання показало, що Литвин ненавидить Ющенка, фізіологічно заздрить Тимошенко. Саме тому уряд Тимошенко одноголосно проголосував за заяву про засудження поведінки цього поплічника Кучми та, судячи з його публікацій, ворога громадянського суспільства.

        Висновок: Литвин фактично виступає проти Президента України, заздрить йому та після впровадження конституційної реформи сподівається на роль головної особи в Україні.

        Президент

        Президент України неодноразово мотивував свій Уряд вступити до СОТ цього року. Однак, під час надання згоди на призначення Єханурова Президент із трибуни ВРУ поставив під сумнів попередні домовленості з іноземними країнами щодо тарифних пропозицій у рамках переговорного процесу. Це фактично зупинило процес приєднання України до СОТ.

        Учора Президент Російської Федерації освятив нове вилучення з режиму вільної торгівлі між нашими країнами, - вдарив по карамельках та модифікованому цукру (сиропи та патока). До того Росія запровадила жорсткі обмеження імпорту українських сталевих заготовок, а тепер шукає шляхи обмеження імпорту труб українського походження, від якого я в бутність свою міністром різко відмовився. Чесно кажучи, після моїх переговорів із Грефом ми сподівалися на створення зони вільної торгівлі без вилучень та обмежень. Однак комісія Ющенко - Путін досі не працює. Справа в тому, що за поданням Петра Порошенка секретаріат комісії мав би складатися з працівників рад нацбезпеки обох країн. Після моїх особистих переговорів із панами Грефом та Христенко в Казані було домовлено доручити виконувати секретарські функції міністрам економік обох країн. На жаль, Ющенко так і не згодився...

        Висновок: Президент України не керує Урядом, який своїми діями фактично дискредитує рішення Президента України.

        Євросоюз

        Чиновники Єврокомісії висловили занепокоєння щодо входження України до СОТ попередньо до Росії. Шеф-кореспондент іспанської газети “El Pais” в Москві Пілар Бонет (Pilar Bonet) розповіла мені, що в Єврокомісії є жахлива передосторога, - що буде, коли Україна підніме вартість транзиту газу, яка різниться від того, що є в Німеччині, у 14 разів?!

        Євросоюз збуджений щодо можливості України відкрити свої ринки і стати частиною глобального економічного суспільства. Іспанія з Португалією ведуть рибну війну. Франція з Іспанією – аграрну, Німеччина з Францією – м’ясну. Україна є інтелектуальним, технологічним та аграрним європейським монстром. Тому ініціативи українського Парламенту варто оцінювати песимістично.

        Висновок: Деякі члени Євросоюзу різко заперечують входженню України до СОТ до адекватного входження Росії. Особливо – газоспоживаючі країни, яким такі поняття як демократія і громадянське суспільство не мають жодного значення.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.11.18 | kaiff

          Re: цікава передача на Радіо Свобода

          Протистояння у парламенті: чи буде Україна в Світовій організації торгівлі в осяжній перспективі? Сабатаж комуністив у Верхорній Раді
          на користь Коцапстану.
          Гості: Ігор Лосєв – політолог; Георгій Крючков - народний депутат України, членом КПУ (телефоном); Сергій Терьохін - колишній міністр економіки (телефоном).

          http://www.radiosvoboda.org/article/2005/11/815ac45c-dea0-4a81-9b19-9b01d7a319d0.html
        • 2005.11.18 | Shooter

          То не Вам, то Юлі (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.11.18 | Сергій Кабуд

            може й так, але Юля викладає логічно- Ющ так не вміє

            і факти співпадають

            хоча особисто мені вони обоє(:)) однаково огидні


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".