МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Терьохін: наш уряд працював, як швейцарський годинник…(/)

11/25/2005 | Мінор
http://rep-ua.com/15052.html

Терьохін: "Кінах двічі підходив до мене на засіданнях уряду Тимошенко з проханням залишити у спокої глиноземний завод" - сенсаційцно-відверті оцінки та унікальні спогади екс-міністра економіки.


Президент приїхав до Тбілісі. Тепла зустріч і тепла погода мабуть зачарували Віктора Андрійовича. Саме тому його виступ був далеким від реальності.


Президент заявив, що річна інфляція в Україні складе 8,5%. Однак, це м"яко кажучи, виглядає неправдою, бо за іншими оцінками, у тому числі мінекономіки, індекс споживчих цін складе не менше 12 відсотків – з них третина спровокована абсолютно нахабною поведінкою Нацбанку, який через канал валютного ринку випустив близько 4 млрд. незабезпечених коштів у обіг. Дефлятор взагалі свідчить про 15,4% річних.


Різке зменшення зростання цін, плановане урядом Тимошенко на останній квартал цього року, на жаль, не відбувається. Наші джерела на Грушевського стверджують – уряд Єханурова цілковито втрати керованість монопольними ринками. У першу чергу в сфері комунальних послуг (енергетичні компанії, водоканали, утилізація сміття, охорона тощо). Продовжується диктат цін з боку гірничо-збагачувальних комбінатів для металургів. Те ж саме відбувається у відносинах між виробниками хімічних добрив та аграрниками.


Саме тому, прогноз Президента України щодо 8,5% річної інфляції, оприлюднений у Тбілісі, економісти називають нереальним.


Інтернет-Репортер звернувся до людини, яка може компетентно прокоментувати виступ Президента – екс-міністра економіки Сергія Терьохіна.


Сергій Терьохін:

„Я повністю погоджуюся з прогнозами голови Ради Нацбанку В.Гейця та висновками німецької аналітичної групи щодо цьогорічного зростання споживчих цін у 10,5 – 12 відсотків. Дефлятор дає показник 15,2 – 15,6% річних. Від чого це?


Відповідь проста – існують зовнішні фактори, такі як агресивна політика Китаю та Індії на ринку традиційних для України металургійних виробів; підтримуваний США (з політичних мотивів) механізм експансії текстильних товарів з Індії, Пакистану, Афганістану в Європу, у тому числі в Україну; жорсткий опір традиційних аграрних країн Євросоюзу безмитному доступу українського зерна та м’яса. Чесно кажучи, Держкомстат видає ті показники, які політично потрібні владі. Незмінний керівник цього відомства у березні признався мені, що минулорічні показники були сфальсифіковані. При нашому уряді це було виключено. Більш за те, за моєю пропозицією, підтриманою колишнім віце-прем’єром Безсмертним, статистичне відомство взагалі виводилося зі складу Уряду. Однак, відповідного указу президента ми так і не дочекалися.


Існують внутрішні фактори, такі як: невпевненість у стабільності цін на російські та туркменські енергоносії; невизначена тарифна політика на електроенергію, а також на ядерне пальне для наших станцій, а, отже, електроенергію.


Також економіку збурюють законопроекти про:

- відродження скасованих урядом Тимошенко імпортних мит на бензин чи дизель. Нагадую, що картельна змова закордонних власників українських нафтопереробних заводів усе таки була підтверджена два тижні тому Антимонопольним комітетом, - себто звинувачення команди Тимошенка про створення так званої „бензинової кризи” є дешевим піаром маргінальних політиків. Для відома - при поверненні заборонених нами тарифів, вартість бензину на колонках зросте мінімум на гривню за літр (автори проекту – члени фракції Литвина та Соцпартії):

- поновлення скасованих урядом Тимошенко податкових та митних пільг для суб’єктів вільних економічних зон та територій пріоритетного розвитку.

Тиждень тому одна донецька компанія виграла у суді першої інстанції позов проти держави про поновлення безподаткового імпорту товарів. (Автори - члени фракції партії „Регіони” та позафракційні). Як наслідок, сьогодні Донецьк та регіон завалені курячими стегенцями невідомого походження. Жах просто: чи знаєте Ви, що пташиний грип впливає навіть на плід вагітної мами, а якщо він поєднується зі СНІДом, то людина живе не більше 6 місяців...


Нерозумне регулювання економікою з боку уряду Єханурова призвело до створення хаосу на ринку державних та раніше приватизованих підприємств. Северодонєцький Азот є предметом судового розгляду, де судді безумовно приймуть позитивне рішення на користь колишнього інвестора та проти держави (згідно з інсайдерською інформацією). Миколаївський глиноземний та суднобудівний заводи залишаться у власності колишніх покупців, доки головою РНБОУ залишатиметься Кінах, колишній голова миколаєвської адміністрації при правлінні Кучми.

Треба сказати, що Кінах двічі підходив до мене на засіданнях уряду Тимошенко з проханням залишити у спокої глиноземний завод. На моє питання – чому не створено в Україні фабрику виробництва алюмінію, як передбачалося інвестумовами, Кінах відповідав – так уряд змінив умови (уряд Кінаха, а потім Януковича), себто які претензії?


Лякають також інвесторів заяви Президента про підписання 20 угод з 97 у форматі ЄЕП. Уряд Тимошенко оприлюднив 15 угод, які складають базу для створення зони вільної торгівлі без вилучень та обмежень. Решта 5, про які говорив Президент, не знайомі українському суспільству, та є підставою для підозр щодо передачі частини українського суверенітету наднаціональним органам, які відповідно до базової угоди будуть знаходитися під контролем Москви.


Саме вчора Кремль висловив своє ставлення до Президента та Прем’єра України, скасувавши перший після помаранчевої революції візит голови російського уряду. Головний переговорник з Україною В.Христинко пояснив це неможливістю досягнення домовленості про ціни з головою українського „Нафтогазу” В.Івченком, за сумісництвом - головою Конгресу українських націоналістів. Узагалі, Президенту треба було мати політичну клепку в голові, перед тим як на цей пост призначати голову маргінальної політичної сили, який демонстративно при першому візиті до Москви забажав перекладача з української на російську мови. У мене є інша версія – Фрадков злякався того морального духу, який панував на річниці святкування річниці Майдану.


Для оцінки ризиків та інвестиційного рейтингу України беруться, нажаль до уваги збанкрутілих політиків чи економістів, на кшталт Бориса Нємцова чи Андерса Ослунда. Про першого взагалі нічого говорити, а останній характеризується таким цікавим випадком. У 1997 році в Парижі вийшла книжка із назвою „Україна – незакінчений поступ”. Її авторами були Андерс Ослунд, Вадим Гетьман, Віктор Ющенко, Віктор Пинзеник, Сергій Терьохін та інші. Ця книжка зараз знаходиться у всіх бібліотеках найбільших університетів світу. Саме тоді Ослунд обіцяв гонорар за поширення цієї книжки. Нажаль, жодний з дописувачів не отримав грошового віддячення. Чесно кажучи, ми писали статті не за гроші, а для популяризації українських ідей, саме тому особливої образи Осланда у нас не було. Наразі Ослунд разом з Нємцовим просто і тупо відпрацьовують гроші Пінчука – зятя колишнього президента Кучми. Пам’ятаєте відвертість Аліка Шустера (російського імеджмейкера телеканалу ІСТV, який признався, що він приїхав в Україну за запрошенням зятя Кучми Пінчука після телефонного дзвінка Нємцова тому ж таки зятю з Москви до Лондона).



Резюме Терьохіна:


(1) Реальна інфляція цього року (грудень до грудня) складе 12,4 -12,6%, номінальний зріст доходів населення впаде від 44% за 9 місяців до 38% за 12 місяців цього року, з 3 000 вкрадених підприємств, повернені будуть лише до першого десятка;


(2) Уряд Єханурова жорстко критикує уряд Юлії Тимошенко за політику „соціального популізму”. Однак, за 6 місяців нашого уряду єдиним соціальним рухом було 10-кратне підняття виплат новим мамам у зв’язку з народженням дитини. Решта соціальних зусиль уряду Тимошенко зосереджувалися на фінансовому виконанні незабезпечених грошима торішніх обіцянок Януковича. Хіба Єхануров є щирим...?


(3) Нємцов, Ослунд, Березовський склали фронт боротьби з Росією, та вийшли з жорсткою економічною позицією проти Юлії Тимошенко, яка вперше виступила проти нечесної приватизації. Саме тому, нам треба відхреститися від найманих російським або іншим іноземним капіталом квазі-економістів на кшталт Ослунда.


(4) Юлія Тимошенко – тендітна як жінка та жорстка як публічний управлінець, геніальна особа, що тримала в своїх руках долю 16 міністрів – чоловіків та 1 міністра - жінки. Ми працювали як добрий швейцарський годинник – від години до години, від дня до дня. На жаль, сьогодні моє міністерство економіки гальмує. Молодим міністром були повернені на посади люди, раніше звільнені мною на підставі інформації СБУ про їх корупцію, а започатковані мною внутрішні антикорупційні розслідування зупинені. Більш за те, створений мною відділ внутрішньої безпеки не працює, а одіозна особа, яка курувала департаментом банкрутства та призначенням керуючих, призначена радником міністра. Міністерство економіки знов стає центром корупційного розподілу коштів іноземних грантів та бюджетних капітальних вкладень.




І-Репортер

Відповіді

  • 2005.11.25 | Iryna_

    Маленьке зауваження для характеристики самого Терьохіна

    На мою думку, у достойних міністрів ні діти, ні водії
    отак

    htthttp://www2.maidanua.org/news/download_thread.php3?bn=maidan_arch51&thread=1121520789&trs=0

    не поводяться.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.11.25 | Kohoutek

      А какого вы мнения о Маргарет Тэтчер? (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.11.25 | Iryna_

        Re: А какого вы мнения о Маргарет Тэтчер? (-)

        Я не думаю, що Маргарет Тетчер особисто домовлялась про можливості якихось порушень законодавства для свого сина. А я дуже сумніваюсь,що у нас син-школяр сам домовлявся про те, щоб здавати екзамени описаним чином.

        Також там не тільки про сина, а й про водія. Дуже сумніваюсь, що водій веде себе таким чином тільки за відсутності шефа. А якшо шеф таке хамство дозволяє - то такий він сам і є.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.11.25 | Предсказамус

          " А у вас негров линчуют!"

          Когда речь идет об экономике, поведение сына и водителя аргументом не является.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.11.25 | Iryna_

            Re: " А у вас негров линчуют!"

            Дана конкретна поведінка сина та водія певним чином характеризує
            самого головного героя.

            Щодо економіки - було б непогано, якби він досяг таких результатів як Тетчер. Можливо, моральні засади не зменшують вартість економічних результатів. Проте подібні моральні засади (які відображає ситуація з сином і водієм) точно зменшують вартість думок персонажа (тобто у даному випадку самого Терьохіна) про економіку і будь-що інше.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.11.25 | Предсказамус

              В доме повешенного не говорят о веревке

              Примените Вашу логику относительно сыновей и водителей (или, к примеру, охранников) к Президенту Украины, тогда вывыды будут еще более неутешительные.

              Iryna_ пише:
              > Дана конкретна поведінка сина та водія певним чином характеризує самого головного героя.
              Или не характеризует. На основании какого-либо одного события нельзя делать подобные выводы.

              > Щодо економіки - було б непогано, якби він досяг таких результатів як Тетчер.
              Для этого нужно, чтоб Терехин проруководил столько же, сколько Тетчер.

              > Можливо, моральні засади не зменшують вартість економічних результатів. Проте подібні моральні засади (які відображає ситуація з сином і водієм) точно зменшують вартість думок персонажа (тобто у даному випадку самого Терьохіна) про економіку і будь-що інше.
              То есть, Виктору Ющенко нужно вообще заткнуться?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.11.25 | Karamello

                Необязательно

                Предсказамус пише:
                .
                > Для этого нужно, чтоб Терехин проруководил столько же, сколько Тетчер.
                >

                Вовсе необязательно. Стратегические идеи Тетчер были известны (в том числе и избирателям), проработаны задолго до выборов, вынесших ее в премьеры, и сформулированны как программа действий правительства в течение пары недель после выборов.

                Стратегические же идеи Тимошенко и ее Терехина дальше каких-то призрачных "идеалов Майдана", и такой же каши в мозгах, как, наверное, и у Ющенко, не идут.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.11.25 | Предсказамус

                  В Украине это правило без исключений

                  Karamello пише:
                  > Вовсе необязательно. Стратегические идеи Тетчер были известны (в том числе и избирателям), проработаны задолго до выборов, вынесших ее в премьеры, и сформулированны как программа действий правительства в течение пары недель после выборов. Стратегические же идеи Тимошенко и ее Терехина дальше каких-то призрачных "идеалов Майдана", и такой же каши в мозгах, как, наверное, и у Ющенко, не идут.
                  Яка держава, такі й ідеї. То есть, они могут быть, их может не быть, но в любом случае доведением своих идей до избирателей перечисленные Вами, а также все остальные более-менее значимые украинские политики, не заморачиваются. В данном случае я имел в виду, что оценивать работу как правительства в целом, так и его составляющих, по итогам 6-7 месяцев несерьезно.
    • 2005.11.25 | Englishman

      Ви дали лінк на пошукову сторінку (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.25 | Englishman

    Ау, де 123?

    "Нагадую, що картельна змова закордонних власників українських нафтопереробних заводів усе таки була підтверджена два тижні тому Антимонопольним комітетом, - себто звинувачення команди Тимошенка про створення так званої „бензинової кризи” є дешевим піаром маргінальних політиків. Для відома - при поверненні заборонених нами тарифів, вартість бензину на колонках зросте мінімум на гривню за літр (автори проекту – члени фракції Литвина та Соцпартії)"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.11.25 | 123

      Я тут. А для чого Ви мене викликали?

      Englishman пише:
      > "Нагадую, що картельна змова закордонних власників українських нафтопереробних заводів усе таки була підтверджена два тижні тому Антимонопольним комітетом, - себто звинувачення команди Тимошенка про створення так званої „бензинової кризи” є дешевим піаром маргінальних політиків.

      Дуже було б цікаво подивитись на рішення АМК.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.11.25 | Shooter

        I shche cikavishe

        Duzhe bulo by cikavo podyvytys'a na praktyku dijal'nosti ZAXIDNOHO ur'adu, jakyj pryjmaje podibne rishenn'a za PIVROKU do toho, jak bulo oholosheno rishenn'a AMK.

        Vy sobi mozhete take ujavyty, Englishmene?

        Dorechi, jakoji Vy dumky pro tezu "3000 vkradenyx pidpryjemstv", proholoshenyx T'er'oxinym? Ujavl'ajete sobi naslidky, jakby Juli taky bulo dozvoleno "vprovadzhuvaty" ce v zhizn'?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.11.25 | Englishman

          Re: I shche cikavishe

          Наскільки я знаю, АМК має право КАРАТИ за порушення законодавства (наприклад, зобов"язати виплатит штраф). Кабмін же виступив з іншою ініціативою- тимчасове регулювання рентабельності.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.11.28 | Shooter

            Re: I shche cikavishe

            Englishman пише:
            > Наскільки я знаю, АМК має право КАРАТИ за порушення законодавства (наприклад, зобов"язати виплатит штраф). Кабмін же виступив з іншою ініціативою- тимчасове регулювання рентабельності.

            Чи була ця ініціатива уряду законна? І, доречі, "врегульовували" не рентабельність (у відсотках від собівартости. таке робив Єхануров в Дніпрі), а "дали наказ: цени стой!"

            Чи була законною заборона реекспорту нафти (поза "державною" квотою імпорту, кейс Зварич)?

            Я би ще Вам задав кілька питань по тексту "солов'я Тєрьохіна". На які людина з Вашою економічною освітою мала би давати "дещо відмінні" від "тез Тєрьохіна" відповіді ;)
      • 2005.11.25 | Englishman

        Я тільки це зміг знайти (/)

        1 жовтня 2005 pоку

        АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ ВИЗНАВ МОНОПОЛІСТІВ СЕРЕД НАФТОТРЕЙДЕРІВ

        Антимонопольний комітет України провів відкрите засідання, на якому прийняв рішення про визнання монополій на вітчизняному ринку нафтопродуктів.

        Зокрема, існування індивідуальної та колективної монополії на цьому ринку Комітет встановив за результатами проведеного дослідження діяльності нафтотрейдерів у 2004 році та аналізу отриманої в ході дослідження інформації.

        Так, Комітет встановив індивідуальне монопольне становище ТОВ «Торговий дім ТНК-Україна», яке на загальнодержавному ринку великооптової торгівлі моторними бензинами займає частку понад 40%.

        Одночасно, колективними монополістами Комітет визнав ТОВ «ЛИНОС» та АТ «Укртатнафта», оскільки сукупна частка цих компаній на загальнодержавному ринку моторних бензинів перевищує 60%.

        «Монопольне становище як таке — це не порушення, а показник статусу конкретного суб’єкта на ринку, а рішення Комітету — це констатація факту домінування, - наголосив Голова Антимонопольного комітету України Олексій Костусєв. - Те, що сьогодні Комітет визначив монопольне становище деяких компаній на ринку дає нам можливість більш жорстко контролювати поведінку цих суб’єктів. І, безумовно, це сигнал усім підприємцям дуже виважено відноситися до прийняття рішень щодо своє поведінки на ринку, не допускати зловживань. Адже у випадку порушень конкуренційного законодавства, наприклад таких як зловживання монопольним становищем або виникнення картелів, ці порушення будут жорстко припинятися. В той же час Комітет, в межах своєї компетенції, вживатиме вичерпних заходів щодо забезпечення розвитку конкуренції на ринку нафтопродуктів».


        Якщо Трьохін має на увазі це рішення, то воно не зовсім відповідає його заяві. Але воно було зроблене півтора місяці тому назад, тому можливо не про нього мова.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.11.28 | Shooter

          Re: Я тільки це зміг знайти (/)

          Englishman пише:
          > 1 жовтня 2005 pоку

          > Якщо Трьохін має на увазі це рішення, то воно не зовсім відповідає його заяві.

          Вірніше, воно зовсім не відповідає його заяві. Оскільки він твердив про "картельну змову" серед монополістів щодо завищення цін на нафтопродукти.

          >Але воно було зроблене півтора місяці тому назад, тому можливо не про нього мова.

          Вряд чи.
  • 2005.11.25 | Shooter

    I LOVE it

    "Dobryj shvejcars'kyj hodynnyk" ne pryzvodyt' do toho, shcho rist ekonomiky z 6% padaje do -0.2%"

    Reshtu bzduriv mozhu prokomentuvaty piznishe.

    P.S. I ni odyn shvejcars'kyj hodynnyk ne prykladajet's'a do fl'ashky tak chasto, jak ce robyt' T'er'oxin.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.11.25 | Предсказамус

      Заслуженного троля поставил я (-)

  • 2005.11.28 | Dworkin

    Але задля чого він працював? (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".