Феномен депутатської недоторканости
Феномен депутатської недоторканости, як основа боротьби з собою
Тут багато говорилося з приводу депутатської недотОрканости. Пропонувалися важкі і незграбні форми боротьби з цим природним явищем, як от організація референдуму.
Авторам здається, що це прекрасно, але складнореалізовно. В цій невеличкій пропозиції автори пропонують інший, компактніший і жорсткіший підхід до цього феномену, який, на нашу думку, містить все необхідне для боротьби з собою.
Що таке недоторканість?
Сама ідея того, що всі тварини на фермі рівні, але деякі свині рівніші, глибоко неоригінальна і не потребує розлогих коментарів. Те, чим рівніші обґрунтовують суспільну необхідність своєї рівнішости, може варіюватися в залежності від форм (само)організованости суспільства, де таку рівнішість запроваджують.
В умовах України рівнішість набула форми недотОрканости, тобто захищености статусом депутата від кримінального переслідування. Слід думати, виконання обов’язків депутата неможливе без певних порушень кримінального кодекса.
З терміном недоторканість є одна цікава проблема: як наголошувати це слово? В залежности від наголосу воно може набувати дуже різних значень, зокрема:
- недотОрканість
- те, чого так хочеться нашим рівнішим
- недоторкАність
- (російською «неприкасаемость») — належність до декастованого прошарку кастового суспільства, з усіма наслідками
Ви хочете стриптиз? Будь ласка!
З цього витікає дуже простий підхід до боротьби з недотОрканістю. Постійно вимовляти це як недоторкАність і сприймати відповідним чином. Тобто:
- — недоторкана особа — небажана в будь-якій компанії
- — не лише ручкання з депутатом, але і сама розмова з ним оскверняють
- — навіть найбрудніший асфальт після проходу ним депутатів не завадить вимити з милом, для видалення скверни