МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Back to future?

11/30/2005 | ІІ Михайло Волошин
Знову будуємо соціалізм?
Слухаючи вчора на Радіо Ера-FM міністра АПК соціаліста Олександра Баранівського приходиш як раз до такого висновку.

...Відносно запитання з Макіївки. Я підтримую вашу позицію, і всі форми власності я підтримую. І тяжко працюють наші фермери, і це викликає тільки велику повагу до них. Але без великого товарного виробництва ми країну і не витягнемо з цієї прірви по селу, і людей не нагодуємо. Сьогодні весь світ, повірте, весь світ, вони сьогодні пішли на великотоварне виробництво. І ті ж Штати. Там не той фермер, про якого ми думаємо. Там 5 тис. га землі, вони використовують комбайн «Джон Дір», який за день збирає 100 га. І зараз ми таку лінію в Україні проводимо і все робимо для того, щоб великотоварне виробництво якнайшвидше відродити. І до речі, в цьому році в нас результати по великотоварних підприємствах сьогодні ми маємо від 11 до 17% вони добавили виробництва за 1 рік. Коли в подвір`ях селянина, село старіє, люди вимирають, виробництво такої продукції падає. Тому майбутнє тільки за великотоварним. А нашим фермерам я дуже рекомендую і прошу їх – об`єднуйтеся у більш великі кооперативи, тому що на своїх маленьких діляночках ви просто не виживете...

Здається, для України колективні відносини на селі і виявились роковими - не той склад менталітету...

Відповіді

  • 2005.11.30 | Сергій Кабуд

    економічно все так і є

    додайте ще клімат на 10-15 градісів температура щорічна вище,
    а вологість вище.

    Тому сільське господарство в усіх краінах світу майже є субсидоване, бо штати продавати можуть по дуже низьких цінах багато основних продуктів с/г. Навіть тут фермерство субсидоване, як скажімо в вас 40 га землі там з лісом, то вам вигідніше зареєструватися фермою, косити траву і продавати сіно, ну шоб нічого вже не робити а ще можна тримати коня - не потребує багато роботи.

    І тоді вам за це дає держава гроші, утримує субсидіями.

    Лише великі господарства залишаються прибутковими


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".