МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Литвин: Україна сама зірвала переговори по газу (/)

12/08/2005 | толя дейнека
Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що українська сторона повинна взяти на себе значну частину вини за невдалі переговори в газовій сфері з Росією.

Про це він сказав сьогодні на прес-конференції в Москві, де перебуває з офіційним візитом.

Литвин нагадав, що свого часу Україна заявила, що хоче перейти на монетарну систему оплати в газовій сфері, і Росія підтримала цю ідею. «А коли підрахували – розплакалися. Виявилося, що потрібно спочатку думати, що говорити», - сказав Литвин, додавши, що потрібно сповідати в подібних питаннях відомих принцип: не «буди лихо, поки тихо». Він нагадав, що між Україною і Росією була відповідна «газова угода» до 2013 року. «Ні, необхідно було декому показати свою особливу позицію – показали, тепер потрібно думати, як змікшувати це все і привести до знаменника, який би заспокоїв і не вносив напругу в наше суспільство», - наголосив Литвин.

Відповідаючи на питання журналістів за цією темою, Литвин сказав, що розцінює заяву деяких російських депутатів про необхідність введення на територію України військ, які охороняли б труби, через які проходить газ, як невдалий жарт. Він вважає, що коментарі до подібних заяв недоречні, оскільки в Україні також можуть знайтися «мастаки», які своєю чергою заявлять, що потрібно ввести війська з другого боку, щоб вони охороняли тих, хто охоронятиме труби, повідомляє «УНІАН».

Також Литвин сказав, що вважає неможливим відключення України від поставок газу: «я далекий від думки, що завтра буде відключений газ. Потрібно прямо сказати, що це технічно неможливо зробити». При цьому Литвин висловив надію, що сторонам вдасться вийти на погоджені позиції для того, щоб навіть не було мотивів для постановки питання в площині, що хтось виграв, а хтось програв. Він ще раз сказав, що будь-який шантаж, у тому числі і економічний, чи то з боку України, чи то Росії, перспектив не має. Він наголосив, що потрібно відмовитися від цього і знайти прийнятний результат.

Говорячи про свої зустрічі в Москві, Литвин наголосив, що вирішувати газові проблеми є прерогативою урядів. Водночас він висловив думку, що в разі, якщо урядам не вдасться домовитися, то Президентам потрібно буде передати повноваження на веденню переговорів парламентам. Литвин вважає, що в цій проблемі потрібно дивитися ширше – на загальний фон взаємостосунків. Спікер зауважив, що не розуміє, чому сторони не змогли знайти можливості для виходу на нову якість співпраці. За його словами, про це сьогодні говорив і Президент Росії Володимир Путін, який, як сказав Литвин, наголосив, що цей рік був роком втрачених можливостей, і це при тому, що в економічному плані країни отримали позитивний результат.

Він відзначив, що, наскільки йому відомо, сьогодні ведуться інтенсивні переговори на рівні експертів і на рівні урядів. «Я сподіваюся, розраховую, вірю, що ми вийдемо на позитивний результат», сказав Литвин.

http://ua.for-ua.com/ukraine/2005/12/07/181346.html

(тд) виділені слова очевидно стосуються нашого Народного Президента, хоча не знаю, чи віддає той собі звіт в цьому і в своїх словах взагалі.
Загалом балаканина Литвина є торгівлею і захистом українських інтересім, грамотнішою порівняно з вчинками виконавчої влади. Якщо матиме в руках ще й результат, тоді нібито маячня про передачу газових перемоваин парламентам стане не такою вже й маячнею. Але це вже більше скидатиметься на діагноз фахової і політичної неспроможності певних високих виконавчих осіб.

Відповіді

  • 2005.12.08 | Koala

    Брехня

    толя дейнека пише:
    > Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що українська сторона повинна взяти на себе значну частину вини за невдалі переговори в газовій сфері з Росією.
    > свого часу Україна заявила, що хоче перейти на монетарну систему оплати в газовій сфері, і Росія підтримала цю ідею. «А коли підрахували – розплакалися. Виявилося, що потрібно спочатку думати, що говорити»
    >(тд) виділені слова очевидно стосуються нашого Народного Президента, хоча не знаю, чи віддає той собі звіт в цьому і в своїх словах взагалі.
    > Загалом балаканина Литвина є торгівлею і захистом українських інтересім, грамотнішою порівняно з вчинками виконавчої влади. Якщо матиме в руках ще й результат, тоді нібито маячня про передачу газових перемоваин парламентам стане не такою вже й маячнею. Але це вже більше скидатиметься на діагноз фахової і політичної неспроможності певних високих виконавчих осіб.

    Перехід на монетарні розрахунки не включає в себе підвищення ціни ні на газ, ні на його транспортування - це, здається, очевидно. І якщо Литвина, як симпатика (чи навіть агента) Москви, я можу звинувачувати лише в недолугій брехні, то від Вас, Дейнеко, такої тупості не чекав...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.08 | толя дейнека

      Re: не включає, але й не виключає

      Ющенко тоді говорив про перехід на "чесні ринкові відносини". Оце маячня. Не можутье бути ринкових відносин між двома монополістами - Росії як постачальника газу і України, як його транспортувальника. Ані Росія ані Україна не відмовляються в осяжній перспективі відмовлятися від монополізму цих гадузей своїх економік. В таких умовах всі ціни газу і його транспортування регулюються виключно на переговорах між об'єктами господарювання, і очевидно :) з підключенням урядових структур.

      Наскільки я розумію, ціна що пропонує Росія, є не тільки поза рамками підписаних раніше договорів, але й є несправедливою для України. Запропонована продавцем ціна справді дійсна для Європи, але для України щонайменше слід виключити чималеньку ціну транспортування.

      Насправді, перемовини жодного разу не були простими, але обов'язково завершувалися підписанням в останні дні грудня компромісного варіанту. Як Росія, тьак і Україна зацікавлені один в одному. Зрив поставок в Європу неприйнятний в першу чергу для Газпрому, який піклується про свою репутацію.
    • 2005.12.08 | толя дейнека

      оскільки ті слова Юща російська сторона використовує як аргумент

      то Ющу справді, перед тим як казати, слід було подумати. І замість якогось "переходу" говорити щось на кшталт "Україна високо цінує своє партнерство і довіру в газовій галузі з Газпромом і додасть всіх зусиль, щоб беззастережно дотримуватися всіх підписаних угод".

      А то хитруни з Газпрому і уряду РФ почули "ринкові відносини", так і витягли: от вам ринкова ціна, а от вам ціни на транспорт, а от баланс, +млрд с копійкою в наш бік". Лукавство звісно, але от тепер доводиться спростовуавати попередні заяви.

      Президент це не аби що, щоб верзти абищо. Відповідальність велика. Треба думати десять разів, перед тим все вдесятеро порахувавши і зваживши.
  • 2005.12.08 | joe

    ну, ОК, Ющ запропонував перейти на розрахунок грошима, але (+)

    чи означає це те, що угоду до 2013 року АВТОМАТИЧНО СКАСОВАНО? У ній що -- записано, що якщо хтось щось бовкне, -- все, кінець угоді?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.08 | толя дейнека

      Re: наскільки я розумію, є різні угоди

      між урядами, між газпромами.. у іхнім гортанні і лежить сир-бор..
      справді, в україни є щонайменше на ближчий рік підписана угода про ціну в 50$, це так. Але в Росії є цілком легальне право денонсувати таку угоду або змінити ціни доповненнями, це звичайно записано в угоді. На нашу біду, ціни на енергоносії в світі значно підскочили, тож Газпром має грунт. Звісно, москва не піде на те без того щоб мати підписаним договір про транспорт. Тож зав'ящані обидвоє, зобов'язані вийти на компоміс. Але певно, тиснутимуть до останього.

      Компроміс лежить десь у 100-120$
  • 2005.12.08 | Volodymir

    Re: Литвин: Україна сама зірвала переговори по газу (/)

    + надо знать историю вопроса + контингент в Газпроме.
    Если сначала было обычное месиво по интересам с некоторым количеством людей, топтавших в молодости тайгу, то с 99-го это была компания, куда заметно хлынул путинский призыв. Можно было взять газ по 13 у.е. и тулить на Припортовый за 80 (были и более интересные схемы - там с давлением на котельной, левой выроботкой електроэнергии с зачетом через арматуру).
    Речь и о очень больших деньгах. Но не только. Еще вопрос власти.
    И об общей стратегии. И если младшие офицеры в стиле работают в СМИ голубями, то старшие тырят газ из газопровада (а дерибан без их участия невозможен), занимаются прикрытием и т.д. и решают свои стратегические задачи походя.
    В среде о которой говорю, большая нелюбовь к архиву № 2 (историческому) и приверженность к понятиям. Н типа там опустить, потерять лицо - смысловое поле.
    Это я из далека начал.
    Два года назад, год назад Газпром думал, что нажухал Украину с дутым долгом, тогда боялись что углеводороды подешевеют. Сейчас рыночная ситуация позволяет отыграть другую пьесу.
    Есть простой факт - левый бартер с непрозрачными коэффициентами, правилами подписки поставщиков, премьерскими шахматками. Росийский газ потребляется промышленностью, которая получает его по ценам ниже рынка.
    Поэтому и предложение простое - есть договор, мы получаем по нему газ (формула обмена на услуги). Расчитываемся деньгами (своеобразный денежный взаимозачет).
    Дальше все должно быть прозрачно.
    Но находяться деятели (о моральных качесвах и партриотизме не гворю, но они вроде как в Украине хотят рулить), которые пытаются урвать от ситуации.
    Т.е. если Ивченко додавит - все равно типа парламенская дипломатия помогла. С властью у нас ситуация дерьмовая, потому как уже и Клюев позволяет себе принимать решения вне компетенции.
    Не нужно добавлять в информационный фон неграмотных высказываний типа понять ничего не могу. Падение нравов такое, что если раньше по на официальном телевидеинии (РТР) придерживались дипломатического протокола, то теперь высказывания кретинов о вводе войск расценивается как решение о двух зайцах - и настроение продемонсрировать (потому что РТР-планета), и ситуацию исказить для нацбола тульского.
    У старших офицеров сейчас ощущение, что их просто опускают, вот они и лютуют. Местное дерьмо пусть уж плавает - демократия. Самим нужно немного помолчать и поддержать позицию, чтобы ситуация устоялась.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.08 | толя дейнека

      Re: а можна про флоридських товаришів

      з Ітери і УкрРосЕнерго?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.08 | Volodymir

        Re: а можна про флоридських товаришів

        Ітера технічно більш цікава схема, аніж РосУкрЕнерго.
        Остання є прикладом деградації оперативного мислення, або неспроможність надихатися наостанок при втраті контролю за базою.
        Колись і Газпром дуже ізящно в деяких випадках діяв.
        Я про методу розпиляти так, щоб життя стало гірше у пересічних споживачів, а до схеми і документів не можна було прикопатися.
        Флорідські товарищи, як я розумію, то через крок - про Юлю?
        Маючи ситуативну мораль (як і Ви), відношуся у цій ситуаціх нейтрально.
        Про мораль не буду з вами, бо про вас нічого не знаю і не цікаво. Розумію, що Вам просто цікаво. Можу тільки рекомендувати багато читати економічної літератури і думати. Але даю наводку: якщо немає совісті або моральний кретинізм ступеня не сумістного для виживання (тілу постійно недостає і хочеться все більше), то можна розрізнити такі стериотипи:
        - гєбня, бандити тирять і опускають;
        - фінасисти кидают;
        - справжній бізнесмен будує таку логістику, що у конкурента відвалиться само (за результатами розрахунку ціни net-back);
        - справжній олігарх застосовує стериотип в залежності від ситуації.
        На жаль, є ще ті, хто мають рацію і кулемета.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.08 | vujko

          Двійко питань

          бо самому нема часу

          Volodymir пише:
          > Ітера технічно більш цікава схема, аніж РосУкрЕнерго.
          яку роль відігравав в них колишній посол України в Німеччині (людина газовому бізнесові зовсім не чужа). І чому цього року так впав експорт з України до Німеччини.
  • 2005.12.08 | Хвізик

    литвин мав би давно на зоні сидіти (-)

  • 2005.12.08 | Volodymir

    Re: Литвин: Україна сама зірвала переговори по газу (/)

    Не то что безгрешно, но по сути:
    http://www.pravda.com.ua/news/2005/12/8/36445.htm
  • 2005.12.08 | 3dom

    Путин обрезал зароботки бизнесу Восточной Украины (Януковичу)(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.08 | Odess

      Не нужно так цинично

      Эти зароботки формируют нехилый процент ВВП Украины.
      Пострадают все и боюсь в очередной раз невинные - бизнесмены Янука выкрутятся :(
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.08 | 3dom

        Я не радуюсь, а просто не понимаю... (-)

      • 2005.12.08 | 3dom

        Кажется я понял. Только лучше бы я ошибся.

        Копирую сюда свои мысли из другого форума и буду рад, если мне скажете, что я дурак и лезу туда, где ничего не понимаю.

        Знаете, единственный вывод, который в состоянии осилить мои маленькие мозги , это вывод о том, что ВОЗМОЖНО руками Путина решили раздавить владельцев энергоемких предприятий, которые в большинстве своем (насколько я понимаю) являются поставщиками финансовых ресурсов для Януковича.

        Для Януковича это последний шанс - или он проходит в парламент, делает то, что нужно России и получает нужную ФИНАНСИРУЮЩИМ ЕГО БЕЗНЕСМЕНАМ "дотационную" цену на газ, или весь финансирующий его капитал - разваливается.

        Не знаю - правильно ли я всё понимаю, но вывод напрашивается именно такой.

        Ставки сделаны. Или окончательная победа Путина или полный и окончательный разгром Януковича.

        --------------

        Есть два варианта
        Либо подымают цены для населения, либо, есть другой вариант. Ющенко может просто побоятся недовольства населения и "сдаст" Украину Путину. Возможно целиком, возможно частями.

        Вот тут и произойдет окончательная проверка для Ющенко. Сломается Ющенко под давлением такого выбора или нет.
        И честно говоря, чего-то тревожно у меня на душе...

        Путин вообщем-то играет по всем правилам "правильной" войны. Население не трогает. Не зря он это в своей речи ПОДЧЕРКНУЛ. Что своего газа Украине с головой хватает ДЛЯ НАСЕЛЕНИЯ.

        А войну эту начала Юля. Но фокус в том, что довести ее до конца могла IMHO только она. Ющенко... уже "завязан". :(

        Сейчас и Литвин и люди из окружения Ющенко и Янукович "связанные одной цепью". И все - против нее. Литвин уже начал признавать "ошибки Украины". Вон социалисты сегодня на НТН тоже уже поплыли - мол надо идти на геополитические уступки Росии... А социалисты покрепче Юща будут.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.08 | Odess

          Re: Кажется я понял. Только лучше бы я ошибся.

          Возможно в этом что-то есть.
          И ситуация с газом сейчас хреновее не бывает :(
          Только что посмотрел выступление пупкина - глазенки так и бегают.
          И деньги от приватизации посчитал и цену на газ для бытовых потребителей упомянул (кто ж ему виноват что он даже на своих согражданах сверхприбыли зарабатывает). И ясно что если ранее можно было ожидать каких то подвижек от Газпрома, хотя бы промежуточного значения цены, то после сегодняшнего выступления пупкина ясно что меньше 160 цена для Украины НЕ БУДЕТ - иначе полетят головы в Газпроме.
          Следовательно нужно искать выход из создавшегося положения.
          Первое - если они могут вертеть договорами как угодно - пересматриваем цену за транспортировку газа в 3-4 раза, имеем небольшое уменьшение цены (у меня нет цифр, посчитать не могу). В ответ получаем повышение цен на транспортировку Туркменского газа, но там меньше количество - часть денег все равно останется.
          И самое главное (я уже писал об этом).
          Пересматриваем договор аренды ЧФ. Выплачиваем остаток долга за газ (в районе 800 млн долларов) - при нынешнем резерве это делается запросто. Выставляем новые (Европейские) расценки на аренду Крымской земли. Думаю если это не покроет, то минимизирует убытки от такого повышения цен.
          Хотя для полной политической независимости от Московии это будет лучше и лучше намного...
          Сегодня здесь уже писали и об долгах Сбербанка СССР, думаю если порыться в договорах заключенных после 91го года можно еще много чего нарыть...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.12.08 | троль ak1001

            ситуация плохая

            и очень плохая потому что выборы на носу

            очевидно что нужно повышать цены для всех внтури - для населения и для промышленности

            и нужно ломать совковую вилку - когда для населения дешевле чем для предприятий, и предприятия как бы доплачивают для населения

            информации мало что творится там наверху
  • 2005.12.08 | Сергій Кабуд

    той хто вбивав німців в берліні зустрівся з убивцей журналістів

    нагадую шо путін працював в берліні в кгб-штазі головна задача якого була охорона Берлинської стіни і знищення всіх хто намагався перелізти. Ставив путін там самостріли з фотоелементами, тощо. В берліні є музей Стіни, там вказано скіки тисяч знищив путін і компанія тих нещасних


    А литвин вбив киівського журналіста а може і не його одного
    згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".