Питання і відповіді по проекту закордонні вибори
12/12/2005 | autistka
Громадяни Майданівці, допоможіть будь ласка.
У статті "Всім закордонним активістам!" http://maidan.org.ua/static/viol/1133962226.html сказано що зареєструватися "можна особисто, АБО поштою", але у лондонському консульстві сказали "Мы работаем с 9-30 до 12, надо только прийти лично, с паспортом". Але мій чоловік працює, та й до того ж далеко від Лондону, тобто не може "вирватися на хвільку й прибігти". На основі ЯКОГО документу реєстрацію можна робити поштою (або через мої руки)? Дякую!
У статті "Всім закордонним активістам!" http://maidan.org.ua/static/viol/1133962226.html сказано що зареєструватися "можна особисто, АБО поштою", але у лондонському консульстві сказали "Мы работаем с 9-30 до 12, надо только прийти лично, с паспортом". Але мій чоловік працює, та й до того ж далеко від Лондону, тобто не може "вирватися на хвільку й прибігти". На основі ЯКОГО документу реєстрацію можна робити поштою (або через мої руки)? Дякую!
Відповіді
2005.12.12 | Stefan Seitz
Напишіть листа на посла, запита
І якщо він вам не відповість, подайте на нього в британський суд. Можна в листі навіть вказати, що якщо не відповість і не вкаже причину відмови, то ви подасте в британський суд.А взагалі треба подзвонити в ЦВК в Київ, в відділ, який займається реєстрацією по закордонному окургу.
2005.12.12 | Prosector
що кажуть Закон та ЦВК
autistka пише:> У "Всім закордонним активістам!" http://maidan.org.ua/static/viol/1133962226.html сказано що зареєструватися "можна особисто, АБО поштою", але у лондонському консульстві сказали "Мы работаем с 9-30 до 12, надо только прийти лично, с паспортом". Але мій чоловік працює, та й до того ж далеко від Лондону, тобто не може "вирватися на хвільку й прибігти". На основі ЯКОГО документу реєстрацію можна робити поштою (або через мої руки)? Дякую!
Зверніть увагу, йдеться про уточнення загального списку виборців, саме, того, що є зараз - список на окрему дільницю буде пізніше, наскільки я розумію, ЦВК його надасть кожній ДВКомісії після опрацювання загального списку (цей список, згідно Ст.43, на яку посилається Ст.47) оскаржується особистим поданням.
ЗАКОН ПРО ВИБОРИ
Стаття 40. Порядок уточнення загального списку виборців
5. Кожен громадянин має право ознайомитися з загальним списком виборців у приміщенні, передбаченому частинами другою та третьою цієї статті, та перевірити правильність внесених до списку відомостей. Він може надати відповідним робочим групам обліку виборців інформацію про осіб, які постійно не здатні самостійно пересуватися за інвалідністю чи за віком, що є підставою для здійснення перевірки таких даних і, у випадку їх підтвердження, внесення відповідних відомостей до загального списку виборців. Громадянин має право оскаржити до районної, міської робочої групи обліку виборців або до місцевого суду допущені при складанні загального списку виборців неправильності, в тому числі невключення, неправильне включення або виключення із загального списку виборців його або інших осіб, або наявність чи відсутність відмітки про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися. Громадянин, який перебуває за кордоном, подає відповідну скаргу до офіційного представництва чи консульської установи України, де він ознайомився із загальним списком виборців. Зазначена установа чи представництво невідкладно передають скаргу до робочої групи обліку виборців, які проживають або перебувають за кордоном.
УВАГА! Ніде не написано, що скаргу треба подати особисто. Хай мене виправлять, якщо я неправий, але якщо закон не забороняє і процедура подання скарги конкретно не виписана (тобто не написано, що подання тільки особисто), то подання поштою є дозволеним.
Додаток до постанови Центральної виборчої комісії від “ 6 ” вересня 2005 року № 118
ПОРЯДОК
складання загальних списків виборців для підготовки проведення виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року
14. ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ ЗАГАЛЬНОГО СПИСКУ ВИБОРЦІВ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ АБО ПЕРЕБУВАЮТЬ ЗА КОРДОНОМ
14.14. Громадянин України, який проживає чи перебуває за кордоном, має право оскаржити допущені при складанні списку виборців неправильності до офіційного представництва чи консульської установи України, командування військової частини (формування), де він ознайомився із загальним списком виборців. Зазначені установа, представництво чи командування військової частини (формування) невідкладно передають відповідне звернення до робочої групи обліку виборців, які проживають або перебувають за кордоном.
14.15. Розгляд скарг громадян здійснюється робочою групою обліку виборців, які проживають або перебувають за кордоном, протягом трьох днів з дня їх надходження.
Знов, ніде не написано, що скаргу треба подавати особисто.
Якщо це не вирішує питання, пишіть мені на ProsectorX (sobaka) yahoo(krapka)com.
ОНОВЛЕННЯ: спитайте їх обов"язково, чим вони керуються, кажучи Вам, що треба особисто подавати скаргу? Тобто, "Покажіть мені, будь ласка, де це написано. Не можете? Тоді приймайте поштою, інакше буде скарга на ВАС особисто, а не на список". Цитуйте частину 4 Статті 112 про відповідальність:
Стаття 112. Особливості оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, закладів та організацій, їх посадових та службових осіб
4. Розгляд скарги на рішення, дії чи бездіяльність органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, закладу, установи, організації, їх посадової чи службової особи не виключає притягнення окремих посадових та службових осіб до дисциплінарної, адміністративної, кримінальної чи іншої відповідальності у випадках та в порядку, передбачених законом.
2005.12.12 | Пані
Пропозиція.
Зробіть тут на форумі гілку з якоюсь влучною назвою типу "Питання і відповіді по проекту закордонні вибори", подайте лінк на цю гілку власне на проекті, також додамо в Пряму Дію. І ми прослідкуємо, що воно нікуди не ділося.Це буде корисно ІМНО.
2005.12.12 | autistka
Шановна Пані, я переробила назву. Так згодиться?(-)
2005.12.21 | autistka
Була в посольстві, доповідаю...
Все гаразд, ніяких перешкод для заочної реєстрації. Подала за себе і за чоловіка. Обіцяли прислати повідомлення про включення у виборчий список на нашу британську адресу. Спитала скільки це займе часу, сказали "не знаю". "Місяць?" - кажу. "Та ні, менше", - відповідає. Нічого більшого дізнатися не вдалося. Загалом зайняло не більше 10 хвилин, якщо не рахувати час, витрачений на те, щоб дістатися до Лондона.2005.12.22 | Prosector
Re: Була в посольстві, доповідаю...
тобто те, що казали раніше про "особисто" - фігня (як ми й сподівалися)...тепер треба довідатися, хто з посольстві давав неправильну інфу і скарги на цю особу до (1) посла та/або нач.конс.відділу, (2) МЗС та (3) ЦВК. копії до ЗМІ, "чтоб впредь неповадно было.
чи можете точно сказати, хто то був, що Вам брехав?
2005.12.23 | autistka
Re: Була в посольстві, доповідаю...
Відповідала молода дівчина, ім'я на жаль не знаємо. Вона не представилася, а ми забули спитати. Такі щасливі були, що додзвонилися, два дні до того взагалі ніхто трубку не брав.2005.12.17 | Prosector
Англ.текст заклику до виборців...
...додано на Альянсі (опис проекту - знизу додані файли).