МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

РЕВАЛЬВАЦІЯ гривни стосовно рубля.

12/14/2005 | Мартинюк
Реальний курс гривни до рубля занижений принаймі удвоє. Хто не вірить, нехай поїде в Росію і порівняє ціни на ідентичні товари. Виявляється що один і той же товар ( навіть і російського виробництва) у Москві чомусь продається приблизно 2 рази дорожче аніж у Києва. Ну і типу зарплата у них в 1,5 раза більша.

Це окрім всього є яскравою ознакою неадвактності курсу гривни щодо рубля. Потрібно ввести плаваючий курс гривни і не стабілізовувати російську валюту, штучно підтримуючи теперішній курс.

Знизивши курс рубля вдвоє, можна буде і відповідно за меншу ціну купувати сировину.

Звичайно багато тримачів російських активів та експортерів у Росію можуть попасти у певні труднощі. Друга проблема - це все також повязане із долларом і приведе до підняття курсу гривни щодо доллара.

Ревальвацію гривни отже потрібно включати в довгостороковий план економічної структуризації. Резон - попри очевидні негативи зниження курсів доллара і рубля ( експорт, накопичення) це дасть і потужний позитив через здешевлення імпорту. Цей позитив вдастся реалізувати лише при переорієнтації української економіки від сировинногго до переробного типу. Власне ми такими і є , бо переробляємо і споживаємо дуже багато російської сировини, в першу чергу нафти і газу.

З точки зору технологічних виробництв це означає ввіз в Україну напівфабрикатів та вузлів і створення на їх основі готових товарів і наступна реалізація на експорт . Оце те чим займаються всі розвинуті економіки.

Відповіді

  • 2005.12.14 | observer

    Що за ламерство?

    Як можна у відкритій економіці тримати курс окремої валюти?

    Я вже мовчу про те, що це не має жодного сенсу, бо сировина купується не за рублі, а долари.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.14 | Мартинюк

      Це у відкритій економіці

      А ще доведіть що українська економіка відкрита.

      І цілком зрозуміло що курс мінятиметься стовно всіх валют.
      Я лише прошу зауважити що НБУ підтримує не тільки курс доллара , але й рубля...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.14 | observer

        Re: Це у відкритій економіці

        Мартинюк пише:
        > А ще доведіть що українська економіка відкрита.
        >
        > І цілком зрозуміло що курс мінятиметься стовно всіх валют.
        > Я лише прошу зауважити що НБУ підтримує не тільки курс доллара , але й рубля...

        Вперше про це чую - наведете лінк?

        Та й взагалі, невільноконвертовані валюти на українському міжбанку не торгуються, здається.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.15 | Мартинюк

          НБУ проводить інтервенції, викуповуючи доллари та рублі.

          В силу останніх пристрастей зараз ця інформація не поширюється.

          Як правило про це можна дізнатися з таких пасажів в бізнес виданнях - "курс гривни стабілізувався, НБУ цього тижня не проводийв закупівлі долларів".

          Насправді це означає що стабілізувався курс доллара і НБУ як звичайно не викидав на ринок емісійну гривну.Подібне робиться і щодо рубля.

          Статистику про це отримати важко - лише іноді проскакують якісь суми у економічних та бізнесових виданнях.В інтернеті чогось систематичного я також не знайшов. Однак повідомлення про "інтервенції" регулярні, з ни же також випливає що вони є буденними і звичними.Як правило незвичною подією є відсутність інтевенцій, про щзо й повідомляється.

          Якби взяти сумарну масу гривень , витрачених на скупку доллара і рубля, тобто на підтримку іноземних валют ( для доларизованого обивателя це означає чомусь "стабільність гривни")то можна оцінити інфляційний вплив цього на економіку.
    • 2005.12.14 | Stefan Seitz

      можна ж..

      у нас же managed floating. Тому що курс залежить сильно від того що робить націо банк. єдиний мінус що ми станемо більш привабливими для спекуляцій.
  • 2005.12.14 | толя дейнека

    Re: Володимире, Ви порадилися з економістом М.Свистовичем?

    після 5% весняної ревальвації промисловість відхаркувалася кров'ю і досі кашляє. Міцний позитивний торговий баланс змінився на від'ємний з негативними перспективами.

    на скілько ви плануєте ревальвувати гривню? на 30% чи на всі 50%?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.14 | Мартинюк

      Якби не 5% то зараз би ціни були б ще у 1,5 раза вищі...

      Можете себе втішити тим що при цьому також впаде і курс шекеля...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.14 | толя дейнека

        Re: я не обговорюю тут необхідність весняної ревальвації

        певно вона необхідна була, щоб приборкати інфляцію після виборчих потрясінь і зрослих соціальних виплат.
        Мова не про це, а про важкі наслідки для економіки. Кожен крок має як свої позитивні, так і негативні сторони. Наслідки подальшого росту гривні неважко зпрогнозувати: українська промисловість стає неконкурентноздатною і потихеньку спиняється, зза кордону тече імпорт і вимиває невеличкі українські грошові заощадження назовні. Через досить нетривалий час - падіння гривні в рази, гіперінфляція, більша частина населення за межею бідності, ну а потім решта промисловості і нерухомості скуповується закордонним товаришам за смішними цінами. Передусім думаю тим же росіянам, в яких скарбниця лопається від нафто- і газо-баксів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.14 | Мартинюк

          Думаю причина все таки у подорожчанні енергоносіїв

          Які йдуть наприклад ( газ) на виробництов тієї сталі, феросплавів і ще бог зна чого...

          Ну і загалом крики про катастрофу трохи перебільшені - просто перестали зараховувати липовий експорт для викачування з держави "повернутого" ПДВ
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.12.14 | толя дейнека

            Re: яку катастрофу ви заперечуєте?

            ту що ніби є чи то що настане після ревальвації гривні? з вашого тексту це зовсім не ясно.. мова ніби про наслідки ревальвації, а ви раптом про якийсь липовий ПДВ, і ніби про сучасність..
            українська економіка минулого року зросла на 12%, нинішня влада це не спростувала, хоч здається спроби були. успіх у всіх справах нової влади приблизно однаковий, в тому числі і в спростуваннях.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.12.15 | Мартинюк

              Про те що ніби то сталося у цьому році.

              Офіційно повідомлено що у 2004 році було "повернуто" фіктивного ПДВ на 5 млрд гривень. Це приблизно відповідає 25 мільярдам грн фіктивного експорту. Вже рахували що це становить близько 8% всього експорту . Офіційні цифри що за Януковича експорт зріс на 12%. Відніміть 8% встановленої "липи", врахуйте що декому вдалося "відмазатися" і будете мати реальний ріст експорту.

              Це я стосовно минулого і теперішнього року. З огляду на це випливає що ніякого помітного падіння експорту , яке можна було б привязати до ревальвації гривни цього року небуло. Якщо й було то не падіння а нібито зниження темпів зростання... А на це були цілком обєктивні зовнішньоекономічні причини.

              Тому не слід чекати описуваної вами "сусловської" катастрофи від ревальвації гривни, особливо якщо вона буде проводитися поетапно, і що найголовніше -основні учасники цього - населення, бізнес, банки будуть знати про таке наперед.

              Це Суслов колись щомісяця малював страхітливі прогнози краху гривни, від нібито спроб її укріплення.Якби полічити всі прогнози Суслова і припустити що вони би збувалися, то за 505 гривень треба було б платити не за 100 долларів, а лише 1 американський цент, себто оду їхню американську "копійку!".

              Звичайно якщо для вас особиста катастрофа, коли на одному доларі Ви весною втратили 20 укр. копійок, то це звичайно серйозно ...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.12.15 | толя дейнека

                Re: "Офіційно повідомлено, що"

                "Офіційно повідомлено, що" - це ще ніяка не гарантія. Мало хто що офіційно повідомляв! Офіційно повідомлялося, що Колесников здирник, а Ахметов - вбивця. От з "довести ці твердження в суді" - проблема.
                5 млрд - це не дрібничка. Якщо вони видані безпідставно, то слід звинуватити винних, засудити їх і повернути вкрадене до скарбниці. Ви щось чули про такі заходи? Про те, що хтось викритий і визнаний винним у зловживанні ПДВ і, хай не 5, поки 1 млрд повернутий державі. Я особисто не чув такого, хоч би радів поверненню коштів. Може пропустив - покажіть де, коли, як. Це зокрема було б і непоганим просвітницьким заходом на переддень виборів до ВР, коли біло-голубі знов підіймають голову.

                А без доведеної конкретики все сказане - балачки.

                пс. Весняну ревальвацію я вважаю потрібним і навіть переназрілим на тоді кроком. На мені особисто це майже ніяк не позначилося, якщо це цікавить.
  • 2005.12.15 | Riesenschnauzer

    В Москві все дорожче

    ніж в Росії загалом принаймні в ті ж самі 2 рази. ПО Москві орієнтуватись в цінах неможна.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.15 | Мартинюк

      Цікаво - а чому москвичі скупатися їдуть у Київ а не Росію?

      Мені казали інші і сам я кілька раз зустрічав у Києві приїжджих з Москви , які мету свого приїзду пояснювали просто - "а у Вас все дешевле"
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.16 | Riesenschnauzer

        Тому що Київ - це приємніше, ніж Рязань чи Саратов.

        Як мені пояснювали самі москвичи, в Москві багато грошей. Високі зарплати - високі ціни, життя дороге. Є товари "для продажу в Москві" в "ексклюзивному виконанні", яке часто-густо обмежується яскравою обгорткою, а є товари "Для продажу в Росії крім Москви", сам бачив. Ті, що для Москви, майже вдвічі дорожче. В Росії ж, окрім Москви та Пітеру - все інше - провінція. Київ таки столиця - раз, місто набагато тихіше і спокійніше, люди привітніші і є теж саме, що в Москві, ну майже теж саме. А ціни нижчі, бо грошей в Києві менше ніж Москві, точка балансу "попит-пропозиція" нижча.

        Про що ми сперечаємось?
  • 2005.12.15 | Grach

    Re: РЕВАЛЬВАЦІЯ гривни стосовно рубля.

    Мартинюк пише:
    > Реальний курс гривни до рубля занижений принаймі удвоє. Хто не вірить, нехай поїде в Росію і порівняє ціни на ідентичні товари. Виявляється що один і той же товар ( навіть і російського виробництва) у Москві чомусь продається приблизно 2 рази дорожче аніж у Києва. Ну і типу зарплата у них в 1,5 раза більша.
    >
    Не обгрунтоване твердження: спорядження для гірського туризму, мобільні телефони, цифрові фотокамери в Росії суттєво дешевші.
    //RTFM


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".