МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Входит, дело в нехватке денег для энергосберегающих технологий?

12/14/2005 | 3dom
Слушал пятый канал - интервью Скрыпина с министром промышленной политики.

Министр сказал, что ничего особенно страшного нет, нужно 30 млрд. гривен и несколько лет для перестройки промышленности.
Это что же получается, - нашим бизнесменам просто не хватает денег?

Тогда права была Юля, когда предлагала реприватизацию!
Криворожсталь, наверное точно не остановится... Хотябы потому, что у индуса наверняка найдутся деньги на эту проблему (знал наверное что покупал).

И уж точно, индус сейчас не станет рассказывать о поддержке государством отечественной промышленности, о "геополитических уступках России" ((с) социалисты), или о "непрофессиональных действиях оранжевой власти".

Выходит, что вся эта истерика нужна украинским олигархам для того, чтобы выкачать из государства деньги (в виде уступок и т.п.) для перестройки своих предприятий?
Зачем тогда нам пудрят мозги геополитикой?

Ведь всего-то и нужно для решения всех проблем - серьезные хозяева, с солидными деньгами. И все "геополитические сопли" на этом закончатся.

P.S.
Правда, кто тогда будет финансировать политические партии (и, главное - зачем)? :)

Відповіді

  • 2005.12.15 | Чучхе

    Я думаю, тут справа просто в скнарості

    Бізнесмен в Україні, купуючи щось, намагається одразу видавити з нього всі соки з кількох причин. По-перше, ментальної: в совку жили тілько сьогоднішнім днем, стратегічне мислення витравлювалось як таке і воно просто несформоване. По-друге, економічної: ніхто не певен, що якщо сьогодні він має якийсь завод, то завтра його не відсудять як це було при Кучмі) чи не реприватизують (як до цього закликає Юля зі своїм списком-3000). ТОму замість вкладання грошей у модернізацію виробництва, він швидше буде усіма силами витягувати гроші хай навіть з дуже великими економічними затратами (тим більше, що газ йде задешево), або просто поріже завод на брухт (як деражнянський цукровий)

    Гроші і у людей і у держави є. І те, що народ зрозумів нарешті що потрібно проводити енергозберігаючу перебудову промисловості є великий превеликий ПЛЮС від російського газового шантажу. Краще це зрозуміти пізно, аніж ніколи. Фактично Росія може підняти ціни на газ втричі, але модернізувавши виробництво можна збільшити його ефективність і в 3 і в 4 рази. А гроші є. Он купують же наші якісь меткомбінати в Польщі і Угорщині. Є ж і гроші від Криворіжсталі
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.15 | Сахаров

      Re: Я думаю, тут справа просто в скнарості

      Устаткування в першу чергу металургійних заводів, - на рівні 30-х, в кращому разі 60-х років. З теплоелектростанціями дещо краще але теж не на рівні сьогодення. Котельні у містах і селищах тримаються на постійних ремонтах старого обладнання десятки років. Централізовані тепломережі гріють вулицю. Старі віконні конструкції у будинках, як іх не заклеюй, виводять тепло на вулицю, бетонні стіни хрущовок і 9-ти поверхівок мають підвищену теплопроводність. Все це чи більшу частину треба геть знищити і побудувати нове. А як це зробити одразу - у світі теплозберігаючі технології впроваджувалися десятки років а ми схаменулися сьогодні. З Росією рано чи пізно все одно до того би прийшло - вона є доброю доти доки танцюють під її дудку. Тут проглядаються хиби стратегічного планування. Голоси фахівців, котрі про це попереджали, у владі хронічно не чули. Ми виявилися неготовими до відповіді на виклик, який на відміну від нас російські стратеги прорахували заздалегідь і впіймали нас у пастку. Це наслідок технологічного відставання у енергетичній галузі і відсутності державної політики, основаної на стратегічному плануванні. Замість того ділили між собою те дрантя.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.15 | afterstep

        Отже, все-таки - реприватизація?

        Адже "нові" власники гатунку перших років незалежності дійсно думали лише про особисте збагачення. Вже десь коло 2000 почали з'являтися окремі власники, що перш за все робили реконструкцію.
        Біда в іншому - що при реконструкції доволі часто простіше зупинити існуюче підприємство, і поруч, або на тому ж місці, збудувати все наново. А на заваді стане "громадська думка" та керівні органи ;)
        Тому й використовуємо совкові затратні технології, що були призначені не виробляти щось корисне, а споживати надлишки видобутого газу.
        Наприклад, Яворівський кар'єр на Львівщині. Споживає (не певен в точності цифри) близько 40% газу області. Сам кар'єр вже не працює, а газ витрачається лишень на те, щоб "тримати" кар'єр "живим". Варіант виходу з ситуації - витратити гроші на консервацію та закриття. І тоді не потрібен буде газ. Але палимо ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.15 | 3dom

        И при этом наши собрались отдать половину добычи УКР. газа!

        И даже этот последний год - упустили...
    • 2005.12.15 | 3dom

      ...ніхто не певен... (с) А индус почему-то не испугался? (-)

  • 2005.12.15 | andriko

    Так

    Коли підприємство не може працювати ефективно в умовах ринку - тре міняти власника, у нас поки краще виходить міняти умови, так, щоб власники підприємств не сильно хвилювались :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.15 | троль ak1001

      не так

      в умовах ринку зміна власника проходить без "реприватизації"
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.15 | andriko

        Та так, так :)

        У нас міняють умови ринку і нічого не проходить, ви ніяк не можете повірити, що наші (чи ненаші?) власники є дуже потужною політичною силою, і їм простіше підганяти країну під себе, чим конкурувати на ринку . Така фігня, доречі не тіки у нас, тому і приходитися державі втручатися, вся біда в тому, який уряд і як це бу робити, не думаю, що Ви сильно зможете заперечувати "реприватизацію" при уряді Януковича. (тьху-тьху і стук по дереву)
    • 2005.12.15 | 3dom

      А укр.олигархи похоже собрались выкарабкиватся за счет бюджета(-



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".