МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

вопрос специалистам по газу

12/15/2005 | tmp
Подскажите пож, как бы отразилась на ситуации ликвидация такой организации как "Нафтогаз" и вообще ликвидация в Украине всей монополии государства в этих вопросах - транспортировка, транзит, закупка, распределение?

Не лучше ли передать соотвествующие участки газопроводной системы в собственность территриальных общин, а сами вопросы закупки газа в ведение хозсубъектов - предприятий (их коллорганов), общин? Ведь оч многие предприятия и общины имеют приличные связи и доли с роспредприятиями, тамошними теробщинами, самим Газпромом..

Имо, очевидно, что государства в очередной оказались неспособными наладить нормальный диалог в интересах своих народов. Может они (гос-ва и госмонополисты) в данном вопросе лишние?

Відповіді

  • 2005.12.15 | catko

    не вийде

    газотранспортна система настільки складний, цілісний та грошозатратний механізм, що збій в будь-якій його частині валить всю систему.

    якщо простіше - початок труби без її кінця існувати не можуть.
  • 2005.12.15 | Koala

    Re: вопрос специалистам по газу

    tmp пише:
    > Подскажите пож, как бы отразилась на ситуации ликвидация такой организации как "Нафтогаз" и вообще ликвидация в Украине всей монополии государства в этих вопросах - транспортировка, транзит, закупка, распределение?

    >транспортировка, распределение
    Покращиться. В середньому. Тільки різниця між найкращим і найгіршим зросте в кілька разів - бо матимемо не одну державну монополію, а багато локальних. По дві труби в будинок не проведеш, і де-інде буде встановлюватись конкурентна ціна, а десь - завищена.

    >транзит, закупка
    Погіршиться для України, покращиться для Росії. Бо Газпром великий, а домовлятися буде з маленькими. Єдиний захист - об'єднання газових компаній в асоціацію, яка, відповідно до значення для держави, вимагатиме утворення відповідних держструктур, такого собі нового Нафтогазу. А гроші вже йтимуть не державі, а маленьким компаніям, з (тут можна не сумніватися) значною частиною російського капіталу.

    Взагалі, в нас зараз російський газ безкоштовний, за рахунок транзиту. Це - не ринкова ситуація. Треба або підвищувати внутрішні ціни на газ до ринкових, або продовжувати тримати все під централізованим держконтролем. Зараз можна думати лише про поступовий перехід до ринкової ситуації... але, як завжди, "в небо взмити не дає Москва".

    Ви, звісно, праві, монополія - це постійний ризик краху, неринковості і т.д. Тільки винний тут не Нафтогаз, а Газпром. Якщо його розформують (а на це можна не сподіватися), тоді поговоримо.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.15 | tmp

      Просто хотелось бы как можно более

      усилить независимость людей, их благосостояния от политики государства. Вообще от государства - украинского ли, русского или любого другого. Поменьше б зависить от его (державы) "чистоты"/нечистоты рук, вообще умения/неумения работать..

      Ладно.. :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".