МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенку - зачот! Президент коментує газовий конфлікт

12/16/2005 | S@nya
Молодець Ющенко, абсолютно вірна, виважена позиція по газовій кризі.

***
Президент коментує газовий конфлікт

http://maidan.org.ua/static/news/1134744047.html

Лібералізація ціни на російський газ позбавить Україну від енергетичної та політичної залежності, заявив Президент України Віктор ЮЩЕНКО, виступаючи сьогодні на VII пленарному засіданні Консультативної ради з питань залучення іноземних інвестицій.

Говорячи про перебіг українсько-російських газових переговорів, В.ЮЩЕНКО наголосив, що позиція України залишається незмінною: розрахунки за російський газ мають бути монетизовані, а ціна на нього і за транзит газу з РФ до Європи – лібералізовані.

"Ми повинні вийти із середньовічної системи бартерних розрахунків", – сказав Президент, підкресливши, що таким чином Україна як повноправний покупець вийде на російський ринок і вже за ринковими цінами закуповуватиме там газ.

"Ми ніколи не говорили, що ми проти лібералізації чи тарифної ціни (за транзит), чи ціни на газ", – підкреслив він.

Водночас Президент визнав необхідність поетапного переходу до лібералізованої газової політики з тим, щоб комунальний, приватний та індустріальний сектори споживання мали змогу адаптуватися до неї.

"Це не рішення, яке зранку приймається, а ввечері впроваджується. Тому ми просто наполягаємо на тому, що Україна за все буде платити – з капелюхом ми нічого не будемо ні в кого просити – але ми просимо порозуміння в тому, що етапність цього процесу нам треба опрацювати разом", – сказав В.ЮЩЕНКО.

У своєму виступі Президент, крім того, повідомив, що найближчим часом в Україні буде створено Агентство з питань енергозбереження. За словами глави держави, йдеться про структуру, де мають бути сконцентровані всі проекти, пов'язані як з політикою енергозбереження, так і з альтернативними джерелами енергії, розвитком системи видобування нафти та газу тощо.

В.ЮЩЕНКО підкреслив, що політика раціонального використання енергоресурсів залишається для України "надзвичайно важливим" питанням. У цьому контексті він нагадав, що у проекті бюджету-2006 на енергозберігаючі технології пропонується виділити 0,5 млрд. грн.

Джерело: UNIAN

Відповіді

  • 2005.12.16 | observer

    Так. Всім іншим, включно з Єхануровим, Тимошенко та

    Януковичем - нізачот. За два тижні так нічого і не народили.
    Все ж таки політики та господарники дуже рідко стають державними діячами.
  • 2005.12.16 | толя дейнека

    Re: маячня. яка може бути лібералізація між монополістами?

    господарські відносини між монополістами не можуть бути лібералізовані в принципі. Кожен контракт в таких галузях є результатом жорстких перемовин із обов'язковим залученням і регулюванням держав(и). Лібераліація можлива лише тоді, коли діють сотні і тисячі незалежних об'єктів господарювання.

    Результатом ліберальної маячні Ющенка, крім додаткового віддавання росіянам кількох мільярдів українських грошей, стане втрата конкурентних переваг нашої економіки (передусім хребтових галузей хімії та металургії) - аж до зупинки, і підвищення комунальних платежів для населення. Більше нічого.

    Політична залежність держави, як слабшого і біднішого гравця, безумовно зросте.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.16 | Moro

      шо це таке?(-)

    • 2005.12.16 | S@nya

      дурниці

      толя дейнека пише:
      > господарські відносини між монополістами не можуть бути лібералізовані в принципі. Кожен контракт в таких галузях є результатом жорстких перемовин із обов'язковим залученням і регулюванням держав(и). Лібераліація можлива лише тоді, коли діють сотні і тисячі незалежних об'єктів господарювання.
      >

      Мається на увазі плата за газ не за "братськімі" тарифами, а за ринковими цінами, невже не зрозуміло...

      > Результатом ліберальної маячні Ющенка, крім додаткового віддавання росіянам кількох мільярдів українських грошей, стане втрата конкурентних переваг нашої економіки (передусім хребтових галузей хімії та металургії) - аж до зупинки, і підвищення комунальних платежів для населення. Більше нічого.
      >

      ХА-ХА-ХА! Ви називаєте конкурентною перевагою те, що якраз є найбільшим конкурентним недоліком. Лібералізація матиме наслідком 2 основних позитива:
      1. Підприємства вчитимуться працювати в не-демпингових умовах
      2. Змінюватиметься жахлива структура виробництва, яка фактично вибудована під "дешевий" газ. За кількістю газу, що використовується в розрахунку на 1000 доларів ВВП, Україна посідає перше місце у світі.

      > Політична залежність держави, як слабшого і біднішого гравця, безумовно зросте.

      Цікавий висновок :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.16 | толя дейнека

        Re: дурниці

        S@nya пише:
        > Мається на увазі плата за газ не за "братськімі" тарифами, а за ринковими цінами, невже не зрозуміло...
        в газпрома не існує "ринкових цін", всі ціни зазначені в контрактах з контрагентами, і ті контракти є комерційною таємницею. Спробуйте дізнатися, за якими цінами купляє газ Словаччина, думаю вам це не вдасться. З побічних згадок відомо лише те, що ціни ті менші, ніж зара пропонуються Україні, при наявності додаткових витрат на транспорт. Ціна, за якою наступного року куплятиме газ Грузія 110$, якщо не помиляюся.
        Те що ви пишете - лібералістичні дурниці. Он подивіться на ринкові Францію, Англію та США - їхні політики кісьми лягають, аби не допустити погіршення умов своїм підприємствам, в тому числі і зовсім неринковими методами.

        > ХА-ХА-ХА! Ви називаєте конкурентною перевагою те, що якраз є найбільшим конкурентним недоліком. Лібералізація матиме наслідком 2 основних позитива:
        > 1. Підприємства вчитимуться працювати в не-демпингових умовах
        > 2. Змінюватиметься жахлива структура виробництва, яка фактично вибудована під "дешевий" газ. За кількістю газу, що використовується в розрахунку на 1000 доларів ВВП, Україна посідає перше місце у світі.

        пропоную вам спробувати цими словами заспокоїти робітників підприємств, що ймовірно закриються, не витримавши цінового удару. Спробуйие ціми словами залатати дірки в комунальному господарстві міст.
        успіхів не зичу, бо вони очевидні.
        керівник хоч держави, хоч підприємства має уласти життя для покращення умов господарювання, а не їх погіршення. Це вся казка.

        > > Політична залежність держави, як слабшого і біднішого гравця, безумовно зросте.
        > Цікавий висновок :)
        ще й очевидний, і суворий.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.16 | S@nya

          Ви думаєте у занадто короткотерміновій перспективі (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.12.16 | толя дейнека

            Re: ваша відповідь характерна

            ви ладні вирішувати складні проблеми словесною еквілібристикою. Почули якусь туманну формулу і ніби заспокоїлися. Раціонального сприйняття ситуації якось не відчувається.
            Ющенко своїми ліберальними заявами грає на кого завгодно, тільки не на україну, в мене іноді складається враження він не розуміє що верзе.

            Факт такий - єдиний реальний наслідок газової кризи це те, що Україна буде сплачувати росії $2-2,5 млрд. Це все. Якщо ви бачите тут якийсь позитив для країни, я вам співчуваю. Якщо ви бачите десь "гроші на сучасне переобладнання" - поділіться своїм баченням, де. Якщо ви вбачаєте якісь "нові конкурентні переваги України", при тому що Європа купляє газ дешевше - поділіться, дуже цікаво.

            Якщо все лишиться як є і уряд не знайде вагомих аргументів захистити українські державні інтереси - наслідком буде збідніння держави, здешевлення її активів, банкрутство підприємств і таке інше. Наслідком другого порядку буде скупівля українських активів тими ж росіянами і іншими закордонними фондами, третього порядку - підлеглість держави і повна економічна несамостійність.

            Я вам раджу провести таки мислений експеримент. Ви в місті, де збанкрутувало хімічне підприємство. Люди залишилися без роботи, комунальне господарство не має фінансування, валиться вся соціальна сфера. Вам треба заспокоїти людей, в яких нема роботи і голодні діти в холодних квартирах. Тож витягайте з кишені папірець зі словами Ющенка і спробуйте прочитати. Вперед.
          • 2005.12.16 | толя дейнека

            Re: до речі

            зовсім не хочу образити, але спитайте в себе, чи досить вам років, щоб користуватися таким мудрьоним поняттям як "короткотермінова перспектива"
    • 2005.12.17 | BROTHER

      Не зовсiм так

      Є така рiч, називається LNG - Liquefied natural gas, зрiджений газ. Я не фахiвець, але його цiна НАЧЕБТО за метричну тону десь 250-305 долярiв по рiзних регiонах свiту. Вiн не є таким вибухонебеспечним, як натуральний газ, через те, що позбавлений кисню, вiн не потребує труби для перевезення. Якщо ми зiскочимо з росiйського дешевого газового зiлля, то зможемо бути реальним суб'єктом свiтового ринку енергiї. Цей LNG вiдверто кажучи - наш конкурент, бо знецінює нашi географiчнi переваги, але хто нам заборонить використовувати поганi речi, як такi, що кращi за нiчого? Я десь читав, що за свiтовими цiнами електрика, вироблена за допомогою LNG, найдешевша, у порiвняннi до iнших видiв вуглеводневого палива.

      А зараз треба рятувати вiдчизняного виробника. Як це робити, не знаю. Але Ю та Ко мають знати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.17 | толя дейнека

        Re: Не зовсiм так (+)

        альтернативні джерела енергоносіїв існують, але я говорив про трохи інше.
        У відносинах з Газпромом - Газпром монополіст у постачанні газу (разом з Туркменією), Україна - монополіст з транспортування газу до Європи. Тут нема ніякого ринку. Тобто можуть бути якісь зовнішні орієнтири, але вони зовсім не є визначальними в тарифакх на продукт і послуги, визначальним є лише результати переговорів уповноважених осіб та раніше підписані контракти і протоколи.
        Що несе Ющ про лібералізацію - тайна великая єсть. Він реально шкодить перемовинам і реально шкодить Україні. Можливо мету його слів слід шукати поза газовими проблемами.

        наскільки я розумію, в таких економічних відносинах монополістів є певний потяг до взаємного зниження цін (із збереженням загального балансу), бо тоді податкові відрахування стають меншими. А от коли тарифи зростають до непристойних величин - це добра ознака, що в діло вмішується політика.
  • 2005.12.16 | Sych

    Це все правильно, але що завадить Путіну поставити "ринкову"

    ціну у $1000 замість $230? І чи зможе в цьому випадку Україна адаптуватись? Питання тут в одному - чи зможе Ющенко та ко витримати тиск Росії. Тут скоріше персональна проблема ніж економічна. Поки що вони тримаються. До речі, де-марш БЮТа про можливу відставку уряду я б розлядав дійсно як "підбадьорування" більш рішучої позиції на переговорах.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.16 | observer

      Так от ти яка, рука союзника

      Sych пише:
      > До речі, де-марш БЮТа про можливу відставку уряду я б розлядав дійсно як "підбадьорування" більш рішучої позиції на переговорах.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.16 | Sych

        А з соплєжуями інакше не можна(-)

    • 2005.12.16 | Odess

      Запросто - если Вы дадите мне точные объемы

      и расстояния транзита по Украине и России то я через 5 минут Вам дам формулу расчета стоимости транзита :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.16 | Sych

        Ви вважаєте Росія все таки користується ринковими приципами?(-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.16 | Odess

          В свете событий последней недели

          я все больше убеждаюсь что нам НУЖНО принять условия России, а не просить ее уступить. При этом развивая альтернативные источники энергии.
          Кто знает точные цифры экспорта электроэнергии?
          Хотя бы порядки?
          Не выгоднее ли развивать системы отопления (миникотельни) на электричестве или комбинированные котельные?
          Может мы продаем эквивалент тепла за доллар а покупаем за два?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.12.16 | Moro

            Абсолютно.

            Треба відповідати на виклики часу.
            Не робити ніякої трагедії з подорожчання газу.
            Вдасться пом'якшити підйом цін - добре. Ні - то ні.
            Але відповідно піднімати ціну за транзит.
            І все правильно що до реформи енергозбереження та енергозабезпечення.
            Тут так все запущено, що змінити щось може тільки шок.
            Що зараз і маємо.
            Врешті - все то піде на користь Україні.
          • 2005.12.16 | 123

            Re: В свете событий последней недели

            Odess пише:
            > я все больше убеждаюсь что нам НУЖНО принять условия России, а не просить ее уступить.

            Звісно!!

            > Кто знает точные цифры экспорта электроэнергии?
            > Хотя бы порядки?

            Було днями повідомлення -- що заробимо на 100 млн (здається, доларів) більше шляхом "оптимізації" угод про поставку електрики.

            > Не выгоднее ли развивать системы отопления (миникотельни) на электричестве или комбинированные котельные?

            Електрика не може бути дешевше газу...
          • 2005.12.16 | Sych

            Згоден. Але треба по-тихеньку

            привчатись/привчати владу активно впливати на процеси на які можна реально впливати. Ціна на газ ДОГОВІРНА. Тобто необхідно отримати найменьшу можливу ціну. Ви ж в курсі як американці вдало поторгувались з Іраком? :) Я не про початок військового протистояння з Росією, просто треба make sure що у владі не домовляється з позицій молодшого брата.

            Odess пише:
            > я все больше убеждаюсь что нам НУЖНО принять условия России, а не просить ее уступить. При этом развивая альтернативные источники энергии.
            > Кто знает точные цифры экспорта электроэнергии?
            > Хотя бы порядки?
            > Не выгоднее ли развивать системы отопления (миникотельни) на электричестве или комбинированные котельные?
            > Может мы продаем эквивалент тепла за доллар а покупаем за два?
            make sure
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.12.17 | Sych

              Ось тут все написано; нема що додати(л)

              http://www.oglyadach.com/news/2005/12/16/47192.htm

              Реванш ображеного EGO Путіна. Як Україні виграти газову війну?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.12.17 | толя дейнека

                Re: нема що додати (л)

                можна обговорювати там певні посили. Але головне в тому, що Ющенко діє в прямому протиріччі з практичними рекомендаціями статті "твердо держатися підписаних угод". Ющенко відкриває рота лише для того, щоб від тих угод відмовитися. До речі, нічого не пропонуючи за заміну. Якщо не вважати за серйозне пропозицію зруйнувати українську економіку.
  • 2005.12.16 | Mykyta

    Так, таки "зачот". Розумна і виважена позиція (-)

  • 2005.12.16 | Odess

    Я все понял!

    Если Ющенко сможет урегулировать газовую проблему, то Янукович заявит что весь шум был раздут Москвой для того что бы показать как Ющ умеет решать проблемы, и вообще он проМосковский политик :)
  • 2005.12.16 | 123

    (-)

  • 2005.12.16 | Габелок

    Re: Ринкова ціна за відсутністю ринку?

    Як Ющ збирається "лібералізувати" ціни на газ, коли газ належить російській державі, що є річчю політичною, й яка взагалі не керується ринком, але виключно політичними намірами.

    Справа не в тому, що Росія хоче ринкових цін. Росії наплювать на ринокові ціни, наразі Путін хоче, щоб Україна була Білорусією, ні більше ні менше. Коробить їх наша незалежність, до дупи їм ринок.

    А Ющу потрібно PR технологів. Ющ втрачає по-дурному, зовсім не вміє спілкуватися з суспільством, зовсім не використовує ситуацію на свою користь, через це виграє Янукович і Путін.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.16 | S@nya

      Що значить за відсутністю ринку?

      Якщо є товар, покупець і продавець - то ринок вже присутній.

      Габелок пише:
      > Як Ющ збирається "лібералізувати" ціни на газ, коли газ належить російській державі, що є річчю політичною, й яка взагалі не керується ринком, але виключно політичними намірами.
      >

      Вірно. Це монополіст, який керується не попитом/пропозицією, а оптимізацією власних політичних і економічних прибутків.

      > Справа не в тому, що Росія хоче ринкових цін. Росії наплювать на ринокові ціни, наразі Путін хоче, щоб Україна була Білорусією, ні більше ні менше. Коробить їх наша незалежність, до дупи їм ринок.
      >

      Так що Ви пропонуєте? Ющ робить єдино можливу в цій ситуації стратегію - хочете підвищувати - підвіщуйте, на політичні поступки ми не підем. У відповідь дефакто-монополіст-Україна підвищить ціну на транзит.
    • 2005.12.16 | Odess

      Бред

      Габелок пише:
      > Справа не в тому, що Росія хоче ринкових цін. Росії наплювать на ринокові ціни, наразі Путін хоче, щоб Україна була Білорусією, ні більше ні менше. Коробить їх наша незалежність, до дупи їм ринок.

      Европа тоже в таком случае становится Беларусью? Она ведь не сопротивляется повышению цен на газ.
      Смешиваете грешное с праведным так что сами потом разобраться не можете...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.16 | Габелок

        Бред - не мій, звертайтесь у Кремль

        Два-три дні тому, потрапила на очі заява когось з російської думи про те, що ЄС нікуди не подінеться, труба йде від нас й тому, вони, рідненькі, до нас приєднаються й не буде більше ніякого ЄСу, тільки "союзное государство". Тобто, Odess, російський естеблішмент на Ваше питання "Европа тоже в таком случае становится Беларусью?" відповідають "Да!".

        Інша справа, що Європа не була частиною СССР, як те сталося з Україною, й тому "нагібать" Європу є дещо складніше, але то все справа часу, кого, як, коли й наскільки ставити в букву зю. До того ж у Європи нафта та газ більш диверсифіковані ніж в України. Для чого Кремль націоналізував усі російські газо-нафтові бізнеси? Для однієї цілі - щоб бути Вєлікой і Могучєй. Газ та нафта це єдине що лишилося у Росії на що у світі ще звертають увагу.



        Odess пише:
        > Габелок пише:
        > > Справа не в тому, що Росія хоче ринкових цін. Росії наплювать на ринокові ціни, наразі Путін хоче, щоб Україна була Білорусією, ні більше ні менше. Коробить їх наша незалежність, до дупи їм ринок.
        >
        > Европа тоже в таком случае становится Беларусью? Она ведь не сопротивляется повышению цен на газ.
        > Смешиваете грешное с праведным так что сами потом разобраться не можете...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.16 | Odess

          Re: Бред - не мій, звертайтесь у Кремль

          Это было заявление Павла Бородина - когда я его прочел я подумал что Жириновский "отдыхает".
          Если вы будете принимать близко к сердцу заявления дебилов, то скоро совсем потеряете ощущения реальности.
          не расстраивайтесь так - жизнь она проще :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.12.16 | Габелок

            Re: Дякую, я почуваюсь добре

            Odess, дякую за інформацію про Бородіна. Його заява відноситься до варіацій народної мудрости "Що у дуроного на язиці...".

            По-перше, я не зовсім певен, що у його маячні немає долі думок офіційного Кремля.

            По-друге, раніше чи пізніше енергетична криза з Росією мусила таки статися. "Росія - енергетичний монополіст на українському ринку" - є дуже смачною ситуацією для Росії щоб нею не скористатися для тиску на Україну. Звичайно, таке ракетне підвищення ціни вдарить дуже боляче по Україні, але гарна новина є що це останній козирний туз, який Росія має у грі з Україною. Звичайно, Росія має ще й інші козирі, але тузи вже всі вийдуть. Ша-ля-ля....

            Odess пише:
            > Это было заявление Павла Бородина - когда я его прочел я подумал что Жириновский "отдыхает".
            > Если вы будете принимать близко к сердцу заявления дебилов, то скоро совсем потеряете ощущения реальности.
            > не расстраивайтесь так - жизнь она проще :)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.12.16 | Odess

              Re: Дякую, я почуваюсь добре

              Габелок пише:
              > Odess, дякую за інформацію про Бородіна. Його заява відноситься до варіацій народної мудрости "Що у дуроного на язиці...".
              > По-перше, я не зовсім певен, що у його маячні немає долі думок офіційного Кремля.

              Знаете - я уже не уверен что в официальном Кремле есть какие либо мысли, по крайней мере мысли последовательные...
              Достаточно почитать дословную цитату - специально нашел:
              Госсекретарь союза России и Белоруссии Павел Бородин считает, что страны Европы будут вынуждены войти в состав союзного государства.

              "Я убежден, в состав Союзного государства войдет и Европа. Газ она получает от нас. Нефть она получает от нас. У них снег выпал - национальная революция. Пропадут они без нас", - заявил Бородин в интервью, опубликованном в четверг в газете "Новые известия".
            • 2005.12.17 | 100%

              Re: Дякую, я почуваюсь добре

              Габелок пише:
              > Звичайно, таке ракетне підвищення ціни вдарить дуже боляче по Україні, але гарна новина є що це останній козирний туз, який Росія має у грі з Україною. Звичайно, Росія має ще й інші козирі, але тузи вже всі вийдуть. Ша-ля-ля....
              >
              Вона може взагалі припинити газопостачання, забруднити воду і навколишнє середовище, відібрати Крим і інші "споконвічні" Російські землі доки керівництво України буде займатись словесною еквелібристикою.
    • 2005.12.16 | 123

      Ціна лише певною мірою неринкова

      Ринок монополізований, але він є. Газ можна продавати за 50 баксів, за 150, за 230. У цих межах ціна не регулюється ринком. Але за 1500 - вже неможна. Бо дешевше буде побудувати термінал і купувати скраплений газ.

      Тому слова Ющенка слід розуміти саме так -- ми готові купувати газ за повну європейську ціну.


      Габелок пише:
      > Як Ющ збирається "лібералізувати" ціни на газ, коли газ належить російській державі, що є річчю політичною, й яка взагалі не керується ринком, але виключно політичними намірами.
      >
      > Справа не в тому, що Росія хоче ринкових цін. Росії наплювать на ринокові ціни, наразі Путін хоче, щоб Україна була Білорусією, ні більше ні менше. Коробить їх наша незалежність, до дупи їм ринок.
      >
      > А Ющу потрібно PR технологів. Ющ втрачає по-дурному, зовсім не вміє спілкуватися з суспільством, зовсім не використовує ситуацію на свою користь, через це виграє Янукович і Путін.
    • 2005.12.16 | Сергій Кабуд

      краще й не скажеш- Ющ вміє лише робити заяви і жодних дій

      ну і як комунікатор- він нуль з мінусом.

      Навіть як і планує дії-
      виглядає що президента просто не будуть слухати.

      І головне-
      це складан проблема
      тому на демагогічних заявах ніфіга не вийде.

      Потрібен план дій,
      потрібно висунути кремлю рахунок за транзит за минулі рока.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.16 | Odess

        Зачем так мелочиться?

        Сергій Кабуд пише:
        > Потрібен план дій,
        > потрібно висунути кремлю рахунок за транзит за минулі рока.

        Фу как мелко.
        Давайте выставим арендную плату за всю территорию со времен Киевской Руси? Купаться в шампанском будем и бубликами закусывать!
        А чего, а?
      • 2005.12.17 | QuasiGiraffe

        Re: краще й не скажеш- Ющ вміє лише робити заяви і жодних дій

        Сергій Кабуд пише:
        > > Потрібен план дій,
        > потрібно висунути кремлю рахунок за транзит за минулі рока.
        А вони виставлять за газ за минулі роки... Щось Ви недопрогнозували.
      • 2005.12.17 | 100%

        Re: краще й не скажеш- Ющ вміє лише робити заяви і жодних дій

        Сергій Кабуд пише:
        > І головне-
        > це складан проблема
        > тому на демагогічних заявах ніфіга не вийде.
        >
        > Потрібен план дій,
        > потрібно висунути кремлю рахунок за транзит за минулі рока.
        Як мінімум, не ховати голову в пісок і заявити чесно, що це ПОЛІТИЧНЕ питання. Далі ноту, відкликати диппредставників, ну а море вже давно повинно бути заміноване.
  • 2005.12.17 | 100%

    Re: Ющенку - зачот! У вільних вправах з розмовного жанру(-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".