МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Газпром готовий купити 50% газотранспортної системи України(/+)

12/19/2005 | толя дейнека
ВАТ «Газпром» готовий придбати 50% газотранспортної системи України (ГТС) за ринковою ціною.

Про це заявив заступник голови правління ВАТ «Газпром» Олександр Медведєв в ефірі програми «Вести недели» телеканалу «Росія» в неділю, повідомляє «УНІАН».

За його словами, українська сторона могла б, «зберігши за собою 50% цієї газотранспортної системи, поступово передати нам 50% за ринковою оцінкою». «Ми не говоримо про те, що дайте нам це за пільговою ціною або безкоштовно – ми пропонуємо зробити абсолютно ринковий підхід», – наголосив він.

Як повідомляв ForUm, Росія і Україна дотепер не підписали протокол на 2006 рік до міжурядової угоди, в якому щорічно визначається ціна постачання російського газу в Україну і ставка тарифу на транзит газу в європейські країни. РФ спочатку пропонувала Україні підвищити ціну на газ з 1 січня 2006 року з 50 дол. до 160 дол. за тисячу кубометрів. Сьогодні «Газпром» заявив, що пропонуватиме Україні уже не 160 дол., а 220-230 дол. за тисячу кубометрів.

Проте раніше на питання про те, до яких компромісів готовий «Газпром» для вирішення газової проблеми з Україною, заступник голови правління цієї компанії Олександр Рязанов заявив, що «Газпром» готовий повернутися до питання про створення повноцінного консорціуму з управління газотранспортною системою України. «На жаль, теперішня влада України і НАК «Нафтогаз» зараз зводять консорціум до маленького шматочка труби», - сказав він. «Якщо ми до цього (питання створення повноцінного консорціуму) повернемося, то, я вважаю, ми готові вирішити всі питання», - сказав Рязанов.

Голова правління «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що Москва піде на компроміс з Києвом тільки після того, як «Газпром» отримає частку в магістральних газопроводах України. Він нагадав, що між Україною, Росією і Німеччиною підписана угода про створення міжнародного газотранспортного консорціуму. За його словами, Москва уже вклала в проект 17 мільйонів доларів. Проте консорціум так і не почав працювати, оскільки нова влада України вважає недоцільним передавати трубу Росії, заявив Міллер.

15 грудня міністр палива і енергетики України Іван Плачков заявив, що на сьогодні Україна не розглядає пропозицію Російської Федерації передати українську ГТС в управління ТОВ «Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України».
http://ua.for-ua.com/ukraine/2005/12/19/145820.html

на мою думку, корисно розглянути утворення справжнього газового консорціуму, але внесок росії має бути не грошовий і не "зобов'язаннями по цінах" (які легко порушується) - а частиною газових родовищ РФ, теж за ринковою ціною. Ця ідея не чув щоб десь озвучувалася, а вона має смисл, адже ясно, що українські газогони діятимуть доти, доки буде газ в Росії. Тобто - все чесно.

Відповіді

  • 2005.12.19 | троль ak1001

    фигня

    после того как Путин купил Шредера не говоря уж о дружке из Штази в Дрезденбанке - после єтого даже участие немцев в консорциуме - всего лишь ширма
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.19 | толя дейнека

      Re: міняємо реальне на реальне

      пропозиція полягає в тому, щоб запропонувати в обмін на половину в наших газогонах внести свою долю газовими родовищами - тобто реальна власність на реальну власність. Такий варіант, будучи проведений із дотриманням наших державних інтересів (газогони - власність держави), гарантував би нам надійне передбачуване газопостачання, а газпромум - надійний путь їхньої продукції в європу.

      будь які внески грощима однозначно підуть на якусь фігню типа "дітей війни", а фактично будуть розкрадені бравими депутатами і урядовцями, їм вірити не можна.
  • 2005.12.19 | троль ak1001

    коментарии в ЖЖ Гельмана на газовую тему (л)

    http://www.livejournal.com/users/galerist/327648.html#comments
  • 2005.12.19 | ГРАД

    Re: Газпром готовий купити 50% газотранспортної системи України(/+)

    ЧЕсність і режим Путіна - поняття несумісні. Спочатку купити трубу,потім ввести війська для її охорони.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".