МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Щодо договорів про підняття ціни...

12/20/2005 | Koala
Вчора Клюєв (відомий з блокбастерів "вибори-2004" :) ) показав якийсь договір, за яким, за його словами, Україна сама наполягала на підвищенні цін. Десь в інеті він є відсканований?

Відповіді

  • 2005.12.23 | samopal

    Щодо договорів

    Щось подібне сьогодні молов Шуфрік по радіо...
    Взагалі-то складається якась дивна ситуація. За всіма "засвіченими" і "злитими" домовленостями Росія не має жодних підстав будь-що переглядати аж до 2009 року. Але...
    Чого тоді навколо цього питання здійнялася така буча. Ну добре, в Росії - то їхні проблеми (хоча теж цікаво). Але чому в нас?! І чому Ющенко заговорив про якесь поетапне підвищення? Чому Україна стала пропонувати якесь там СП? Чому Кінах завовтузився навкруги ідеї передачі куска труби?
    Що за хвігня? Адже у нас у цьому питанні залізні аргументи. Це навіть російські аналітаки (де-які) визнають. Може нам чогось не договорюють?

    А як вом оце:
    http://www.censor.net.ua/full_news.php?id=16752

    Це тіпа такий піар, чи все ж Юля щось та знає про той газ?
    Що за тонкий натяк на грубезні обставини?
    Невже російський "Газпром" такий тупий, щоб пертися прямо в калюжу з отим своїм шантажем?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.26 | samopal

      З якої радості

      маючи на руках такі документи про постачання та транзит газу українська сторона висунула пропозиції про перегляд ціни та її підвищення (у даному випадку до $65)? Що це за зустрічні маневри? Чи у "Газпрома" є якісь контраргументи, окрім того, що весь газ - "єво".
      Що це за такий взаємовигідний спектакль? Драма, чи комедія?
  • 2005.12.26 | Роман ShaRP

    Здається, якраз про це й говорить Єхануров.

    http://www.zerkalo-nedeli.com/ie/show/578/52189/

    — Кроме контракта, о котором говорилось выше, есть как дополнения к нему, так и документы последних переговоров. Например, Дополнение №4 от 9 августа 2004 года, в котором зафиксированы условия погашения украинской задолженности за газ в 2005—2009 годах на общую сумму 1 млрд. 250 млн. долл. Там также зафиксирована цена российского газа (в счет оплаты транзитных услуг) в 50 долл. при ставке транзита 1,09375 долл. за 1000 кубометров по 100 км. Однако, как следует из протокола переговоров между «Газпромом» и «Нафтогазом» от 23 августа 2005 года, именно НАК «Нафтогаз України» предложил «рассмотреть вопрос досрочного расторжения Дополнения №4 от 9.08.2004». Выходит, что НАК предложил изменить действующие цены на газ и транзитную ставку? И есть запротоколированное подтверждение того, что такое намерение было оглашено?

    — Понимаю, к чему вы ведете. Действительно, есть два документальных свидетельства: протокол переговоров между «Газпромом» и «Нафтогазом» от 23 августа и протокол от 30 августа 2005 года. Будем считать, что это официальные документы, поскольку они родились в ходе официального договорного процесса Оставим пока за скобками тот факт, что такие протоколы не влекут за собой коммерческих обязательств.

    В первом из названных протоколов, кроме предложения НАК, было также сказано, что, в свою очередь, «Газпром» рассмотрит предложения украинской стороны и до 26 августа 2005 года, с учетом всех аспектов, включая юридический, даст ответ. Если допустить, что ответом можно считать письмо зампредседателя правления «Газпрома» А.Рязанова от 26 августа, то он, собственно, дал отрицательный ответ по поводу изменения условий действующего контракта.

    И последний документ — протокол совещания, где речь идет о том, что для пересмотра условий действующего контракта надо изменить около 20 двусторонних соглашений, договоров, контрактов.


    І далі за текстом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.26 | samopal

      говорить і показує Єхануров.

      Ну, ну, - вже тепліше. Тепер Єхануров щось заговорив про якесь СП та про спільне будівництво та експлуатацію нового газопроводу. Цікаво, для чого? Якщо вірити повідомленням у пресі (у т. ч. російській), українська газотранспортна мережа є недовантаженою і може без будь яких СП та знвачних додаткових затрат з бюджету прокачувати ще 40-45 млрд куб. метрів російського газу на рік (на додаток - до 2009 року за смішною ціною транзиту - S1,09). Навіщо ж тоді тягнути через наші чорноземи ще якусь трубу, котра вже наполовину буде не нашою а українські трубопроводи залишити без діла (і грошей). Це така собі пропозиція для росіян як їм зменшити видатки на будівництво газопроводів "в обхід Ураїни" не покидаючи "території" України. На додаток згоджуються брати у партнери не саме "Газпроміщє", а славну темну хвірму РосУкрЕнерго.
      Хто там кричав про "ніж у спину"?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.26 | троль ak1001

        Re: говорить і показує Єхануров.

        ну то спочатку пошукайте що не будь про вітку Богородчани-Ужгород.
        будете більше знати, зробите може виваженіші висновки

        а про те що існуюча труба - українська, і можливості створення консорціуму мужть розглядатися лише стоствоно нових проектів, та розширення - про це сказав Ющенко ще на прес-конференції з Путіним в Києві

        вам нагадати коли це було?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.26 | ОРИШКА

          Re: говорить і показує Єхануров.

          Господа знающие, плз, не съезжайте с темы. Давайте раскопаем (правда, я могу только слушать, открыв рот). ТАК ЧТО ЖЕ ДАЕТ РОССИИ ПРАВО топать ножкой? Каки-таки документы? Копайте дальше, а то такая непонятка, а мы тут туда-сюда, Путин+Газпром - кровопийцы, а потом окажется, что где-то собака порылась? Как можно потребовать от власти объясниться?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.12.26 | троль ak1001

            Re: говорить і показує Єхануров.

            а я кажется на чей-то вопрос отвечал...
            или мне показалось? га?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.12.29 | samopal

              Шо за вапрос?

              Даруйте, пане Троль, але якщо ви намагалися відповісти на запитання, то вийшло це у вас не зовсім зрозуміло. Замість відповіді ви самі поставили якісь запитання. Мені подобаються одесити з їхніми приколами, - дотепний народ, але у даному випадку це якось недоречно.
              Я не фахівець у галузі ПЕК і до “газового” питання підключився, як і більшість учасників цього форуму – з ідеологічнихних міркувань (тобто, - просто побалакати).
              На ті запитання, що я ставив у своєму дописі відповіді поступово з’являються, і , думаю, вже ближчим часом все стане більш зрозумілим.
              Суть їх проста: чому, маючи на руках дуже вигідну (на сьогодні) угоду про постачання російського газу, наш уряд почав якісь незрозумілі маневри та дозволив відкрито шантажувати себе і всю державу, на додаток закликаючи всіх до патріотичного єдання навколо безпідставного збільшення ціни на газ?
              А простіше: чому Ющенко з Єхануровим не хочуть купувати російський газ по 50 баксів, а пропонують 80? Хочуть заробити на підвищенні ціни за транзит? Ню-ню...

              Якщо згадуване у ЗМІ спільне підприємство це той самий "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України", то до чого тут ціни на газ?
              Це затія з часів Кучми, що ніби-то мала дати обопільну вигоду за рахунок розширення транзитних можливостей України та експортних можливостей Росії. При цьому можна було обійти законодавчу заборону на продаж чи передачу частини газо-транспортної мережі України. Свого часу до цього Росія дуже нагинала Кучму і навіть пропонувала долучити партнера від німців. Мабуть, теперішній скандал зі Шредером та балтійським газопроводом може пояснити, що малося на увазі. Але наразі з усього того “консорціуму” виник лише невеличкий кавалок газопроводу, котрий дає можливість Росії качати газ в обхід Польщі і при цьому не надто “заглиблюватись” на територію України.

              -----Довідка УНІАН. Відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про стратегічну співпрацю в газовій галузі від 7 жовтня 2002 року, ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" підписали Договір про створення на паритетних засадах підприємства "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України". Статутний капітал підприємства становив 1 млн. дол.
              У рамках першого етапу інвестиційної фази проекту "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України" передбачається будівництво ділянки газопроводу "Богородчани-Ужгород" протяжністю близько 50 км.

              Будівництво і введення в експлуатацію ділянки "Богородчани-Ужгород" вже на першому етапі існування "Міжнародного консорціуму з управління і розвитку ГТС України" забезпечить часткове завантаження існуючих магістральних газопроводів "Иванцевичі-Долина" і "Торжок-Долина", які практично не експлуатуються після реалізації проекту "Ямал-Європа" по території Білорусі і Польщі.-----------------------------------------

              Решта багатообіцяючих братьських заходів, щодо будови нових газопроводів з Середньої Азії заглохли. А що нам з того, що ми будуємо якійсь додатковий газопроводик на умовах 50/50, коли і так маєио надлишок 100-відсотково своїх транспортних потужностей.
              У червні цього року Ющенко, дуже розмріявшись, заговорив про можливості цього “консорціуму”, вже бачачи перед собою яскраві картини газопроводів з Турменістану, котрі пролягають територією Росії і є на 50 відсотків “нашими українськими”. А ще – невеличкі симпатичні українські газові родовища на теренах Росії, Туркменістану...

              У версії від “Гарячої лінії” це виглядало так:

              --------------При цьому Глава держави наголосив, що сторони консорціуму мають отримувати рівну вигоду від участі в спільних ініціативах. Зокрема, коментуючи проект газопроводу «Богородчани – Ужгород», Президент сказав: «Якщо ми говоримо, що це предмет інтересу консорціуму, то ми хотіли б на аналогічну суму мати відповідний економічний інтерес у російській стороні, наприклад, у вигляді ділянки транзиту газу, власних видобутків газу в Росії або чогось іншого».

              Стосовно проекту гілки газопроводу між Сходом і Заходом України, Віктор Ющенко зазначив: «Ми не проти, щоб Україною проходив новий транзит, але в рамках цього транзиту ми хотіли б отримати нові інтереси на територіях Туркменістану, Росії, Узбекистану, Казахстану у вигляді власного транзиту тощо».--------------------------------------

              І що з цього вийшло? Трубу дали посмоктати?

              А головне, чому Єхануров заскиглив про готовність України розвивати консорціумізм на паях з будь-якими з партнерів, що їх вкаже Газпром, хоч би й з РосУкрЕнерго? Адже сам “консорціум” був дітищем Газпрому і Нафтогазу на паях 50/50. І , зрештою, яке все це взагалі має відношення до вже укладених міжнародних договорів про ціни на російський газ та його транзит територією нашої держави?

              Пане Троль, якщо ви можете відповісти на ці запитання та щось прояснити чи виправити, буду вдячний. Лиш не застосовуйте тактику відповіді “вапросом на вапрос”.
              Розвивати тему про те, що Росія якось має реагувати на спроби створення балто-чорноморської “вісі транзитерів” не потрібно. Це - її прроблеми. Туркменський газ росіяни загребли під себе ще за Кучми з його вічною дружбою, так що і це - не причина…
              У даному випадку мова йде лише про наші внутрішні проблеми і про відповідь на традиційне питання “хто вср…вся?”
  • 2005.12.26 | Odess

    Речь видимо об этом.

    Но господам читающим тольуо выделенное фломастером советую обратить внимание на пункт
    "Стороны констатировали:
    - ОАО Газпром настаивает на расчетах за услуги по транзиту газа денежными средствами".
    Так что разговоры о том что Нафтогаз первым предложил переход на расчеты деньгами являются бредовыми,Ю по крайней мере из этого документа не следуют.
    А именно его имел в виду Хам, насколько следует это из этой статьи.
  • 2005.12.26 | joe

    Есть такое дело (+)

    http://www.ukrinform.info/investigate.php?ni=4608&st_type=2

    НО! Формулировка: "...предложил рассмотреть вопрос..." не эквивалентна "предложил разорвать" или "разорвал", на чём кое-кто настаивает.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.26 | Odess

      Кстати, заметили что на протоколе нет печатей? (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.26 | joe

        А и вправду. Забавно... (-)

        1
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.26 | BIO

          Забавные игры газовых зверушек.

          Убедительная просьба всем знатокам протокола и
          документооборота, а также заинтересованным зрителям
          сфокусировать внимание на котировках акций Газпрома
          после 10.00ам 01.01.06.
          Вполне возможно, что постмодернистски настроенные
          режиссеры получат в финале классический акт немой
          сцены - акции не захотят падать... Вообще.:)

          ЕвроРевизор
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.12.26 | saha

            ДА. Ось тут ми й побачимо, чи такий выдкритий Газпром :)

      • 2005.12.29 | Albes

        На таких документах печати не ставятся (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".