МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як зробити з кнопкодавів не лохів?

12/20/2005 | Daisy
Вчора уважно слухала промову пані Монтян стосовно лохів-кнопкодавів. Вона має рацію, це дійсно проблема. Тим, хто не чув, суть у тому, що люди, які сидять у парламенті, на мають достатньо знань в усіх існуючих сферах життя, а закони, по яким потім жити всьому суспільству, приймають.

Далеко не всім хочеться йти в політику для того, щоб принести свій досвід та знання. Але існує інститут радників-консультантів. Вони не є політиками, але вони можуть робити аналітику (і не тільки) для наших кнопкодавів.

Нажаль, як і в інших сферах, консультантів наймають не за принципом професійності, а за принципом відданості конкретній особистості. А, отже, ці консультанти є просто “пацанамі, що рєшают вапроси,” а не роблять роботу, яку мали б.

Хтось знає щось, про те, як це працює юридично, і як зробити так, щоб радники були радниками, а не просто власниками “корочок”, які дозволяють перевищувати швидкість та хамити оточуючим з висоти свого положення?

Відповіді

  • 2005.12.20 | catko

    ніяк. от коли кнопкодави-лохи перестануть бути такими....(-)

  • 2005.12.20 | Pavlo Z.

    Була така річ в середині 90-х : Консультативно-Дорадча Рада

    при Президії Верховної Ради України. Створена за ініціативи Богдана Гаврилишина, де були чільні представники з України та Заходу (радники) і апарат консультантів - фахівців з України та Заходу, що аналізували ситуацію, законопроекти та вносили пропозиції до ВР. Контора працювала, на мій погляд, досить ефективно і проукраїнськи, за що й поплатилася - під приводом прийняття нової Конституції, де не передбачалося існування Президії ВР, КДР восени 1996 року була розформована.
  • 2005.12.20 | magda

    вже було сказано - ніяк

    Daisy пише:

    > Далеко не всім хочеться йти в політику для того, щоб принести свій досвід та знання. Але існує інститут радників-консультантів. Вони не є політиками, але вони можуть робити аналітику (і не тільки) для наших кнопкодавів.
    > Нажаль, як і в інших сферах, консультантів наймають не за принципом професійності, а за принципом відданості конкретній особистості. А, отже, ці консультанти є просто “пацанамі, що рєшают вапроси,” а не роблять роботу, яку мали б.
    > Хтось знає щось, про те, як це працює юридично, і як зробити так, щоб радники були радниками, а не просто власниками “корочок”, які дозволяють перевищувати швидкість та хамити оточуючим з висоти свого положення?

    помічників собі депутат наймає сам і має повне право це робити. Деякі дійсно наймають професіоналів, деякі ні. Відданість не грає ролі, буває просто непрофесіоналізм. Знаю одну людину, яка спочатку працювала помічником регіонала (бувши до того на 100-якомусь там місці в списку ПРП), але не витримала і пішла назад до ПРП-іста. Взяли. Цілком адекватний пацан.

    а у ВР є Головне науково-експертне управління і Головне юридичне управління, через які йдуть законопроекти. Теоретично, там професіонали, а практично - як усюди.
  • 2005.12.20 | Олександр Демченко

    Освітні програми для депутатів :-) (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.20 | magda

      Це дорожче, ніж не голосувати за лохів (-)

  • 2005.12.21 | Людмила Коваль

    Re: Як зробити з кнопкодавів не лохів?

    Законодавчо оформити право виборців відкликати нардепів з ВР. Це не було зроблено при можеретарці, а тепер зробити це у сто разів важче, бо з впровадженням пропорційної системи джерело влади - народ позбавився навіть теоретичної можливості формувати русло тої ріки джерелом якої він нібито є. :-(


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".