МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Майдан - рушійна сила України

12/20/2005 | Юрій Шеляженко
Сьогодні виповнилось 5 років з того дня, коли був заснований найлегендарніший із сайтів українського політичного інтернету - "Майдан". Спочатку він був офіційним сайтом акції "Україна без Кучми", на розвиток якого Юрій Луценко дав засновникам (Михайлу Свистовичу та Володимиру Мартинюку) 20 гривень - без особливих надій, але в той час діяльність опозиції ігнорували і газети, і телебачення, тож інтернет залишався єдиним способом донести свою інформацію людям.

Коли акція заглохла, сайт продовжував працювати під бойовим гаслом "Пульс громадянського спротиву України". З простої стрічки новин "Майдан" скоро перетворився на інтернет-форум, де активно і відверто обговорювалось політичне життя країни. Не дивно, що форум став об'єктом пильної уваги влади, і в критичні моменти хакерських атак та тиску влади на провайдерів його було вирішено перенести за кордон. Розповідають, що довгий час "Майдан" базувався на сервері божевільного техаського програміста, українця за походженнням, який живе один на приватній вілі серед пустелі та жене самогон з кактусів. Саме така інтернаціональність та анонімність дозволяє інтернету бути простором вільного розповсюдження ідей.

Активні коментатори вітчизняної політики, що майже випадково знайшли свого часу цей сайт і вже не могли його покинути, долучалися до формування стрічки новин на "Майдані" та розробки різноманітних проектів. Багато ідей, які успішно використовувала опозиція для боротьби з режимом Кучми, народилися саме на "Майдані". А з кінця 2003 року, крім функції генератора ідей, "Майдан" бере на себе нову місію: організувати мережу громадянських активістів, що готові безоплатно виконати дещицю життєво небхідної для України кваліфікованої роботи: юридичної, аналітичної, публіцістичної і навіть організаційної.

Майданівці - найактивніші з них звуть себе новинарями, бо мають привілей ставити новини у стрічку на першій сторінці сайту - обростають контактами політичних однодумців і підштовхують опозиційні сили до самоорганізації та прямої громадянської дії. Саме на "Майдані" народився проект мережі громадянських активістів "Пора!", зголошувалися перші учасники цього проекту і думали, як їм з'їхатись зі всієї України та зробити щось резонансне. Саме на "Майдані" була запропонована серія чорно-білих листівок "Що таке кучмізм?", "Кучмізм - це корупція", "Кучмізм - це злидні", "Кучмізм - це беззаконня" і т.д., які стали першими ластівками помаранчевої революції. Найважливіше, що все це робилося без жодної матеріальної зацікавленості всіх учасників "Майдану", але й не на голому ентузіазмі, а на вмінні добре планувати та знаходити ресурси для реалізації своїх планів. Адже за часів "України без Кучми" серед дописувачів "Майдану" опинилися люди з великим організаційним досвідом у бізнесі та політичному житті, відомі правозахисники і чимало активістів громадських організацій, яким не треба було довго пояснювати, чому до дій будь-якої влади треба ставитись прискіпливо і з недовірою, перевіряти їх мірилом законності та суспільної доцільності.

На "Майдані" був кинутий перший клич носити помаранчеві стрічки, там створювалась "нічна варта" для охорони виборчих дільниць під час виборів Президента України в 2004 році. У порівнянні з офіціозними новинними стрічками різних політичних сил та скупими і цинічно поданими інформаціями лояльних до режиму Кучми ЗМІ, "Майдан" виглядав справжньою оазою для спраглих до правди і майже зневірених прибічників опозиційного кандидата. Безоплатна робота десятків волонтерів-кореспондентів в кінці 2004-го зробила "Майдан" найоперативнішим українським інтернет-ЗМІ чи, принаймні, інформаційною агенцією на громадянських засадах. У дні голосування новини на сайті оновлювалися мало не щосекундно. Мабуть, не дарма російський журналіст Андрій Колесников у своїй статті про грудневі події "Первый Украинский" відмічає велику роль інтернету у перемозі помаранчевої революції, називаючи лише одну адресу сайту: maidan.org.ua

Після відновлення законності та інаугурації Ющенка "Майдан" висуває нову програму дій громадянських активістів: контроль над владою, моніторинг дотримання передвиборчих обіцянок (згадайте "бандитам - тюрми"), лобіювання рішень, що є суспільно необхідними. Групою експертів-юристів на основі тривалих обговорень на інтернет-форумах були сформульовані вимоги "Майдану" до влади у підсумковому документі під назвою "Меморандум Майдану". Водночас із пошуком шляхів розвитку здобутків помаранчевої революції: утвердження громадянських свобод та прав людини, побудови громадянського суспільства і його конструктивного діалогу зі владою, очищення всіх гілок влади від корупції та беззаконня - "Майдан" протистоїть таким спробам тягнути Україну назад у часи "вседозволеності для обраних", як закон, яким був встановлений особливий порядок притягнення до відповідальності 200 тисяч депутатів місцевих рад, а фактично - їх недоторканості для правовосуддя. Була створена ініціативна група "Твій голос", що вже готується організувати збір підписів на користь проведення всеукраїнського референдуму проти недоторканості депутатів місцевих рад. Багато інших законів та нормативних актів, що порушують права людини, оскаржуються активістами "Майдану" в судах.

Щоб знати, які м'язи та суспільну вагу наростив один неказистий на вигляд сайт за 5 років, достатньо було прийти на святкування 5-річчя "Майдану" у клубі "Дакота". Тут було багато відомих людей: і автор знаменитих плівок Мельниченко, і викривач корупції в оточенні найбільшої владної кормушки Зінченко, і правозахисник Євген Захаров, і суддя конституційного суду Віктор Шишкін (поки, щоправда, не приведений до присяги із зрозумілих причин), відомі вчені та публіцисти, а також люди, завдяки яким на Майдані Незалежності протягом зими 2004 року був збережений порядок і була здобута перемога правди над фальсифікаціями.

"Майдан" росте. Його фундаторам і ядру активістів випадає все більше соблазнів кинути неплачувану, але дуже корисну роботу, і пристати на одну з численних,добре обгрунтованих матеріально, пропозицій. Але сила "Майдану" саме в тому, що люди, які його заснували, знаходять вільний час на подвижницьку, ризиковану, невдячну роботу по благоустрою суспільно-політичного болота в Україні, знаходять цю роботу самі, без шелесту зелених підказок в гаманці тих осіб, для яких це болото, на відміну від зморених, зневірених та злиденних мільйонів - природня середа існування. І поки на "Майдані" лунатимуть слова та ідеї, що продиктовані найбільш природнім принципом відвертості "що бачу - те й кажу", доки групи людей в суспільстві діятимуть спільно не заради приза, а з дружби та бажання краще порозумітися - доти у нас є шанс налагодити життя на краще у маленькій буферній зоні між дикою північчю та холодним прагматичним заходом.

Відповіді

  • 2005.12.20 | Пані

    В статті постав сам. Молодець! (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.20 | 123

      Все що написано в статті - правда? (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.20 | Пані

        Кожен має право на свою точку зору

        І Юра - теж. Не тільки ж ворогам переповідати міфи і легенди :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.20 | 123

          Наскільки я розумію - там неправди дуже багато

          Пані пише:
          > І Юра - теж. Не тільки ж ворогам переповідати міфи і легенди :)

          Отож - просто міфів і легенд. Не думаю, що такому місце в статтях.

          І не думаю, що є сенс це виправляти. Стаття -- авторський твір, автор написав. Якщо зараз всі почнуть вказувати помилки і рекомендувати виправлення -- це вже не буде стаття Шеляженка, а буде історія Майдану. А таке вже є.

          Тому я б це не виправляв і залишив як є - статею Шеляженка. Але в статті б не ставив. Якби я був ..... :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.12.20 | Пані

            Може ви і праві

            Я перепрошую. Я дійсно неуважно прочитала текст.

            Але Юра, я думаю, фактичні неточності спокійно може виправити. І тоді вже поставити в статті. Тим більше. що їх - небагато.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.12.20 | Михайло Свистович

              Re: Може ви і праві

              Пані пише:
              >
              > Але Юра, я думаю, фактичні неточності спокійно може виправити. І тоді вже поставити в статті.

              Угу.
          • 2005.12.20 | Михайло Свистович

            Re: Наскільки я розумію - там неправди дуже багато

            123 пише:
            >
            > І не думаю, що є сенс це виправляти. Стаття -- авторський твір, автор написав. Якщо зараз всі почнуть вказувати помилки і рекомендувати виправлення -- це вже не буде стаття Шеляженка, а буде історія Майдану. А таке вже є.

            Автор, коли пише статтю, збирає факти. Я й надав ці факти, а не правив статтю.
    • 2005.12.20 | Михайло Свистович

      Відредагувати треба. Я витер поки що зі статей (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.20 | Пані

        Навіщо?

        Це ж точка зору Юри. Хай інший напише іншу точку зору.
        А офіційну я все одно напишу :) Коли трохи одужаю.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.20 | Михайло Свистович

          Re: Навіщо?

          Пані пише:
          > Це ж точка зору Юри. Хай інший напише іншу точку зору.

          Це не точка зору. Там викладені факти, яких не було. Точка зору, це коли "я дізнався", "для мене", "на мою думку".

          А витер тому, що сприймається воно як від імені Майдану. З нас сміятися будуть. І поважати не будуть люди, які знають, як воно насправді було. А когось жаба заїсть, так він ще срати почне. І що найгірше - обгрунтовано.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.12.20 | Пані

            Може і правильно. Я перепрошую.

            Я сподіваюся. що Юра просто виправить фактичні помилки і поставить знов.
          • 2005.12.20 | 123

            Re: Навіщо?

            Михайло Свистович пише:
            > Пані пише:
            > > Це ж точка зору Юри. Хай інший напише іншу точку зору.
            >
            > Це не точка зору. Там викладені факти, яких не було. Точка зору, це коли "я дізнався", "для мене", "на мою думку".
            >
            > А витер тому, що сприймається воно як від імені Майдану. З нас сміятися будуть.

            Це я і мав на увазі.

            Якщо виправляти - то буде зовсім інша стаття.
  • 2005.12.20 | Михайло Свистович

    І знову підступна брехня

    І це купа людей отак розуміє ті 20 гривень, не зважаючи на чіткі покрокові хронологічні розповіді.

    Юрій Шеляженко пише:
    > Сьогодні виповнилось 5 років з того дня, коли був заснований найлегендарніший із сайтів українського політичного інтернету - "Майдан". Спочатку він був офіційним сайтом акції "Україна без Кучми", на розвиток якого Юрій Луценко дав засновникам (Михайлу Свистовичу та Володимиру Мартинюку) 20 гривень

    Він дав нам 20 гривень на похід в інтернет-кафе, щоб ми там щось хороше про УБК написали чи розіслали (на наш розсуд). В той час ми навіть не думали про заснуванн сайту.

    >
    > Коли акція заглохла, сайт продовжував працювати під бойовим гаслом "Пульс громадянського спротиву України". З простої стрічки новин "Майдан" скоро перетворився на інтернет-форум

    Не перетворився. Стрічка новин залишилась і чудово себе почуває. Додались статті, інші розділи. Потім стали з"являтися різні тематичні форуми.

    >
    > Не дивно, що форум став об'єктом пильної уваги влади, і в критичні моменти хакерських атак та тиску влади на провайдерів його було вирішено перенести за кордон.

    Не форум, а сайт. О, мама мія!

    >
    > Розповідають, що довгий час "Майдан" базувався на сервері божевільного техаського програміста

    Чого це раптом він став божевільним?

    >
    > А з кінця 2003 року, крім функції генератора ідей, "Майдан" бере на себе нову місію: організувати мережу громадянських активістів, що готові безоплатно виконати дещицю життєво небхідної для України кваліфікованої роботи: юридичної, аналітичної, публіцістичної і навіть організаційної.

    Якщо точно, з літа 2001 року.

    >
    > Саме на "Майдані" народився проект мережі громадянських активістів "Пора!"

    Ні. Він народився в результаті спільної роботи двох середовищ. Майдан був одним з них.

    >
    > Саме на "Майдані" була запропонована серія чорно-білих листівок "Що таке кучмізм?", "Кучмізм - це корупція", "Кучмізм - це злидні", "Кучмізм - це беззаконня" і т.д.

    Теж ні.

    >
    > які стали першими ластівками помаранчевої революції

    І це ні.

    >
    > На "Майдані" був кинутий перший клич носити помаранчеві стрічки, там створювалась "нічна варта" для охорони виборчих дільниць під час виборів Президента України в 2004 році.

    А про "Ми разом! Багато! І нас не подолати!" не згадав :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.20 | Пані

      Re: І знову підступна брехня

      Михайло Свистович пише:

      > Він дав нам 20 гривень на похід в інтернет-кафе, щоб ми там щось хороше про УБК написали чи розіслали (на наш розсуд). В той час ми навіть не думали про заснуванн сайту.

      Причому я про це написала в офіційній версії історії.

      > > Не дивно, що форум став об'єктом пильної уваги влади, і в критичні моменти хакерських атак та тиску влади на провайдерів його було вирішено перенести за кордон.
      >
      > Не форум, а сайт. О, мама мія!

      Тут немає помилки. Спочатку справді перенесли форум. А потім і вже весь сайт. Це теж є в офіційній історії.

      > >
      > > Розповідають, що довгий час "Майдан" базувався на сервері божевільного техаського програміста
      >
      > Чого це раптом він став божевільним?

      Я думаю, що він точно за це не образиться :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.20 | Михайло Свистович

        І назва нескромна.

        На ЖоПу схоже: "Пора - авангард революції".

        Пані пише:
        >
        > Я думаю, що він точно за це не образиться :)

        Йому звісно поф..., але ж істина.

        І якщо хтось не зрозумів: про підступну брехню - це жарт. Юра тут ненавмисно переінакшив дещо.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.20 | Пані

          Ну це так, але... торг тут неуместен!

          Насправді, звичайно, то Україна - рушійна сила Майдану. І ми це всі добре розуміємо, але... хто ж зважав на скромність в поздоровленнях на день народження?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.12.20 | Михайло Свистович

            Re: Ну це так, але... торг тут неуместен!

            Пані пише:
            > Насправді, звичайно, то Україна - рушійна сила Майдану. І ми це всі добре розуміємо, але... хто ж зважав на скромність в поздоровленнях на день народження?

            Ну для форуму це нормально (типу прикол), а в статтях такого приколу не зрозуміють. Хіба що автор у статті напише: "Так, я вважаю, що рушійна, і пішли всі..." :)
        • 2005.12.20 | 123

          Як і стиль статті в цілому

          Відповідає назві

          Михайло Свистович пише:
          > І якщо хтось не зрозумів: про підступну брехню - це жарт. Юра тут ненавмисно переінакшив дещо.

          "дещо"... :) Просто це "дещо" було потрібно переінакшити - для такого стилю викладання :). Мені так здається.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.12.20 | Михайло Свистович

            Якщо в статті видно, що це - точка зору автора, то стиль

            може бути.
    • 2005.12.20 | 123

      Re: І знову підступна брехня

      Михайло Свистович пише:
      > > На "Майдані" був кинутий перший клич носити помаранчеві стрічки,

      А це хіба правда?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.20 | Пані

        Re: І знову підступна брехня

        123 пише:
        > Михайло Свистович пише:
        > > > На "Майдані" був кинутий перший клич носити помаранчеві стрічки,
        >
        > А це хіба правда?

        Ні. Вперше саме в цьому кличі (передрукованому з ЖЖ та пошти) було вжито словосполучення "Помаранчева революція". Оце правда. А про сам клич - була точна і детальна розвідка Павла Солодька про автора і історію акції про стрічки.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.20 | 123

          Re: І знову підступна брехня

          Пані пише:
          > 123 пише:
          > > Михайло Свистович пише:
          > > > > На "Майдані" був кинутий перший клич носити помаранчеві стрічки,
          > >
          > > А це хіба правда?
          >
          > Ні. Вперше саме в цьому кличі (передрукованому з ЖЖ та пошти) було вжито словосполучення "Помаранчева революція". Оце правда. А про сам клич - була точна і детальна розвідка Павла Солодька про автора і історію акції про стрічки.

          Отож. А словосполучення і стрічки - зовсім різні речі.

          То що залишиться зі статті? :) Гіп-гіп ура тільки :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.12.20 | Михайло Свистович

            Re: І знову підступна брехня

            123 пише:
            >
            > Отож. А словосполучення і стрічки - зовсім різні речі.

            революція там теж, здається, була (треба перечитати ту розвідку)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.12.20 | Пані

              Re: І знову підступна брехня

              Михайло Свистович пише:
              > 123 пише:
              > >
              > > Отож. А словосполучення і стрічки - зовсім різні речі.
              >
              > революція там теж, здається, була (треба перечитати ту розвідку)

              Ні, не була. "Помаранчева революція" дійсно з"явилася вперше в нас.
              Там була назва "оранжевая лента".

              Автор словосполучення "Помаранчева революція" досі невідомий. Це зниклий форумчанин з неактивним милом на яху. Я навіть в новини заклик ставила. Не знайшовся.
            • 2005.12.20 | Пані

              Розшукується автор Помаранчевої Революції !

              21-11-2005 17:54 Майдан-ІНФОРМ, Україна, Події
              Розшукується автор Помаранчевої Революції !

              URL: http://maidan.org.ua/static/news/1132588497.html

              Річниця Помаранчевого Майдану принесла несподіване відкриття.

              Наші новинарі при підготовці статей до знаменної дати виявили, що термін "Помаранчева Революція" вперше (25-10-2004 13:59) зафіксований в нас на сайті в цьому повідомленні на форумі, яке ви можете прочитати в архіві:

              http://www2.maidan.org.ua/n/arch42/1098701997

              Майданівець з ніком КМ назвав "Помаранчевою Революцією" репост заклику Гражданской инициативы "Лента" про ОРАНЖЕВУЮ НЕДЕЛЮ, який в той день широко розповсюджувався укрнетом.

              Через пару годин один з новинарів Майдану Олександр Сіромаха перепостив це повідомлення в статті http://maidan.org.ua/static/mai/1098709243.html і вже звідси словосполучення пішло гуляти по інтернет-простору.

              Велике прохання КМ зв"язатися з нами. Пишіть на admin@maidanua.org . Ми вам теж пишемо на емейл в вашому профайлі.

              Далі - буде!

              Ось як виглядав історичний пост.
              -----------
              25-10-2004 13:59, KM
              Помаранчева революція (нова акція)

              Дорогие друзья!

              Сегодня власть всеми путями хочет запугать нас, готовых голосовать за Виктора Ющенко. Власть, используя монопольный доступ к СМИ, говорит, что нас мало; что сторонники Ющенко - это <террористы>, разнузданные молодчики, и пристарелые националисты.

              Давайте покажем власти, друг другу, что это не так!
              Давайте покажем, что нас МИЛЛИОНЫ!
              Мы объявляем ОРАНЖЕВУЮ НЕДЕЛЮ!
              Присоединяйся к нам.

              На протяжении недели, которая осталась до 31 октября, дня выборов президента Украины, ты можешь продемонстрировать свою гражданскую позицию. Если ты не боишься, если готов открыто заявить о своем личном выборе, добавь оранжевый цвет к любым предметам, которые тебя окружают.

              Ты можешь:
              - Носить одежду с элементами оранжевого цвета
              - Прикрепить к своей одежде или сумке оранжевую ленту
              - Привязать ленту к антенне своего автомобиля
              - Повесить ленту на ветку дерева во дворе, возле офиса, в парке
              - Прикрепить ленту к ручке двери в твою квартиру, подъезд или же офис
              - Вывесить на балконе любой оранжевый предмет
              - Приклеить оранжевый кусочек бумаги к внутренней стороне окна;
              - В конце-концов, можешь перейти на этой неделе на <Фанту>, есть больше апельсинов, слушать песню Чайф <Оранжевое настроение> и т.д.

              Если нет возможности использовать оранжевый цвет - пойдет желтый. Ты также можешь распечатывать оранжевый цвет на принтере, взять у своего ребенка или же купить акварельные краски.

              Приди в день выборов с оранжевой лентой или же в одежде с элементами оранжевого цвета на избирательный участок. Возможно кто-то, увидев как нас много поймет, что ХВАТИТ БОЯТЬСЯ; кто-то поймет, что мы не радикалы, а простые люди, вменяемы и человечны; кто-то решит не игнорировать выборы, и придет голосовать, потому что он не один.

              Давай сделаем этот шаг ради тех людей, которые запуганы, потеряли веру и готовы смириться с рабской жизнью. Давай сделаем этот шаг ради любимых нашему сердцу людей, родителей, детей, родственников.

              Твоя оранжевая лента может пробудить к жизни сердца многих людей. Мы обязательно победим!!!

              Мы обращаемся к каждому, кто получит это письмо с призывом присоединиться к акции и просим распространить этот текст всеми возможными путями:
              * электронной почтой
              * распечатай, и вывеси в подъездах, лифтах, электричках
              * расклеивай на досках объявления и просто в людных местах
              * распечатывай и раздавай
              * расскажи своим родным и близким, друзьям и знакомым
              * помоги разместить на страницах СМИ, зачитать в теле- или радиоефире

              Мы верим, что каждый из нас понимает, что пассивно наблюдать за всем, что происходит сейчас в стране, больше нельзя!

              Мы ПОБЕДИМ, потому что мы ВЕРИМ!

              Гражданская инициатива <Лента>
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.12.20 | Михайло Свистович

                Тобто про революцію Юра має рацію (-)

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.12.20 | Пані

                  Так. Абсолютно. (-)

                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2005.12.20 | 123

                    Так про це в статті нема

                    Про те, що термін "помаранчева революція" виник на Майдані.

                    Чи я не помітив?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2005.12.21 | Tonic

                      Re: Так про це в статті нема

                      Я вважаю, що незалежно від того, де вперше з'явились певні терміни і заклики, більшість людей підтримали їх власне через те, що побачили на Майдані. А про першоджерело взнали вже пізніше. Тому не треба нападати на Юрка. Він не такий як ми, але без нього було б сумно.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2005.12.21 | Михайло Свистович

                        Re: Так про це в статті нема

                        Tonic пише:
                        > Я вважаю, що незалежно від того, де вперше з'явились певні терміни і заклики, більшість людей підтримали їх власне через те, що побачили на Майдані. А про першоджерело взнали вже пізніше. Тому не треба нападати на Юрка. Він не такий як ми, але без нього було б сумно.

                        Та ніхто на нього не нападає. Йдеться про те, що в статті деякі речі не зі злої волі автора викладені як доконаний факт. Якщо її трошки змінити, тобто написати саме в тому ракурсі, що Ви вказали, то все буде чудово.
  • 2005.12.21 | Людмила Коваль

    Абыдна, да?!

    А чому у розповіді про Майдан нічого нема про акцію "Чесні вибори", що тривала з липня по грудень 2004 року? По-Вашому несуттєво, що в ході цієї акції Майдан підготував і працевлаштував спостерігачами та членами дільничних і територіальних виборчих комісій більше 2000 волонтерів як в Україні так і за кордоном.
  • 2005.12.21 | BIO

    Re: Майдан - рушійна сила України

    >...і автор знаменитих плівок Мельниченко

    Ось воно - підступне жало підбурювачив та замовників.
    Це ж треба було у невинну на перш погляд статтю
    про чергові роковини(с) Майдану впендюрити таке шо
    навіть гострий на (у)явних тролів нюх адмінів не спрацював.

    Покайся Каїну - де мільярд гонорару заникав ?
  • 2005.12.21 | Юрій Шеляженко

    Дуже вибачаюся за купу глюків

    Ввечері перероблю і повішу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.21 | BIO

      Re: Дуже вибачаюся за купу глюків

      Ще.Поверни їм бабло бо шось відріжуть...:(

      Каятися це гарно (далі КЦГ)
  • 2005.12.21 | пан Roller

    А шо такое - рушійна сила , разрушающая, или движущая?(-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".