МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нагорода майданівцям і головна причина зменшення відвідувачів

12/22/2005 | Navigator
на сайті "Майдан". За що боролись - на те і напоролись.
З приємністю. :)

Накінець-то:

"Freedom House" опублікувала традиційний рейтинг світової свободи "Freedom іn the World - 2006", у якому оцінила всі країни планети. Україна вперше потрапила в категорію вільних країн.

"Freedom House" поділяє країни на три групи: вільні, частково вільні і невільні. За станом на 2005 рік, 89 країн, у яких мешкає 46% населення планети, мають статус вільних (для того, щоб держава була визнана вільною, у ній має бути відкрита політична конкуренція, повага влади до громадянських свобод, незалежні засоби масової інформації й інше). З країн колишнього СРСР до цієї категорії ввійшли Естонія, Латвія, Литва й Україна.

54 країн (18% населення) отримали статус частково вільних (частково вільними визнаються держави, у яких політичні права і громадянські свободи обмежені, існує слабке верховенство права, на політичній арені домінує одна сила). З пострадянських держав до цієї категорії потрапили Вірменія, Грузія, Киргизстан і Молдова.

49 країн (35% населення) мають статус невільних (у цих країнах широко і систематично порушуються громадянські свободи, а громадяни не мають базових політичних прав). До невільних віднесено Азербайджан, Білорусь, Казахстан, Росію, Таджикистан, Туркменістан та Узбекистан.

На думку "Freedom House", у 2005 році пострадянські країни прогресували. Україна поліпшила свій статус, перейшовши з категорії "частково вільні" минулоріч до "вільні" цього року. Киргизстан перейшов з категорії "невільні" до категорії "частково вільні".

Найгірша ситуація з громадянськими правами склалася у восьми країнах: на Кубі, у Північній Кореї, Туркменістані, Узбекистані, Лівії, Сирії, Судані і Бірмі.

До рейтингу включено і квазінезалежні території (або квазідержавні утворення) з невизначеним міжнародним статусом. Нагорний Карабах і Абхазія визнані частково вільними (як й індійський Кашмір), Придністров’я і Чечня - невільними (як і Тибет, Палестинська автономія, Західна Сахара, пакистанський Кашмір і Косове). Вільним названо лише Північний Кіпр.

За три десятиліття рівень свободи у світі значно зріс. У 1975 році у світі було лише 40 вільних держав, у яких мешкало 25% населення. 53 країни (35% населення) були частково вільними, 65 держав (41%) - невільними. З 1986 року кількість демократій, де влада змінюється за допомогою виборів, збільшилася вдвічі – з 66 до 122 держав.

Відповіді

  • 2005.12.22 | Пані

    Нагорода - так. А відвідуваність...

    ... в нас останні місяці стабільна, навіть трохи зростає.

    Це справді приємна новина, але, нажаль, цей процес поки що не носить незворотнього характеру і тому Майдану є що робити і в майбутньому.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.22 | Navigator

      Шановна Пані, найвищий рейтинг серед жінок був у Єви.

      Слава Богу, що тепер читачі мають змогу широкого вибору.
      Ще б зробити цей вибір більш україномовним...
      Не знаю, де ще заслуги "Майдану" настільки наочні, як в питанні розвитку свободи слова в Україні.
      Тому нагорода - наша!
      І, між іншим, одна з найцінніших.
      Це не орден Підв"язки якої-небудь. Що дається за те, щоб тому, хто подумає про ЦЕ погано було соромно.
      Ця нагорода - за те, що право думати вільно отримують змогу всі.
      Через вільну інформацію.
      З чим і поздоровляю. :hot:


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".