МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Торгівці цінними паперами невдоволені

12/28/2005 | Майдан
У вівторок 27 грудня відбулася підсумкова прес-конфернція представників так званої „Першої фондової торгівельної системи” ( ПФТС. http://www.pfts.com/ukr/ )

Ця система торгівлі цінними паперами була у свій час заснована на взірцем американської системи NASDAC і використовує її „електронну” торгову технологію. Початково ПФТС створювалася для сприяння цивілізованій приватизації, однак з часом стала головною українською торгівельною системою де купуються та продаються корпоративні , муніципальні та державні облігації, акції підприємств та інвестиційні сертифікати.

З одного боку президент Асоціації „ПФТС” пані Ірина Заря та керівник „Укрсоцбанку” Борис Тимонькін, які представляли ПФТС на прес-конференції, були дуже задоволені результатами роботи цієї системи протягом 2005 року. За слова президента ПФТС Ірини Зарі, асоціація здійснила „помаранчевий прорив” збільшивши протягом року об’єм торгівлі різноманітними цінними паперами в 1,9 раза. Загальний об’єм торгів ПФТС досяг 13,51 млрд гривень, себто майже двох з половиною мільярдів доларів. У зв’язку з цим Ірина Заря назвала „маячнею” твердження про те, що в Україні неможливе функціонування нормального фондового ринку, нібито в силу відсутності достатніх фондів і належної кількості цінних паперів для ведення інтенсивної торгівлі.

На думку Ірини Зарі ці результати були би ще більш вражаючі, якби український уряд наважився використовувати цивілізовану біржову торгівлю цінними паперами для встановлення реальної ціни підприємств, які підлягають приватизації. Для цього , за словами пані Ірини Зарі достатньо „виставляти” на біржу невеличкі пакети великих державних об’єктів, які підлягають приватизації, продаючи решту пакетів на аукціонах.

І Заря і Тимонькін поскаржилися на неадекватні дії урядовців стосовно розвитку фондового ринку України. Зокрема на їх думку відбувається свідоме гальмування створення відповідних ринкових механізмів і прийняття необхідних законів, зокрема закону „Про акціонерні товариства”. Зокрема ПФТС було відмовлено в реєстрації її в якості повноцінної фондової біржі. За цим , на їх думку стоять менші конкуренти, які заздрісно дивляться на передбачений законом 1% , який повинен іти торговим системам від суми проданого на них приватизованого майна.

Ця ситуація призводить до того що дуже велика кількість українських цінних паперів починає зараз продаватися і купуватися за межами України, там де відсутні перепони для цивілізованої торгівлі цінними паперами.

Протягом року що минув на ПФТС найбільших обсяг торгів склали корпоративні облігації -6,19 млрд грн..
Потім ідуть державні цінні папери – 3,83 млрд.грн
На третьому місці акції підприємств -2,77 млрд.

За сумарними показниками росту фондового ринку Україна у 2005 зайняла перше місце серед всіх так званих „нових ринків” і всіх країн що розвиваються.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".