МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ваші прогнози на подальший розвиток газової кризи?

12/27/2005 | Роман ShaRP
Цікаво почитати.

Відповіді

  • 2005.12.27 | Роман ShaRP

    Мій оптимістичний прогноз.

    1 січня ніякого нового контракту не підписують, тому продовжують діяти попередні умови (старий контракт). Росія галасує, Україна бере за транзит "натурою", Росія звертається в Стокгольмський суд і програє.
    В Росії розгортаються подальші антиукраїнські та антизахідні кампанії (в них же теж вибори, здається?), Україна та Захід змушені реагувати адекватно.
    Падають обсяги української торгівлі в Росії. Це теж удар по нашій економіці, але - на війні як на війні. Втрати неминучі. В Україні розгортаються програми енергозбереження та переорієнтації на внутрішній/західний ринки.
    На парламентські вибори в Україні, гадаю, це відчутно не вплине. "Вистава" більше потрібна Росії для своєї внутрішньої політики, ніж для нашої зовнішньої. Україні та решта незалежних сусідів Росії на цей час відведена роля того самого "зовнішнього ворога", який повинен змусити росіян "консолідуватися навколо влади".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.28 | настрадамус

      футопик -+ (-)

    • 2005.12.28 | Манул

      Re: Мій оптимістичний прогноз.

      Запитання: Які підприємства України споживають 80 % газу?
      Відповідь: Металургія, гірничо-добувна, хімічна промисловість.

      Запитання: Кому належать ці підприємства?
      Відповідь: Ахметову, Пінчуку, Таруті, Райкову, Коломойському, братам Ярославським, Сацькому, Бойку, Жеваго, Суркісу, Черновецькому, Григоришину, новому власнику "Криворіжсталі".

      Запитання: Чи є частка російських підприємців у цих підприємствах.
      Відповідь: Значна.

      Запитання: Чи є державна частка у цих підприємствах?
      Відповідь: Незначна.

      Запитання: Чи достатньо в Україні свого газу для підтримання роботи ТЕЦ, тепломережі та інших об'єктів життєвого забезпечення населення без значного підвищення тарифів?
      Відповідь: 100 %.

      Запитання: Що таке металургія, гірничо-добувна, хімічна промисловість для України?
      Відповідь: Страшенно енергомісткі галузі, екологічно шкідливі, переважна частина продукції йде на експорт, не секрет, що за демпінговими цінами, більшість з яких уже є прокляттям для народу України, а ще більшим буде для наступних поколінь.

      Запитання: Чи стане колись Україна розвинутою країною без переходу на високотехнологічні галузі промисловості, без відмови від енергомістких та екологічно шкідливих та без зниження енергозатрат у вказаних галузях хоча б у 5 разів (потрібно в 10)?
      Відповідь: Ніколи.

      Запитання: Чому з Росією за газ борюкаються Ющенко, Єхануров, Плачков та Івченко, а не чути власників тих підприємств (Ахметов, Таратута, Пінчук тощо), які неминуче збанкрутують за нових цін, а також колективів цих підприємств, яким світить безробіття і життєвий колапс, з відповідними вимогами до Росії (це ж, в основному, російськомовний схід і південь)?

      Відповідь: Не знаю.

      Висновок: Ми є свідками розігрування комедії в стилі Вєрки Сєрдючки (прізвища акторів перераховано, є підтанцовка, масовка, нульовка, пантоміма і хор за сценою, який мовчить).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.28 | Михайло Барашков

        Ще тільки 1 запитання

        Манул пише:
        > Запитання: Які підприємства України споживають 80 % газу?
        > Відповідь: Металургія, гірничо-добувна, хімічна промисловість.
        >
        > Запитання: Кому належать ці підприємства?
        > Відповідь: Ахметову, Пінчуку, Таруті, Райкову, Коломойському, братам Ярославським, Сацькому, Бойку, Жеваго, Суркісу, Черновецькому, Григоришину, новому власнику "Криворіжсталі".
        >
        > Запитання: Чи є частка російських підприємців у цих підприємствах.
        > Відповідь: Значна.
        >
        > Запитання: Чи є державна частка у цих підприємствах?
        > Відповідь: Незначна.

        МОЄ запитання: Скількі податків кожного року сплачують ці підприємства? Скільки вони дають робочих місць? Дуже дякую завчасно за відповідь.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.28 | Манул

          Re: Ще тільки 1 запитання

          Михайло Барашков пише:
          > МОЄ запитання: Скількі податків кожного року сплачують ці підприємства? Скільки вони дають робочих місць? Дуже дякую завчасно за відповідь.

          Якщо врахувати, що більшість цих підприємств працює на експорт, а деякі, наприклад, хімічні, майже стовідсотково (для багатьох країн таку продукцію вигідніше імпортувати, аніж виробляти на своїх територіях), мають зиск стосовно ПДВ, гроші крутять через офф-шори, то рахуйте самі, у тому числі і їх ККД для бюджету і держави. Єхануров, коли був губернатором, заявив, що він зумів за пару місяців вибити податки від таких підприємств в 10 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року. Але ж то не система, то була незначна поступка з боку Пінчука, Ахметова і Коломойського в обмін на певні преференції. Кучма десь років три тому заявив, що на кожному підприємстві повинна бути вивішена табличка з написом, хто є власником того підприємства. Де ті таблички? Коли ми кажемо "Ахметов", "Пінчук" тощо, то це умовно, оскільки більшість їх компаній зареєстровано в офф-шорах на підставні прізвища і фірми.
          Щодо робочих місць - їх приблизно 1/4 робочого населення. В тому то й річ, чому мовчать колективи цих підприємств, профспілки тощо? Адже не держава є їх власником, а приватні особи, до яких і повинні бути висунуті претензії.
      • 2005.12.28 | Сергій Кабуд

        так і є лише вся ця гопкомпанія має бути давно заарештована(-)

    • 2005.12.28 | Михайло Барашков

      Re: Мій оптимістичний прогноз.

      > 1 січня ніякого нового контракту не підписують, тому продовжують діяти попередні умови (старий контракт). Росія галасує, Україна бере за транзит "натурою", Росія звертається в Стокгольмський суд і програє.
      До "програє" - согласен :)
      После - нет.
      Последние комментария Минюста с посиланнями только на Будапештский меморандум говорят о многом.
    • 2005.12.28 | Yusuf

      Re: Мій оптимістичний прогноз.

      Маловероятно, что Путину сейчас нужно кого-то консолидировать. Россия достаточно фашизирована. Скорее это "разогрев" перед чем-то более серьезным - провокация, призванная вывести Украину из равновесия, а потом нам покажут, как может сердится старший брат. Иванов аж белый был, когда комментировал возможность пересмотра договора по Флоту. Он так и сказал - если, что не так с Флотом будет - будем пересматривать границы.
      Путин и его свора готовили эту фразу Иванова давно. Убедитесь сами, почитайте прессу. Вся эта затея с газом - ПИАР-акция перед вводом российских войск в Украину. Поэтому я не разделяю ваш оптимизм. К сожалению, Россия - очень опасный и безпринципный сосед, наглый и нахальный. Русские готовят свое вторжение в Украину через Крым. Они уже раскололи крымских татар и вполне вероятно, что крымские татары попросятся под российское крыло в надежде получить национальную автономию. Это отдельная тема, конечно и, скорее всего, в начале января конфликт рассосется, но только для того, чтобы вспыхнуть с новой силой перед самыми выборами. А пока они проверили слабые места и уточнили что где стоит. Готовьтесь к ударам!
    • 2005.12.29 | 123

      Поки уряд діє в межах цього оптимістичного прогнозу(-)

  • 2005.12.28 | casesensitive

    Re: Ваші прогнози на подальший розвиток газової кризи?

    Украина начинает отбор 15% прокачанного газа в счет уплаты за транзит. Россия считает такой отбор воровством и начисляет гос-долг Украины исходя из (скажем) $230/1000 м3. Украина долг не признает. Дальше идет многолетняя возня с подогревом в прессе в нужные моменты. В том числе спор идет и в стокгольмском арбитраже. Дальше могут быть самые фантастические варианты, включающие списание долга если на украине будет пророссийское правительство, попытки конвертировать долг в часть украинской ГТС, и тд по всему мясокомбинату.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.28 | Михайло Барашков

      А ежели полностью газ перестанут подавать?

      Ежели смогут выкрутиться с поствками в Европу на n месяцев?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.28 | casesensitive

        технически невозможно

        да и смысла нет, на Украине в хранилища закачано 44 млрд м3 кажется, те до лета хватит. Мой прогноз - качать будут как качали, но спор будет именно во время сведения балансов и попыток конвертировать отбор в гос-долг Украины. Плюс даже если будет решение арбитража, оно будет далеко не однозначным, так что эта эпопея еще лет на 5. Но крутиться будет именно вокруг вопроса о гос-долге Украины все.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.28 | Михайло Барашков

          Вы в курсе таких цифр?

          > да и смысла нет, на Украине в хранилища закачано 44 млрд м3 кажется, те до лета хватит.
          Если правда - хватит.
          Но источники - в студию.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.12.28 | casesensitive

            Re: Вы в курсе таких цифр?

            где-то читал но честно говоря меня эта тема мало волнует :)
            посмотрите емкость газовых хранилищ на Украине, сейчас они как раз должны быть забиты полностью. Это и будет искомая цыфирь.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.12.28 | Михайло Барашков

              ИМХО такие данные - секретные

              Кроме того, есть сомнения в том, что все газохранилища чичас заполнены под завязку.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.12.28 | Nemesis

                Зараз є можливість заповнити.

                Михайло Барашков пише:
                > Кроме того, есть сомнения в том, что все газохранилища чичас заполнены под завязку.

                Закривання газового крана носило чисто ритуальний характер - на екрані компа урочисто поворушили якись символи. Це було лише попередженням.
                А реально РФ зараз разом з Німеччиною будуватимуть газопровод в Західну Європу (на чолі концерна бувший канцлер та великий друг Владіміра Путіна Шрьодер) в обхід України.
                Коли вони його побудують, тоді такі акції можуть стати реальними.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.12.28 | casesensitive

                  Re: Зараз є можливість заповнити.

                  СЕГ (если его построят) 30-50 млрд кубов против 120-140 млрд по украине
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2005.12.28 | Nemesis

                    IMHO нема різниці.

                    casesensitive пише:
                    > СЕГ (если его построят) 30-50 млрд кубов против 120-140 млрд по украине

                    Побудують, це вже перейшло стадію понтів. Польща вже відплакала.
                    З врахуванням, що навіть 30-50 млрд кубів наповнять буферні танки (а про них чомусь завжди забувають) не гірше ніж 120 млрд., можна буде сміливо вирубати ниточку через Україну на декілька тижнів (може навіть місяць).
                    А взагало я інженер-біотехнолог, це так, загальні теорії, я іншу переробну техніку знаю. Хоча брав участь в великому будівельному проекті в Зах. Європі тому знаю з споживацької сторони всі проблеми постачання, планування та буферних танків. :)
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2005.12.28 | casesensitive

                      Re: IMHO нема різниці.

                      а там есть хранилища в проекте СЕГ? Насколько я знаю самые большие хранилища в Европе, если не в мире, именно на Украине. Из-за подходящей геологии. Можно, конечно, в зап европе произвести пару подземных ядерных взрывов и сделать новые хранилища :)) (в СССР делали такие эксперименты), но я что-то сомневаюсь.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2005.12.28 | Nemesis

                        Є. В Європі всьо є.

                        casesensitive пише:

                        > а там есть хранилища в проекте СЕГ? Насколько я знаю самые большие хранилища в Европе, если не в мире, именно на Украине. Из-за подходящей геологии.

                        Сабдж.

                        >Можно, конечно, в зап европе произвести пару подземных ядерных взрывов и сделать новые хранилища :)) (в СССР делали такие эксперименты), но я что-то сомневаюсь.

                        Європейці великі гумористи, вони напевне попросять зробити такі підземні вибухи інших. Щоб потім, коли ніхто не бачить, помирати зі сміху - "диви, а ці дурні зробили!" (це як було з економичними реформами в був. СССР).
                        Але буферні танки є скрізь - Нідерланди, Німеччина, Франція, Бельгія це ті держави в яких ТОЧНО вони є.
                        Нагадайте мені в чому унікальність геології України?
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2005.12.28 | casesensitive

                          Re: Є. В Європі всьо є.

                          Nemesis пише:
                          > casesensitive пише:

                          > Нагадайте мені в чому унікальність геології України?
                          тем что у нас есть выработанные газовые месторождения вблизи зап границы, которые (surprise!) сейчас используют как хранилища.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2005.12.28 | Nemesis

                            Ви здивуєтесь.

                            Але в Західній Європі теж є виработані газові поля, які використовуються для зберігання газа. Є ще виработані солеві шахти. Є ще аквайфери - водяні жили, які використовуються для того ж самого.

                            В Нідерландах мені відомі такі буферні резервуари:

                            3 млрд.куб
                            4,6 млрд.куб
                            3,5 млрд.куб

                            Але це МЕНІ відомі (може їх більше?). :)
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2005.12.28 | casesensitive

                              Re: Ви здивуєтесь.

                              и они незаконтрактованы, стоят пустые под российский газ, да?
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2005.12.28 | Nemesis

                                Вони вже заповнені російськім газом.

                                І спеціально розроблені для того, щоб підхопити паузу в транспорті імпортного газа. Я не спеціаліст, щоб вирахувати скільки така пауза може тривати взагалі без газа, але після пуску BalticPipe кацапи дійсно зможуть перекривати газ через Україну на деякий час.
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2005.12.28 | casesensitive

                                  Re: Вони вже заповнені російськім газом.

                                  к тому времени надеюсь наше потребление + воровство все-таки сократятся до приемлемых значений.
                                • 2005.12.28 | casesensitive

                                  если они уже заполнены

                                  то куда вы денете дополнительные объемы, прокачанные через СЕГ?
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2005.12.28 | Nemesis

                                    Це не консерви.

                                    Щоб було простіше: закачаєм під воду Північного Моря, зробимо гиганську газову бульку, встромимо туди таку соломинку, декоративну парасольку, цитринку на край та кайфуватимемо. :)
                                    Це я десь чув про теоретичну можливість зберігання газа в природних умовах під тиском води. Парасольку, соломинку та цитрину від себе додав.
                                    Але воно так не працює, бо це запитання я можу і Вам поставити: як ви прокачуєте газ, якщо в вас буферні резервуари вже наповнені?
                                    Ніяк це одне з іншим не пов'язане.
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2005.12.28 | casesensitive

                                      Re: Це не консерви.

                                      так в том-то и дело, что под нынешние объемы прокачки росс газа через украину у нас есть буферные пгх. Захотим качать больше нужно будет увеличивать емкость пгх (резервы есть), иначе система будет ненадежной.

                                      Теперь представим что все прокачка идет вне украины и ее хранилищ (как прокачать 120 млрд мимо украины через 50-млрдную трубу пока не рассматриваем). Куда пойдет этот объем? Или зап-европейские пгх тоже будут расширять?
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2005.12.28 | Nemesis

                                        You talkin' to me?

                                        Robert DeNiro (Travis):
                                        You talkin' to me? You talkin' to me? You talkin' to me? Then who the hell else are you talkin' to? You talkin' to me? Well I'm the only one here. Who do you think you're talking to? Oh yeah? Huh? Ok.

                                        Вже дуже пізно і я пішов працювати (нічна зміна), бо дивлюся, що цю розмову зациклює. Я одразу почав з можливості ТИМЧАСОВОГО вимикання транспорту через Україну після пуска обхідної труби. Від тижнів до місяця.
                                        Але цього досить, щоб в сьогодняшніх умовах суттєво прибити економику та цивільну інфраструктуру (якщо цей час стратегично вибрати).
                                        Я ніколи не казав, що з пуском нової труби можна взагалі закрити українську систему, я дивлюсь на речі реалістично.
                                        Було приємно порозмовляти.
                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                        • 2005.12.28 | casesensitive

                                          bad sex is better than good day at work (-)

                    • 2005.12.28 | Сергій Кабуд

                      не тре панікувати, пане, попит в Європі зроста на 5-10% щорічно

                      Потрібно вже зараз висунути кацапні рахунок за попередні 10тиріччя шарового прокачу міліардів на 200.

                      Українські труби це найкращій ошійник на кремлівській собаці, страшніший за всю американську ядерну зброю.

                      кремль йде нахуй
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2005.12.28 | Nemesis

                        Це мабуть нафти, а не газа. (-)

                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2005.12.28 | Сергій Кабуд

                          я читав саме такі перспективи на газ

                          думаю це повязано з невиконанням Кіотського протоколу, який лише англія та здаєтся Голандія виконують по графіку.

                          На газу можна їздити теж.

                          Кароче це факт- попит буде зростати шаленно. Людей буде більше, всі вони будуть рухатися в усі боки і смажити на газі картоплю в мундірах)))

                          самі в мундірах, а картоплю просто смажити.

                          З нафтою начебто в кацапів меньша доля через Україну.

                          Головна в них проблема - скорочення видобутку і величезні не окупаємі витрати на трубу в чорному морі і в балтийському.

                          Бо газу заповнити ці труби поки що немає
                    • 2005.12.29 | holland

                      Який в цьому стратегічний сенс?

                      Nemesis пише:
                      > З врахуванням, що навіть 30-50 млрд кубів наповнять буферні танки (а про них чомусь завжди забувають) не гірше ніж 120 млрд., можна буде сміливо вирубати ниточку через Україну на декілька тижнів (може навіть місяць).

                      Тимчасове вимикання не матиме бажаного ефекту, якщо воно є неминуче тимчасовим. Тим більше, що в умовах довгострокових контрактів стратегічно час вибрати неможливо.
              • 2005.12.28 | casesensitive

                проектная емкость хранилищ

                вряд-ли секретна. Что там в них закачано - фиг его знает. Физическая остановка прокачки думаю будет большим подарком Украине. Так что скорее всего (ИМХО) будет спор именно вокруг сведения баланса в конце каждого месяца.

                При этом путинская пропаганда для "великорусского люмпената" (с) к сожалению не мой, будет рассказывать как "мощно нарастает" госдолг Украины.

                Украина будет отбрехиваться что отбор происходит в соответствии с ранее заключенными контрактами и долг признавать не будет.

                Зап европа получит газ в полном объеме.

                Истина, как всегда, будет где-то по-середине :)
          • 2005.12.28 | Nemesis

            Беріть, студія.

            Михайло Барашков пише:

            > Но источники - в студию.

            Подземные газовые хранилища

            Важным технологическим элементом газотранспортной системы Украины являются 13 подземных хранилищ, имеющих активный объём более 30 млрд. м3. Система подземных хранилищ газа включает в себя четыре комплекса: Западно-украинский (Прикарпатский), Киевский, Донецкий и Южно-украинский.

            http://www.inogate.org/russian/countries/ukraine.html
  • 2005.12.28 | Михайло Свистович

    Буде так, як я захочу

    А хочу я, щоб Україна перестала жити на підсосі в недружньої країни і легко могла послати її, переключившись на іншого постачальника. Але для цього слід бути готовою платити за газ по повній. Як Європа.

    Мій прогноз. До 1 січня контракту не підпишуть. Україна житиме або на запасах з газосховищ, або відбиратиме газ згідно діючого контракту. Росія покричить, але до суду не подасть, і сторони домовляться про поетапне підвищення ціни. Коли ціна сягне максимальної, Росія встигне збудувати газопровід через Білорусь.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.29 | BROTHER

      Польща , Чехiя, Британiя та iн.

      Чехiя вже купує в Норвегiї через Transgas, а Польща з 2008 року буде купувати там же. Крiм того Польща термiново розпочинає проект з будiвництва термiналу та переробцi LNG - зрiдженого газу, який транспортують за допомогою танкерiв морем, або залiзничними вагонами, тому вартiсть транзиту майже не залежить вiд вiдстанi. Виробляють LNG в багатьох країнах, Ющенко та Ко має бути в курсi.

      England... Welcome to Norway natural gas! Звичайно Норвегiя не продає газ задарма, але вона не використовує його, як зброю. Спокiй теж коштує грошей.

      Ось на фото танкер з LNG заходить до мiста Бостон: http://www.ferc.gov/images/photogallery/lng_tanker_boston.jpg
      http://media.portland.indymedia.org/images/2005/04/316270.jpg
      Звичайно американцi недооцiнюють можливостей терористiв, але якщо не заводити такий танкер до великого мiста (в Бостонi без проходу через мiсто не як не виходить), то проблем нема. LNG не вибухає, тому що дуже холодний, не має великого тиску, та не горить, бо позбавлений кисню, якщо протече, то не забруднює навколишнє середовище, бо просто випаровується у повiтря. Турцiя пропустить такий танкер через протоку до Чорного Моря, вона навiть танкери з нафтою пропускає.

      Туркмени зрозумiли та термiново розробляють проект постачання LNG в Китай за допомогою залiзничних потягiв. Вони вже купили 350 спецвагонiв. Вони теж втомилися вiд монополiї Газпрому.

      Нам просто треба переходити на свiтовi цiни, так ми будемо взмозi обирати продавця. Зi справжнею цiною до України прийдуть сучаснi технологiї, але кацапи мають зачекати трохи, поки ми пiдготуємось. Ось за те, що ми ще до цього не готовi, треба судити кучмоноїдiв.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.29 | Михайло Свистович

        Re: Польща , Чехiя, Британiя та iн.

        BROTHER пише:
        >
        > Нам просто треба переходити на свiтовi цiни, так ми будемо взмозi обирати продавця. Зi справжнею цiною до України прийдуть сучаснi технологiї, але кацапи мають зачекати трохи, поки ми пiдготуємось.

        І я ж про це.
    • 2006.01.01 | ГРАД

      Re: Буде так, як я захочу

      Михайло Свистович пише:
      Коли ціна сягне максимальної, Росія встигне збудувати газопровід через Білорусь.

      Через Білорусь малоімовірно.Для цього потрібно змінити режим Лукашенко на більш демократичний.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.02 | Михайло Свистович

        Re: Буде так, як я захочу

        ГРАД пише:
        > Михайло Свистович пише:
        > Коли ціна сягне максимальної, Росія встигне збудувати газопровід через Білорусь.
        >
        > Через Білорусь малоімовірно.Для цього потрібно змінити режим Лукашенко на більш демократичний.

        Чому малоймовірно, якщо він фактично уже збудований? І чим диктатор Лукашенко цьому завадить? Навпаки, йому вигідно. Інша справа, шо Європа не будуватиме далі від Білорусі. Але для цього з нею треба попрацювати, в т.ч. розширяти Європу в Україні й зайняти щодо Лукашенкі більш жорстку позицію, а не переконувати Європу не ізолювати Лукашенка.
  • 2005.12.28 | SpokusXalepniy

    Прогноз

    1. Украина будет платить по $230, но поднимет цены на транспортировку.
    Россия в ответ поднимет до этого же уровня цены на транспортировку газа на своём участке трубы Туркменистан - Украина.
    Казахстан поднимет тоже, но не до упора.

    2. В итоге, Украина закупит где-то треть от обычной нормы. Придется поэкономить и немного помёрзнуть.
    Ющенко при этом попытается сыграть "на повышении". То есть, для дискредитации пророссийских настроений (против Януковича).

    3. Россия сделает попытку повысить немного цены на газ для Запада, подставляя при этом Украину - мол, вынужденная мера, т.к. теперь ваша демократическая любимица берёт больше денег за транспортировку.

    Вывод. Украинская власть обратит это в антипиар России внутри страны. Российская власть - и в антипиар Украины на Западе, и в повышении собственного рейтинга внутри России.

    Никаких Стокгольмских судов не будет. Никаких пересмотров по Черноморскому флоту - тоже.
  • 2005.12.28 | catko

    все дуже просто

    росія театрально перекриє газ.
    в україні цілу зиму нічого не зміниться - і тиск газу і ціни на нього залишаться ті самі.
    після виборів ціну на газ піднімуть на 20-30% на що ніхто не зреагує.
    так і увійдемо в 2007 рік.
  • 2005.12.29 | 123

    Для мене - це тест НСНУ на здобуття мого голосу

    Якщо уряд і далі поводитиметься гідно (а сьогодні він поводиться гідно і десь навіть професійно) - голосуватиму за НСНУ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.30 | raw_stick

      Re: Для мене - це тест НСНУ на здобуття мого голосу

      123 пише:
      > Якщо уряд і далі поводитиметься гідно (а сьогодні він поводиться гідно і десь навіть професійно) - голосуватиму за НСНУ.

      Читаєте мої думки :)
  • 2005.12.29 | НеДохтор

    Re: мета?

    Роман ShaRP пише:
    > Цікаво почитати.


    imho, без фактів, тільки припущення

    - з боку Росії криза керована і має декілька складових

    - она із складових - політична, розроблена державними відомствами та радниками подібними до Маркова, Павловського ... (дальше буду просто називани "вони")

    - "вони" визначили для себе основну мету - до виборів українці повинні на собі відчути, що владу українці обрали неправильно і тепер за це потерпають (мерзнуть, більше платять, втрачають роботу ...).

    - недосягнення саме цієї мети "вони" будуть вважати для себе поразкою, тому ні суди, ні переговори, ні згода на ціни не спинять їх, доки мета не буде досягнутою


    Окрім ресурсів котрі "вони" використовують явно (медіа, ...)

    - існує небезпека нестандартних провокативних дій (підмовлених чи підкуплених) українських власників підприємств, керуючих окремими галузями ...

    - існує небезпека анонімних деструктивних дій направлених на неможливість використання
    існуючих в Україні запасів газу
    існуючих альтернативних Росії джерел постачання газу

    - зважаючи на ці реальні(?) небезпеки, відповідні українські силові структури повинні вжити заходи по їх запобіганню.
  • 2005.12.29 | holland

    Re: Ваші прогнози на подальший розвиток газової кризи?

    Обидвім сторонам надто багато втрачати, тому контракт буде підписано. Позиція України сильніше, але Росії треба буде врятувати обличчя. Тому ціни і на газ, і на транзит буде піднято так, щоб фактично у балансі розрахунків нічого не змінилося, але щоб зростання ціни на газ виглядало досить значним.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.30 | Slavix

      Вистава на зразок

      героїчного подолання "бензинової кризи" Януковичем, або ленінське танго навпаки (крок вперед, заради 2-х назад). А саме: залуплять спочатку підвищення цін, наприклад, на 120%(в проекті), а потім, в реалі, героїчно знизять проектні на 20%. І ціни підвищили, і народ в захваті. Драматичним буде лише висвітлення в медіа (війни, вимерзаня, передачі труби, рунування обладнання через відключення не буде), адже на продажах-перепродажах, постачаннях-перепостачаннях, заробляють великі люди серйозні гроші, як в Україні, так і в Росіїї.
      Тарифи для населення все одно підвищили. Хто від цього більш за всіх виграє? Звичайно власники вітчизняних газових свердловин! Витрати на видобуток не зросли, а ціни пішли вгору. От і матимуть люди копійчинку під вибори...
  • 2005.12.30 | Свiдомий

    Re: Ваші прогнози на подальший розвиток газової кризи?

    Стокгольмський суд i рiшення на користь України. Газ за старою цiною - $50 до 2009 року. В України для виграшу справи є мiцна правова база - див. копiї контракту мiж "Нафтогазом" i "Газпромом" тут: http://pravda.com.ua/news/2005/12/22/36935.htm
    Головне, щоб до першого сiчня вони нiчого нового не пiдписували.
  • 2006.01.02 | Пані

    Дуже позитивні для нас, і дуже негативні для Росії

    Кремль знову врятував українську демократію. Катастрофи на виборах вже не буде. ПРУсаки отримають менше, ніж дають їм опитування зараз, Литвин може взагалі не пройти, социки (якщо в них дах не поїде і вони ратпом не почнуть про-російську риторику) наберуть більше за коміків.

    Газова війна майже не позначиться на українській економіці, крім розвитку енергозберігаючих технологій (що давно на часі вже), та вимушеної швидкої рестуктуризації, що само по собі є позитив.

    Україна вступить в НАТО раніше, ніж хто завгодно міг передбачити. Нарешті буде укріплений кордон з Росієй.

    Відбудеться нарешті розлучення з імперією де факто, в тому числі і в свідомості абсолютної більшості громадян.

    А що буде в Росії... Нічого хорошого не буде. Бо кожен раз, коли там починали боротися з бухлом, це для них дуже сумно закінчувалося.

    Нагадую, що відсьогодні там діє отаке:

    По новому закону с 1 января 2006 года право на производство и оборот этилового спирта получат только те казенные предприятия и организации, чей уставной капитал составляет не менее 10 миллионов рублей, а для районов Крайнего Севера этот показатель должен быть еще выше — не менее 50 миллионов рублей.

    Документ, подписанный президентом, уточняет также правила розничной продажи алкогольной продукции. Функция лицензирования такой продажи передается в ведение субъектов федерации, причем регионы получают право ограничивать время продажи алкогольной продукции крепостью более 15%. Кроме того, продажа крепкого алкоголя будет запрещена в местах массового скопления граждан, на вокзалах, в аэропортах, метро, на оптовых продовольственных рынках, объектах военного назначения, а также в ларьках, палатках и с рук.

    Законом вводится запрет на продажу алкоголя, изготовленного в домашних условиях.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".