МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Президент пішов проти договору який Україна має з Росією

12/30/2005 | Сергій Кабуд
Почну з цитування Юліної промови, де власне міститься багато цікавого, зокрема це:

http://byut.info/ukr/publications/promova-26
..
тепер я хочу повернутися до вашого питання – що робити?

Оце є головне, і я просила б, щоб зараз просто і люди в Україні, і всі взагалі, хто має до цього відношення, почули це.

Перше. Ні в якому випадку не підписувати жодного нового документу з Росією сьогодні.

Тому що всі документи, які ми вивчили, і які зараз тут лежать переді мною, - це є документи, які свідчать, що нам не потрібно нічого підписувати.

У нас до 2009 року закладений баланс «транзит-газ»: газ – 50 доларів, транзит – 1,09 долара, і це значить, що якщо ми взагалі не підпишемо ніяких нових цін, ми можемо спокійно брати наш обсяг газу для покриття балансу і нічого категорично не підписувати, ніяких нових цін.

Більше того, я хочу сказати, що ми взяли під контроль ситуацію з підписанням нового договору по газу.

І я хочу зараз, щоб мене почула Україна: ті, хто підпишуть зараз цю нову угоду і введуть в Україні газ по так званим «європейським цінам», - це практично буде ще одна зрада України.
...

------------------------------------------------

А тепер слова президента, який, як виявляється, сказав ВСЕ:


------------------------------------------------
Президент сказав все про газ.

http://maidan.org.ua/static/news/1135893325.html

Президент України Віктор Ющенко вважає, що сьогодні об’єктивна ціна російського газу в Україні становить 75-80 доларів США за одну тисячу кубометрів. «З кожним роком ця ціна буде змінюватися відповідно до вимог європейської формули обрахунків», – заявив він, відповідаючи на запитання журналістів. Глава держави нагадав, що на сьогодні ціна російського газу для України становить 50 доларів США за тисячу кубометрів, крім того ще 1,5 млрд. кубометрів були закуплені по 80 дол. «Таким чином, в цьому році середня ціна російського газу на українському ринку була 65 дол., множимо це на динаміку змін цін на вугілля, а ми їх підняли на 17 відсотків, змін на сиру нафту, паритети, торг і ми легко вийдемо, що об’єктивна ціна російського газу на українському ринку сьогодні – це 75-80 доларів», – наголосив він.

При цьому В. Ющенко відзначив, що сьогодні дуже важливо чесно говорити про рівень ціни на газ, рівень транзиту і умови перехідного періоду.

Президент також зауважив, що він високо цінує ті переговорні ініціативи, які виникли сьогодні у двох сторін, додавши, що і українська делегація поїхала в Росію «не з порожнім» пакетом. Він висловив переконання, що переговорний процес сьогодні тільки в розпалі. «Я переконаний, що ми крок за кроком будемо приходити до загальної вимальованої картини гармонізації всього газового і транзитного господарства», – підкреслив Президент.

Глава держави також зазначив, що Україна була в ініціативі формування європейських відносин щодо організації газового ринку. За його словами, йдеться про необхідність перегляду умов формування українського транзиту і його лібералізації; за європейською формулою зробити забезпечення лібералізації російської ціни за газ. «Ми б хотіли привести у відповідність європейській практиці забезпечення технологічним газом для прокачки російського газу на територію Європи. Європейська практика говорить, що це питання виключно сторони, яка продає газ, а не тієї, яка його транспортує», – додав він.

Також, за словами Президента, українська сторона хотіла б говорити про календарний графік поставок газу, а також про нову політику використання підземних газових сховищ. «Це все в рамках європейських вимог для того, щоб забезпечити календар поставок, тиск у великій магістралі, ціну на транзит, ціну на газ», – сказав Президент України.

Президент України також заявив, що сьогодні Україна не потребує кредитів для закупівлі російського газу і буде розраховуватися за газ своїми коштами, однак, за «зрозумілою, правильно, об’єктивно сформованою ціною, причому в тому числі і ціною перехідного періоду».

Глава держави також зазначив, що метою української сторони є досягти домовленості про поетапний перехід до нової ціни за газ. Такий перехідний період, за словами В. Ющенка, «скоріше за все, займе три роки». У цьому контексті Віктор Ющенко висловив переконання, що сьогодні обидві сторони переговорного процесу розуміють необхідність перехідного періоду.

Джерело: офіційний сайт Президента України


Обговорити цю новину у форумі

Відповіді

  • 2005.12.30 | samopal

    Блін. Знову "ніж у спину". От же Юлька...

    Нам усім треба об'єднатися навколо цього унікального питання і ні в якому разі його не політизувати... Бо "спугньом".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.12.30 | троль ak1001

    Re: Президент пішов проти договору який Україна має з Росією

    http://www.kommersant.ru/doc.html?docId=639705
    ...
    На самом деле к такому развитию событий следовало готовиться давно. По сведениям Ъ, "Газпром" с лета 2005 года перестал накапливать газ в подземных газохранилищах Украины, переориентировавшись на ЕС. К зиме Украина подошла с запасами газа в 16-17 млрд кубометров вместо привычных 30 млрд кубометров. По консервативным прогнозам, без туркменского газа при сокращении поставок Украине с 1 января украинская энергетика почувствует проблемы с топливом через три недели, по радикальным – через двое суток после снижения давления в трубопроводах системы "Союз" на 15%.
    ...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.06 | samopal

      Президент пішов проти

      троль ak1001 пише:
      "На самом деле к такому развитию событий следовало готовиться давно".

      Ну так і готувались же ж. Усьо ідьот по плану, хіба не видно?
  • 2006.01.06 | пан Roller

    началось это в 1938 году, А.ИЛЛАРИОНОВ


    А.ИЛЛАРИОНОВ – Сергей, то что происходит в последние недели, к большому сожалению, действительно, напоминает некоторые события, которые происходили в нашей истории 6 или 7 десятилетий тому назад. Если смотреть хронологически, началось это в 1938 году, когда соответствующая истерическая компания была развернута в Германии относительно принадлежности Судетской области Чехословакии к Германии, относительно прав национального немецкого меньшинства в Судетской области. Аргументация, которая производилась тогда, очень походила на ту, которую мы слышим сегодня. Говорилось о том, что это из соображений безопасности, но, правда, не энергетической безопасности, говорилось о необходимости удовлетворения соответствующих прав и так далее. В результате этого, как мы хорошо знаем, после соответствующих соглашений, после Мюнхенского саммита четырех держав было принято решение, которое Чехословакия выполнила, и Судетская область перешла под контроль Германии.


    http://maidanua.org/static/mai/1136511725.html


    Brgds


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".