МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Забезпечення газом рос. компаній в Україні

12/31/2005 | Yoko
Батько запропонував цікаву річ(у нього деколи ікавий креатив вмикається=). Прийняти закон(чи постанову кабМіну - я не знаю, в чій це компетенції) - щоб всі рос. кампанії, фірми, підприємства і заводи в Україні самостійно азключали контракти з Росією на закупівлю газу. А Україна братиме на себе забов*язання доставляти все через газопровід і свою, українську газову мережу до споживача - себто рос. кампаній і підприємств, які засіли в Україні. За певну ціну за послуги, звісно.
Перед директорами\головними акціонерами іт. д. постає два шляхи
1. Погодитись з постановою. тоді -
а) Україні потрібно робити на порядок менше закупівлі газу у росії. тобто,менше витрат.
б) Україна отримує кошти за доставку по своїй газотранспортній системі газу до рос компаній\підприємств. отже, надходження в бюджет.
2. Забити на цю мороку і продати свої акції українським кампаніям чи державі=)))

Відповіді

 • 2005.12.31 | Dworkin

  Цікаво, але чи пройде це у В.Раді нинішнього складу? (-)

 • 2005.12.31 | Роман ShaRP

  Какая грамотная девочка.

  Yoko пише:
  > Батько запропонував цікаву річ(у нього деколи ікавий креатив вмикається=). Прийняти закон(чи постанову кабМіну - я не знаю, в чій це компетенції) - щоб всі рос. кампанії,

  Во-первых, не следует путать кампании, и компании. Вы имели в виду второе.

  > фірми, підприємства і заводи в Україні самостійно азключали контракти з Росією на закупівлю газу. А Україна братиме на себе забов*язання доставляти все через газопровід і свою, українську газову мережу до споживача - себто рос. кампаній і підприємств, які засіли в Україні. За певну ціну за послуги, звісно.

  Во-вторых, - AFAIK любая дискриминация иностранного бизнеса по национальному признаку является чем-то вроде объявления войны, для которой нужны серьезные причины. А во внутренней политике, такое, по-моему, вообще допустимо только в случае реального объявления войны. Без этого на территории страны иностранный бизнес не делится на российский и не-российский.

  Теоретически можно устроить такое для промышленных предприятий в целом ... но на практике проблематично, и, я думаю, не стоит.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.12.31 | casesensitive

   кроме того

   это размывает монополию НАФТОГАЗ-а на доставку/распределение газа, что ПОКА невыгодно (опасно). Фактически вы открываете черный ход, через который газпром пролезет на внутренний украинский рынок. Низачот.
 • 2005.12.31 | троль ak1001

  плохая идея

  газпром может демонстративно продавать российским компаниям газ по 50

  во-вторых вы помните что газпром "согласен" принимать в уплату за газ акции украинских компаний? тогда они станут российскими

  в-третьих это вообще одна из целей газпрома - забраться на наш рыной с ногами
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.12.31 | Yoko

   Ви дуже неуважні!

   троль ak1001 пише:
   > газпром может демонстративно продавать российским компаниям газ по 50
   і? хоч по 1 баксу. Це не грає жодної ролі.
   Нащо україні купляти газ за 140 баксів з Росії щоб потім постачати до російських заводів(вУкраїні) і отримувати від них оплату та ще й таку, що неповністю покриває витрачені україної кошти на газ? А так Україні взагалі не доведеться купляти певний відсоток газу - бо за нього муситимуть домовлятись самі компанії. А за кільки вони домовляться- хіба не все рівно? Хоч задурно.
   >
   > во-вторых вы помните что газпром "согласен" принимать в уплату за газ акции украинских компаний? тогда они станут российскими
   мова йде про указ для рос. кампаній в україні. До чого тут акції укр. компаній?
   >
   > в-третьих это вообще одна из целей газпрома - забраться на наш рыной с ногами
 • 2006.01.01 | S.D.

  ... а процесс уже пошел ...

  Крупные покупатели газа на Украине уже начали искать альтернативные источники его поставки. В частности, большинство химических предприятий, имеющих связи с РФ, выходят на прямые поставки газа по ценам ниже 100 долларов за 1 тысячу кубометров. Об этом корреспонденту ИТАР-ТАСС сообщил министр промышленной политики Украины Владимир Шандра.

  http://news.ntv.ru/79480/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua