МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Газова війна почалася.

01/01/2006 | Майдан-Інформ
Найгостріші бої сьогодні точилися на словесно-пропагандистських напрямах. Протягом всього 1 січня нового 2006 Росія атакує .

Сьогодні російський державний концерн „Газпром” почав знижувати тиск газу в магістралях які йдуть через Україну. Синхронно представники „Газпрому” поширюють, спрямовану на європейських споживачів. дезінформацію про те що Україна нібито вже „краде” газ призначений для транзиту у Європу , хоча таких даних вони не можуть на сходні мати навіть теоретично. Представники українського концерну „Нафтогаз” який є українським „партнером” „Газпрому” підтвердили що тиск у магістральних газопроводах сьогодні почав спадати.

Як повідомляють західні аналітики, Україна в цілому протягом дня споживає 283 млн. кубометрів газу. 60 млн з них видобувається в Україні, 118 млн кубометрів надходить з Туркменії і решта з Росії. Українські урядовці стверджують що російський газ становить лише 30 відсотків від всього споживаного Україною газу. Окрім того Україні в якості оплати за транзит достається від 10 до 15% від транспортованого у Європу російського газу.

Таким чином Росія може позбавити Україну не більше 25% споживаного нею газу . Звісно це може мати серйозні наслідки ,але в першу чергу для великих промислових підприємств Півдня та Сходу України, які є великими споживачами цього газу. Представники української влади стверджують що ці проблеми не вплинуть на забезпечення побутових та комунальних потреб громадян України.

Наразі сьогодні на словесному фронті росіяни були набагато активніші аніж українська сторона. Настирливі повторювання тези про те що Україна неодмінно буде „красти” газ з російського транзиту у Європу вже викликали серйозне занепокоєння в Європі та Північній Америці. Нагадаємо що з Росії через Україну поставляється 25% всього споживаного у Європі природного газу. З огляду на це там виникли побоювання що місцеві енергетичні фірми можуть скористатися даною ситуацією і підняти ціни на електрику та інші енергоносії.

Тим часом появилася інформація що попри власні заяви сам „Газпром” почав самочинно відбирати призначений для України газ, який транспортується з Туркменістану через територію Росії та газопроводи „Газпрому”.

Поки що з українського боку не прозвучало заяв, які могли заспокоїти європейців та спростувати демагогію чиновників „Газпрому”.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua