МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Конкретна пропозиція щодо нашої ролі у виборах і газовому конфлі

01/01/2006 | Tarasevych
Котрий день мене дивує, що позиція Москви і взагалі промосковська пропаганда висвітлюється основними телеканалами краще, ніж позиція України. Я розумію, чому саме уряд мовчить або говорить мало - це позиція сильного, який не хоче переводити це питання у повномасштабний розрив із братським російським народом (ще раз хочу похвалити Президента та уряд за те, як вони поводяться у цьому конфлікті - молодці!). Але чому не чути аналітиків, незалежних поважних людей, рекламних роликів, нарешті, про те, чому Україна права у цьому конфлікті? Крім ідейних, принципових помаранчевих, із пересічними громадянами просто страшно розмовляти - якась суміш російської (російської!) пропаганди, страху перед Кремлем ("аби не було війни"!) та традиційного, навіяного українськими СМІ "розчарування" помаранчевими (при цьому жоден не може появнити, чому він "розчарований").

А оте розповсюдєження роликів Януковича на всіх телеканалах та радіо? Не треба недооцінувати ролі кількасоткратного повторювання дурниці перед розумною людиною - тисячі разів доведено, що врешті-решт розумна людина приймає дурницю. Це й є сила реклами. Помаранчеві нічого не протиставляють цьому. Нічого.

Те, що я пропоную, не є за якусь із помаранчевих партій. Воно повинно бути за помаранчі взагалі. Воно повинно бути незалежним. Люди просто повинні зрозуміти, чому біло-голубі всіх мастей та кремлівські пропагандисти всіх громадянств не є праві - ані щодо газу, ані щодо насаджуємого штучно у свідомість громадян "розчарування", ані щодо вже досягнутого за рік, ані щодо майбутнього країни.

А зрозумівши це, нехай люди вибирають серед помаранчових предвиборних блоків самі - ми в це не повинні втручатися. Ми повинні зберігати статус незалежної, незаангажованої, позапартійної громадської сили - власне, як це було під час революції.

Пропоную:
1) створити незалежний передвиборчий помаранчевий (за всі помаранчеві політичні сили!) фонд; коли я останній раз займався ТВ рекламою, хвилина телевізійного часу коштувала 15,000 доларів. Отже, щоб крутити ролики по 20 сек 8 раз на добу по трьом національним телеканалам на протязі 3 місяців нам потрібно десь 11 млн доларів - по два млн від кожної із сторін (якщо вважати, що є 5 помаранчових блоків). Плюс іще десь мільйон на створення роликів, консультантів - аналітиків та оплату праці тих, хто прийматиме участь у проекті. Отже, 12 млн доларів.
2) гроші підняти через всі помаранчеві партії та симпатизуючі меценати на паритетній основі - я не можу, мене ніхто не знає, а от Михайло, мені здається, може це зробити досить просто - тут і згодиться те, що він був "дурним" і не підався у нардепи, за що я його дуже поважаю, до речі. Він залешився незалежним, фонд на базі майдану.орг.уа теж буде незалежним, а отже ці витрати не можуть вважатися передвиборчими витратами - цим прийомом користуються направо та наліво в США, і я впевнений в інших країнах (згадайте хоча б антирекламну кампанію "радіоактивні труби з України", що проводить начебто незалежна російська "екологічна" група)
3) створити відверто пропагандистські, але незалежні - за всі помаранчеві сили - реламні ролики, в тому числі й на теми щодо досягнень Президента, урядів Тимошенко та Єханурова, дій партій Мороза та Литвина, тощо. І, звичайно, про газ.

Відповіді

 • 2006.01.02 | Пані

  Все було б хорошо, якби не...

  Tarasevych пише:

  > 3) створити відверто пропагандистські, але незалежні - за всі помаранчеві сили - реламні ролики, в тому числі й на теми щодо досягнень Президента, урядів Тимошенко та Єханурова, дій партій Мороза та Литвина, тощо. І, звичайно, про газ.

  А звідки це г... затісалося????
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.02 | Tarasevych

   Re: Все було б хорошо, якби не...

   Після виборів будемо розбиратися. Зараз головне не віддати Україну януковичам із путінами.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.02 | Сергій Кабуд

    я думаю що путін, ющенко і янукович значно ближчі один до одного

    і знаходять взаємопорозуміння краще між собою ніж скажімо

    Ющенко з народом України
 • 2006.01.02 | Михайло Свистович

  Re: Конкретна пропозиція щодо нашої ролі у виборах і газовому конфлі

  Tarasevych пише:
  > Але чому не чути аналітиків, незалежних поважних людей, рекламних роликів, нарешті, про те, чому Україна права у цьому конфлікті?

  Бо - козли. Всюди. Навколо Ющенка, Єханурова, в партіях, журналісти у ЗМІ і т.д.

  >
  > Пропоную:
  > 1) створити незалежний передвиборчий помаранчевий (за всі помаранчеві політичні сили!) фонд; коли я останній раз займався ТВ рекламою, хвилина телевізійного часу коштувала 15,000 доларів. Отже, щоб крутити ролики по 20 сек 8 раз на добу по трьом національним телеканалам на протязі 3 місяців нам потрібно десь 11 млн доларів - по два млн від кожної із сторін (якщо вважати, що є 5 помаранчових блоків). Плюс іще десь мільйон на створення роликів, консультантів - аналітиків та оплату праці тих, хто прийматиме участь у проекті. Отже, 12 млн доларів.
  > 2) гроші підняти через всі помаранчеві партії та симпатизуючі меценати на паритетній основі

  Це - неможливо. Кожна партія дбає за себе, і ніколи не дасть грошей на загальноукраїнське. Іще ні разу не виходило так, щоб партії домовилися про спільний у щось внесок, і це сталося. Завжди хтось один брав на себе фінансування.

  > 3)реламні ролики, в тому числі й на теми щодо досягнень Президента, урядів Тимошенко та Єханурова, дій партій Мороза та Литвина, тощо.

  Литвин іде на... Такі люди взагалі не мають морального права перебувати в політиці. А уявити, що ющенківці відстібнуть на рекламу уряду Тимошенко і навпаки я навіть у найбільших фантазіях не можу.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.02 | Tarasevych

   Спробувати варто, бо найгірше для України якщо навіть ми опустим

   Спробувати варто, бо найгірше для України якщо навіть ми опустимо руки. Я хочу мати можливість сказати собі наступного дня після перемоги партії регіонів на виборах, що я особисто зробив все, що від мене залежало, щоб цього не сталося. Мої можливості дуже обмежені - я можу лише спробувати переконати Вас, щоб Ви спробували переконати хоча б 5 людей.

   Як я можу спробувати Вас переконати? Можу дати свої підрахунки. Можу змалювати, як міг би виглядити один із роликів. Можу із Вами скласти список із 5 людей, які треба обійти, щоб сказати собі, чи щось із цього вийде.

   Не недооцінюйте свого авторитету. Не недооцінюйте ваги того, що ми представляємо собою незалежну групу людей.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.03 | Михайло Свистович

    Re: Спробувати варто, бо найгірше для України якщо навіть ми опустим

    Tarasevych пише:
    > Спробувати варто, бо найгірше для України якщо навіть ми опустимо руки.

    Рук опускати не треба, але витрачати сили і час на нереальні речі не варто також.

    > Я хочу мати можливість сказати собі наступного дня після перемоги партії регіонів на виборах, що я особисто зробив все, що від мене залежало, щоб цього не сталося.

    А я не хочу собі нічого казати. Мене не тішить власна чистота на тлі загального лайна. Тому я краще внесу свій маленький, але реальний внесок для недопущення перемоги ПРУсаків.

    > Мої можливості дуже обмежені - я можу лише спробувати переконати Вас, щоб Ви спробували переконати хоча б 5 людей.

    Я знаю цих людей. Їх не переконаєш.

    >
    > Як я можу спробувати Вас переконати? Можу дати свої підрахунки. Можу змалювати, як міг би виглядити один із роликів. Можу із Вами скласти список із 5 людей, які треба обійти, щоб сказати собі, чи щось із цього вийде.

    Я вже написав, чого із цього нічого не вийде. Бо навіть для набагато кращих, ніж наші політики, людей бренд важить більше, ніж Україна. А найбільшим ворогом є друг, який пасеться на одному електоральному полі, а не ПРУсаки чи МИші.

    >
    > Не недооцінюйте свого авторитету. Не недооцінюйте ваги того, що ми представляємо собою незалежну групу людей.

    Я вже давно нічого не недооцінюю і не переоцінюю. Я або знаю, або сподіваюсь. Тут сподіватись нема на що. Вскладчину наші помаранчеві не працювали навіть у часи найдружніших стосунків між ними.
 • 2006.01.02 | Сергій Кабуд

  нажаль як бачиш особливого ентузіазму тут це не викликає

  ну і згадка литвина не додає його, але литвина можна викинуту і забути про його фальш-померанчовість назавжди, це - дрібниця.

  Щодо фонду- то це продовження нашої давньої розмови про незалежну телерадіокомпанію і це цілком перспективно.

  Я думаю що фонд потрібен, це досяжима реальна перспектива. І підняти гроші можливо, саме на безпартійній, громадській, приватні, патріотичній- будь якій ЗАГАЛНОУКРАЇНСКій основі.

  І це й буде справжнє громадське теле-радіо продюсерство на початку а далі і самі канали.

  А чому немає нічого нормального в телебаченні-
  а тому що канали належать ворогам україни, хіба це не відомо і давно відомо?

  Так само і уряд, який не публікує таємні домовленості по газу і скоріше за все його члени приймають частково участь в газовому розкраданні. Інших причин не буває.
  Так шо будемо діяти самостійно
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.02 | Tarasevych

   Re: нажаль як бачиш особливого ентузіазму тут це не викликає

   Я не хотів би ці два питання прив"язувати одне до одного, але так, ти правий, вдалий проект із незалежним передвиборчим фондом - це величезний крок у напрямку створення майданівського телебачення (українського CNN).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.02 | Сергій Кабуд

    це як з рибою- чи свіжа чи гнила так і з вільними ЗМІ

    чи вони є і тоді всі решта ЗМІ мають піднімати обєктивність,
    чи їх немає і брешуть ВСІ. Зараз в Україні брешуть всі Масові Засоби Зомбування.

    Але є -
    Свобода,
    Майдан,
    Бібісі,
    Голос Америки

    і ще кілька дрібних сайтів і газет
   • 2006.01.02 | So_matika

    Re: нажаль як бачиш особливого ентузіазму тут це не викликає

    Tarasevych пише:
    > вдалий проект із незалежним передвиборчим фондом
    Пане Тарасевич, такий фонд, у якому би брали участь партії-конкуренти, дійсно є неможливим та утопічним. По-перше, немає належної політичної культури. Партії та блоки, особливо прохідні, справді скоріше вчіпляться одне одному зубами в горлянки, ніж працюватимуть над чимось разом. По-друге, поки що партійні структури не сприймають громадські структури за рівних партнерів (рідкісні випадки винятків, які тільки підтверджують правило, є не більш ніж передвиборчим піаром).

    Наразі завдання Майдану зараз - саме поставити громадськість на рівень рівноправної сили політичного процесу. Тільки за цієї умови вплив стане можливим.

    А зараз - не настав ще час для такого проекту. Нажаль. А ідея супер.


    > створення майданівського телебачення (українського CNN)
    Аналогічно. Хіба що за фінансування цього візьмуться якісь незалежні фонди та меценати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.02 | Tarasevych

     Re: нажаль як бачиш особливого ентузіазму тут це не викликає

     Якщо не партії, то меценати. Правда, якщо людина багата і здатна дати гроші на помаранчеву справу, вона, скоріш за все, уже є в якійсь із партій. Тим не менш, бар'єр менший - не потрібно отримувати ухвалення багатьох людей, досить переконати одного, конретного.

     Це перше.

     По-друге, навіть із малими шансами успіху, чому б не спробувати поговорити хоча б із кількома. Щоб знати напевно (і заспокоїти власну совість).
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.02 | So_matika

      Re: нажаль як бачиш особливого ентузіазму тут це не викликає

      Tarasevych пише:
      > По-друге, навіть із малими шансами успіху, чому б не спробувати поговорити хоча б із кількома. Щоб знати напевно (і заспокоїти власну совість).
      Спробуйте викласти це в системному вигляді і запропонувати громаді (в тому числі міжнародній) як проект під патронатом Майдану.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.03 | Tarasevych

       Re: нажаль як бачиш особливого ентузіазму тут це не викликає

       Системний вигляд - це як? Бізнес план? Меморандум? Стаття?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.01.03 | So_matika

        Re: нажаль як бачиш особливого ентузіазму тут це не викликає

        Tarasevych пише:
        > Системний вигляд - це як? Бізнес план? Меморандум? Стаття?
        Щось на зразок бізнес-плану. Мета проекту, обгрунтування ступеню вирогідності, план здійснення, кошторис, необхідні ресурси...
        ЇМХО. Не обмежуйтесь виборами. Будуйте проект незалежної демократичної фундації. Якщо мрія ВЕЛИКА і не дає Вам спокійно спати ночами, вона має здійснитися :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.03 | Tarasevych

         я пробую - я в Україні тільки завтрашній день, але спробую (-)

     • 2006.01.03 | Михайло Свистович

      Re: нажаль як бачиш особливого ентузіазму тут це не викликає

      Tarasevych пише:
      >якщо людина багата і здатна дати гроші на помаранчеву справу, вона, скоріш за все, уже є в якійсь із партій

      Це далеко не так.

      >
      > По-друге, навіть із малими шансами успіху, чому б не спробувати поговорити хоча б із кількома. Щоб знати напевно (і заспокоїти власну совість).

      Якби спокій моєї совісті залежав від кількості невдалих спроб добитися успіху в ситуаціях з малими шансами, совість давно б уже впала в нірвану :) Я точно знаю, що з цього нічого не вийде. Тому краще витрачу свій час на інші речі. Бо стомився уже заспокоювати совість за те, що піддався емоціям та ілюзіям і випустив синицю з руки, спокусившись на журавля у небі.
    • 2006.01.02 | Сергій Кабуд

     про створення "незалежного фонду " і йдеться якщо уважніше бути

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.02 | So_matika

      то будь уважнішим

      і прочитай допис пана Петра ще раз:

      > нам потрібно десь 11 млн доларів - по два млн від кожної із сторін (якщо вважати, що є 5 помаранчових блоків).
      > гроші підняти через всі помаранчеві партії та симпатизуючі меценати на паритетній основі

      НЕ БУДУТЬ ці партії і блоки працювати на паритетній основі, не перетягаючи ковдру і не поливаючи одне одного помиями. Кишка тонка :(
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.03 | Tarasevych

       Re: то будь уважнішим

       І не треба. Хай будують свої власні кампанії самостійно як хочуть.

       А ми просто могли б говорити про досягнення України (а не окремої партії) за останній рік. А збоку давати перелік помаранчових блоків із закликом чогось на зразок "Не забудьте прийти на виборчу ділянку 31 березня і проголосувати за одну із цих партій!"
      • 2006.01.03 | Сергій Кабуд

       партії можуть стати донарами фонду разом з тисячами інших джер

       включно з закордонними, приватними, приватнитми особами і якими завгодно іншими.

       А не захотять- то можна буде цьому окреме документальне кіно присвятити: як партія.... продала революцію

       шо неясно?
    • 2006.01.03 | Михайло Свистович

     Re: нажаль як бачиш особливого ентузіазму тут це не викликає

     So_matika пише:
     >
     > Пане Тарасевич, такий фонд, у якому би брали участь партії-конкуренти, дійсно є неможливим та утопічним. По-перше, немає належної політичної культури. Партії та блоки, особливо прохідні, справді скоріше вчіпляться одне одному зубами в горлянки, ніж працюватимуть над чимось разом. По-друге, поки що партійні структури не сприймають громадські структури за рівних партнерів (рідкісні випадки винятків, які тільки підтверджують правило, є не більш ніж передвиборчим піаром).
     >
     > Наразі завдання Майдану зараз - саме поставити громадськість на рівень рівноправної сили політичного процесу. Тільки за цієї умови вплив стане можливим.

     >
     > А зараз - не настав ще час для такого проекту. Нажаль. А ідея супер.

     Абсолютно так. Вони реагують лише на рівні рефлексів - страх або користь. Тому потрібно мати не лише таку силу, яка могла б їх налякати або бути їм вигідною, але й показати це на практиці.
 • 2006.01.02 | Дончанин

  Re: Конкретна пропозиція щодо нашої ролі у виборах і газовому конфлі

  Привет!Всех с Новым Годом!!!А теперь по Вашему предложению!Если честно,то наглая толстая морда с крысиными глазками,увиденная 31. 12 по приезду с работы за 3 часа до Нового Года вызвала у меня только омерзение!Думаю,что когда у людей предновогоднее настроение,то его лепет о том,как все плохо-просто не воспринимается.Так вот,пусть Янучача крутит свои ролики!Часть тех астрономических сумм,которые ПР тратит на это, попадет в бюджет!В виде налогов от телеканалов.Вот только неплохо-бы этот процесс проконтролировать.А "оранжевые" запустят свою рекламу поближе к выборам!И я уверен,что она будет намного эффективнее,чем тупое толдыченье Януковича.И это даст больший эффект.неплохо,если к тому времени Ющенко с ехануровым порадуют народ победой в газовом конфликте.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.02 | Tarasevych

   Re: Конкретна пропозиція щодо нашої ролі у виборах і газовому конфлі

   Возможно, НСНУ готовит рекламную или пропагандистскую бомбу (победы над Газпромом было бы достаточно).

   Но... мы это не знаем.

   Возможно, люди просто переключают каналы, едва появлятся профффесор на экране (как это делают все без исключения мои знакомые).

   Но... мы не знаем, что делают люди, с которыми не знакомы (а круг наших знакомств ведь довольно специфичный)

   Возможно, есть люди, которые анализируют то, что говорится в роликах яйцесносца, и находят это довольно веселым занятием. Например, мрачное сообщение о "мизерных пенсиях" вызывает просто взрыв хохота - оранжевые пенсий не снижали, только повышали, значит, если нынешние пенсии "мизерные", то кто же их такими сделал? Не бывшее ли правительство во главе с "пламенным борцом за двойное гражданство"?

   Но... Сколько людей способны отвлечься от настроения, которое навевает ролик, и начать его анализировать.

   Думаю, что большинство телезрителей все-таки зомбируются.

   Так что, нужно что-то противопоставлять всему этому (либо пусть мне кто-нибудь знающий сбросит на мыло, что точно, проверено - "наши" готовят отличную телевизионную компанию).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua