страйк має стати відповіддю на підвищення тарифів на газ і елект
01/02/2006 | Сергій Кабуд
і електрику в Україні.
Не вдастся олігархам в Київі і Москві надурити українців і засунути руку їм в кишеню,
якщо українці відмовляться платити за газ і електрику ВЗАГАЛІ.
Хай вилізе помаранчове керівництво з СПРАВЖНІМИ домовленостями з Путіним і оприлюдне їх
кремль і банкова і брешуть про газ і приховують правду
Не вдастся олігархам в Київі і Москві надурити українців і засунути руку їм в кишеню,
якщо українці відмовляться платити за газ і електрику ВЗАГАЛІ.
Хай вилізе помаранчове керівництво з СПРАВЖНІМИ домовленостями з Путіним і оприлюдне їх
кремль і банкова і брешуть про газ і приховують правду
Відповіді
2006.01.03 | Хвізик
що Ти маєш на увазі?
особливо тута:> Хай вилізе помаранчове керівництво з СПРАВЖНІМИ домовленостями з Путіним і оприлюдне їх. кремль і банкова і брешуть про газ і приховують правду
2006.01.03 | Сергій Кабуд
а ось що(і ніхто не спростував):
http://maidanua.org/static/news/1135909723.htmlУ зв'язку з загостренням газової істерії і останнім виступом Юлії Тимошенко на каналі "Інтер" 27-го грудня, ми вимагаємо повної публікації документів, про які п. Тимошенко згадала на екрані "Інтера". "Майдан" пропонує для цього свої шпальти.
Також ми чекаємо і від Уряду України повного і детального звіту перед суспільством про всі згадані пані Тимошенко домовленості з їх повними текстами і професійними поясненнями.
Майдан-Інформ пропонує для цього свої електронні шпальти.
Шановна пані Юліє,
Ви не маєте ніякого морального права як політик, як громадянка України, як патріот України приховувати від української громади те, що Вам стало відомо.
Опублікуйте, будь ласка, НЕГАЙНО ВСІ документи, згадані Вами в цій промові:
----------------------------------------------------------
Стенограма виступу Юлії Тимошенко на телеканалі "Інтер" 27.12.2005
Сьогодні, перед новорічними святами, знову з’являються «сюрпризи» для нашого народу. Причина, безумовно, не одна.
Мені здається, що люди мають право після всього, що відбулось, після президентських виборів, знати правду.
І правда, перш за все, полягає у тому, що дуже мало економічного в усіх цих подіях, які пов’язані з забезпеченням України природнім газом.
Безумовно, це – політика у чистому вигляді. Мені здається, зараз потрібно всім відчути, що наша Україна – це маленький дім серед великого бурхливого моря.
Цей світ жорстокий, цинічний, і тільки ми разом можемо знаходити виходи.
Мені здається, що зараз кожна людина в Україні розуміє, що якщо 1 січня 2006 року замість привітання з Новим роком у нас просто вимкнуть газ, то Росія вимкне газ не тільки для західної України, і не тільки для Києва, який 78% дав за Президента Ющенка, а вимкне газ і для Криму, і для Харкова, і для Донецька, і для кожної області України. Але я хотіла би сказати, що такий холодний душ – це не Армагеддон, це просто холодний душ, і він мусить згуртувати наш народ і дати зрозуміти, що у цих великих геополітичних розборах, де з одного боку Росія, з іншого – Америка, Україна мусить знайти свої інтереси і просто надійно їх захищати. І тому, перше – це політика.
Те, що сьогодні російська влада може так, граючи з Україною, себе поводити і диктувати якісь умови, залежить від того, наскільки українська влада сильна чи слабка, і чи можна користуватися українською владою так, як завгодно.
Знаєте, наприклад, в телевізійному сюжеті я почула, що Плачков поїхав і сказав, що там все підписано, печатки, там все домовлено, а потім Росія це спростовує.
Насправді, у мене перед очима лежить «Дзеркало тижня», де Прем’єр-міністру Єханурову задали питання: ситуація з газом продемонструвала, що у нас повний бардак? Це я просто цитую. І Прем’єр-міністр погодився, сказав, що ви праві. Я не хотіла б, що б так слабко ми виглядали, я хотіла б, щоб ми виглядали сильніше.
- Юлия Владимировна, это все политические игры, а какой конкретно вариант решения Вы предлагаете?
Я почала з того, а в чому причина з українського боку? Бо Росія сьогодні користується ситуацією, але я хотіла б, щоб ми нарешті зрозуміли, що наша маленька фортеця Україна могла би стояти неприступна, тому що у нас є газотранспортна система, у нас все є для того, щоб захищати свої інтереси, але іноді зрадники двері у фортецю відкривають з чорного входу і туди проривається чужа армія і знищує весь ресурс.
Слухаючи коментарі, які дають сьогодні Янукович, представники колишньої влади, хочу сказати, що проблема почалась з великої корупційної схеми, яка була започаткована в Україні.
Головне, що ми мусимо знати, що сьогоднішній дефіцит газу в Україні – це є наслідок потужної схеми, яка була у 2004 році 29 липня започаткована Кучмою, Януковичем і колишнім керівником «Нафтогаз» Бойком.
Мова іде про те, (підписані угоди у мене в руках, і в тому числі Постанова Уряду, яку підписав Янукович), що вводиться потужний посередник «Росукренерго» між Україною, Росією і Туркменістаном.
І за цими таємними угодами, які навіть будучи Прем’єр-міністром я не мала можливості отримати, наш туркменський газ розподілявся на дві частини.
Якщо ми мали 36 мільярдів кубічних метрів доставити до України, то з цих 36 мільярдів 13,5 мільярдів уступалося «Росукренерго», і це давало можливість заробити «Росукренерго» приблизно 1,5 мільярда доларів на посередництві між Туркменістаном та Україною, отримавши наш газ.
І якщо не було б цих угод, не було б сьогодні дефіциту, Україні Росія не виставляла би сьогодні свої вимоги по вартості і по покупці газу, тому що у нас був баланс.
До речі, засновником «Росукренерго» є Юрій Бойко, і пан Воронін, які були керівниками НАК «Нафтогаз».
Тобто півтора мільярда доларів Кучма, Янукович, Бойко через «Росукренерго» просто відмивають у цьому році, і ще до 2009 року збираються це робити.
Але ж причина не тільки у тому, що колишня влада зробила такий «подарунок» Україні, і сьогодні каже: «коли ми були, був газ».
Про що ж іде мова, коли 13,5 мільярдів кубометрів вилучено з балансу України?
Наступне. Коли я прийшла Прем’єр-міністром, то все це виклала Президенту Ющенку. Ми повністю показали всю модель, як крадеться через «Росукренерго» колосальна кількість природного газу і я звільнила з посад всіх, хто є засновниками «Росукренерго» і хто був на чолі цієї корупційної схеми.
І коли прийшов Єхануров, всіх цих людей поновили на посадах. І я вчора з великими зусиллями отримала довідку, а скільки ж насправді у цьому році, вже при новій владі, де є Івченко, де є Віктор Андрійович Ющенко, де є Єхануров, насправді «Росукренерго» забрало в Україні газу?
І ми отримали довідку, що «Росукренерго» разом з НАК «Нафтогаз» експортували 20 мільярдів кубічних метрів нашого газу і набули і при цьому майже 2,5 мільярди доларів виручки на «Росукренерго», де засновниками є старі керівники НАК «Нафтогазу».
- Скажите, а правильно, что убрав «Росукренерго», мы получим газ по 50 долларов?
Прибравши «Росукренерго», ми отримаємо додатково 20 мільярдів кубічних метрів газу, нашого, який ми маємо в Туркменістані і який ми маємо від транзиту. І якщо ми це зробимо, нам не потрібно нічого купувати у Росії.
Для цього потрібно було – як тільки Ющенко став Президентом, а я Прем’єр-міністром, прийшли силові структури і Івченко на НАК «Нафтогаз», - потрібно було терміново прибрати «Росукренерго» від посередництва.
Але навколо «Росукренерго» просто домовилися всі між собою – оточення Президента, новий керівник Івченко – вони всі продовжують цю модель.
І, до речі, довідка, яка переді мною, - вона підтверджує те, що вони всі в схемі.
І останнє, що я хотіла б сказати, - я з великим задоволенням почитала інтерв’ю Єханурова в «Дзеркалі тижня» (до речі, «Дзеркало тижня» - досвідчені, прекрасні журналісти); я там знаю одну журналістку – Аллу Єрьоменко – яка написала буквально все відкритим текстом.
Вона спитала: «Юрий Иванович, кто сейчас на украинской стороне получает долю прибыли от работы «Роскурэнерго»? Лёвочкин, Кучма, Фирташ, Бойко, Могилевич – или новые лица новой власти?». И что сказал Ехануров? «Конечно, надо искать учредителей и выяснять детали. Но мне сейчас не до этого».
І це є свідченням того, що все це, практично, одна модель.
І ще у мене в руках дуже, знаєте, цікавий документ, де Віктор Андрійович відсторонив мене як Прем’єр-міністра від питань, пов’язаних з газом, коли я почала розкривати схеми «Росукренерго».
І тепер я хочу повернутися до вашого питання – що робити? Оце є головне, і я просила б, щоб зараз просто і люди в Україні, і всі взагалі, хто має до цього відношення, почули це. Перше. Ні в якому випадку не підписувати жодного нового документу з Росією сьогодні. Тому що всі документи, які ми вивчили, і які зараз тут лежать переді мною, - це є документи, які свідчать, що нам не потрібно нічого підписувати. У нас до 2009 року закладений баланс «транзит-газ»: газ – 50 доларів, транзит – 1,09 долара, і це значить, що якщо ми взагалі не підпишемо ніяких нових цін, ми можемо спокійно брати наш обсяг газу для покриття балансу і нічого категорично не підписувати, ніяких нових цін.
Більше того, я хочу сказати, що ми взяли під контроль ситуацію з підписанням нового договору по газу. І я хочу зараз, щоб мене почула Україна: ті, хто підпишуть зараз цю нову угоду і введуть в Україні газ по так званим «європейським цінам», - це практично буде ще одна зрада України.
Друге. Президенту України потрібно терміново взяти під свій власний контроль, а власне, самому безпосередньо взяти переговорний процес з президентом Туркменістану, Узбекистану, Казахстану в свої руки, і укласти угоду під надійну програму, яку запропонує Президент України.
Якщо Президент України не може цього зробити, то я пропоную Президенту України зараз припинити корупційні схеми, і якщо нема кому вести переговори, я, не будучи прем’єр-міністром, готова отримати письмові спеціальні повноваження від Президента Ющенка і провести переговори в Туркменістані, Узбекистані, Казахстані, і спробувати досягнути результату.
Третє, що потрібно зробити: терміново розторгнути з «Росукренерго» всі контракти. Якщо ці контракти будуть залишатися – вважайте, що нова влада зберігає корупційні схеми.
Юлия Владимировна, газовые переговоры ведутся не одну неделю. Почему вы именно сейчас предлагаете свою помощь?
Тому що ми вивчили всі абсолютно матеріали. Ми працювали спеціальною робочою групою, яка дала нам повну картину подій.
І я хочу завершити, що четвертий пункт, який нам потрібно зробити, - не чекати, як пише «Дзеркало тижня» про Прем’єр-міністра, що коли гряне гром, ми звернемося до Стокгольмського суду…
Треба звертатися до Стокгольмського суду терміново. Звертатися за роз’ясненням того, що Україна по існуючим угодам має повний обсяг природного газу.
Мене дивує – як можна довіряти сьогодні переговори Плачкову, Івченку. Плачков приїжджає, наприклад, з Туркменістану і каже, що у нього угоди з печатками, з підписами в портфелі, а потім туркменська сторона це спростовує.
У мене тільки один висновок – можливо, ці контракти туркменською мовою, і Плачкою просто не знає, що там написано.
Наступне – я не вірю у те, що влада, стара, нова, яка повністю задіяна в усіх цих корупційних схемах, зможе реально захистити Україну, тому що Росія сьогодні так нищить нашу позицію. У цьому є проблема.
І мене цікавить, чому люди – Бойко, Воронін, Фірташ, Янукович, Кучма – чому вони не відповідають за те, що вони 13,5 мільярдів і 5 мільярдів подарували з нашого балансу на наступні 5 років?
Наступний крок, який потрібно робити – терміново залучити всіх, хто може розбиратися у цих справах, щоб вивчити кримінальний склад дій цих людей.
- Почему Вы считаете, что сможете положительно повлиять на ситуацию, которая сложилась с газом?
Я маю колосальний досвід ведення переговорів і я готова допомогти Президенту.
І зараз я хочу зібрати всі юридичні, потужні компанії Києва, які не заангажовані на цих кримінальних схемах, для того, щоб відпрацювати модель, яка допоможе нам терміново звернутися до фахівців, які можуть захистити наші інтереси у Стокгольмському суді.
Я хотіла б зараз для тих, хто може долучитись до мене, до нашої команди юристів, потужних юридичних компаній, юридичних служб великих підприємств, запам’ятати цей телефон і звернутися за цим телефоном до мене і долучитися до роботи нашої спеціальної комісії.
Хочу завершити одну фразу – я хотіла б зараз, щоб ми були впевнені у тому, що у нас сильна правова позиція – жодного не підписувати документу.
Я можу вам сказати, що мій Уряд розробив прекрасну концепцію енергетичної незалежності України.
І я прошу новий Уряд цю концепцію, яка передбачає енергозбереження, диверсифікацію постачання енергоносіїв, і яка розрахована на 2-3 роки, терміново пустити в дію.
Джерело:
http://byut.info/ukr/publications/promova-26